Programy rabatowe dla posiadaczy kart płatniczych

Programy rabatowe dla posiadaczy kart płatniczych

Często płacisz za zakupy kartą płatniczą? A czy wiesz, że możesz w ten sposób otrzymać dodatkowe zniżki lub zwrot części kosztów na konto? Wystarczy, że przystąpisz do specjalnych programów rabatowych, prowadzonych przez najpopularniejsze banki i operatorów kart płatniczych.

Sklepy oraz punkty usługowe przyzwyczaiły nas do różnego rodzaju promocji i zniżek. Jednak wciąż niewiele osób korzysta ze specjalnych programów rabatowych dla posiadaczy kart płatniczych. A takie programy prowadzone są zarówno przez banki, jak i samych operatorów kart. Co jednak najważniejsze, zniżki i dodatkowe nagrody możesz zyskać praktycznie bez wysiłku. Wystarczy, że aktywujesz taki program, a przy zakupach stacjonarnych i internetowych będziesz płacił swoją kartą płatniczą. Sprawdźmy zatem, na czym dokładnie polegają programy rabatowe i jakie oferty przygotowały banki i operatorzy kart płatniczych dla polskich klientów.

Czym są programy rabatowe dla posiadaczy kart płatniczych?

Programy rabatowe dla posiadaczy kart płatniczych umożliwiają korzystanie z dodatkowych zniżek i przywilejów przy dokonywaniu płatności kartą debetową lub kredytową. Dzięki temu możesz uzyskać atrakcyjny rabat, przez co za swoje zakupy zapłacisz mniej, lub otrzymać punkty, które następnie wymienisz na dodatkowe nagrody. Wszystko zależy od banku, w którym posiadasz konto, rodzaju karty płatniczej oraz aktualnie obowiązujących programów rabatowych.

Czym programy rabatowe różnią się od usługi cashback?

Zanim przejdziemy do omówienia najpopularniejszych programów rabatowych dostępnych w polskich bankach i u operatorów kart płatniczych, przyjrzyjmy się różnicy pomiędzy takimi programami a usługą cashback.

Przede wszystkim programy rabatowe uprawniają cię do skorzystania ze zniżki w momencie zakupu. W ten sposób automatycznie mniej płacisz za dane zakupy, a na twoim koncie zostaje więcej pieniędzy. Z usługą cashback jest inaczej. Dokonując zakupy, płacisz pełną kwotę, a dopiero po jakimś czasie otrzymujesz częściowy zwrot pieniędzy (najczęściej na koniec miesiąca bądź okresu rozliczeniowego). Zazwyczaj jest to około 1-5% od wydanej kwoty.

Jak widzisz, w obu przypadkach oszczędzasz pieniądze, jednak warto zdawać sobie sprawę, z którym rodzajem usługi masz do czynienia.

Jakie są najpopularniejsze programy rabatowe dla kart płatniczych?

Jeśli często korzystasz ze swojej karty płatniczej, koniecznie zapoznaj się z przygotowanymi dla ciebie programami rabatowymi. Poniżej pokrótce omawiamy kilka z nich, które cieszą się największą popularnością. Są to:

Na czym polega program Visa Oferty?

Program Visa Oferty przeznaczony jest dla pełnoletnich posiadaczy karty płatniczej Visa, która została wydana w Polsce. Poza tym jej właściciel musi być rezydentem Polski, a sama karta powinna być przypisana do rachunku bankowego, prowadzonego w złotówkach. Jeśli tylko spełniasz te warunki, możesz zarejestrować się do programu Visa Oferty. A co na tym zyskasz?

Przede wszystkim program Visa to wiele różnych ofert, także z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Większość z nich działa na zasadach usługi cashback, w ramach której część wydanych środków wraca na twoje konto. Do tego dochodzą specjalne loterie, w których możesz wygrać dodatkowe nagrody. Jak skorzystać z takiej oferty od Visa? Wystarczy, że aktywujesz wybraną zniżkę, dzięki czemu zostanie ona przypisana do twojej karty Visa. W ten sposób dokonując płatności, będziesz mógł skorzystać z atrakcyjnych rabatów lub uzyskać zwrot części wydatków. Wszystko zależy od szczegółów wybranej przez ciebie oferty. Co jednak ważne, zwracana na konto kwota za jednorazową transakcję nie może być wyższa niż 760 zł. Dzięki temu twój zwrot nie będzie objęty podatkiem.

Co istotne, aby otrzymać zwrot gotówki w ramach Visa Oferty, musisz zapłacić za swoje zakupy fizyczną kartą Visa bądź za pośrednictwem takich rozwiązań jak Visa Checkout, Apple Pay czy Google Pay. Z kolei płatności z wykorzystaniem portfela elektronicznego nie uprawniają do zniżek. Oczywiście zakupy możesz robić zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach czy punktach usługowych.

Dodajmy jeszcze, że w programie Visa Oferty możesz zarejestrować aż 5 kart płatniczych. Z  kolei same zwroty realizowane są błyskawicznie, nawet w ciągu 5 dni roboczych od wykonania transakcji.      

Na czym polega program Bezcenne Chwile od Mastercard?

Program Mastercard Bezcenne Chwile (poprzednio Priceless Specials) przeznaczony jest dla właścicieli kart płatniczych Mastercard oraz Maestro w wersji zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Sam program polega na zbieraniu specjalnych punktów, które następnie możesz wymienić na wybrane nagrody. Jak wygląda to w praktyce?

Jeśli posiadasz kartę płatniczą Mastercard (lub Maestro), wydaną przez bank współpracujący z tym operatorem, wystarczy, że przystąpisz do programu rabatowego. Zrobisz to poprzez swój bank, stronę internetową programu lub aplikację mobilną. Rejestrując się w programie Bezcenne Chwile, automatycznie zakładasz specjalne konto, na którym będą gromadzone twoje punkty. Następnie wybierasz nagrodę, którą będziesz chciał otrzymać za zebrane punkty. Nagrody te są podzielone na kilka kategorii, które odpowiadają najpopularniejszym życiowym pasjom. Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak zbierać punkty przy kolejnych transakcjach. I tak dostajesz:

  • 2, 5 lub 8 punktów – za każde 5 zł wydane u Partnera Programu,
  • 1 punkt – za każde 50 zł wydane w innych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Pamiętaj jednak, że Mastercard wprowadził pewne ograniczenia, co oznacza, że punkty nie naliczają się, gdy robisz zakupy np. w sklepach z alkoholem, drogeriach, czy aptekach. Z tego względu dokładnie zapoznaj się z regulaminem przyznawania punktów w ramach programu Bezcenne Chwile. Gdy tylko uzbierasz wymaganą liczbę punktów, możesz wymienić je na nagrody.

Dodajmy jeszcze, że w ramach Bezcennych Chwil działa także tzw. Strefa Premium, w której możesz zyskać dodatkowe przywileje i nagrody. Musisz jednak przez 3 kolejne miesiące dokonywać płatności kartą na kwotę co najmniej:

  • 3000 zł – klienci indywidualni,
  • 5000 zł – karty biznesowe.  

Na czym polega program mOkazje?

Z programu mOkazje mogą skorzystać klienci mBanku. Polega on na tym, że po złożeniu zamówienia w wybranych sieciach czy markach, współpracujących z bankiem, otrzymasz zwrot części wydanych środków na swoje konto. Bank zapewnia, że co tydzień czekają na ciebie nowe promocje, zatem warto regularnie zaglądać na stronę banku lub do aplikacji mobilnej.

Na czym polega program mamBonus?

W ramach programu mamBonus możesz zyskać dodatkowe zniżki, a także specjalne nagrody za płatności dokonywane kartą debetową lub kredytową. Program przygotował bank BNP Paribas. Aby skorzystać z danej zniżki, musisz ją aktywować lub wpisać kod rabatowy przy podsumowaniu zamówienia.

Na czym polega program Citi Specials?

Również bank Citi Handlowy ma program rabatowy, przygotowany z myślą o własnych klientach. Różnego rodzaju zniżki nawet do 50% dostępne są w ponad 5000 punktach stacjonarnych i online, a sam bank współpracuje z ponad 300 różnymi partnerami. 

Na czym polega program Galeria Rabatów?

Program Galeria Rabatów powstał z myślą o klientach Banku Pekao S.A., którzy posiadają karty płatnicze do kont osobistych lub firmowych. Dzięki temu możesz skorzystać z atrakcyjnych rabatów lub otrzymać zwrot gotówki na rachunek. Jeśli robisz zakupy w sklepie stacjonarnym, współpracującym z bankiem, poinformuj sprzedawcę o chęci skorzystania z programu. Z kolei kupując online, podaj kod rabatowy przy finalizacji zamówienia. Listę partnerów Pekao, biorących udział w programie Galeria Rabatów, znajdziesz na stronie banku. 

Podsumowanie

Instytucje finansowe już od dawna współpracują ze znanymi markami i sieciami, oferując w ten sposób dodatkowe rabaty na zakupy. W przypadku programów rabatowych dla posiadaczy kart płatniczych wystarczy, że przystąpisz do takiego programu, aby zyskać dodatkowe zniżki lub zwrot środków na konto. Poza tym, w niektórych przypadkach możesz zbierać punkty, które następnie wymienisz na atrakcyjne nagrody. Co jednak najważniejsze, samo przystąpienie i udział w programach rabatowych jest proste, wygodne i nic cię nie kosztuje. Po prostu płacąc za swoje zakupy kartą płatniczą, zyskujesz dodatkowe rabaty lub prezenty.

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!