Lista Banków i Instytucji Finansowych

Alior Bank

Alior Bank

Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem, który w bardzo krótkim czasie zajął znaczny obszar polskiego rynku usług finansowych. W swoich działaniach kieruje się one hasłem „wyższa kultura bankowości”, które to wpływa bezpośrednio na jakość obsługi w Banku.

Zobacz produkty
Bank BPH

Bank BPH

Bank BPH SA powstał w 1989 roku, jako bank komercyjny wyodrębniony ze struktur NBP. Od 1995 roku jego akcje notowane są na GPW w Warszawie, a od kilku lat bank stanowi część grupy kapitałowej GE. Obecny Bank BPH to ponad 400 oddziałów i placówek partnerskich, a także bankowość internetowa i telefoniczna, dla klientów detalicznych i biznesowych.

Zobacz produkty
Bank Ochrony Środowiska

Bank Ochrony Środowiska

Bank Ochrony Środowiska S.A. to polski bank uniwersalny działający od 1991 roku. Od samego początku bank łączy świadczenie usług bankowych z aktywnym promowaniem działań chroniących środowisko naturalne. Oferta banku skierowana jest do Klientów detalicznych, instytucjonalnych i biznesowych.

Zobacz produkty
Bank Pekao

Bank Pekao

Bank Pekao SA już od kilku lat zajmuje drugą pozycję w kraju wśród największych banków pod względem wielkości aktywów (ich suma to 167625 milionów złotych). Siła kapitałowa mierzona stopniem wypłacalności sprawia, że jest to lider wśród dużych polskich banków oraz wśród całego rynku środkowoeuropejskiego.

Zobacz produkty
Bank Pocztowy

Bank Pocztowy

Bank Pocztowy S.A. powstał w 1990 roku jako instytucja rozliczeniowa, a 8 lat później rozpoczął proces przemiany w bank o charakterze detalicznym. Dziś Bank Pocztowy S.A. obsługuje 1,5 miliona klientów, posiada ok. 4600 placówek i 5000 bankomatów, co czyni go jedną z największych sieci obsługi finansowej w Polsce.

Zobacz produkty
Bank SMART

Bank SMART

Bank SMART jest jedną z najmłodszych instytucji finansowych w kraju, ale stale powiększa grono swoich klientów. Znalazło to odzwierciedlenie w licznych nagrodach, między innymi Lidera Bankowości w kategorii „Najciekawsze innowacje dla banku” w 2015 roku.

Zobacz produkty
BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas to uniwersalny bank, który notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajmuje pozycję lidera bankowości w segmencie rolno-spożywczym oraz w segmencie kredytów konsumpcyjnych. Sam BGŻ w 2015 roku zajmował jedenastą pozycję w kraju pod względem wielkości aktywów.

Zobacz produkty
Biuro Maklerskie Deutsche Bank

Biuro Maklerskie Deutsche Bank

Biuro Maklerskie Deutsche Banku Polska S.A. to nowoczesne podejście do Klienta i niemal bezpłatna obsługa w systemie online. Deutsche Bank Polska S.A. oferuje bezpłatne konta maklerskie, wsparcie doświadczonych doradców, niskie prowizje, a także dostęp online do notowań giełdowych w czasie rzeczywistym.

Zobacz produkty
BIZ Bank

BIZ Bank

BIZ Bank jest jednym z najmniejszych banków obecnych w Polsce. Jego profil jest skierowany w stronę mikroprzedsiębiorstw i ich właścicieli. Udostępnia się im pełny wybór usług i form korzystania z zarządzania finansami.

Zobacz produkty
Citi Handlowy

Citi Handlowy

City Handlowy to jeden z najstarszych banków komercyjnych, który na polskim rynku działa od blisko 150 lat. Bogata oferta standardowych produktów i usług bankowych wzbogacona o usługi maklerskie i zarządzanie majątkiem, skierowana jest do klientów detalicznych oraz instytucjonalnych.

Zobacz produkty
Credit Agricole

Credit Agricole

Credit Agricole Bank Polska S.A. to instytucja o mocno ugruntowanej pozycji na rynku, której początek sięga 1991 roku. Lata dynamicznego rozwoju, zaowocowało przemianami nie tylko samej nazwy banku, ale i jego oferty produktów i usług bankowych, dedykowanych klientom indywidualnym oraz firmom.

Zobacz produkty
DEGIRO

DEGIRO

DEGIRO to wielokrotnie nagradzany i doceniany broker, który zapewnia swoim klientom dostęp do ponad 60 giełd i ponad 2 milionów produktów inwestycyjnych. Holenderska firma założona w 2008 roku dotarła już do 18 krajów i obsługuje ponad 250 000 inwestorów. Jej sukces budowany jest na innowacji i gwarancji bezpieczeństwa, a także redukcji kosztów obsługi nawet o 80%. 

Zobacz produkty
Deutsche Bank

Deutsche Bank

Deutsche Bank to jedna z najbardziej wiodących instytucji finansowych o prawdziwie globalnym zasięgu. Oferuje on wysokiej klasy usługi bankowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Deutsche Bank zajmuje pozycję lidera w sektorze finansowym zarówno w Niemczech jak i w całej Europie.

Zobacz produkty
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska

Dom Maklerski BOŚ S.A. to jeden z ekspertów rynku finansowego i laureat licznych konkursów i rankingów branżowych. Bogata oferta DM BOŚ S.A. to przede wszystkim rachunki inwestycyjne w zróżnicowanych pakietach, nowoczesne narzędzia transakcyjne, szkolenia online, a także wsparcie doświadczonych ekspertów.

Zobacz produkty
Dom Maklerski BDM

Dom Maklerski BDM

Dom Maklerski BDM S.A. powstał w 1993 roku, jako inicjatywa osób fizycznych zainteresowanych rynkiem kapitałowym. Dziś w ramach spółki działa 16 oddziałów połączonych ze sobą siecią online, obsługujących łącznie ok. 30 000 Klientów w zakresie m.in. inwestycji giełdowych i usług analitycznych.

Zobacz produkty
EnveloBank

EnveloBank

We wrześniu 2017 roku na rynku usług bankowych pojawiła się nowa marka – EnveloBank, którą powołał do życia Bank Pocztowy. Nowy bank to przede wszystkim oferta skierowana do osób, które poszukują nowoczesny rozwiązań w zakresie obsługi transakcji bankowych. Bankowość działająca w systemie cyfrowym to konta bankowe, lokaty oraz kredyty gotówkowe, zarówno dla klientów detalicznych, jak i firm.

Zobacz produkty
Eurobank

Eurobank

Eurobank od początku swego istnienia nastawiony był na zrozumienie i zaspokojenie potrzeb klientów indywidualnych. Jako pierwszy bank w Polsce „wyszedł” do klientów, ponieważ jego placówki zaczęły powstawać tam, gdzie często przebywali sami klienci. Dziś z usług Eurobanku korzysta ponad milion osób. 

Zobacz produkty
Getin Bank

Getin Bank

Getin Bank kojarzony jest przede wszystkim z dynamicznym rozwojem. W krótkim czasie zdobył on zaufanie tysięcy klientów, dlatego w 2015 roku znalazł się na szóstej pozycji w rankingu największych banków w Polsce. Posiada 68830 miliona aktywów i corocznie notuje wzrost w tym zakresie o kilka punktów procentowych.

Zobacz produkty
Idea Bank

Idea Bank

Bank, którego historia sięga 1991 roku, pod nazwą Idea Bank S.A. funkcjonuje od niespełna 6 lat. Od samego początku skoncentrowany na obsłudze mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, stał się rozpoznawalny jako bank wspierający rozwój polskiej przedsiębiorczości, zapewniając optymalne rozwiązania dla firm poszukujących stabilności finansowej.

Zobacz produkty
ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

Kolejnym z bardziej uznanych banków uniwersalnych, to znaczy obsługujących wszystkie typy klientów, jest ING Bank Śląski. Jest to jeden z największych w Polsce banków (5 miejsce w 2015 roku pod względem wielkości zasobów). Główna siedziba znajduje się w Katowicach.

Zobacz produkty
Inteligo

Inteligo

Konto Inteligo skierowane jest do klientów indywidualnych oraz małych firm i to właśnie za ten obszar usług było ono wielokrotnie nagradzane jako najbardziej innowacyjne rozwiązanie w branży. Dzięki jednemu systemowi możliwe jest wielopoziomowe zarządzanie swoimi finansami.

Zobacz produkty
Lion’s Bank

Lion’s Bank

Lion’s Bank to oddział Idea Banku S.A., którego oferta przeznaczona jest dla klientów indywidualnych. Jak przystało na bank detaliczny, w ofercie odnaleźć można konta osobiste, karty płatnicze, lokaty oraz programy inwestycyjne. Nie są to jednak standardowe usługi, ponieważ wszystkie trafiają w potrzeby najbardziej wymagających klientów, którzy dysponują znacznymi zasobami finansowymi.

Zobacz produkty
mBank

mBank

W 2015 roku mBank znalazł się tuż za podium największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Odnotował równocześnie kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Przez długi czas mBank utrzymuje również status lidera w zakresie bankowości elektronicznej.

Zobacz produkty
Millennium Bank

Millennium Bank

Obecnie Bank Millenium w ramach rankingu największych banków w Polsce (opracowanego w oparciu o sumę aktywów pod koniec 2014 roku), zajmuje siódmą lokatę. Od wielu lat znajduje się on w czołówce bankowości uniwersalnej.

Zobacz produkty
Nest Bank

Nest Bank

Nest Bank SA to nowa marka na rynku usług finansowych, która z końcem października 2016 roku oficjalnie zastąpiła FM Bank PBP. Nest Bank SA zastąpił tym samym Bank SMART oraz BIZ Bank. Nowy bank koncentruje się na obsłudze klientów detalicznych oraz mikroprzedsiębiorstw, poprzez bankowość tradycyjną i mobilną.

Zobacz produkty
Orange Finanse

Orange Finanse

Orange Finanse to efekt współpracy Orange Polska S.A. z mBankiem. Firma skoncentrowana jest na dostarczaniu atrakcyjnych, a przy tym prostych i wygodnych rozwiązań w zakresie szeroko rozumianych usług bankowych. Oferta Orange Finanse dedykowana jest zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

Zobacz produkty
PKO BP

PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski to największy, a jednocześnie jeden z najstarszych banków działających na terenie kraju. W roku 2014 zajął on 623 pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw świata, stworzonym przez prestiżowy magazyn Forbes.

Zobacz produkty
Plus Bank

Plus Bank

Plus Bank S.A. jest tzw. bankiem uniwersalnym. Działalność banku skoncentrowana jest na obsłudze klienta detalicznego i instytucjonalnego poprzez kanał tradycyjny i elektroniczny. Dodatkowo Plus Bank S.A. zajmuje się promocją usług medialnych i telekomunikacyjnych.

Zobacz produkty
Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank

Z usług Raiffeisen Polbank korzysta obecnie około 700 tysięcy klientów, wykorzystując  300 placówek bankowych na terenie całego kraju. W 2015 roku, pod względem wielkości aktywów, zajmował on ósmą pozycję wśród polskich banków.

Zobacz produkty
Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to jedna z większych instytucji finansowych w Polsce. Suma jego aktywów została oceniona na 134 501 milionów złotych. Obecnie posiada on blisko 1000 placówek na terenie całego kraju.

Zobacz produkty
T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe od niedawna obecne są na polskim rynku finansowym, a już zdołało zdobyć rzesze klientów. Po zaledwie roku działalności, udało się im pozyskać aż pół miliona usługobiorców. To w pełni nowoczesna bankowość z nastawieniem na klienta indywidualnego.

Zobacz produkty
Toyota Bank

Toyota Bank

Toyota Bank Polska S.A. działalność na polskim rynku rozpoczął w 2000 roku, jako bank samochodowy dla klientów indywidualnych i biznesowych. W 2007 roku działalność banku została rozszerzona o standardowe usługi i produkty bankowe, udostępnione poprzez platformę bankowości elektronicznej.

Zobacz produkty
Volkswagen Bank

Volkswagen Bank

Volkswagen Bank Polski S.A. to bank internetowy, którego oferta dedykowana jest dla klientów indywidualnych oraz firm. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom i potrzebom obecnych i przyszłych klientów, bank oferuje szeroki zakres produktów finansowych, ubezpieczeniowych, a także leasing samochodowy.

Zobacz produkty
X-Trade Brokers Dom Maklerski

X-Trade Brokers Dom Maklerski

XTB to dom maklerski, który powstał w Warszawie w 2002 roku. Dziś to jeden z największych brokerów FX&CFD na świecie, pośród spółek notowanych na giełdzie. W ofercie XTB dostępnych jest ponad 3000 instrumentów pochodnych, które pozwalają na realizację transakcji w systemie online, zarówno początkującym, jak i doświadczonym inwestorom.

Zobacz produkty