poradnik

Visa Oferty - pieniądze wracają z Visa

Visa Oferty - pieniądze wracają z Visa

Program Visa Oferty działa na polskim rynku od 2015 roku. Od samego początku program skierowany był do posiadaczy kart sygnowanych logo Visa. Nie ma więc znaczenia to, przez jaki bank w Polsce karta została wydana. Co ważniejsze, w programie premiowane są zarówno wydatki realizowane za pomocą karty debetowej, jak i kredytowej.

Warto jednak pamiętać o tym, że promocje mają zazwyczaj charakter okresowy, a wysokość zwrotu jaki otrzymamy zależny jest od oferty partnera programu.

Zwroty za realizację transakcji bezgotówkowych

W programie Visa Oferty premiowane są transakcje realizowane u partnerów programu (liczba punktów handlowych i usługowych stale się zwiększa, więc każdy może odnaleźć ofertę odpowiednią dla siebie). Jednorazowo zyskać można od kilku do kilkudziesięciu procent zwrotu, ponieważ u większości partnerów wysokość zwrotu ustalana jest w formie wartości procentowych. W niektórych przypadkach zwrot z góry wyrażony jest w wartościach złotowych (np. 25 złotych zwrotu, przy zakupach za minimum 60 złotych).

W gronie partnerów handlowych odnaleźć można znane sieci odzieżowe, sieci gastronomiczne, Multikino, iTaxi, hipermarket Carrefour, stację BP, a także wiele innych. Istotne jest również to, aby uczestnicy programu zwracali uwagę na informacje określające jakiego typu transakcje zapewniają zwrot części wydanych środków. Nawet w przypadku punktów prowadzących działalność stacjonarną nierzadko zwroty przyznawane są tylko za zakupy w sklepach internetowych, które zostały opłacone za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

Zgodnie z regulaminem programu Visa Oferty, mogą z niego korzystać osoby:

  • pełnoletnie;
  • mające status rezydenta Polski;
  • posiadające kartę debetową lub/i kredytową Visa, która została wydana przez bank w Polsce;
  • zarejestrowały się w programie poprzez stronę www.visaoferty.pl lub aplikację mobilną;
  • realizują transakcje za pomocą wydanej karty w sposób bezpośredni

Jak korzystać z programu?

Warunki korzystania z programu Visa Oferty są proste i przejrzyste. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Zarejestrować się na stronie www.visaoferty.pl lub bezpośrednio poprzez aplikację mobilną.
  2. Potwierdzić rejestrację poprzez otrzymany link.
  3. Uzupełnić podstawowe dane osobowe.
  4. Wprowadzić dane karty lub kart wydanych na dane osoby fizycznej (maksymalnie w programie zgłosić można pięć kart oznaczonych logo Visa).
  5. Realizować płatności zarejestrowaną w programie kartą.

Uwaga! – Przez wzgląd na to, że oferty są zmienne i nierzadko ustalane w sposób indywidualny, każda musi być aktywowana na stronie www.visaoferty.pl przez zalogowanego uczestnika. Wygodniejszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna (dostępna zarówno w Google Play jak i App Store), gdzie wszystkie oferty można aktywować tylko jednym kliknięciem w ekran urządzenia.

Zgodnie z regulaminem, zwrot za zrealizowane transakcje przesyłany jest na rachunek karty w okresie do 5 dni.

Obiektywnie o programie

Visa Oferty nie jest innowacyjnym rozwiązaniem dostępnym na polskim rynku. Niektóre z banków prowadzą podobne programy, gdzie za realizowane transakcje bank wypłaca klientom dodatkowe środki na konto. W przypadku Visa Oferty mamy zapewniony dostęp do licznych sieci handlowych i usługowych, które działają w różnych sektorach. W ten sposób praktycznie każdy jest w stanie odnaleźć atrakcyjną ofertę dla siebie.

Niewątpliwie wadą programu jest to, że klient nierzadko zmuszany jest do realizacji zakupów w sklepie internetowym, pomimo tego, że ta sama sieć prowadzi również sprzedaż stacjonarną. Taka sytuacja można wywoływać lekkie zdezorientowanie, gdy odruchowo skierujemy swe kroki do ulubionego sklepu odzieżowego lub próbujemy spontanicznie zakupić nowy ekspres do kawy.

Inną niedogodnością mogą być progi wartości transakcji, które upoważniają klienta do otrzymania zwrotu. Zazwyczaj partnerzy premiują wydatki powyżej 50 złotych czy też 100 złotych. W teorii próg ten nie jest wysoki, jednak czasami jego osiągnięcie może wymagać dobrania dodatkowych produktów, co w przeliczeniu na otrzymany zwrot nie zawsze się opłaca.

Podsumowując, Visa Oferty to atrakcyjny program moneyback. Wystarczy realizować transakcje w określonych punktach handlowych lub usługowych, aby móc korzystać z dodatkowych środków na swoim koncie.

Opinie użytkowników

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami!

Nie przegap żadnej promocji.
Śledź KontoManiaka na Facebooku lub na Twitterze

Aktualne promocje