Alior Bank

Alior Bank rozpoczął swoją działalność 17 listopada 2008 roku. Już pod koniec października uruchomiono pierwsze oddziały stacjonarne. W czasie jedynie czterech lat aktywności na rynku, to jest pod koniec 2012 roku, Bank posiadał już trzecią co do wielkości sieć dystrybucji w Polsce, biorąc pod uwagę liczbę placówek. Alior Bank korzysta w oddziałów własnych, placówek partnerskich oraz Alior Bank Express, czyli sieci mini oddziałów. W swojej działalności bardzo prężnie wykorzystuje najnowsze zdobycze technologiczne, a więc bankowość wirtualną i mobilną. Znakiem tego była otrzymana prestiżowa nagroda w konkursie „Global Banking Innovation Awards” w kategorii „przełomowe rozwiązania”.

Podstawowym zadaniem, na którym skupiono się w trakcie budowania strategii Banku, było stworzenie bardzo wysokiej jakości obsługi. Alior Bank zajmuje się obsługą i sprzedażą usług zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Wszelkiego typu innowacje w dziedzinie sposobu zarządzania własnymi środkami finansowymi, to główny cel rozwoju, w którego kierunku podąża Bank. Zdobywa on coraz większe rzesze klientów, ostatnio (tj. 30. czerwca 2015 roku) doszło do jego fuzji z Bankiem Meritum. Natomiast w maju 2014 roku dokonał się strategiczny alians z siecią telefonii T-Mobile, wynikiem czego było pojawienie się produktu T-Mobile Usługi Bankowe, dostarczanych oczywiście przez Alior Bank.

Sesje Elixir w Alior Banku

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 09:30

Dyspozycja musi być złożona do 08:20

13:30

Dyspozycja musi być złożona do 12:20

16:00

Dyspozycja musi być złożona do 15:10

Sesje przychodzące12:0015:3017:30

Przeanalizowane konta w Alior Banku

Alior Bank - Konto Wyższej Jakości
konto osobiste

Konto Wyższej Jakości w Alior Banku to gwarancja bezpłatnego prowadzenia rachunku i stabilność dodatkowych opłat, aż przez 5 lat. Rachunek osobisty od Alior Banku jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych osób, które posiadają regularne wpływy na poziomie co najmniej 2,5 tysięcy złotych.

Alior Bank - iKonto Biznes
konto firmowe

iKonto Biznes w Alior Banku to tani i praktyczny rachunek firmowy, przeznaczony dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Pozbawiony zbędnych opłat i prowizji, stanowi doskonałą alternatywę dla innych kont firmowych dostępnych aktualnie na rynku.

Alior Bank - Konto Rozsądne
konto osobiste

Konto Rozsądne to dobry wybór dla każdego, kto posiada stałe źródło dochodu, a przy tym zależy mu na dostępie do produktów bankowych, z jakich korzystają najbardziej wymagający klienci Alior Banku. Dodatkowo bank zwraca 1,5% wydatków na zakupy spożywcze, jeżeli za transakcję zapłacimy kartą debetową wydaną do rachunku.

Alior Bank - Rachunek Brokerski
konto maklerskie

Biuro Maklerskie Alior Bank S.A. ułatwia inwestowanie na warszawskiej GPW oferując swoim Klientom darmowy Rachunek Inwestor Standard, a także dostęp do nowoczesnych systemów transakcyjnych. W ofercie biura nie zabrakło ofert specjalnych dla studentów oraz osób decydujących się na transfer instrumentów finansowych z innej firmy inwestycyjnej.

Alior Bank - Rachunek Partner
konto firmowe

Rachunek Partner w Alior Banku, to konto firmowe stworzone z myślą o osobach prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółkach (cywilnych, jawnych i partnerskich korzystających z uproszczonych metod księgowości). Niskie opłaty i bogaty pakiet dodatkowych produktów, to główne zalety tego konta.

Promocje w Alior Banku

Alior Bank S.A. przygotował dla nowych Klientów biznesowych ciekawą ofertę, opartą na zasadach sprzedaży premiowej. Wystarczy uruchomić iKonto Biznes, by każdego miesiąca uzyskać do 125 zł premii. W skali roku to dodatkowe 1500 zł dla firmy, w zamian za aktywne użytkowanie rachunku.

Artykuły związane z Alior Bankiem

W listopadzie 2016 roku, na skutek fuzji, Alior Bank S.A. stanie się następcą prawnym Banku BPH S.A. Oznacza to, że Alior Bank przejmie wszystkie dotychczasowe prawa i obowiązki związane ze świadczeniem usług i obsługą produktów bankowych (z wyjątkiem kredytów hipotecznych),a umowy zawarte z Bankiem BPH pozostaną w mocy.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.