Aktualny ranking kredytów gotówkowych

Pożyczka gotówkowa w PKO BP

RRSO
7,44%
Oprocentowanie
7,20%
Prowizja
0,00%
Rata miesięczna
480,78 zł
Całkowity koszt
3 077,44 zł

Kredyt na zielone zmiany w BNP Paribas

RRSO
8,29%
Oprocentowanie
7,99%
Prowizja
0,00%
Rata miesięczna
488,16 zł
Całkowity koszt
3 431,68 zł

Pożyczka gotówkowa w Banku Pekao

RRSO
8,33%
Oprocentowanie
6,00%
Prowizja
4,00%
Rata miesięczna
488,49 zł
Całkowity koszt
3 447,52 zł

Pożyczka gotówkowa w Citi Handlowy

RRSO
9,08%
Oprocentowanie
7,19%
Prowizja
2,99%
Rata miesięczna
495,06 zł
Całkowity koszt
3 762,88 zł

Pożyczka internetowa w Alior Banku

Alerty BIK gratis

RRSO
9,09%
Oprocentowanie
7,19%
Prowizja
3,00%
Rata miesięczna
495,11 zł
Całkowity koszt
3 765,28 zł

Mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Banku

RRSO
9,26%
Oprocentowanie
7,20%
Prowizja
3,29%
Rata miesięczna
496,60 zł
Całkowity koszt
3 836,80 zł

Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska

RRSO
9,91%
Oprocentowanie
7,99%
Prowizja
2,89%
Rata miesięczna
502,27 zł
Całkowity koszt
4 108,96 zł

Powyższe porównanie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 kc. Wyliczenia konkretnych ofert mogą się różnić od ostatecznej decyzji banku.

Kredyty gotówkowe - co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych usług udzielanych przez banki. Otrzymanie go nie należy do rzeczy najtrudniejszych, a cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze nie jest w większości przypadków ważny.

Kredyt gotówkowy – definicja

Kredyt gotówkowy jest kredytem udzielanym przez banki bądź jakiekolwiek inne instytucje finansowe, lecz co najważniejsze – środki otrzymujemy zawsze w gotówce. Kiedyś oczywiście jedyną opcją była fizyczna gotówka, jednak teraz najczęściej pieniądze są po prostu przelewane na konto bankowe kredytobiorcy.

Same kredyty gotówkowe możemy podzielić na dwie grupy: konsumencki, którego późniejszy cel użycia jest dowolny, oraz konsolidacyjny – ten drugi zaciągany jest z przeznaczeniem na spłatę innych zobowiązań. Warto również nadmienić, iż kolejny podział następuje ze względu na walutę. Możemy bowiem otrzymać kredyt wypłacony w walucie polskiej lub w walucie obcej.

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa – jaka jest różnica?

Między kredytem gotówkowym, a pożyczką gotówkową występuje kilka znaczących różnic, w wyniku czego tych dwóch pojęć nie możemy używać zamiennie. O ile te pierwsze możemy zaciągnąć na większą kwotę, a ich obsługiwaniem zajmują się w większości przypadków instytucje bankowe, pożyczki działają w trochę inny sposób.

Przede wszystkim na rynku nie znajdziemy oferty pożyczki gotówkowej przekraczającej 20 tysięcy złotych, a okres spłaty maksymalnie będzie wynosić 3-4 lata, kiedy w przypadku kredytów gotówkowych może to być nawet 10 lat. Przyjęło się bowiem, iż pożyczkę gotówkową wybiera się w momencie, gdy potrzebujemy szybko zdobyć pieniądze, a sama kwota nie należy do najwyższych.

Kredyt oraz pożyczkę opieramy również o inne przepisy – ten pierwszy jest regulowany przez Prawo Bankowe, kiedy w przypadku pożyczki interesuje nas wyłącznie Kodeks Cywilny. To właśnie dlatego tylko bank może nam udzielić kredytu gotówkowego, za to pożyczkę możemy zaciągnąć od każdej osoby fizycznej lub prawnej. Różnic jest jeszcze więcej – pożyczka nie musi mieć odpłatnej umowy, przedmiotem umowy niekoniecznie muszą być środki finansowe, a umowa może mieć formę dowolną, jeżeli kwota pożyczki nie przekracza 1000 złotych.

Istnieją również firmy, które trudnią się w tak zwanych chwilówkach. Umowa może zostać zawarta online lub przez telefon, okres spłaty jest niezwykle krótki (nieprzekraczający 60 dni), a kryteria przyznania pieniędzy są o wiele łagodniejsze niż w przypadku banków.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Kredytu gotówkowego nie jesteśmy w stanie dostać bez spełnienia kilku wymogów. Zanim jednak zajmiemy się kwestiami czysto finansowymi, musimy określić, jakie osoby mogą w ogóle starać się o przyznanie kredytu.

Wniosek może tak naprawdę złożyć każda osoba pełnoletnia zameldowana na terenie Polski i posiadająca pełną zdolność prawną, a także posiadająca dowód osobisty oraz telefon komórkowy i adres e-mail w celach kontaktowych. To absolutna podstawa, by w ogóle móc złożyć wniosek.

Jeżeli spełniamy wymagania wszystkich tych podpunktów, możemy się udać do oddziału banku lub zaaplikować o udzielenie kredytu online. Wtedy musimy już tylko czekać na decyzję, która zależy od kilku kluczowych czynników.

Jakie są wymagania i dokumenty przy składaniu wniosku o kredyt?

By mieć jakiekolwiek szanse na to, by nasz wniosek został zaakceptowany, musimy spełniać kilka wymogów ustalanych przez banki. To na ich podstawie instytucje ustalają, czy będziemy w stanie spłacić całe zobowiązanie w terminie ustalonym w umowie.

Pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest nasza zdolność kredytowa. To w jej ramach bank ocenia, czy potencjalny klient może zaciągnąć kredyt gotówkowy bez groźby braku możliwości jego spłaty w przyszłości. Na określenie zdolności kredytowej składają się uzyskane przez kredytobiorcę dochody, miesięczne wydatki na czynsz, prąd, wodę czy gaz, a także ewentualne obecne zadłużenie w innych bankach lub inne kredyty – także te już spłacone.

W analizie zdolności kredytowej mogą być brane pod uwagę także wiek, wielkość rodziny, czy używając bardziej profesjonalnego stwierdzenia – liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie, staż pracy i jej rodzaj, stan cywilny i stan mieszkaniowy. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie i dokładnie sprawdzana pod każdym kątem, by mieć absolutną pewność, że osoba otrzymująca kredyt będzie w stanie regularnie oddawać części pożyczonej kwoty.

Jeśli chodzi o dokumenty, poza oczywiście samym wnioskiem podpisanym naszym imieniem i nazwiskiem, potrzebujemy naszego dowodu osobistego oraz w większości przypadków zaświadczenia o zarobkach. W niektórych przypadkach bank może również zażądać promesy zatrudnienia. Dzieje się tak w przypadkach, gdy aktualnie jesteśmy zatrudnieni na umowie na czas określony, przez co nie mamy w czystej teorii zapewnionej pracy na cały okres spłaty.

Co to jest historia kredytowa?

Podczas podejmowania decyzji o udzieleniu kredytu, banki sprawdzają również jedną, niezwykle ważną z ich punktu widzenia rzecz – historię kredytową. Jest to raport prowadzony przez Biuro Informacji Kredytowej – w skrócie BIK – w którym zawarte są nasze wszystkie zobowiązania kredytowe.

W osobistym raporcie BIK bank może sprawdzić, czy wszystkie poprzednie zobowiązania były spłacane w terminie, a także czy ewentualne zaległości nie były znaczące. Może on również rzecz jasna sprawdzić, czy wcześniej zaciągałeś już jakieś kredyty. Czysta kartoteka BIK-u, to jest spłacanie w terminie kredytów i pożyczek, znacznie zwiększa szanse na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek.

Informacje do BIK na temat twoich zobowiązań są przesyłane bezpośrednio przez banki, więc w tym wykazie zawarte będą również wszystkie zakupy na raty lub korzystanie z kart kredytowych. Jeżeli chcesz poznać swoją dokładną historię kredytową jeszcze zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, możesz odpłatnie wygenerować swój raport ze strony BIK i zapoznać się z jego treścią.

Co zawiera umowa o kredyt gotówkowy?

Zawartość umowy o kredyt gotówkowy jest oczywiście regulowana prawnie i musi zawierać konkretne informacje dotyczące banku oraz kredytobiorcy. Wszystkie podpunkty muszą być określone w sposób czytelny oraz precyzyjny, by nie zawierały żadnych luk mogących wyrządzić szkody jakiejkolwiek ze stron.

Umowa musi więc zawierać kluczowe dane obu podmiotów, datę podpisania umowy i miejsce, gdzie zawarcie porozumienia się odbyło, a także wszystkie dane dotyczące samego kredytu – kwotę, walutę, rodzaj oraz jego ewentualne przeznaczenie, jeżeli jest to wymagane. W wielu przypadkach kredyt gotówkowy może jednak zostać wydany bez podania konkretnego celu.

Umowa nie może być ważna bez podania takich informacji, jak okres spłaty, sposób wypłacenia pieniędzy oraz termin tego działania, koszty kredytu i ewentualne zasady, na jakich bank może się oprzeć zmieniając opłaty oraz prowizje w trakcie trwanie okresu spłaty. Zawarte muszą być również sposoby naliczania odsetek, zabezpieczenie kredytu i wszystkie informacje o ewentualnej wcześniejszej spłacie, odstąpieniu od umowy czy wymagane prawem klauzule przetwarzania danych osobowych.

To tylko najważniejsze punkty, które muszą być zawarte w umowie. Istnieje jeszcze kilka mniej znaczących rzeczy, bez których taka umowa nie będzie wiążąca, lecz są to w większości rzeczy czysto informacyjne dla kredytobiorcy, z którymi oczywiście wypada się zapoznać.

Najtańszy kredyt gotówkowy – czyli jaki?

W rankingu kredytów gotówkowych nie można nie wspomnieć o tym, czym charakteryzuje się tani kredyt gotówkowy. Często bowiem popularne opcje wcale nie należą do tych najkorzystniejszych dla kredytobiorcy. Jeżeli chcemy znaleźć kredyt gotówkowy, który nie będzie dla nas ogromnym obciążeniem, musimy sprawdzić ofertę co najmniej kilku instytucji, w czym oczywiście może pomóc nasz ranking kredytów gotówkowych.

Co jednak możemy z czystym sumieniem nazwać tanim kredytem gotówkowym? Zdecydowanie będzie to oferta, w ramach której otrzymamy jak najmniejsze koszty kredytu. Na nie składa się wiele różnych zmiennych, o których więcej powiemy później.

Podczas poszukiwania najtańszych rozwiązań warto sięgnąć właśnie po ranking kredytów gotówkowych. Przedstawione są w nim oferty większości banków działających w Polsce, a system obliczy za nas ratę, którą będziemy musieli odprowadzać do banku każdego miesiąca. W teorii im niższa rata, tym tańszy kredyt, lecz oczywiście banki mogą często stosować pewne zagrywki, mające na celu nas zmylić. Należy więc dokładnie sprawdzać wszystkie oferty i ewentualne promocje, by przypadkiem nie popełnić dość kosztownego błędu.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Choć w wielu przypadkach zaświadczenie o dochodach jest wymagane do uzyskania pozytywnej odpowiedzi ze strony banku, istnieją pewne okoliczności, w których dokument ten wcale nie będzie potrzebny do zawarcia umowy. W jaki sposób przeprowadzany jest wtedy cały proces?

W Polsce istnieje wiele instytucji bankowych, które są w stanie udzielić kredytu bez zaświadczenia o zarobkach. Nie oznacza to oczywiście, iż niesprawdzana jest wtedy nasza zdolność kredytowa – jest to wymóg regulowany przez Prawo Bankowe i nie może on zostać pominięty w żadnej sytuacji.

W razie braku zaświadczenia o naszych zarobkach naprawdę warto jest sprawdzić oferty kredytowe w tym samym banku, w którym posiadamy konto. Praktycznie każda instytucja w przypadku braku zaświadczenia będzie bowiem oferowała większą maksymalną kwotę kredytu swoim własnym klientom. Dla banków jest to po prostu wygodniejsze i bezpieczniejsze – nie muszą pobierać od swoich klientów dokumentów, gdyż mają bezpośredni wgląd w ich przychody i dzięki temu decyzja może nadejść zaskakująco szybko.

Niektóre instytucje mogą zażądać udokumentowania zarobków w inny sposób, na przykład poprzez PIT lub nasze konto osobiste – sprawdzane są wtedy wpływy z wynagrodzenia. Potwierdzeniem dochodów może być również nasza umowa o pracę.

Jakie są wszystkie koszty wpływające na całkowity koszt kredytu?

Na ogólny koszt kredytu gotówkowego wpływa wiele zmiennych. To właśnie dlatego w każdym banku ostateczny koszt może się znacznie różnić w porównaniu do konkurencji. Ważna jest również długość spłaty oraz sama kwota kredytu. Co dokładnie składa się jednak na ogólne koszty?

Bardzo ważną kwestią jest w tym przypadku prowizja banku. To jednorazowa opłata, która jest pobierana w zamian za samo udzielenie kredytu. Najczęściej jest ona procentem całej kwoty, co oznacza, iż im więcej pieniędzy mamy zamiar wziąć, tym wyższa będzie prowizja. Istnieją promocje, w ramach której bank nie pobiera prowizji, lecz wtedy prawdopodobnie wzrosną inne opłaty. Bank może również w takim przypadku wymusić na nas wykup ubezpieczenia, które również podwyższa ratę kredytu. Jest to polisa, która ma chronić nas i naszych najbliższych w przypadku nieszczęśliwego wypadku, który nie pozwoli nam na dalszą pracę, bądź śmierci. Jeżeli dojdzie do którejś z tych rzeczy, resztę kredytu spłaca ubezpieczyciel.

Nie można również zapomnieć o samym oprocentowaniu kredytu. Możemy je podzielić na oprocentowanie zmienne oraz stałe. W tym pierwszym przypadku, wszystko rozbija się o stawkę WIBOR, która może zmieniać się w zależności od aktualnych stóp procentowych i marż. Jeśli chodzi zaś o oprocentowanie stałe, nie ulega ono zmianie na przestrzeni całej spłaty kredytu.

Oprocentowanie i raty kredytu gotówkowego

Każdy bank posiada inne oprocentowanie swoich usług kredytowych, które oczywiście może się zmieniać w zależności od oferty, z której korzystamy. W większości przypadków waha się ono w przedziale 5-7,5 procenta, lecz jest ono zależne od długości spłaty kredytu, jego wielkości oraz oczywiście samego banku.

Na ratę kredytu wpływają rzecz jasna również inne czynniki. Jednym z nich są stopy procentowe, które ustalane są odgórnie przez Radę Polityki Pieniężnej. Ma to naprawdę duży wpływ na koszty kredytu – podwyższenie stopy procentowej automatycznie zwiększy ratę. Ważna jest również marża banku oraz wspomniane już wcześniej prowizje oraz ubezpieczenia.

W rankingu kredytów gotówkowych bez problemu znajdziesz porównanie oprocentowań i rat praktycznie wszystkich banków. Ranking kredytów gotówkowych jest skonstruowany w taki sposób, by błyskawicznie reagować na wszelkie zmiany w instytucjach bankowych. Dzięki temu masz pewność, że podane koszty zawsze są realistyczne i rzetelne.

Jaka jest maksymalna kwota i okres kredytu gotówkowego?

W teorii trudno jest określić maksymalną kwotę i okres spłaty kredytu gotówkowego. W praktyce jednak każdy bank nakłada pewne widełki, których nie sposób przekroczyć niezależnie od tego, jak dobra jest nasza zdolność kredytowa i jak czysta jest nasza historia.

W większości polskich bankach jesteśmy w stanie zaciągnąć maksymalnie 200 tysięcy złotych. Znalezienie instytucji, która będzie w stanie zaoferować więcej jest najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Podobna granica występuje w przypadku ilości miesięcznych rat – praktycznie nigdzie nie znajdziemy banku, który pozwoli nam spłacać kredyt gotówkowy dłużej niż 120 miesięcy, czyli rzecz jasna 10 lat.

Ranking kredytów gotówkowych pozwala na bezproblemowe porównanie wszystkich kosztów kredytu w zależności od długości spłaty oraz wybranej kwoty. Pewnych rzeczy nie da się jednak przeskoczyć i nie sposób znaleźć w rankingach kredytów gotówkowych ofert opiewających na więcej niż 200 000 złotych. Wypłacanie większych ilości pieniędzy niż właśnie ten pułap byłoby dla banków zbyt wielkim zagrożeniem dla ich stabilności finansowej w dłuższej perspektywie.

Czym jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowanie (RRSO)?

W jakichkolwiek rankingach kredytów gotówkowych oraz reklamach banków przewijają się te cztery magiczne słowa – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, w skrócie RRSO. Czym jednak to właściwie jest i w jaki sposób wpływa na sam kredyt oraz jego koszty?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli RRSO, to zsumowany koszt kredytu, który jest określany procentem całkowitej kwoty kredytu na przestrzeni roku. To właśnie RRSO jest najważniejszą informacją dla kredytobiorcy w kontekście całościowych kosztów kredytu na przestrzeni całego roku.

Na RRSO składają się wszystkie opłaty, które występują podczas podpisywania umowy o kredyt gotówkowy oraz w okresie jego spłaty – odsetki, marże, prowizja czy ubezpieczenie, a także inne opłaty, jak na przykład te za samo rozpatrzenie wniosku.

Co to jest przykład reprezentatywny kredytu?

We wszystkich rankingach kredytów gotówkowych, a także na stronach samych banków, możemy znaleźć tak zwany przykład reprezentatywny kredytu. Choć dla wielu osób jego pojawianie się na takich portalach może być rzeczą oczywistą, warto jest się dowiedzieć, na jakich podstawach jest on określany i jakie informacje może on oferować potencjalnym kredytobiorcom.

Z samej tylko definicji, przykład reprezentatywny kredytu ma być ukazaniem kosztów kredytu przy określonej kwocie oraz długości spłaty. Dzięki temu klient jest w stanie momentalnie dowiedzieć się, jak wyglądają wszystkie opłaty dla konkretnego zobowiązania, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, a także jaka będzie dokładna rata kredytu.

Co jednak warte zapamiętania, przykład reprezentatywny kredytu nadal jest wyłącznie przykładem. W celu ustalenia prawdziwych kosztów kredytu, należy najpierw złożyć wniosek. Choć bowiem przykład reprezentatywny ustalany jest w sposób jak najbardziej rzetelny, niektóre zmienne mogą ostatecznie ulec zmianie. Dlatego też nawet jeżeli ranking kredytów gotówkowych podaje dokładne wartości, wcale nie muszą mieć one idealnego odzwierciedlenia przy zawieraniu umowy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego w 2021?

Jeżeli decydujemy się już na zaciągnięcie kredytu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie jego kosztów. Odsetki, wysokość rat, oprocentowanie i RRSO – to najważniejsze rzeczy, które trzeba uważnie przejrzeć. Ranking kredytów gotówkowych oferuje możliwość porównania każdej z tych zmiennych, co z pewnością powinno ułatwić ci końcową decyzję.

Z pewnością warto również sprawdzić ofertę swojego banku – być może w ramach bycia stałym klientem przedstawiona zostanie ci naprawdę interesująca i korzystna oferta, której nie dostałaby osoba przychodząca z konkurencji. W skali całej spłaty kredytu różnica może być zauważalna gołym okiem. Warto jest również rozważyć, jakie oprocentowanie chcemy wybrać – stałe czy zmienne.

Nie można również zapominać o stopach procentowych. Z uwagi na pandemię koronawirusa, aktualnie stopy są wyjątkowo niskie, ale według doniesień analityków oraz samych banków, kwestią czasu jest ich ponowny wzrost. Biorąc kredyt gotówkowy w 2021 roku zdecydowanie musisz mieć to z tyłu głowy.

Jeżeli uważnie rozważyć za i przeciw, używając rankingów kredytów gotówkowych, porównywarek lub innych sposobów na sprawdzenie ofert wielu banków, powinieneś bez żadnego problemu znaleźć ofertę idealną dla siebie. Dzięki temu unikniesz ogromnych kosztów związanych z kredytem i będziesz mógł cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki na twój cel!

Jak często aktualizujemy ranking kredytów gotówkowych?

Nasz ranking kredytów gotówkowych aktualizowany jest zawsze, gdy oferta któregoś z banków się zmienia. Może być to spowodowane na przykład nową promocją, zmianą w marży lub oprocentowaniu, a także poprawieniem stóp procentowych bądź innych zmiennych, które zależą od banku lub Rady Polityki Pieniężnej.

Każda oferta w naszym rankingu kredytów gotówkowych jest na bieżąco monitorowana, dzięki czemu jesteśmy w stanie błyskawicznie nanieść na nią korektę. Zawsze masz więc pewność, iż nasz ranking jest aktualny, a wybrana przez ciebie propozycja jest w znacznym stopniu adekwatna do stanu rzeczywistego.

Należy pamiętać, iż banki dopiero podczas rozpatrywania wniosku proponują ci oficjalne koszty kredytowania. Są to rzeczy ustalane indywidualnie i nie da się zawrzeć wszystkich zmiennych w rankingach kredytów gotówkowych. Nasze zestawienie pokazuje jednak reprezentatywne i rzetelne przykłady, dzięki czemu możesz w bez problemu zorientować się, w którym miejscu kredyt gotówkowy będzie kosztował ciebie najmniej.

Ranking kredytów gotówkowych - pytania i odpowiedzi

Gdzie można dostać najtańszy kredyt gotówkowy?

Kwestia banku, który oferuje najtańsze kredyty gotówkowe, jest bardzo dynamiczna. Wiele instytucji oferuje okresowe promocje, podczas których niskie koszty potrafią być niezwykle kuszące. Jeżeli chcemy upewnić się, który bank posiada na ten moment najatrakcyjniejszą ofertę, powinniśmy skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Pozwoli on nam na porównanie kilkudziesięciu propozycji i wyboru tej, która najbardziej nam pasuje.

Przy wzięciu kredytu gotówkowego konto osobiste nie jest wymagane. W zależności od treści umowy, pieniądze są przelewane na dowolne konto bankowe bądź wydawane w gotówce. Przy zawieraniu umowy kredytu można utworzyć konto połączone z kartą kredytową, aczkolwiek nie jest to obowiązkowe.

Na całkowity koszt kredytu wpływa wiele czynników i zmiennych, które mogą różnić się w zależności od banku i daty zawarcia umowy. Na koszty wpływa między innymi oprocentowanie kredytu, odsetki, prowizje, przewidziane ustawowo podatki, marże, a także opcjonalne ubezpieczenie. Po zsumowaniu tych wszystkich opłat będziemy w stanie otrzymać kwotę, która będzie całkowitym kosztem kredytu.

Liczba kredytów gotówkowych, które można zaciągnąć w jednym czasie, nie jest ograniczona prawnie. Jedyną kwestią, która może w tym przeszkodzić, jest twoja zdolność kredytowa. Jeżeli bank uzna, że kolejny kredyt gotówkowy przeciąży twoją zdolność i nie będziesz w stanie spłacać wszystkich miesięcznych rat, twój wniosek może zostać odrzucony. W innych sytuacjach nie ma jednak żadnych ograniczeń.

W większości banków maksymalną kwotą, na jaką można zaciągnąć kredyt gotówkowy, jest 200 tysięcy złotych. W niektórych instytucjach istnieje jednak możliwość zawarcia umowy na jeszcze wyższą kwotę. Są to jednak wyłącznie pojedyncze banki lub oferty dla stałych klientów, a suma wypłacanych pieniędzy praktycznie nigdy nie przekracza 250 tysięcy złotych.

Długość spłaty kredytu gotówkowego jest naprawdę elastyczna, niemniej istnieje jednak górna granica, której nie można przekroczyć. Wszystkie banki oferują kredyty gotówkowe z maksymalną długością spłaty wynoszącą 120 miesięcy, a więc 10 lat. Ze względu na swoje własne bezpieczeństwo finansowe, instytucje bankowe nie oferują kredytów z dłuższym okresem spłaty.

Czas oczekiwania na decyzję w sprawie przyznania kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników, takich jak ilość aktualnie przetwarzanych przez bank wniosków, sytuacji kredytobiorcy, wysokości kredytu i ilości rat. W przypadku mniejszych kredytów gotówkowych decyzję możemy jednak otrzymać nawet w kilkanaście minut, jako że przy małych kwotach naszą zdolność sprawdza system bankowy.

Ocena rankingu: 4.8
(Ocena 4.8 z 79 opinii)

Opinie o rankingu i pytania czytelników

Nie wiesz jakie konto wybrać? Zadaj pytanie, a postaramy się pomóc :)

 • Aneta
  Witam, czy nie mając historii kredytowej mogę wziąć kredyt gotówkowy? Jeżeli tak to w jakim banku?
  Odpowiedz
  • Katarzyna Wieczorek
   Redaktor
   Aneta
   Aneto, złożyć wniosek możesz w każdym banku, nawet jak nie masz historii kredytowej. Bank oceni Twoją zdolność kredytową i dostaniesz decyzję. Powodzenia!
   Odpowiedz