Revolut

Instytucja pieniądza elektronicznego, która rewolucjonizuje świat finansów. Z usług Revolut Ltd. korzysta ponad 10 milionów klientów z 32 krajów na całym świecie. Konta, karty, oszczędności i inwestycje oferowane przez Revolut to zupełnie nowa jakość, na jaką czekał międzynarodowy rynek. 

Nowa generacja usług finansowych

Revolut Ltd. to młoda instytucja finansowa założona w lipcu 2015 roku z inicjatywy Vlad’a Yatsenko oraz Nikolay’a Storonsky. Obaj przez lata związani byli z instytucjami finansowymi (w tym z największymi bankami inwestycyjnymi). Doświadczenie, wiedzę, a także świeże spojrzenie na świat finansów postanowili przenieść do własnej firmy. Głównym impulsem do założenia instytucji finansowej na miarę XXI wieku była chęć zniwelowania wysokich kosztów transakcji walutowych, a także stworzenia systemu transakcyjnego nowej generacji.

W pierwszym etapie swej działalności firma koncentrowała się na obsłudze klientów indywidualnych. Produkty dla biznesu pojawiły się w ofercie Revolut w 2017 roku. Dziś usługi Revolut Ltd. dostępne są dla 32 krajów, w tym również Polski, i obsługiwane są przez ponad 2000 pracowników.

Firma posiada 10 milionów klientów indywidualnych i prowadzi ponad 250 tysięcy kont dla biznesu. Łączna kwota przeprowadzonych transakcji to 90 bilionów funtów brytyjskich. Dodatkowo klienci Revolut Ltd. posiadają ponad 500 milionów oszczędności. 

Na tym jednak rozwój Revolut Ltd. się nie kończy. Dziś firma działa w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego. W grudniu 2019 roku otrzymała Europejską Licencję Bankową, jednak wciąż trwają prace nad przekształceniem Revolut w bank.

Bezpieczne konta, ubezpieczenia i kryptowaluty

W ofercie Revolut Ltd. dostępne są konta dla osób indywidualnych oraz firm. Nie zabrakło również produktów oszczędnościowych, takich jak Sejfy Vault oraz ubezpieczenia podróżne (zarówno medyczne, jak i chroniące przedmioty klientów np. telefon komórkowy). Prawdziwą rewolucją jest możliwość inwestowania w kryptowaluty. Co ciekawe, w Revolut Ltd. inwestować można nawet niewielkie kwoty, przy okazji realizacji płatności kartą Revolut.

Usługi dla otwartych na świat

Revolut Ltd. nie jest zwykłą instytucją finansową. To firma, która powstała z myślą o ludziach korzystających z życia, często podróżujących, którzy nie przywiązują się do stałego miejsca zamieszkania. Z usługami Revolut granice przestają mieć znaczenie, niezależnie od tego czy korzysta z nich osoba prywatna, czy też firma.