Karta Kredytowa z Żubrem w Banku Pekao
Karta
0 zł
Oprocentowanie
9,7%
Bankomaty
7%
Okres bezodsetkowy
58 dni

Oprocentowanie promocyjne wynosi 9,7% w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r.

Artykuły

Lista kart kredytowych

Czym jest karta kredytowa – definicja

Karta kredytowa sama w sobie nie różni się bardzo od jakiejkolwiek innej karty płatniczej, na przykład tej debetowej. Różnice jednak nie kryją się w wyglądzie samej plastikowej karty, a raczej w jej funkcjonalności. To właśnie tutaj możemy odnaleźć jedną, bardzo znaczącą różnicę, która rzutuje na przydatność karty kredytowej.

Karta kredytowa bowiem przy płatności nie ściągnie nam pieniędzy z konta bankowego, jak zwykły to robić karty płatnicze, a z rachunku kredytowego. Mówiąc krócej, jest to produkt kredytowy, za którego pomocą możemy się zadłużać, a następnie spłacać to zadłużenie. Korzystanie z tej karty w rozsądny sposób może nieść za sobą naprawdę wiele możliwości.

Jeżeli bowiem saldo karty jest równe zeru, oczywiście nie musimy liczyć się z żadnymi odsetkami. Tak samo zresztą jak w sytuacji, gdy wszystkie zaległości względem banku spłacimy we wskazanym terminie. Jeżeli uda nam się spłacić wszystkie należności w wyznaczonym czasie, możemy mówić o swoistym darmowym kredycie, co może być przydatne na przykład w kryzysowych sytuacjach.

Dla kogo jest karta kredytowa i jak ją uzyskać?

Wniosek o uzyskanie karty kredytowej w teorii może złożyć każda osoba, która ukończyła 18. rok życia, lecz niektóre banki pozwalają złożyć taką prośbę dopiero trzy lata ponad tym progiem. Oczywiście, tak samo, jak w przypadku kredytu gotówkowego, będziemy potrzebowali naszego dowodu tożsamości, a także zaświadczenie o zatrudnieniu czy zaświadczenie o dochodach.

Nie może oczywiście obejść się także bez sprawdzenia naszej historii kredytowej, która jest kluczowa w kontekście ostatecznej decyzji. Nie za dobra kartoteka lub jej brak mogą być naprawdę sporymi przeszkodami na drodze do uzyskania karty kredytowej.

Najważniejsze koszty karty kredytowej

O ile w przypadku kart debetowych bardzo łatwo jest uniknąć dodatkowych kosztów, w przypadku karty kredytowej sytuacja nie jest już niestety tak prosta. Używając tego typu karty musimy być niestety przygotowani na trochę większa liczbę opłat.

W przypadku kart kredytowych często musimy płacić za samo jej używanie, jeżeli nie przekroczymy określonego progu przychodów na niej, za wypłaty w bankomacie czy w przypadku przelewów. Są to tylko najważniejsze z opłat i niestety za możliwości karty kredytowej często musimy zapłacić trochę więcej niż w przypadku zwykłej karty debetowej.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Wybranie najlepszej karty kredytowej, a co za tym idzie także najlepszej oferty z nią powiązanej, wcale nie musi być prostym zadaniem. Jest to bowiem dość popularna usługa, na którą trafimy w znacznej większości banków, a te z pewnością będą nas kusić nowymi promocjami, ofertami dla nowych klientów czy intrygującymi stawkami lub niskimi prowizjami. Jak jednak wybrać propozycję, która będzie dla nas najlepsza i przy okazji pozwoli nam jak najmocniej ograniczyć koszty?

W pierwszej kolejności zdecydowanie warto jest oczywiście sprawdzić, jak wyglądają szczegóły poszczególnych ofert. Jeżeli któraś z nich bowiem nas zainteresowała, powinniście starać się znaleźć więcej informacji dotyczących konkretnej karty. Dzięki temu będziecie wiedzieli, czy dalsze zgłębianie tej konkretnej oferty jest w ogóle warte zachodu.

Jeżeli jednak nie jesteście pewni, która z danych ofert jest tą najlepszą, naprawdę nieoceniony może okazać się ranking kart kredytowych, oferowany przez naszą stronę. Znajdziecie w nim porównanie wielu ofert większości banków, a każdą z tych ofert możecie zestawić z propozycjami instytucji. Dzięki temu bez większych trudności będziecie w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie.