Volkswagen Bank

Volkswagen Bank - Opisy kont, promocje i opinie

Uruchomiony w 1998 roku nigdy nie otworzył fizycznych placówek. Specjalizujący się w finansowaniu samochodów, z czasem wzbogacił swoją ofertę o dodatkowe produkty i usługi, aby stać się uniwersalnym bankiem internetowym. Dziś w licznym gronie klientów Volkswagen Banku Polskiego S.A. znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Od kredytów samochodowych do bankowości internetowej

Volkswagen Bank Polski S.A. rozpoczął swą działalność w lipcu 1998 roku, jako część holdingu Volkswagen Financial Services AG. Działając na podstawie licencji bankowej, swoje usługi kredytowe świadczył poprzez sieć salonów dealerskich koncernu Volkswagen, a oferta banku nie wykraczała poza obszar finansowania samochodów.

W 2001 roku podjęto decyzję o uruchomieniu Volkswagen Banku Direct, który oferował wysokooprocentowane konta oraz lokaty, dla osób prywatnych i przedsiębiorców. Od tego momentu zakres usług i produktów znacznie się powiększył, pośród których kredyty samochodowe i leasing samochodów Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche i Volkswagen Użytkowe, wciąż stanowią kluczowy obszar działalności banku.

Kompleksowa oferta bankowa

Oferta internetowego banku Volkswagen Bank Polski S.A. skierowana jest zarówno do klientów detalicznych, jak i biznesowych. Pośród dostępnych produktów i usług, można odnaleźć m.in.: rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe i oszczędnościowe, karty płatnicze, lokaty terminowe, kredyty samochodowe i gotówkowe, ubezpieczenia komunikacyjne, a także leasing samochodowy. 

Sesje Elixir w Volkswagen Banku

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 07:55 11:45 14:15
Sesje przychodzące13:0016:0018:00

Przeanalizowane konta w Volkswagen Banku

Volkswagen Bank - Plus Konto Biznes
konto firmowe

Plus Konto Biznes

Dla dużych i małych firm niezależnie od formy prawnej, Volkswagen Bank Polska S.A. oferuje proste w obsłudze i przede wszystkim darmowe Plus Konto Biznes. Idealnie sprawdzi się w firmach działających na polskim rynku, które potrzebują firmowego konta do obsługi firmowych zobowiązań finansowych. 

Volkswagen Bank - Konto e-direct
konto osobiste

Konto e-direct

Konto e-direct od Volskwagen Banku Polska S.A. to idealne rozwiązanie dla każdego, kto poszukuje darmowego rachunku osobistego. Bez zbędnych opłat, prosty w obsłudze i ze zdalnym dostępem przez 24 godziny na dobę. Do tego bezpłatna karta Visa Electron i darmowe pakiety ubezpieczeń.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.