Pożyczka gotówkowa w Banku Pekao

RRSO
9,93%
Oprocentowanie
9,49%
Prowizja
0,00%
Rata miesięczna
502,37 zł
Całkowity koszt
4 113,76 zł

Pożyczka gotówkowa w Citi Handlowy

RRSO
9,97%
Oprocentowanie
7,99%
Prowizja
2,99%
Rata miesięczna
502,76 zł
Całkowity koszt
4 132,48 zł

Kredyt na zielone zmiany w BNP Paribas

RRSO
11,14%
Oprocentowanie
10,59%
Prowizja
0,00%
Rata miesięczna
512,94 zł
Całkowity koszt
4 621,12 zł

Artykuły

Czym jest kredyt gotówkowy?

Według twardej definicji, kredyt gotówkowy to umowa i zobowiązanie zawierane pomiędzy bankiem a jej klienta indywidualnego. Jego przedmiotem jest określona suma pieniężna, która jest wypłacana do ręki klienta lub na jego konta bankowe. Kredyt tego typu jest oprocentowany, a jego realny miesięczny koszt przedstawia RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Kredyt gotówkowy rządzi się swoimi prawami, a co za tym idzie jego struktura wygląda dość wyjątkowo. W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o sporej liczbie prowizji oraz odsetek, które w zależności od banku, kwoty kredytu oraz jego wysokości będą się różnić.

Zdobyty już kredyt gotówkowy jesteśmy w stanie wydać na jakikolwiek cel, o ile nie jest on powiązany z nasza działalnością gospodarczą. Bank nie może jednak kontrolować sposobu, w jaki wydaliśmy pieniądze zdobyte za pośrednictwem kredytu gotówkowego. Mogą to być na przykład wakacje, kupno samochodu, spłata innych kredytów lub jakikolwiek inny powód – jest to już tylko i wyłącznie nasza decyzja.

Kto może dostać kredyt gotówkowy – wymagania

By móc ubiegać się o kredyt gotówkowy, przede wszystkim potrzebujemy ważnego dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość, adresu e-mail, telefonu komórkowego oraz ukończonego 18. roku życia. Będziemy musieli również potwierdzić w jakiś sposób uzyskiwane przez nas dochody, a także posiadać konto w jakimkolwiek banku.

Następnie ważną kwestia jest weryfikacja naszej zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej. Bank sprawdza, czy na naszym koncie były już jakieś kredyty i pożyczki, a także czy były one spłacane w terminie. To klucz do uzyskania pozytywnej odpowiedzi na prośbę o udzielenie kredytu.

Jakie są najważniejsze koszty kredytu gotówkowego?

Koszty kredytu gotówkowego możemy podzielić na trzy filary. Pierwszym z nic są odsetki, które są zależne od oprocentowania kredytu i są one dodawane do raty płaconej przez kredytobiorcę. Kolejnym etapem jest prowizja za udzielenie kredytu, którą kredytobiorca musi uiścić bankowi. Może to zrobić jednorazowo lub zdecydować się na doliczanie jej do rat, co oczywiście je podwyższa, lecz wydłuża okres płatności niezwykle mocno w czasie.

Na koniec trzeba również dodać ubezpieczenie. Co prawda praktycznie zawsze jest tylko i wyłącznie opłatą opcjonalną, lecz naprawdę warto jest rozważyć wykupienie polisy.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Spora część działań wszystkich banków opiera się właśnie na udzielaniu kredytów gotówkowych. Nic więc dziwnego, iż ze wszystkich stron jesteśmy atakowani wieloma mniej lub bardziej ciekawymi ofertami, które mają przekonywać nas o małym RRSO lub o zmniejszeniu prowizji. Jak jednak wybrać kredyt gotówkowy, jeżeli już jesteśmy zdecydowani na jego zaciągnięcie, by nie żałować potem swojej decyzji?

W pierwszej kolejności powinniśmy koniecznie sprawdzić oferty poszczególnych banków, które przynajmniej na pierwszy rzut oka wydają się dla nas interesujące. Po zapoznaniu się ze szczegółami nasz pozytywny odbiór może się bowiem zmienić, a czasem możemy upewnić się, iż trafiliśmy na dobrą ofertę.

Należy również pamiętać o dedykowanym rankingu kredytów gotówkowych, który jesteście w stanie znaleźć na naszej stronie. Dzięki niemu będziecie mogli porównać sobie naprawdę wiele propozycji od mnóstwa banków i sprawdzić, jaka oferta będzie dla was najlepsza. Dzięki temu będzie mogli uzyskać kredyt gotówkowy na warunkach, jakie wam odpowiadają!