Gratulujemy Ci! Jesteś w miejscu, w którym odkryjesz najlepsze konto dla studenta w polskich bankach. Właśnie odkryłeś ranking kont dla studentów, który jest dziełem ciągle rozwijającym się i aktualizowanym. Wszystkie znajdujące się tutaj oferty bankowe dla studentów podlegają ciągłej weryfikacji naszych ekspertów. Jeśli zajdą w nich jakieś zmiany, np. wzrosną koszty prowadzenia, zwiększy lub zmniejszy się ich oprocentowanie, dowiesz się o tym jako pierwszy. Warunek jest tylko jeden — powinieneś regularnie odwiedzać ranking kont bankowych dla studenta, który tworzymy z myślą o Tobie!
Co daje najlepsze konto dla studenta?
Jeżeli dopiero rozpoczynasz studia, być może nie zastanawiałeś się jeszcze nad otwarciem konta bankowego dla siebie. A jeśli co nieco już wiesz na temat ofert banków, na pewno zauważyłeś w nich konto dla studentów. Ranking odpowiada na pytanie, dlaczego właśnie takie konto warto założyć i co możesz dzięki niemu zyskać?
- Łatwe zarządzanie finansami. Nie trzeba nikogo przekonywać, że życia studentów nie jest usłane różami. Wysokie koszty utrzymania, szczególnie w dużych miastach, wymagają tego, aby student odpowiedzialnie zarządzał swoim budżetem. Konto w banku dla studenta pozwala mu robić to znacznie łatwiej i szybciej. Trzymając pieniądze na koncie, łatwiej uniknąć przypadkowych lub niepotrzebnych wydatków. Co więcej, ranking kont bankowych dla studenta podpowiada, w jakim banku Twoje pieniądze mogą być oprocentowane.
- Przyjmowanie przelewów. Jaki jest dobry bank dla studenta? Taki, który pozwala mu elastycznie zarządzać pieniędzmi na koncie. Także tymi, które wysłali rodzice mieszkający w innym mieście. Konta osobiste dla studentów niesamowicie ułatwiają rodzinom przekazywanie pieniędzy, niezbędnych do opłacenia czynszu za mieszkanie, czesnego w szkole i pokrycie kosztów wyżywienia oraz bieżącego utrzymania w innym mieście. Jeśli chcesz mieć pewność, że w awaryjnych sytuacjach szybko otrzymasz od rodziny potrzebne pieniądze, już dziś załóż konto dla studentów. Ranking pomoże w wyborze najlepszego.
- Bezpieczeństwo pieniędzy. Trzymanie gotówki w akademiku, wynajmowanym mieszkaniu lub pokoju nie jest najrozsądniejsze. Ryzyko kradzieży lub zagubienia tak przechowywanych pieniędzy jest naprawdę duże. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak. Nasz ranking kont bankowych dla studenta pomoże Ci wybrać takie konto, do którego karta płatnicza jest wydawana za darmo. Dzięki niej wybierzesz gotówkę z bankomatu i zapłacisz za swoje zakupy.
- Nauka inwestowania. Czy wiesz, że mając dobre konto studenckie, możesz dzięki niemu inwestować, korzystać z lokat i wygodnie oszczędzać na oprocentowanych kontach. Nie każde konto studenckie daje takie możliwości, sprawdź nasz ranking banków dla studenta, aby wybrać te najlepsze dla siebie!
Znajdując i zakładając najkorzystniejsze konto dla studenta, będziesz mógł poczuć większe bezpieczeństwo finansowe, a samo konto okaże się nieocenioną pomocą w czasie podróży zagranicznych lub wtedy, kiedy podejmiesz pierwszą pracę, np. dorywczo weekendami. Jest jeszcze inny powód, dla którego warto mieć takie konto studenckie. Pozwala ono budować pozytywną historię kredytową, ale o tym przeczytasz w dalszej części. A jeśli oszczędzanie jest dla Ciebie naprawdę ważne, zapraszamy Cię po najnowszy ranking kont oszczędnościowych!
Czym jest konto studenckie?
Zanim przejdziemy do omawiania szczegółów kont dla studentów, ich zasad działania, a także dla jakiej grupy tego typu konto jest kierowane.
Konto studenckie to wariant rachunku przeznaczony dla osób w wieku od 18. do 26. roku życia. Wbrew nazwie, która może wskazywać na fakt, iż warunkiem uzyskania takiego konta jest kontynuowanie nauki po szkole średniej, wcale nie jest to prawda. Najważniejszym założeniem jest bowiem właśnie ta stosunkowo wąska grupa docelowa, do której kieruje się tego typu promocje. Słowo „studenckie” jest w tym przypadku bardziej chwytem marketingowym niż realnym wskazaniem na wymagania, jakie trzeba spełnić składając podanie o utworzenie takiego rachunku.
Banki i inne tego typu instytucje prezentują najczęściej konta studenckie z myślą o osobach, które wkraczają w dorosłe życie i potrzebują rachunku, który będzie w stanie sprostać ich trybowi i stylowi życia. To właśnie dlatego najlepsze konto studenckie będzie nieznacznie różnić się od innych rachunków.
Dlaczego oferty bankowe dla studentów to dobry wybór?
Oferta bankowa dla studentów jest dziś niezwykle atrakcyjna. Konto studenckie to najbardziej promowane produkty, cieszące się coraz większym uznaniem ze strony młodych klientów banków. Dlaczego właśnie kontami studenckimi powinieneś się zainteresować, skoro równie dobrze mógłbyś założyć klasyczny rachunek osobisty z obsługą przez internet? Powodów jest przynajmniej kilka.
Co odróżnia dobre konto bankowe dla studenta od normalnego konta osobistego?
- Liczne promocje. Banki doskonale wiedzą, że warto inwestować w młodych klientów, którzy są w trakcie studiów i nie mają stałych dochodów. Oferując im konta studenckie z wieloma funkcjonalnościami, budują lojalność i przywiązanie. Będzie mogło to procentować w przyszłości, kiedy student otrzyma dobrze płatną pracę lub założy firmę, przynosząc bankowi oczekiwane zyski.
- Brak opłat. Nasz ranking najlepszych kont dla studentów obejmuje zarówno oferty płatne, jak i bezpłatne. Przy czym należy wyraźnie zaznaczyć, że większość z nich to bezpłatnie prowadzone konta studenckie. Zestawienie pozwala zatem porównać ewentualne koszty prowadzenia takiego rachunku, wraz z opłatami za wydanie karty płatniczej oraz wybieranie pieniędzy z bankomatów. Jeżeli cenisz sobie swój budżet i nie chcesz ponosić zbędnych wydatków, wybierz całkowicie bezpłatne oferty banków dla studentów. Podpowiemy Ci, które to są.
Oferty bankowe dla studendów - założenia rankingu
Zanim przejdziemy dalej, pochylmy się jeszcze nad kryteriami, jakie wykorzystujemy przy ustalaniu naszego rankingu kont studenckich. Choć bowiem banki dość często oferują w tego typu rachunkach podobne zasady działania, możemy pomiędzy instytucjami wychwycić drobne różnice w działaniu takich kont.
Tego typu konto dla młodych przeze wszystkim powinno mieć niskie opłaty. To rzecz, na którą osoby zainteresowane kontem dla studenta najmocniej zwracają uwagę. Jest to zresztą najmocniej wybijająca się różnica tego typu kont w porównaniu z innymi, podobnymi rozwiązaniami.
Nie jest to jednak jedyna oś, na jaką patrzą studenci. Często konto dla młodych oferuje ciekawe niuanse, które mogą skłonić do jego założenia – na przykład ciekawa promocja, która idealnie zbiegnie się na przykład z początkiem roku akademickiego. Ważne są również oferty dla osób, które często wyjeżdżają za granicę lub czeka je na przykład wymiana studencka. Ważnymi aspektami są również wszelkie usługi dodatkowe, a także sprawnie działające płatności mobilne (np. telefonem czy zegarkiem) i bankowość internetowa. To właśnie na tych filarach można wyłonić najlepsze konto studenckie, które oczywiście wskaże ci nasz ranking kont studenckich.
Konto studenckie musi być przede wszystkim tanie i nowoczesne. Młodzieżowy rachunek powinien się charakteryzować:
- Brakiem opłat - prowadzenie rachunku, karty dodawane do konta i przelewy powinny być darmowe lub ewentualnie brak opłat może być uwarunkowany niskimi wymaganiami (np ilość transakcji miesięcznie).
- Dostępem do nowoczesnych aplikacji mobilnych - młoda osoba często zamiast komputera używa przenośnego urządzenia, powinien mieć możliwość wykonywania podstawowych operacji bankowych a także sprawdzenia stanu konta przy użyciu aplikacji mobilnej.
- Łatwym i tanim dostępem do gotówki - ilość darmowych bankomatów w kraju i zagranicą to ważny czynnik, który wpływa na pozycję w rankingu.
- Programami rabatowymi - dodatkowe zniżki przy zakupach lub w sieci partnerów to dodatkowy atut.
Na co zwracać uwagę przy zakładaniu konta studenckiego?
Wybierając konto dla młodych idealne do twoich potrzeb, warto zwrócić uwagę co konkretne konto dla studenta ma do zaoferowania. Każdy z nas jest bowiem inny i każdy ma swoje własne potrzeby, także i w przypadku bankowości. Takie konta bardzo często pozwalają na sporą swobodę przy wyborze interesujących nas udogodnień, więc warto jest dokładnie zapoznać się z tym, co każdy bank ma nam do zaoferowania.
Potrzebujesz sprawnych wypłat z jakiegokolwiek bankomatu w Polsce lub w Europie? Nie wiesz, jak często będziesz używać karty i nie chcesz płacić kilku złotych miesięcznie, jeżeli nie będzie ci ona potrzebna? A może często dostajesz pieniądze do ręki i musisz często odwiedzać wpłatomaty? W każdym z tych wypadków bank z pewnością będzie w stanie ci pomóc i zaoferować ci idealny wariant konta studenckiego, a wszelkie udogodnienia pokaże ci nasz ranking kont studenckich.
Wiedząc o tym, że wybór konta studenckiego powinien stanowić indywidualną sprawę, koniecznie zwróć uwagę na informacje takie jak:
- wysokość opłat podstawowych (prowadzenie rachunku, wydanie i używanie karty), które w przypadku kont studenckich są bezwarunkowo zniesione lub utrzymane na minimalnym poziomie (zwykle też można ich uniknąć, realizując przynajmniej jedną płatność bezgotówkową w miesiącu);
- wysokość opłat za przelewy, w tym: Elixir, przelewy natychmiastowe, przelewy zagraniczne, a także zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
- dostępność bankomatów;
- wysokość opłat za wypłaty środków z bankomatów (w kraju i za granicą);
- oprocentowanie rachunku osobistego – to prawdziwa rzadkość, jednak na rynku pojawiają się oferty kont osobistych z oprocentowaniem. Nie musi to być konto dla studenta, ponieważ może z niego korzystać każdy, kto ukończył 18 lat. Zwróć jednak uwagę na to, czy bank nie wymaga przy tym stałych wpływów;
- dostępność dodatkowych funkcji – prawdopodobnie bankowość internetowa nie robi na Tobie już żadnego wrażenia, jeżeli jednak chcesz, aby Twój telefon stał się nie tylko narzędziem komunikacji ze światem, ale i Twoim prywatnym bankiem i środkiem płatniczym w jednym, to sprawdź co dany bank oferuje w ramach tzw. bankowości mobilnej. Najczęściej zyskasz w ten sposób możliwość obsługiwania konta przez smartfona (bez konieczności logowania się), a także realizacji płatności zbliżeniowych (BLIK). Jednym z najnowszych rozwiązań są przelewy na telefon oraz Facebooka;
- dostępność i atrakcyjność dodatkowych produktów bankowych – banki coraz częściej oferują studentom preferencyjne warunki w zakresie prowadzenia kont oszczędnościowych lub lokat, a nawet wydawania kart kredytowych (o ile masz zdolność kredytową);
- programy lojalnościowe i programy rabatowe – tańsze bilety do kina, restauracji, pizzerii, rabaty na kursy językowe czy zakupy w sklepach odzieżowych lub sportowych, to tylko część bogatej ofert specjalnych, jakie banki zapewniają młodym klientom.
W jakich bankach opłaca się otwierać konta oszczędnościowe? Przekonaj się o tym, odwiedzając nasz najnowszy ranking!
Jakie są główne opłaty i prowizje konta studenckiego?
W znacznej większości przypadków konto dla młodych jest bezpłatne w prowadzeniu i bez wątpienia jest to jego największy atut. Użytkownik nie musi w żadnym stopniu martwić się o, to kiedy korzysta z takiego rachunku – jest on gotowy zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.
W najlepszych kontach studenckich możemy spotkać się jednak z jeszcze większą redukcją opłat, co niewątpliwie przyciąga jeszcze większa liczbę osób do tego typu rozwiązania. W wielu przypadkach takiego rodzaju rachunku oferują bezpłatne wypłacanie i wpłacanie pieniędzy we wszystkich bankomatach w Polsce, a często można tę funkcję rozszerzyć także i na inne kraje. Bardzo ciekawą opcją są również bezpłatne przelewy ekspresowe, co w nagłych przypadkach może okazać się rzeczą nieocenioną.
W niektórych przypadkach możesz także wybrać sposób opłaty za kartę. Bezpieczniejszą opcją, jeżeli wiemy na przykład, że naszej karty nie będziemy używać często, jest mała, comiesięczna opłata. Jeżeli jednak mamy pewność, że karta będzie nam się przydawać stosunkowo często, możemy wybrać opcję większej opłaty w przypadku niespełnienia określonej liczby transakcji.
Konto osobiste a studenckie – różnice
Ogółem rzecz biorąc, między kontem osobistym a kontem dla studenta nie występują jakieś wielkie różnice, które mogą bezapelacyjnie przeważyć o wyższości jednego wyboru nad drugim. Nie oznacza to jednak, że żadne różnice tutaj nie występują. Nie są one jednak aż tak wiążące i nie bez powodu o kontach studenckich mówi się często jako o wariancie konta osobistego.
Najważniejszą różnicą jest oczywiście wiek – podczas gdy w przypadku konta osobistego nie mamy do czynienia z górnym pułapem wieku, tak w przypadku rachunków studenckich limit ten obowiązuje na 24. lub 26. rok życia – w zależności od banku. Najczęściej również konto dla młodych posiada o wiele mniej opłat niż konta osobiste, a także są one niższe. Porównania wszystkich opłat w ofercie każdego banku bez problemu można oczywiście sprawdzić w naszym rankingu kont studenckich. W przyszłości pamiętaj również że mamy ranking kont osobistych, idealnych, kiedy zakończysz studia i rozpoczniesz stałą pracę.
Co powinno posiadać nowoczesne konto studenckie?
Konta dla takich osób, jak studenci z natury są nowoczesne – stworzone są one bowiem do stosunkowo młodej grupy wiekowej, która jest z technologią za pan brat i nie ma żadnego problemu z jej obsługiwaniem. Internet i najnowsza technologia nie stanowi dla nich żadnej tajemnicy i bardzo ochoczo jej używają, także w kwestii bankowości. To właśnie dlatego najlepsze konto studenckie musi posiadać kilka rzeczy, które przyciągnie do ciebie klientów dobrze orientujących się w nowinkach i lubiących z nich korzystać.
Przede wszystkim niezwykle ważne są możliwości płatności mobilnych. Od kiedy podczas jazdy autem nie potrzebujemy już mieć przy sobie prawka, a dowód osobisty możemy wyświetlić w oficjalnej rządowej aplikacji, młodzi często nie noszą ze sobą portfela. Jest to również ważna opcja na przykład podczas wyjść na miasto czy na imprezy, kiedy to – nie ukrywajmy – prawdopodobieństwo zgubienia dokumentów jest o wiele większe. Posiadanie wirtualnej karty w telefonie znacznie wszystko ułatwia. A jeśli potrzebne Ci są karty kredytowe, w naszym serwisie dowiesz się wszystkiego na ich temat!
Bardzo ważnym elementem jest również współpraca z systemem BLIK, który w ostatnim czasie zdobywa niezwykłą popularność dzięki swojej wygodzie i błyskawicznemu działaniu. Za pomocą 6-cyfrowego kodu generowanego w aplikacji banku możemy w mgnieniu oka opłacić zakupy w internecie lub przelać pieniądze na inne konto bez żadnych opłat. Rachunki dla młodych bez takiej funkcji nie mają tak naprawdę racji bytu w obecnym, bardzo szybkim świecie młodych ludzi.
Konta studenckie w promocji
Konta studenckie często są celem wszelakich promocji, dzięki którym osoby zainteresowane mogą założyć rachunek na naprawdę interesujących i wygodnych warunkach. Najczęściej tego typu kampanie uruchamiane są w okolicy rozpoczęcia roku akademickiego, kiedy to studenci są najmocniej zainteresowani zakładaniem takich kont. Co możemy zyskać podczas takich promocji?
Często możemy zdobyć kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych na start za samo założenie konta dla młodych w konkretnym banku. Czasem również możemy otrzymać pewne bonusy lojalnościowe, jak zniżki do niektórych sklepów internetowych lub drobny prezent gotówkowy od banku, który trafia bezpośrednio na nasze konto. Choć nie są to może duże pieniądze w perspektywie całego miesiące, niewątpliwie jest to przyjemny zastrzyk gotówki, Obecne promocje najlepszych kont tego typu bez problemu znajdziecie w naszym rankingu kont studenckich.
Bądźmy szczerzy, dla banku jako student bez stałego źródła dochodu nie jesteś klientem, na którym da się zarobić (raczej nie dysponujesz odpowiednim kapitałem inwestycyjnym i nie masz zdolności kredytowej, aby móc zaciągać pożyczki i kredyty na znaczne kwoty). Nie oznacza to jednak, że bankom na studentach nie zależy. Wręcz przeciwnie. Jako student masz w sobie potencjał, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że po zakończeniu edukacji i rozpoczęciu aktywności zawodowej pozostaniesz w wybranym wcześniej banku. Oznacza to, że dla banku jesteś potencjalnym przyszłym kredytobiorcą, który pozwoli bankowi wygenerować własne zyski.
Z tego też powodu banki tworzą specjalne promocje dla studentów, których celem jest zachęcenie młodych ludzi do uruchomienia konkretnego konta. W przypadku kont studenckich (lub dla młodych) nagrodą za założenie rachunku może być zarówno gotówka (zwykle około 50 - 100 złotych), jak i bony na zakupy u wybranych partnerów banku (np. bony do kina, sklepów sportowych, sklepów odzieżowych).
Jako osoba pełnoletnia, możesz również wybrać standardowe konto osobiste. W takiej sytuacji promocje bywają znacznie bardziej atrakcyjne, a premie gotówkowe sięgają nawet 800 złotych w skali roku. Musisz jednak wziąć pod uwagę to, że o ile w przypadku kont studenckich dodatkowe środki wpływają na Twoje konto za sam fakt założenia konta, tak przy rachunkach standardowych nierzadko wymagane jest spełnienie warunku aktywności (czyli musisz mieć stałe wpływy na konto, realizować płatności kartą itd.).
Konto studenckie dla podróżników
Czy konto dla studenta może być przydatne dla osób, które jeżdżą dużo po świecie i nie stają w miejscu? Oczywiście, że tak! Wyjazdy na wymiany z innymi uczelniami czy w ramach programu Erasmus nie są bowiem aż taką rzadkością i wiele osób korzysta z niepowtarzalnej szansy na złapanie wielu nowych wrażeń z obcowania z innymi kulturami. Banki również mają taką świadomość i przy kontach studenckich możemy często zauważyć ciekawe udogodnienia dla osób, które często wyjeżdżają za granicę naszego kraju. Odpowiednikiem takiego konta dla osoby pracujące mogą być konta walutowe.
Przede wszystkim w przypadku takiego wariantu konta często zmniejsza się lub całkowicie usuwa się prowizję przy korzystaniu z bankomatów lub wpłatomatów w innych państwach. Kto kiedykolwiek musiał skorzystać z takich urządzeń nie posiadając takiego udogodnienia, ten wie, jak mocno może zaboleć ewentualna prowizja. Nic więc dziwnego, że banki o tym myślą i dla osób wykazujących taką chęć mogą pójść na rękę w przypadku płatności zagranicznych.
Często również możemy połączyć konto studenckie z kontem walutowym, co pozwoli nam na bezproblemowe dokonywanie transakcji w wielu bardziej lub mniej popularnych walutach. Dzięki temu po raz kolejny unikamy prowizji, a także ułatwiamy sobie życie dzięki dziecinnie prostej wymianie walut. Czy konto, które chcesz wybrać posiada taką opcję? Ranking kont studenckich to miejsce, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedź na takie oto pytanie. Polecamy także ranking kont walutowych, jeśli ktoś z Twoich znajomych szuka takiego rachunku do celów prywatnych i biznesowych.
Zakładamy konto studenckie
Poznaliśmy najważniejsze zasady, jakimi kieruje się konto dla studenta, a także wiemy już, jak ono działa i co może nam ono zaoferować. Gdy wybierzecie już bank, który oferuje wam rachunek idealnie skrojony pod potrzeby, możecie przejść do zakładania konta. Warto jednak i w tym momencie się zatrzymać i dokładnie przejrzeć wszystkie formalności, jakie powinniśmy spełnić przy zakładaniu tego typu konta. Jak powinniśmy się za to zabrać, ile minie czasu od złożenia wniosku do uruchomienia naszego rachunku oraz jakie sposoby na jego uruchomienie oferują najlepsze konta studenckie?
Jakie są wymagane dokumenty przy zakładaniu konta studenckiego?
Konta studenckiego nie będziemy oczywiście założyć bez okazania konkretnych dokumentów, które potwierdzą naszą tożsamość bądź wiek. Z tego względu absolutnie konieczne będzie okazanie dowodu osobistego lub paszportu w przypadku osób, które nie są obywatelami Rzeczypospolitej Polski. Dzięki temu zweryfikowany może być także wiek osoby ubiegającej się o ten typ konta, gdyż, jak już wspomnieliśmy wiele razy, takie oferty kierowane są do osób w wieku od 18 do 26 lat.
Mitem jest zaś, iż do założenia takiego konta potrzebna jest legitymacja studencka. By zostać posiadaczem tego typu konta dla młodych wcale nie musimy być studentem – o tym również wspominaliśmy już w tym tekście. W taki sam sposób również legitymacja studencka nie upoważnia nas do założenia konta, jeżeli posiadamy na karku więcej niż 26 lat. Jeżeli bowiem chodzi o konto studenckie, najważniejszym czynnikiem jest nasz wiek. Dokładne zasady zakładania konta bez problemu przedstawi ci nasz ranking kont studenckich.
Co powinna zawierać umowa o konto studenckie?
Umowa w przypadku takich kont nie będzie zbytnio różnić od na przykład konta osobistego. Oczywiście w umowie zawarte będą dane twoje oraz instytucji bankowej, a także numer rachunku, limity na karcie i inne opłaty, z jakimi będziemy musieli liczyć się przy zakładaniu i używania takiego konta. Umowa jednak będzie skonstruowana tak samo, jak w przypadku innych typów kont i nie będzie tutaj raczej żadnych zaskoczeń.
Jedyną zmienną mogą być tutaj tak naprawdę reguły wygaszania konta – czasem może ono przeobrazić się w zwykłe konto osobiste po przekroczeniu przez właściciela górnego progu, a także może ono po prostu wygasnąć. To jedna z najważniejszych rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę w umowie. Najlepsze konta studenckie w ramach swoistego bonusu lojalnościowego często jednak zmieniają konto studenckie na osobiste z wieloma udogodnieniami, co jest pewnego rodzaju podziękowaniem dla użytkownika za przywiązanie do konkretnej instytucji.
Jak długo trwa zakładanie konta?
Wiele osób może myśleć, iż proces zakładania konta z pewnością będzie wiązał się z ogromem papierkowej roboty, która będzie ciągnęła się w nieskończoność. To jednak wcale nie jest prawdą i obecnie nasze konto będzie gotowe do użytku po jednej wizycie w oddziale banku lub nawet bez niej!
Zazwyczaj wszystko rozbija się o sposób zakładania konta, co aktualnie w największym stopniu wpływa na całą długość procesu zakładania rachunku bankowego. Najszybszą formą jest oczywiście stawienie się w oddziale banku. Po wybraniu odpowiedniej oferty od razu podpisywana jest umowa, konto jest zakładane i gotowe do użytku.
Ostatnio jednak sporą popularność zdobywają możliwości założenia konta przez internet lub z pomocą smartfona. O tym przeczytacie poniżej, a listę banków, które oferują taką możliwość, znajdziecie oczywiście w rankingu kont studenckich.
Jak założyć konto bez wychodzenia z domu?
Jak już wspomnieliśmy tuż powyżej, najlepsze konto studenckie z pewnością będzie wyposażone w możliwość stworzenia rachunku bez ruszania się z czterech ścian. To opcja, która zdobywa coraz większą popularność, w szczególności w wyniku pandemii koronawirusa. Istnieje wiele sposobów, by siedząc w domu wypełnić wszystkie wymagane formalności i móc cieszyć się ze swojego własnego konta dla studentów.
Pierwszą opcją jest wypełnienie wniosku przez Internet i podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera. Dzięki temu w prosty sposób załatwimy wszelkie formalności, choć jest to proces, który niestety będzie trwał kilka dni. Będziemy mogli także otworzyć takie konto na przykład za pośrednictwem... selfie. Choć brzmi to dość banalnie, jest to bardziej kwestia potwierdzenia naszej tożsamości razem z dowodem osobistym i zdjęciem na nim.
Pewnym balansem jest wideo weryfikacja. Tak samo, jak w przypadku otwierania konta w aplikacji czy przez stronę internetową, wypełniamy wniosek podając nasze dane, a następnie łączymy się z konsultantem banku, który weryfikuje naszą tożsamość i pozwala nam cieszyć się kontem (oczywiście bez karty, która dotrze do nas dopiero po kilku dniach) już w kilkanaście minut! W naszym rankingu kont studenckich bez problemu znajdziesz instytucje, które oferują poszczególne metody otwierania rachunku.
Procedury w poszczególnych bankach mogą nieco się różnić (szczegółowe informacje znajdziesz na ten temat w wybranym banku), jednak standardowe czynności jakie musisz wykonać to:
- Wypełnić formularza na stronie banku (musisz podać swoje dane), jako deklarację chęci założenia konta.
- Porozmawiać z konsultantem, który kontaktuje się na wskazany przez Ciebie numer telefonu.
- Podpisać umowę za pośrednictwem kuriera – po wcześniejszych ustaleniach z konsultantem, kurier pojawi się z gotową umową w ustalonym miejscu i czasie. Umowę musisz podpisać w obecności kuriera, z równoczesnym okazaniem dokumentu tożsamości.
- Zalogować się na stronie internetowej banku.
- Aktywować kartę płatniczą.
Zanim wybierzesz właściwe konto, zastanów się z jakich rozwiązań najczęściej będziesz korzystać (np. płatności kartą, przelewy na telefon, BLIK itd.), to pomoże Ci uniknąć zbędnych opłat, a przy tym zapewni maksymalne funkcjonalności. Zwróć również uwagę na promocje i programy partnerskie. Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych lub prawdziwym kinomanem, szybko może się okazać, że dobór konta rozpatrzysz przez programów partnerskich oraz stałych rabatów. Sprawdź również inne rodzaje kont osobistych, wśród których na pewno znajdziesz interesujące propozycje.
Jak często aktualizujemy ranking?
Nasz ranking kont studenckich jest aktualizowany na bieżąco i zawsze, gdy w ofercie jakiegoś banku dojdzie do zmian, nasz system to odnotuje i wprowadzi w rankingu stosowne poprawki. Dzięki temu jesteś pewny, że dane zawarte w zestawieniu są zawsze świeże i możesz bez problemu mu zaufać.
Ranking uwzględnia również wszelkie promocje, jakie bank decyduje się uruchomić. Dzięki temu otrzymujesz dzięki nam dane wszystkich kont studenckich w polskich bankach w jednym miejscu i możesz w naprawdę szybki i skuteczny sposób porównać ich oferty bez mozolnego sprawdzania każdej witryny z osobna. Jeżeli chcesz znaleźć najlepsze konta studenckie, jest to bez wątpienia bardzo przydatne narzędzie!
Opinie o rankingu i pytania czytelników