kiedy dojdzie przelew

Kiedy dojdzie przelew - kalkulator księgowania przelewów

Wysyłasz pieniądze? A może czekasz na przelew bankowy?

Sprawdź, kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na drugim koncie.  Za pomocą kalkulatora sesji elixir, dowiesz się, kiedy pieniądze zostaną przetransferowane na konto adresata przelewu.

Kalkulator przelewów

Czym są sesje Elixir?

Choć zlecanie przelewów bankowych jest czymś naturalnym i intuicyjnym, to nie byłoby to możliwe bez systemu Elixir. Określenie to odnosi się do Systemu Elektronicznej Izby Rozliczeniowej, która obsługuje transakcje realizowane pod nadzorem NBP.

Jednak Elixir to także nazwa schematu księgowania pieniędzy, jaki stosują banki w Polsce. To właśnie dzięki niemu dokonywane są międzybankowe rozliczenia oraz przelewy, a krążące pomiędzy klientami banków pieniądze, księgowane są zgodnie z intencją zleceniodawcy.

Jak sesje Elixir wpływają na czas oczekiwania na przelew?

Nigdy nie wiesz, kiedy bank zaksięguje przesłane pieniądze? Po raz kolejny z niecierpliwością czekasz, aż dojdzie do ciebie przelew? A może sam wydałeś dyspozycję przekazania środków, a odbiorca nie otrzymał ich pomimo upływu kilku godzin?

Dla ciebie zlecenie przelewu to nic trudnego. Wystarczy kilka kliknięć w bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej, aby pieniądze „zeszły” z konta. Jednak z punktu widzenia banku cała operacja jest o wiele bardziej skomplikowana. To dlatego niektóre przelewy są księgowane na twoim koncie po kilkunastu minutach, a inne po kilku dniach. Odpowiada za to system Elixir. Powyższy kalkulator przelewów powstał właśnie po to aby szybko ustalić kiedy pieniądze pojawią się na koncie adresata.

Pokażemy Ci, jak działają sesje Elixir, dzięki czemu już zawsze będziesz wiedział, kiedy dojdzie przelew z innego banku.

Czym są sesje przychodzące i wychodzące?

System Elixir sprawia, że przelewy są przekazywane pomiędzy bankami w sposób usystematyzowany. Jest to możliwe dzięki tzw. sesjom przychodzącym i wychodzącym. Sesja przychodząca to czas, w którym pieniądze pojawiają się na koncie odbiorcy. Natomiast sesja wychodząca to moment, gdy bank wysyła pieniądze do odbiorców.

I właśnie w godzinach sesji przychodzących i wychodzących tkwi odpowiedź na pytanie o to, dlaczego jeden przelew dochodzi do ciebie w ciągu kilku godzin, a inny kilku dni. Po prostu poszczególne banki mają różne harmonogramy sesji wychodzących i przychodzących.

Co jednak istotne, wszystkie banki każdego dnia roboczego przeprowadzają po 3 sesje wychodzące i przychodzące. Przykładowy harmonogram banku może wyglądać następująco:

 • sesje wychodzące: 8:10, 11:30, 14:30,
 • sesje przychodzące: 11:00, 15:00, 17:30.

Oznacza to, że jeśli w takim banku zlecisz przelew o godzinie 8:00, to zdąży on wyjść w ramach pierwszej sesji, czyli już o 8:10. 

Jednak, jeśli wyślesz środki o 8:15, to opuszczą one bank już w drugiej sesji, czyli o 11:30. 

Natomiast wszystkie przelewy zlecane po 14:30 wyjdą z banku kolejnego dnia rano. A kiedy dojdzie przelew wysłany w piątek wieczorem? W takim przypadku odbiorca otrzyma go dopiero w poniedziałek. Poza tym znajomość godzin sesji wychodzących i przychodzących może okazać się pomocna, gdy zleciłeś błędny przelew i chciałbyś anulować taką transakcję.

Ile idą przelewy między bankami?

Jak widzisz, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektóre przelewy dochodzą do odbiorców w ciągu kilku godzin, a na inne musisz zaczekać dobę lub nawet kilka dni, jeśli po drodze wypada weekend czy dzień wolny od pracy. Po prostu przelew wychodzący z danego banku musi trafić w okienko sesji przychodzącej banku odbiorcy.

Kiedy dojdzie przelew z poczty?

Jeszcze innym przypadkiem są przelewy nadawane na poczcie. Przelewy standardowe realizowane są maksymalnie w drugim dniu roboczym. Z kolei przelewy priorytetowe dotrą do odbiorcy tego samego lub następnego dnia roboczego, w zależności od tego, czy zlecenie zostało złoże przed, czy po 14:00. Jednak do tych terminów należy jeszcze doliczyć termin księgowania wpłat, co sprawia, że przelew z poczty idzie od 1 do 4 dni roboczych.

Jak wykonywany jest przelew bankowy?

Z twojego punku widzenia harmonogramy sesji Elixir tylko utrudniają wykonywanie przelewów. Dlaczego banki, zamiast na bieżąco księgować pieniądze, bawią się w sesje przychodzące i wychodzące? Wynika to z tego, w jaki sposób przelewy wykonywane są na poziomie banków.

Zacznijmy od tego, że każdego dnia banki obsługują niebotyczną liczbę przelewów. Gdyby nie harmonogram sesji Elixir, powstałby jeden wielki chaos, a na część przelewów trzeba by czekać pewnie dłużej niż na zwykły list pocztowy. Stąd rozwiązanie w postaci sesji wychodzących i przychodzących, które porządkuje krążenie środków pomiędzy rachunkami bankowymi. 

Jednak to jeszcze nie wszystko, gdyż sesje Elixir mają aż trzy etapy:

 1. Etap pierwszy to wyjście przelewu z banku nadawcy, podczas najbliższej sesji wychodzących.
 2. Etap drugi polega na zaksięgowaniu tych przelewów przez Krajową Izbę Rozliczeniową, która przekazuje informacje o zleconych przelewach do banku. Godziny księgowania przez KIR są stałe. Są to: 9:30-10:30, 13:30-14:30 oraz 16:00-17:00. Ten etap umożliwia NBP wykonanie zlecenia przesłania środków po poszczególnych banków.
 3. Etap trzeci to z kolei przyjęcie przelewu przez bank odbiorcy w chwili otwarcia najbliższej sesji przychodzącej. W tym momencie środki pojawiają się na koncie osoby, do której je przesłałeś.

Jakie są rodzaje przelewów bankowych?

Harmonogramy sesji przychodzących i wychodzących poszczególnych banków to tylko jeden z czynników, wpływających na, to kiedy dany przelew trafi na konto odbiorcy. Kolejną istotną kwestią jest także rodzaj przelewu, jaki zlecasz.

Przede wszystkim banki wyróżniają 3 rodzaje przelewów Elixir:

 • Przelew bankowy wewnętrzny
 • Przelew bankowy zewnętrzny
 • Przelew bankowy ekspresowy

Najszybszym rodzajem przelewów bankowych są przelewy wewnętrzne, czyli przelewy pomiędzy rachunkami w tym samym banku. Taki przelew zazwyczaj księgowany jest nawet w ciągu kilku minut.

Przelew zewnętrzny wykonywany jest pomiędzy kontami w dwóch różnych bankach. Czas oczekiwania na taki przelew zależy od tego, jak sesje Elixir obu banków zazębiają się ze sobą. Oznacza to, że przelew z banku X wysłany w południe, może trafić do banku Y jeszcze tego samego dnia wieczorem, natomiast środki z banku Y wysłane o tej samej porze, mogą dotrzeć na konto w banku X dzień później. Właśnie te reguły przedstawia powyższy kalkulator przelewów.

A co, jeśli osoba, której wysyłasz pieniądze, nie może aż tyle na nie czekać? W takim przypadku warto skorzystać z przelewu ekspresowego (Express Elixir), który księgowany jest na rachunku odbiorcy w ciągu kilkunastu minut, bez względu na porę wykonania zlecenia.

Oczywiście za taką usługę będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Zazwyczaj zlecenie przelewu natychmiastowego kosztuje 5 zł, choć w zależności od banku opłata może wynieść od 3 do 10 zł. Zdarza się także, że bank pobiera opłatę za przelew ekspresowy w wysokości określonego procenta od kwoty transakcji, z zastrzeżeniem, że nie może być ona niższa niż np. 5 zł.

Pamiętaj również, że na przelewy Express Elixir obowiązuje limit transakcji. Oficjalne przepisy KIR mówią, że w ramach przelewu ekspresowego nie możesz przelać kwoty wyższej niż 100 000 zł. Natomiast większość banków ustala własny limit przelewów Express Elixir, który zazwyczaj wynosi od 3000 do 20 000 zł.

Kiedy dojdzie przelew?

Wiesz już, jak banki realizują przelewy i od czego zależy czas oczekiwania na zaksięgowanie pieniędzy na koncie. Niestety zmiennych jest tak wiele, że i tak nie jesteś w stanie co do godziny przewidzieć, kiedy twój przelew dojdzie do odbiorcy. Na szczęście możesz to bez trudu sprawdzić.

Kiedy dojdzie przelew – kalkulator

Jak zatem sprawdzić, kiedy dojdzie przelew? Wystarczy, że skorzystasz z powyższego kalkulatora, gdzie podasz datę i godzinę zlecenia przelewu oraz bank nadawcy i odbiorcy przelewu. Dzięki temu od razu dowiesz się, ile czasu trwa przelew między bankami.

Korzystanie z kalkulatora przelewu pozwoli ci lepiej planować zlecanie transakcji, tak aby pieniądze nie znajdowały się zbyt długo w zawieszeniu.

Załóżmy, że czekasz na przelew zrobiony po 15:00. Kiedy dojdzie on na twoje konto? To już zależy od konkretnej godziny zlecenia przelewu. Jeśli pieniądze zostały wysłane zaraz po 15:00, w większości przypadów trafią one na twój rachunek po 17:00 - 18:00 w zależności od banku. Jednak, jeśli przelew został zlecony później, np. po 17:00, najpewniej dojdzie on dopiero w kolejnym dniu roboczym w okolicy południa.

Takie zależności mają szczególne znaczenie, jeśli wysyłasz pieniądze w piątek lub w inny dzień, który wypada przed dniem wolnym. Załóżmy, że przelew został zrobiony w piątek o 8:00 rano. Kiedy zostanie on zrealizowany? Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych. Jednak, jeśli zlecisz taki przelew po 17:00, dotrze on do odbiorcy dopiero w poniedziałek. 

Zatem po co wysyłać środki w piątek po południu? Lepiej zatrzymać pieniądze na własnym koncie przez weekend i zlecić przelew w niedzielę wieczorem, a nawet w poniedziałek z samego rana. A jeśli ktoś pilnie potrzebuje pieniędzy, nie zastanawiaj się, ile czasu idzie przelew między bankami, tylko skorzystaj z przelewów natychmiastowych lub opcji przelewów na telefon realizowanych poprzez system BLIK. Możesz także wypłacić gotówkę w bankomacie i osobiście przekazać ją odbiorcy.

Jeśli posiadasz konta w różnych bankach, kalkulator podpowie ci, z którego z nich pieniądze najszybciej trafią do odbiorcy. W ten sposób możesz zaoszczędzić kilka złotych na wykonywaniu przelewów ekspresowych.

Poza tym, znając dokładną godzinę zaksięgowania przelewu, nie musisz co chwilę nerwowo zerkać na stan konta, a także możesz poinformować odbiorcę, kiedy powinien spodziewać się przelewu.

Kiedy dojdzie przelew zagraniczny – kalkulator

Transakcje pomiędzy polskimi bankami to jedno. Sprawa komplikuje się, kiedy zlecasz bądź oczekujesz na przelew zagraniczny. Jak sprawdzić, kiedy dojdzie przelew z zagranicy?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że w przypadku takich przelewów czas księgowania środków na koncie bankowym zależy od:

 • daty zlecenia,
 • godziny zlecenia,
 • kraju banku odbiorcy,
 • waluty,
 • typu przelewu.
 • Do tego na czas realizacji przelewów zagranicznych wpływają święta i dni wolne od pracy w kraju, z którego wychodzą przelewy i w kraju docelowym.

Jak wygląda to w praktyce?

Przelewy w euro (do krajów obsługujących przelew SEPA):

 • przelew zwykły zlecony do 12:30 – 1 dzień roboczy,
 • przelew zwykły zlecony po 12:30 – 2 dni robocze,
 • przelew przyśpieszony zlecony do 12:30 – tego samego dnia,
 •  przelew przyśpieszony zlecony po 12:30 – 1 dzień.

Przelewy w euro (do krajów realizujących przelew SWIFT) dolarach lub funtach brytyjskich:

 • przelew zwykły zlecony do 12:30 – 2 dni robocze,
 • przelew zwykły zlecony po 12:30 – 3 dni robocze,
 • przelew przyśpieszony zlecony do 12:30 – tego samego dnia,
 • przelew przyśpieszony zlecony po 12:30 – 1 dzień.

Przelewy we frankach szwajcarskich:

 • przelew zwykły zlecony do 8:00 – 2 dni robocze,
 • przelew zwykły zlecony po 8:00 – 3 dni robocze,
 •  przelew przyśpieszony zlecony do 8:00 – tego samego dnia,
 • przelew przyśpieszony zlecony po 8:00 – 1 dzień.

Co ważne, w przypadku krajów non-IBAN przelewy są dodatkowo weryfikowane, co sprawia, że ich realizacja może potrwać dłużej.

Jak widać, przelewy zagraniczne potrzebują więcej czasu na to, aby dotrzeć do odbiorcy. Warto to uwzględnić planując swoje transakcje, zwłaszcza przed weekendem lub w okolicy dni świątecznych.

Kiedy dojdzie przelew natychmiastowy?

Zależy ci na tym, aby pieniądze błyskawicznie dotarły do odbiorcy? Pomoże ci w tym szybki przelew natychmiastowy. Kiedy dojdzie taka transakcja? W ciągu zaledwie kilku, maksymalnie kilkunastu minut. Wszystko dzięki temu, że w przypadku przelewów natychmiastowych pieniądze księgowane są w czasie rzeczywistym z pominięciem sesji wychodzących i przychodzących. Zatem jeśli zastanawiasz się „kiedy dojdzie mi przelew?”, w przypadku transakcji natychmiastowych będzie to dosłownie parę minut.

Kiedy dojdzie przelew po numerze konta?

A co w przypadku gdy nie znasz banku odbiorcy? Jak wówczas możesz sprawdzić, ile idzie przelew między bankami? W takiej sytuacji wystarczy ci numer konta odbiorcy. Cyfry z pozycji od 3 do 6 to numer rozliczeniowy danego banku. A to oznacza, że wszystkie rachunki prowadzone przez ten bank będą miały ten sam ciąg liczb. Np. w przypadku mBanku będzie to 1140.

Oczywiście nie musisz znać numerów identyfikacyjnych wszystkich banków na pamięć. Wystarczy, że skorzystasz z internetu, gdzie znajdziesz strony, które pozwolą ci sprawdzić, z jakiego banku pochodzi interesujące cię konto.

I jeszcze jedno, gdy zlecasz przelew i podajesz numer rachunku odbiorcy, twój bank automatycznie identyfikuje bank odbiorcy. A dzięki temu bez trudu sprawdzisz, kiedy dojdzie przelew internetowy do odbiorcy. 

Przelew na telefon – kiedy dojdzie?

Przelew na telefon to jeden z najwygodniejszych sposobów zlecania przelewów. Ma on dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, nie musisz znać numeru rachunku osoby, której chcesz przekazać pieniądze. Wystarczy ci numer telefonu. Po drugie, taki przelew realizowany jest natychmiast, dzięki czemu pieniądze trafiają do odbiorcy już po kilku minutach. Nie ma przy tym znaczenia, czy ty i odbiorca macie rachunki w tym samym, czy w innym banku.

Co ważne, przelewy na telefon realizowane są przez system BLIK. Realizuje on przelewy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednak, aby zlecić taki przelew, niezbędny jest dostęp do internetu.

Przelew wysłany o 12 – kiedy dojdzie?

Przyjrzyjmy się, kiedy dojdzie przelew z banku, jeśli zlecisz go do godziny 12:00 w dzień roboczy. W większości przypadków dotrze on do odbiorcy jeszcze tego samego dnia, ale po południu. Co ciekawe, wysyłając przelew z banku A do banku B, godzina realizacji może być inna, niż wysyłając przelew z banku B do banku A.

Przyjrzyjmy się temu na przykładzie. Jeśli o godzinie 12:00 zlecisz przelew w ING Banku Śląskim na konto w Alior Banku, pieniądze dotrą do odbiorcy około 17:30. Natomiast, jeśli w ten sam dzień i o tej samej porze wykonasz przelew z Alior Banku na rachunek w ING Bank Śląski, to środki zostaną zaksięgowane u odbiorcy o 15:00.

Z tego względu zawsze warto skorzystać z kalkulatora przelewów, by upewnić się, kiedy dokładnie możemy spodziewać się zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie bankowym.

Przelew w weekend – kiedy dojdzie?

Dla wielu osób weekend to dobry czas na zlecanie najróżniejszych przelewów. Przyjrzyjmy się zatem kiedy dojdzie przelew z niedzieli czy z soboty. W tym przypadku sprawa jest prosta: zwykły przelew w weekend pojawi się na koncie odbiorcy w poniedziałek około południa. W zależności od sesji przychodzących w poszczególnych bankach może być to godzina 11:00 - 13:00.

A co jeśli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy? Jeśli przelew zlecieliśmy w niedzielę, to kiedy on dojdzie? W takim przypadku będzie to wtorkowe południe.

Podsumowanie: Sprawdź, kiedy dojdzie przelew

System Elixir to schemat księgowanie pieniędzy, jaki wykorzystywany jest przez banki w Polsce. W ramach tego systemu mamy dwa rodzaje sesji: wychodzące i przychodzące, w których poszczególne banki wysyłają pieniądze oraz je księgują. Co ważne, każdy bank ma nieco inne godziny tych sesji, dlatego wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej zlecać przelew z banku do banku i kiedy taki przelew dojdzie. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora przelewów. Pozwala on sprawdzić, kiedy dokładnie zostanie zrealizowany przelew wychodzący w różne dni tygodnia i o różnych porach. A jeśli zależy ci na czasie, zdecyduj się na przelew natychmiastowy lub na przelew na telefon, które realizowane są w czasie rzeczywisty, z pominięciem sesji przychodzących i wychodzących.

Sesje przelewów w bankach

BankSesje wychodząceSesje przychodzące
Alior Bank09:3013:3016:0012:0015:3017:30
Bank Ochrony Środowiska09:3013:3016:0011:0015:0017:30
Bank Pekao08:3012:3015:0011:0015:0017:30
Bank Pocztowy09:0013:0015:0011:0015:0017:30
BNP Paribas08:0012:0015:0011:0015:0017:00
Citi Handlowy08:0012:0015:3010:3014:3017:30
Credit Agricole08:0012:0014:3011:0015:0017:00
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska09:3013:3016:0011:0015:0017:30
ING Bank Śląski08:1011:3014:3011:0015:0017:30
Inteligo08:0011:4514:3011:3015:1017:30
Lion’s Bank09:3013:3016:0010:3014:3016:30
mBank06:0010:0013:3012:0015:0018:15
Millennium Bank11:0015:0017:3012:0015:3017:15
Nest Bank08:0012:0014:3010:3014:1517:00
PKO BP08:0011:4514:3011:3015:1017:30
Plus Bank08:0011:3014:0012:0015:3018:00
Santander Bank Polska08:1512:1514:4511:0015:0017:00
Santander Consumer Bank09:0013:3016:0011:0015:0017:00
Toyota Bank08:1012:1014:4010:3014:3016:30
VeloBank08:1513:3014:3010:0014:0017:00
Volkswagen Bank07:5511:4514:1513:0016:0018:00

Ważne informacje

Sesja elixir to typowa sesja rozliczeniowa w ramach systemu Elixir. Jest to sesja podczas której przetwarzane są i przesyłane, realizowane wszelakie zlecenia płatnicze oraz obciążenia, wpłaty na rachunki bankowe. W czasie tej sesji Banki niejako oraz uczestniczące instytucje uzgadniają między sobą realizowane operacje, przekazują środki finansowe.

Modelowym przykładem jak działa sesja elixir jest to, gdy w jej ramach środki z Banku A są przesyłane i kierowane do zaksięgowania w Banku B. W uproszczeniu jest to ta fizyczna wymiana informacji między bankami, środków elektronicznie, która prowadzi do zaksięgowania środków u właściwego odbiorcy.

Sesje przychodzące to godziny tak naprawdę o której dany Bank A otrzymuje środki finansowe wpłacone na prowadzonym w nim rachunku od innych Banków. Sesje przychodzące są ważne, gdyż znając te godziny, posiadacz konta w Banku może oszacować sobie, kiedy może uzyskać środki finansowe, których oczekuje.

Zwykle jeśli np. sesja przychodząca środków finansowych w Banku A to godzina 16.00, to już o tej godzinie, maksymalnie do 15-20 minut są zaksięgowane na kontach klientów banku otrzymane wpłaty.

Sesje wychodzące to godziny o których dany Bank A wysyła środki finansowe, które w ramach przelewów posiadający w nim rachunku zlecili w danym dniu. Jeśli przykładowo w Banku A sesja wychodząca pierwsza to 8.00 to oznacza, że wszystkie przelewy zlecone w tym Banku do tej godziny, właśnie o 8.00 zostaną nadane do osób na rzecz których je zrealizowano.

Ważne jest posiadanie wiedzy, kiedy Bank posiada ostatnią sesję wychodzącą. Jeśli jest to np. 18.00, a Klient zrobił przelew o 19.00, to znaczy, że jego przelew zostanie wysłany do odbiorcy dopiero kolejnego dnia w ramach tzw. pierwszej sesji wychodzącej.

Przelew natychmiastowy to szczególny rodzaj przelewu, który jest realizowany od razu, czyli do 15 minut nadane środki są księgowane na rachunku innej osoby, mimo że posiada konto w banku odmiennym od nadawcy.

Przelew natychmiastowy jest zwykle dodatkowo płatny. Chociaż niektóre banku określoną liczbę przelewów, np. 5 miesięcznie oferują Klientom darmowo. Przelewy natychmiastowe w taki sposób są realizowane także w weekendy, święta.

Opinie o kalkulatorze

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Adam
  Mam tyle znajomych mieszkających poza Polską, ale tylko u nas mamy tak że jak zrobią przelew o 15:30 , dostaniesz go aż na następny dzień. Masakra totalnie....
  Odpowiedz
 • Zbyszek
  Mój przelew z Aliora wysłany 23.01,24 w południe powinien dojść w Bank BP najpózniej 24.01.24 a dalej nie ma.(25.01.24) Tak się wyraża szacunek banku dla klienta
  Odpowiedz
 • olka
  W dzisiejszych czasach wszelkie sesje są zwyczajnie skandalem. Przelew (każdy) powinien iść natychmiastowo.
  Odpowiedz
 • Markus
  Super strona, dzięki.
  Odpowiedz
 • Marcin
  Świetny kalkulator, dzięki!
  Odpowiedz
 • Stały klient
  Santander, najlepszy bank. Konto jeszcze za czasów bzwbk. Darmowe przelewy natychmiastowe zaj... Super sprawa ;) Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • Kasia28
   Stały klient
   To prawda, sama jestem w Santander i polecam ten bank ;)
   Odpowiedz
 • Anastazja
  Planuję założenie rachunku firmowego dla swojej nowej działalności. Czy przelewy między kontem osobistym i firmowym jest natychmiastowy? Oczywiście chodzi o jeden bank (mbank)
  Odpowiedz
  • KontoManiak
   Redaktor
   Anastazja
   Oczywiście, przelewy realizowane do tego samego banku (niezależnie od rodzaju konta) są natychmiastowe.
   Odpowiedz
 • Ewa
  Mój przelew z PKO wysłany wczoraj po południu powinien dojść w IdeaBank o 14.30 a dalej nie ma..
  Odpowiedz
 • Tomasz
  Polecam używanie przelewów natychmiastowych, przelewy są w ciągu chwili max 2 minut. Chyba większość banków już je ma.
  Odpowiedz
 • Wiki
  Świetny kalkulator, martwi mnie tylko, że w 21 wieku dalej musimy męczyć się z czekaniem na przelew.
  Odpowiedz
  • Buba
   Wiki
   Dzięki czekaniu na przelew, jest większa szansa na wykrycie jakiś podejrzanych akcji.
   Odpowiedz
  • Pavaka
   Wiki
   Dlatego do prywatnych przelewów powinno się używać takich narzędzi jak ma bank Revolut.
   Reszta banków to prehistoria i będą tracić klientów jak się nie dostosują do współczesnego świata.
   Odpowiedz
  • misko
   Wiki
   Nie tylko o to chodzi, czekając na sesje elixir możemy wycofać zlecenie jeśli zauważymy że coś nie tak. Przy przelewach ekspresowych już tak łatwo nie jest. Mój bank nawet ostrzega przy przelewach ekspresowych, żeby dobrze sprawdzić dane przelewu.
   Odpowiedz