Najlepsze konta dla spółek w marcu 2025
Poniżej krótkie podsumowanie rankingu kont dla spółek, sprawdź oferty, które znalazły się w ścisłej czołówce porównania.
Na rynku bankowym jesteśmy w stanie natrafić na wiele ofert skierowanych bezpośrednio pod potrzeby konkretnych klientów lub przedsiębiorstwa. Konta dla spółek rządzą się trochę innymi prawami, dlatego też znalezienie najlepszej oferty paradoksalnie wcale nie musi być najprostszym zadaniem. Dlatego właśnie stworzyliśmy specjalny ranking, dzięki któremu wybór konta dla spółki będzie o wiele prostszym zadaniem.
1000 zł premii
Poniżej krótkie podsumowanie rankingu kont dla spółek, sprawdź oferty, które znalazły się w ścisłej czołówce porównania.
mBiznes konto Komfort w mBanku, to konto firmowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Rachunek z bogatym zapleczem usług dodatkowych, dedykowany firmom, prowadzonym w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek, a także dla różnego typu fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni.
BIZnest Konto to niemal w 100% darmowe konto firmowe w Nest Banku SA. Nowe konto zastąpiło dotychczasowe rachunki firmowe w Banku SMART oraz BIZ Banku. Posiadacze rachunku firmowego mogą korzystać także z dodatkowych produktów, takich jak konta lokacyjne, rachunki walutowe, lokaty terminowe oraz kredyty.
Tani, prosty w obsłudze i nowoczesny. Oto najnowszy rachunek firmowy dostępny w ofercie BNP Paribas. Konto Otwarte na Biznes to m.in.: bezpłatne przelewy internetowe, brak opłat za użytkowanie karty, a także brak opłat za wypłaty z krajowych i zagranicznych bankomatów grupy BNP Paribas. Dodatkowo bank zapewnia dostęp do atrakcyjnych produktów i usług dodatkowych.
Konto dla spółki jest specjalnym rachunkiem bankowym, stworzonym kompleksowo pod potrzeby takich instytucji. W zależności od wielkości spółki, konto można łatwo dostosować, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo działające na takich zasadach będzie w stanie wyciągnąć z rachunku jak najwięcej.
Najczęściej tego typu konta zapewniają łatwe zarządzanie finansami, przystępne opłaty za wykonywanie przelewów, tanie przewalutowania, a także szybkie i tanie przelewy zagraniczne, nawet na większych kwotach.
Trudno jest określić dokładnie, ile może kosztować konto dla spółki. Wszystko bowiem zależy od oferty konkretnych banków, a te – jak nietrudno się domyślić – potrafią się między sobą dość znacznie różnić.
Z pewnością jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż za założenie oraz prowadzenie konta dla spółki będzie trzeba płacić miesięcznie kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.
Do tego oczywiście z pewnością dojdą również wszelkie prowizje i opłaty, lecz o ich rodzaju i wysokości musimy jednak przekonać się sami – każdy bank operuje różnymi kwotami.
Wiele osób wybierając konto dla spółki skupia się na opłatach i prowizjach, a dokładniej rzecz ujmując – na ich wysokościach. To oczywiście kwestia bardzo ważna, lecz nie najważniejsza. O wiele częściej bowiem ceniona będzie funkcjonalność danej oferty i to właśnie ten aspekt najczęściej przekonuje potencjalnych klientów.
Mowa tutaj między innymi o doradztwie ze strony banku oraz pomocy w kwestii księgowości, ale również o łatwych i przystępnych cenowo przewalutowaniach, wpłatach i wypłatach z niskimi prowizjami, a także samej stabilności konta.
Proces zakładania spółki składa się z wielu etapów. Jednym z ważniejszych jest założenie konta bankowego, z którego spółka będzie mogła korzystać. Dziś trudno sobie wyobrazić prowadzenie firmy bez pomocy rachunku bankowego. Wszystkie banki w kraju oferują specjalne rodzaje kont przeznaczone dla spółek. Chcesz wiedzieć, w którym banku jest najlepsze konto dla spółki? Jak wygląda proces jego zakładania oraz na co zwracać szczególną uwagę, kiedy wybierasz konto dla spółki z oo? Ranking kont dla spółek wyczerpująco odpowie na te i wiele innych pytań. Zaglądaj tutaj często, a zawsze będziesz miał najświeższe informacje o produktach bankowych.
Konta stworzone typowo dla spółek działają na trochę innych zasadach niż typowe rachunki. Spółki bowiem to podmioty, które często potrzebują bardzo specyficznego rachunku bankowego. Konto skonstruowane pod potrzeby spółek pozwala im na zaspokojenie wszelkich potrzeb bankowych i na łatwe, a także bezpieczne zarządzanie finansami.
Dlaczego spółkom potrzebne jest konto firmowe?
Chcesz wiedzieć, w jakim banku założyć najlepsze konto dla spółki? Stworzyliśmy narzędzie, które pomoże odpowiedzieć na Twoje pytania. Ranking kont premium dla spółek to aktualne źródło wiedzy o wszystkich produktach bankowych dla firm i zmieniających się promocjach.
Ranking kont firmowych dla spółki z oo powstał po to, aby odpowiedzieć na najbardziej palące pytania, które zawsze towarzyszą wybieraniu banku, w którym będziemy trzymać firmowy kapitał. Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na takie pytania jak:
Dla wszystkich obecnych i przyszłych przedsiębiorców przygotowaliśmy aktualny ranking kont firmowych dla spółek. Jest to skarbnica wiedzy o produktach bankowych, dzięki której nie tylko wybierzesz najkorzystniejsze konto dla spółki, ale również unikniesz niepotrzebnych wydatków związanych z jego prowadzeniem i obsługą. Aby stworzyć to zestawienie, przeanalizowaliśmy kilkanaście różnych ofert banków, opisując ich wady i zalety. Tak powstał ranking kont dla spółek cywilnych, który jest aktualizowany z każdą kolejną zmianą wprowadzaną przez bank.
W rankingu kont dla spółek konieczne jest uwzględnienie wielu zmiennych. Każdy przedsiębiorca będzie wymagał od banku czegoś innego, dlatego znalezienie złotego środka nigdy nie należy do rzeczy łatwych. To właśnie dlatego konieczne było opracowanie systemu, w którym będą oceniane przede wszystkim cechy jak najbardziej uniwersalne dla wszystkich działalności. Sprawia to, iż znalezienie najlepszego konta dla spółki jest o wiele prostsze.
Najważniejszą kwestią w naszym rankingu kont dla spółek są opłaty, w tym otwarcie i prowadzenie rachunków głównych i pomocniczych, wydawanie i obsługiwanie kart, przelewy krajowe, a także wypłaty gotówki. Kolejnym ważnym aspektem jest szeroko pojęta funkcjonalność konta, a mniej istotnymi cechami, które oczywiście w końcowym rozrachunku nadal mają znaczenie, są oferta oszczędnościowa, oferta kredytowa oraz oferta walutowa. Najlepsze konto dla spółki będzie oczywiście wyróżniało się na tle konkurencji we wszystkich kategoriach.
Wiele przedsiębiorstw niezależnie od swojej formy woli mieć założone specjalne konto firmowe, dzięki któremu finanse firmy, a także wszelkie transakcje przychodzące i wychodzące będą zawsze pod ręką. Jak to jednak wygląda z perspektywy prawnej – czy spółka zawsze jest zmuszona do posiadania tego typu rachunku, czy może jest to jej wyłączna kwestia?
Wszystko zależy od formy, z jakiej korzysta dana spółka. Jeżeli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, polskie prawo uprawnia jej właściciela do korzystania z konta osobistego, by rozporządzać wydatkami oraz wykonywać wszystkie konieczne transakcje. Sytuacja jednak wygląda ciut inaczej, gdy mamy do czynienia ze spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). W tym wypadku nadal nie możemy mówić o nakazie posiadania konta firmowego, lecz w uwagi na zakaz korzystania przez takie instytucje z kont osobistych, konto dla spółki jest w typ wypadku wręcz wymagane. Nie jest to napisane czarno na białym, lecz naprawdę trudno jest wyobrazić sobie inną sytuację. Uzupełnieniem konta firmowego mogą być konta maklerskie, przydatne w firmach, które aktywnie inwestują swoje środki w akcje, obligacje lub inne instrumenty finansowe.
Obecnie wiele banków tworzy bardzo przystępne konta dla spółek, które nieraz działają na zasadzie abonamentowej. Wraz z miesięczną opłatą, wynoszącą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, otrzymujemy możliwość prowadzenia kilku kluczowych dla spółki rachunków, kartę, a także w niektórych przypadkach w są również prowizje od przelewów oraz wypłat z bankomatów.
Jakie są jednak najbardziej typowe opłaty i prowizje w przypadku kont dla spółek? Oczywiście będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami, jeżeli będziemy chcieli stworzyć ponadprogramowy rachunek. Najczęściej bowiem bank na starcie zaznacza, ile rachunków i jakiego typu możesz utworzyć w bazowej taryfie. Często również będziemy musieli liczyć się z niewysokimi prowizjami od przelewów (zarówno krajowych, jak i zagranicznych), a także wpłat do wpłatomatów. Niektóre banki mogą również potrącać pieniądze za wypłaty z bankomatów innej sieci, przelewy do ZUS i US czy za korzystanie z karty. Nasz ranking kont dla spółek uwzględnia wszystkie ewentualne koszty. W serwisie Kontomaniak możesz również sprawdzić inne rodzaje kont firmowych.
Wszelkie opłaty oraz prowizje to bardzo ważne kwestie, na które koniecznie powinniśmy zwracać uwagę wybierając konto dla spółki. Co jednak może sprawić, iż będziemy chcieli wybrać jedną ofertę banku bardziej niż inną? Na co powinniśmy patrzeć, wybierając najlepsze konto dla spółki?
Bardzo ważnymi kwestiami, które powinniśmy mieć z tyłu głowy poszukując konta firmowego, bez wątpienia jest dobra bankowość elektroniczna. Warto również sprawdzić, ile osób może mieć dostęp do konta, a także jak wyglądają opłaty za przelewy zagraniczne. Jeżeli bowiem będziesz je wykonywać często, wysoka prowizja może cię naprawdę mocno zaboleć. Warto również wypatrywać ciekawych dodatków do kont, które ranking kont dla spółki z oo również uwzględnia.
Najlepsze konto dla spółki to jednak nie tylko koszty prowadzenia, gdyż te najczęściej nie są priorytetem. Bardzo ważna dla wielu klientów jest stabilność opłat, możliwość swobodnych wpłat oraz wypłat, przewalutowania po atrakcyjnych kursach, doradztwo, księgowość, a także szeroka oferta kredytowa. To właśnie na takie niuanse najczęściej zwracają uwagę właściciele spółek.
Jeśli potrzebujesz też innych kont, np. osobistych lub studenckich, polecamy najświeższy ranking kont osobistych, obejmujący oferty wszystkich banków w Polsce.
Jeżeli wybraliśmy interesują nas ofertę, na przykład dzięki rankingowi kont dla spółek, możemy przejść do zakładania konta. Oczywiście w przypadku tak istotnego rachunku, jak konto dla spółki, proces ten może wyglądać inaczej w różnych bankach. Dzisiaj jednak przejdziemy przez najważniejsze informacje, które w większości przypadków są dość uniwersalne. Informacje, które przedstawimy poniżej przydadzą się niezależnie od tego, w jakiej instytucji bankowej będziesz ostatecznie zakładać konto dla spółki.
Oczywiście wniosek o założenie konta dla spółki musi w pierwszej kolejności zawierać twoje dane osobowe, co z pewnością jest jednak dla wszystkich dość logiczne. Musimy przedstawić nasze imię i nazwisko, PESEL, a także dane kontaktowe, jak numer telefonu czy adres e-mail. Przygotować musimy również dowód osobisty oraz dane rejestrowe firmy. Warto pamiętać, iż by założyć konto dla spółki, musimy być reprezentantami firmy. Jeżeli reprezentantów firmy jest więcej niż jeden, wszyscy muszą zostać zawarci we wniosku – to da podstawy pod to, by w przyszłości uzyskali oni dostęp do konta firmowego.
Mając przed sobą umowę o konto dla spółki, warto dokładnie zwrócić uwagę na jej zapisy, by być absolutnie pewnym, iż wszystkie dane są poprawne. Należy również porównać wszystkie podpunkty dotyczące opłat i prowizji z tym, co na początku było ustalane pomiędzy nami, a bankiem. To właśnie umowa bowiem ostatecznie określa wiążące właściwości konta bankowego. Należy więc taką umowę dokładnie przejrzeć i upewnić się, czy dane firmy, wysokość opłat i prowizji, a także dodatkowe udogodnienia są zgodne z tym, co było nam pierwotnie przedstawione.
W obecnych czasach zakładanie kont bankowych jest niezwykle szybkie. Niezależnie od tego, czy wniosek będziemy składali za pomocą Internetu, czy może też bezpośrednio w oddziale banku, cała procedura może zająć nie więcej niż jeden dzień. Najczęściej jednak już po kilkudziesięciu minutach, oczywiście o ile wystarczająco szybko dopełnimy wszelkie formalności, będziemy mogli rozpocząć użytkowanie naszego konta firmowego.
Wszystko tak naprawdę zależy od tego, kiedy wszyscy reprezentanci firmy podpiszą umowę oraz wszelkie stosowne oświadczenia, a także potwierdzą swoją tożsamość. Czasy, w których tworzenia konta dla naszej spółki trwało nawet po kilka dni na szczęście już dawno minęły!
W obecnych czasach najlepsze konta dla spółki oferują możliwość zakładania rachunku w stu procentach za pośrednictwem Internetu. Jest to oczywiście o wiele wygodniejsza metoda, która pozwala na znaczne zaoszczędzenie czasu. Wszyscy reprezentanci spółki nie muszą na dodatek zbierać się w jednym miejscu, by podpisać wszystkie najważniejsze dokumenty, w tym umowę, upoważnienia czy po prostu potwierdzenie swojej tożsamości – wszystko to można wykonać przez sieć. To kolejna bardzo istotna oszczędność.
Polecamy również stronę, na której opisani są działający w Polsce brokerzy Forex. Zgromadzona tam wiedza może Ci się przydać, jeśli planujesz inwestycje na rynkach walutowych.
By założyć konto dla swojej spółki za pośrednictwem sieci, musimy na stronie banku złożyć specjalny wniosek, w którym wypełniamy dokładnie takie same dane, co opisane powyżej. Gdy wniosek zostanie zaakceptowany, wszyscy reprezentanci muszą zalogować się do systemu i podpisać umowę, a następnie potwierdzić swoją tożsamość. Najczęściej będzie się to opierało na wysłaniu zdjęcia dowodu osobistego bądź jego zeskanowaniu w aplikacji banku. Gdy bank potwierdzi tożsamość wszystkich reprezentantów, będziemy mogli od razu rozpocząć korzystanie z konta! Ranking kont dla spółek oczywiście pokaże ci, czy interesująca cię instytucja umożliwia stworzenie konta przez Internet.
Nasz ranking kont dla spółek aktualizowany jest za każdym razem, gdy monitorowany przez nas bank zmieni coś w swojej ofercie. Sytuację śledzimy na bieżąco, dzięki czemu możesz być w stu procentach pewny, iż ranking kont firmowych przedstawiony na tej stronie zawsze będzie aktualny i przedstawiać będzie obecny kształt oferty polskich instytucji bankowych. Dzięki temu nie będziesz musiał mierzyć się z niemiłym zaskoczeniem, gdy okaże się, iż na stronie banku oferta jest inna niż ta, która pojawiła się w naszym zestawieniu.
Opinie o rankingu i pytania czytelników