Volkswagen Bank

Uruchomiony w 1998 roku nigdy nie otworzył fizycznych placówek. Specjalizujący się w finansowaniu samochodów, z czasem wzbogacił swoją ofertę o dodatkowe produkty i usługi, aby stać się uniwersalnym bankiem internetowym. Dziś w licznym gronie klientów Volkswagen Banku Polskiego S.A. znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Od kredytów samochodowych do bankowości internetowej

Volkswagen Bank Polski S.A. rozpoczął swą działalność w lipcu 1998 roku, jako część holdingu Volkswagen Financial Services AG. Działając na podstawie licencji bankowej, swoje usługi kredytowe świadczył poprzez sieć salonów dealerskich koncernu Volkswagen, a oferta banku nie wykraczała poza obszar finansowania samochodów.

W 2001 roku podjęto decyzję o uruchomieniu Volkswagen Banku Direct, który oferował wysokooprocentowane konta oraz lokaty, dla osób prywatnych i przedsiębiorców. Od tego momentu zakres usług i produktów znacznie się powiększył, pośród których kredyty samochodowe i leasing samochodów Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche i Volkswagen Użytkowe, wciąż stanowią kluczowy obszar działalności banku.

Kompleksowa oferta bankowa

Oferta internetowego banku Volkswagen Bank Polski S.A. skierowana jest zarówno do klientów detalicznych, jak i biznesowych. Pośród dostępnych produktów i usług, można odnaleźć m.in.: rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe i oszczędnościowe, karty płatnicze, lokaty terminowe, kredyty samochodowe i gotówkowe, ubezpieczenia komunikacyjne, a także leasing samochodowy. 

Sesje przelewów w Volkswagen Banku

Sesje wychodzące

1 sesja 07:55
2 sesja 11:45
3 sesja 14:15

Sesje przychodzące

1 sesja13:00
2 sesja11:45
3 sesja18:00