Santander Consumer Bank

Na próżno szukać w nim oferty rachunków osobistych i firmowych. Santander Consumer Bank S.A. od samego początku swej działalność skoncentrowany jest na udzielaniu wsparcia finansowego swoim klientom. I robi to zdecydowanie dobrze, ponieważ od 6 lat jest dumnym posiadaczem godła Banku Przyjaznego Klientowi.

Blisko 20 lat doświadczeń

2006 rok to oficjalny moment rozpoczęcia działalności pod dobrze znanym dziś szyldem Santander Consumer Bank S.A. W rzeczywistości historia banku, należącego do hiszpańskiej grupy Banco Santander, sięga 2002 roku. Jako początek uznaje się przejęcie America Polska S.A. i przyjęcie nazwy CC-Bank S.A. Po wchłonięciu w 2004 roku Polskiego Towarzystwa Finansowego organizacja przyjęła nazwę PTF Bank S.A. W dwa lata później podjęto decyzję o kolejnej zmianie i od tego momentu bank działa niezmiennie pod tą samą nazwą. Co więcej, w 2011 roku Santander Consumer Bank S.A. połączył się z AIG Bankiem Polska S.A. pozostając jednak przy dobrze znanej już marce i logo. 

Kredyty, lokaty i ubezpieczenia

W ofercie banku odnaleźć można przede wszystkim różnego typu produkty kredytowe, w tym kredyty samochodowe, kredyty gotówkowe, karty kredytowe, a także leasing oraz pożyczki. Dodatkowo bank oferuje swoim klientom lokaty terminowe oraz ubezpieczenia. Co ciekawe, poza ubezpieczeniami produktów kredytowych Santander Consumer Bank S.A. zapewnia dostęp do pakietów medycznych (w tym Onko Pomoc) oraz ubezpieczenia na wypadek zgubienia kluczy, telefonu a nawet psa czy kota. 

Działalność Santander Consumer Banku S.A. nie ogranicza się do sektora finansów. Bank prowadzi własną Akademię Zdrowia, w której od lat promuje Nordic Walking. Bank jest również sponsorem Biegu po Oddech oraz Biegu po Nowe Życie.

Dla klientów indywidualnych i biznesu

Z oferty Santander Consumer Banku S.A. skorzystać mogą zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Bank przygotował ofertę specjalną dla dealerów oraz komisów samochodowych, którzy mogą skorzystać m.in. z kredytów gospodarczych oraz odnawialnych. Dostęp do wszystkich produktów i usług zapewnia wygodna aplikacja mobilna, a także bankowość internetowa.

Santander Consumer Bank kontakt i dane adresowe

Dane adresowe:

ul. Legnicka 48 B, 54-202 Wrocław

Santander Consumer Bank telefon / infolinia:

195 00 lub +48 71 358 9909

NIP:

527-204-61-02

Santander Consumer Bank kod SWIFT

SWIFT (lub BIC) jest to międzynarodowy kod służący do identyfikacji banków lub innych instytucji finansowych. Składa się z 8 lub 11 znaków. Kod zgodny jest z normą ISO 9362.

Kod SWIFT / BIC w Santander Consumer Banku:

SCFBPLPWXXX

Santander Consumer Bank numer rachunku IBAN

Numer rozliczeniowy przydzielany jest instytucjom finansowym takim jak banki. Umieszczony jest we wszystkich numerach rachunków bankowych IBAN i stanowi ciągu liczb znajdujących się na pozycjach od 3 do 10 w numerze konta.

Numer rozliczeniowy w Santander Consumer Banku:

2120

Przykład numeru rachunku w Santander Consumer Banku:

PL 11 2120 0000 0000 0001 2345 6789

Sesje przelewów w Santander Consumer Banku