Żappka Pay - jak płacić za zakupy w sieci sklepów Żabka?

Żappka Pay - jak płacić za zakupy w sieci sklepów Żabka?

Nie masz przy sobie portfela? Zostawiłeś karty płatnicze w domu? To nie problem, o ile korzystasz z płatności mobilnych. Dzięki takiej usłudze jak Żappka Pay zapłacisz za swoje zakupy przy użyciu telefonu i aplikacji mobilnej.

Jak sprawić, aby szybkie zakupy w pobliskiej Żabce były jeszcze szybsze? Wystarczy, że skorzystasz z usługi Żappka Pay, która pozwoli ci zapłacić za produkty z poziomu aplikacji mobilnej Żappka. Sprawdź, jak płatności mobilne Żappka Pay działają w praktyce.

Czym jest Żappka Pay?

Żappka Pay to usługa, dzięki której możesz zapłacić za swoje zakupy w sklepach sieci Żabka poprzez aplikację mobilną Żappka. Wystarczy, że podepniesz pod aplikację jedną ze swoich kart płatniczych, a pozwoli ci to na dokonywanie bezgotówkowych płatności z poziomu twojego telefonu. Nie musisz w tym celu pobierać i instalować żadnej dodatkowej aplikacji. Żappka Pay to po prostu jedna z wielu funkcjonalności, które oferuje oryginalna aplikacja mobilna Żappka. Ta sama, w której zbierasz żappsy, czyli punkty, które następnie możesz wymieniać na nagrody.

Jakie są wymagania do korzystania z Żappka Pay?

Przede wszystkim korzystanie z usług Żappka Pay jest darmowe. Wymaga jedynie posiadania telefonu komórkowego z dostępem do internetu, na którym zainstalujesz aplikację Żappka. W zależności od tego, na jakim systemie pracuje twój telefon, pobierzesz ją z internetowego sklepu Google Play, App Store lub Huawei AppGallery.

Poza tym do aplikacji musisz podpiąć swoją kartę płatniczą. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to fizyczna karta, którą wydał ci bank, czy karta wirtualna.  

Dodajmy jeszcze, że aby korzystać z usługi Żappka Pay musisz najpierw potwierdzić swój numer telefonu w aplikacji Żappka.

Jak dodać kartę płatniczą do aplikacji Żappka?

Korzystanie z płatności mobilnych Żappka Pay jest bardzo proste. Jednak najpierw musisz połączyć swoją kartę płatniczą z aplikacją Żappka. Jak to zrobić?

Po pierwsze, dodaj do aplikacji kartę, którą zamierzasz płacić. Najpierw uruchom aplikację Żappka i z menu wybierz funkcję „Żappka Pay”. Następnie kliknij opcję „Dodaj kartę”. W tym momencie możesz:

  • zrobić karcie płatniczej zdjęcie, 
  • zbliżyć kartę do telefonu, aby została ona dodana za pomocą NFC.

W kolejnym kroku potwierdź, że karta płatnicza należy do ciebie.

Po drugie, ustaw zabezpieczenia karty płatniczej. W tym celu możesz zdecydować się na ustalenie PIN-u lub zabezpieczenie płatności za pomocą biometrii: skanu twarzy, lub odcisku palca.

Na koniec możesz jeszcze edytować nazwę swojej karty płatniczej, ale nie jest to konieczne. I to wszystko. Twoje płatności za pomocą Żappka Pay zostały skonfigurowane, a aplikacja jest gotowa do pierwszych płatności. Przyjrzyjmy się teraz, jak szybko i wygodnie korzystać z Żappka Pay podczas codziennych zakupów. 

Jak płacić z Żappka Pay?

Chcesz zapłacić za zakupy w Żabce poprzez Żappka Pay? Nie ma w tym nic trudnego. Gdy wybierzesz produkty, które chcesz kupić, udaj się do kasy. Przygotuj swoją aplikację Żappka i zeskanuj kod kreskowy, którego używasz do zbierania punktów w programie lojalnościowym. Następnie zgłoś kasjerowi, że chcesz zapłacić za zakupy poprzez Żappka Pay. Po chwili na ekranie twojego telefonu pojawi się informacja o płatności. Potwierdź ją w aplikacji numerem PIN, skanem twarzy bądź odciskiem palca. I to wszystko.  

Podobnie wygląda sytuacja, gdy korzystasz z kasy samoobsługowej w Żabce. Jednak w tym przypadku, zamiast informować kasjera o płatności poprzez aplikację, po prostu wybierz tę opcję na ekranie kasy samoobsługowej.

Dlaczego warto korzystać z usługi Żappka Pay?

Żappka Pay to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Już nie musisz pamiętać, aby zabierać na szybkie zakupy cały portfel czy kartę płatniczą. Wystarczy ci twój telefon z aplikacją Żappka i podpiętą do niej kartą płatniczą. Również sama płatność trwa dosłownie sekundy, a ty nie musisz przy kasie żonglować telefonem, portfelem i kartami płatniczymi. Po prostu dzięki Żappka Pay płacisz za zakupy tą samą aplikacją, której używasz do zbierania żappsów. To zresztą dodatkowa zaleta usługi Żappka Pay. Aby z niej korzystać, nie potrzebujesz żadnego dodatkowego programu. Jest to po prostu jedna z funkcjonalności, które masz w swojej aplikacji Żappka.

Warto także podkreślić, że transakcje poprzez Żappkę są bezpieczne. Przede wszystkim żadne pieniądze nie są pobierane z twojego konta automatycznie. Wprost przeciwnie każdą transakcję Żappka Pay musisz zatwierdzić. Jednocześnie, jak już wspomnieliśmy, wszystko odbywa się w oryginalnej aplikacji Żappka, więc nie zajmuje ci to dodatkowego czasu. Ponadto sam wybierasz sposób, w jaki twoje płatności będą zabezpieczone: czy będzie to numer PIN, czy biometria. Poza tym cały proces płacenia jest obsługiwany przez firmę First Data, dzięki czemu masz pewność, że przesyłane podczas płatności dane są chronione i niedostępne dla osób trzecich.

Jak działa aplikacja Żappka?

Żappka to aplikacja mobilna stworzona z myślą o klientach sklepów sieci Żabka. Aplikacja ta pozwala na zbieranie punktów, tzw. żappsów, które można wymieniać na nagrody. Poza tym w aplikacji znajdziesz dodatkowe zniżki na wybrane produkty. Dzięki temu użytkownicy aplikacji Żappka płacą mniej za swoje codzienne zakupy. Do tego aplikacja umożliwi ci udział w dodatkowych konkursach, organizowanych przez Żabkę.

W Żappce znajdziesz również informacje o dokonanych transakcjach. To pozwoli ci na jeszcze lepszą, a przede wszystkim łatwiejszą kontrolę nad swoimi wydatkami. Poza tym dzięki aplikacji szybko znajdziesz pobliskie sklepy Żabka i sprawdzisz godziny otwarcia poszczególnych punktów, co przyda się, szczególnie gdy podróżujesz do innego miasta.

Do tego z aplikacją Żappka szybko odbierzesz paczkę, jeśli jako punkt odbioru wskazałeś akurat sklep Żabka.

I jak już wspominaliśmy, w aplikacji Żappka znajdziesz usługę Żappka Pay, dzięki której zapłacisz za swoje zakupy za pośrednictwem telefonu.

Pobranie i korzystanie z aplikacji Żappka jest w pełni darmowe. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację na swoim telefonie i zarejestrujesz się w niej, podając swoje dane takie jak imię, numer telefonu czy adres e-mail. Dzięki temu już po chwili twoja aplikacja będzie gotowa do użycia. A jeśli dodatkowo podepniesz do aplikacji kartę płatniczą, będziesz mógł skorzystać z płatności Żappka Pay już przy najbliższych zakupach.

Żappka Pay - podsumowanie

Żappka Pay to usługa, dzięki której zapłacisz za zakupy w sieci Żabka z poziomu aplikacji mobilnej Żappka. W tym celu należy podpiąć kartę płatniczą pod aplikację i ustawić zabezpieczenia transakcji, takie jak numer PIN, skan twarzy lub odcisk palca. Aby korzystać z usługi Żappka Pay, musisz mieć telefon komórkowy z dostępem do internetu, na którym zainstalujesz aplikację Żappka. Jeśli chcesz dodać kartę płatniczą do aplikacji, musisz wybrać opcję „Dodaj kartę”, która znajduje się w zakładce „Żappka Pay”. Następnie wystarczy zrobić zdjęcie karty płatniczej lub zbliżyć ją do telefonu. Aby zapłacić za zakupy Żappka Pay, zeskanuj kod kreskowy, dostępny w aplikacji i poinformuj sprzedawcę o wybranej metodzie płatności. Gdy w aplikacji pojawi się informacja o transakcji, zaakceptuj ją numerem PIN, skanem twarzy bądź odciskiem palca, w zależności od wybranego zabezpieczenia.

Dzięki usłudze Żappka Pay nie musisz nosić przy sobie karty płatniczej, aby płacić za zakupy w Żabce. Do tego cały proces płatności będzie przebiegał jeszcze szybciej, ponieważ dokonujesz go z poziomu tej samej aplikacji, w której zbierasz punkty w programie lojalnościowym Żabki. Dodajmy, że aplikacja mobilna Żappka jest darmowa. Wystarczy zainstalować ją na swoim telefonie i zarejestrować się w niej, by móc zbierać punkty, korzystać ze zniżek oraz innych opcji, takich jak, chociażby płatności mobilne Żappka Pay.

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!