mBank

Historia mBanku sięga aż 30 lat wstecz. Wówczas powstał Bank Rozwoju Eksportu (BRE Bank). W listopadzie 2013 roku nastąpiła unifikacja nazwy Banku pod wspólnym logiem „mBank”. Jest to bank uniwersalny, skupiony na realizowaniu potrzeb wszystkich grup klienckich. Od 2007 roku Bank wszedł ze swoją propozycją na rynek czeski i słowacki.

Na rynku finansowym w Polsce mBank pojawił się jak oferent bankowości elektronicznej. Aż do 2013 roku nie posiadał on oddziałów stacjonarnych, a jedynie centra finansowe oraz specjalne kioski, w których klienci dzięki nowoczesnym technologiom informatycznym samodzielnie zarządzali swoimi finansami. Bank w swoich działaniach stara się wdrażać strategie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Warto wspomnieć, że obecnie mBank znajduje się na czwartej pozycji wśród banków pod względem wartości powierzonych mu aktywów. Wśród swoich usług mBank oferuje obsługę klientów indywidualnych, firm, korporacji, a także usługi klasy premium. Marka mBank kojarzy się przede wszystkim jako jedna z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się instytucji finansowych. W latach 2006-2014 mBank posiadał własną sieć wirtualnego operatora telefonii komórkowej o nazwie mBank Mobile.

Sesje Elixir w mBanku

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 06:00 10:00 13:30
Sesje przychodzące12:0015:0018:15

Przeanalizowane konta w mBanku

mBank - mBiznes konto
konto firmowe

mBiznes konto Komfort w mBanku, to konto firmowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Rachunek z bogatym zapleczem usług dodatkowych, dedykowany firmom, prowadzonym w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek, a także dla różnego typu fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni.

mBank - eKonto
konto osobiste

Nowoczesne, funkcjonalne i pełne dodatkowych możliwości konto bankowe w mBanku. Dostępne w kilku wariantach, dopasowuje się do indywidualnych potrzeb praktycznie każdego Klienta. Doskonałe dla wymagających i oczekujących czegoś więcej, niż tylko zwykłe konto w banku.

mBank - eMakler
konto maklerskie

Usługa eMakler to jedna z propozycji mBanku w zakresie inwestycji dedykowanych Klientom indywidualnym. Aktywacja usługi umożliwia samodzielne inwestowanie na GPW bez konieczności zakładania dodatkowego rachunku. Usługa jest bezpłatna, a obsługa transakcji inwestycyjnych jest bardzo łatwa.

mBank - eKonto m
konto młodzieżowe

eKonto m w mBanku to prawdziwa rewolucja na rynku usług bankowych. To pierwszy bank, który zdecydował się na stworzenie rachunku osobistego „dorastającego” wraz z jego posiadaczem. Zamiast kolejnych kont, jest jeden rachunek prowadzony już od 13. roku życia, a przy tym mBank może dorzucić dodatkowe 760 złotych na telefon, prawo jazdy lub paliwo.

mBank - izzyKonto
konto młodzieżowe

Dedykowane najmłodszym Klientom izzyKonto, to jeden z wariantów popularnego eKonta od mBanku. To pierwszy krok w dorosłość dla każdego, kto skończył 13 lat i chciałby korzystać z całkowicie darmowego i nowoczesnego konta bankowego. To nic innego jak skarbonka XXI wieku dla młodzieży.

Z dniem 3 sierpnia 2016 r. izzyKonto zostało wycofane z oferty mBanku.

mBank - eKonto dla Młodych
konto studenckie

eKonto dla młodych w mBanku, to jedno z najatrakcyjniejszych rachunków osobistych dostępnych aktualnie na rynku, dla osób w wieku 18-26 lat. Aktywne korzystanie z karty debetowej pozwala cieszyć się całkowicie bezpłatnym rachunkiem, a programy partnerskie zapewniają atrakcyjne zniżki w całej Polsce.

Z dniem 3 sierpnia 2016 r. eKonto dla Młodych zostało wycofane z oferty mBanku.

Artykuły związane z mBankiem

Nowy program „PolecamBank – edycja 1/2017” to szansa na dodatkowy zarobek dla Klientów detalicznych mBanku. Wystarczy dołączyć do programu i skutecznie polecać rachunki osobiste i firmowe, by zyskać do 760 zł miesięcznie. Program prowadzony jest od 3 marca do 31 sierpnia 2017 roku.

Najnowsza promocja „100 zł na ZUS z mBiznes konto Standard” to możliwość pozyskania 100 złotych premii za uruchomienie rachunku oraz 24 miesiące preferencyjnych warunków prowadzenia firmowego konta. Promocja prowadzona jest od 27.12.2016 r. do 28.02.2017 r.

Nowa edycja promocji „600 zł na ZUS z mBiznes konto Start” potrwa do 10 listopada 2016 r. Zarówno młode firmy, jak i te dopiero rozpoczynające swą działalność mają szansę zyskać dodatkowe 600 zł, a przy tym przez rok będą korzystać z całkowicie bezpłatnego rachunku firmowego.

Nowa promocja „Konto podwójnie zarabiające” od mBanku to propozycja dla osób fizycznych, którzy do 31 stycznia 2017r. otworzą eKonto lub eKonto plus wraz z kartą debetową. W ramach oferty jest konto oprocentowane na 3% w skali roku a taże zwrot do 300 zł premii.

Promocja o nazwie "Brałbym" to propozycja, którą mBank ogłosił wraz z nowym eKontem m przeznaczonym dla młodszych klientów. Do wygrania w I edycji konkursu jest 760 zł, które można przeznaczyć na nowy smartfon, paliwo lub kurs prawa jazdy.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze słowniem pojęć finansowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.