Aktualny ranking kont premium

Konto Świat Premium w Banku Pekao

100 zł
premii

Konto
0 / 50 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Płatności mobilne
 • BLIK
 • Google Pay
 • Apple Pay
 • Garmin Pay
 • Fitbit Pay

Konto Select w Santander Bank Polska

Konto Select w Santander Bank Polska
Konto
0 / 30 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Płatności mobilne
 • BLIK
 • Google Pay
 • Apple Pay
 • Garmin Pay
 • Fitbit Pay
mKonto Intensive w mBanku

300 zł
premii

Konto
0 / 49,50 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
Tak
Płatności mobilne
 • BLIK
 • Google Pay
 • Apple Pay

Nawet 200 zł premii za aktywność

Ranking kont premium - co warto wiedzieć?

Jeżeli standardowe konto osobiste to dla Ciebie zbyt mało, sprawdź ofertę Premium. W zależności od wybranego banku zyskać możesz wyższe oprocentowanie lokat, dostęp do atrakcyjnych pakietów inwestycyjnych, darmowe pakiety ubezpieczeniowe i oczywiście wsparcie osobistego doradcy/asystenta. Nie zapłacisz też za użytkowanie karty i wypłaty ze wszystkich bankomatów. A to tylko część wielu benefitów, jakie czekają na Ciebie, gdy zechcesz zostać klientem VIP.

Posiadasz ponadprzeciętne dochody i lubisz korzystać z wyjątkowych ofert i usług? Poszukujesz atrakcyjnego kredytu hipotecznego, a przy tym chcesz ubezpieczyć swoich bliskich i majątek? Sprawdź co możesz zyskać z kontem osobistym typu Premium. Banki dokładają wszelkich starań, aby przyciągnąć uwagę najbardziej zamożnych osób. Dla banku to szansa na pozyskanie wysokich depozytów, a dla klienta pokaźny pakiet benefitów. 

Konto Premium – czym jest?

Rachunki bankowe w ofercie premium (nazywane często również kontami VIP) to z założenia ROR-y (rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe) dla wymagających klientów. W praktyce rachunki tego typu posiadają te same funkcje, jakie posiadają standardowe konta osobiste. Po co wobec tego zakładać konto ze statusem VIP? Dla prestiżu, wyższej jakości obsługi, dodatkowych usług, a także ofert specjalnych, z jakich nie może skorzystać zwykły klient banku.

Oferta premium – dla kogo?

Jak już wiesz, konto VIP przeznaczone jest dla wymagających klientów bankowych. Jeżeli oczekujesz szybkiej obsługi w placówce bankowej (bez oczekiwania w kolejce), chcesz mieć prywatnego doradcę, chętnie skorzystasz ze spersonalizowanej oferty usług kredytowych lub walutowych, a przy tym Twoje dochody miesięczne oscylują na poziomie ok. 10 000 złotych, to zdecydowanie należysz do grupy potencjalnych odbiorców oferty premium.

Konto VIP, a standardowy ROR

Trudno jednoznacznie określić wyraźne różnice pomiędzy kontem premium, a standardowym rachunkiem osobistym. W zakresie technicznym są one niemal identyczne. Aktualnie praktycznie każdy bank oferuje swoim klientom rachunki wraz z dostępem do bankowości elektronicznej, w tym wygodne i szybkie aplikacje mobilne. I nie ma większego znaczenia, czy jesteś zwykłym klientem, czy tym ze statusem VIP. W obu przypadkach będziesz mógł swobodnie zarządzać swoimi finansami, z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo, coraz więcej banków zapewni Ci możliwość korzystania z płatności mobilnych, takich jak Google Pay, Apple Pay, BLIK, Garmin Pay czy nawet Fitbit Pay.

Istotne jest jedna to, że w każdym banku oferującym usługi premium otrzymasz pakiet dodatkowych korzyści i usług. Zazwyczaj nie są one dostępne dla użytkowników standardowych kont osobistych, lub nie są dostępne w tak korzystnym wariancie. Różnice dotyczą również kosztów użytkowania konta, kart, a nawet niektórych operacji bankowych, takich jak realizacja przelewów (w tym walutowych). O ile w wielu bankach znajdziesz darmowe, standardowe ROR-y z bezwarunkowo darmową kartą debetową, tak realizacja przelewów typu Express Elixir, SEPA czy SWIFT zazwyczaj obciążone są dodatkowymi opłatami.

Jako klient posiadający konto osobiste premium nie musisz obawiać się opłat za korzystanie z bankomatów na całym świecie. Zazwyczaj banki zapewnią Ci darmowe wypłaty, bez kosztów przewalutowania realizowanych transakcji.

Co jeszcze wyróżnia konta Premium? Jako ich posiadacz możesz liczyć na indywidualne podejście i obsługę poza kolejką, gdy tylko postanowisz odwiedzić placówkę wybranego banku. W większości przypadków klienci VIP obsługiwani są w specjalnych, wydzielonych pomieszczeniach. 

Pamiętaj też o tym, że konta VIP wolne są od opłat tylko przy spełnieniu określonych warunków. Jeżeli ich nie spełnisz, to bank pobierze z Twojego konta od kilkudziesięciu do nawet 250 złotych, za prowadzenie rachunku z usługą premium.

Co zyskasz jako posiadacz konta premium?

Większość banków posiada w swojej ofercie coś unikatowego i nietypowego dla innych banków. Co za tym idzie, również oferty premium nie będą jednolite. Będąc klientem w sektorze premium możesz liczyć na wyższe oprocentowanie rachunku oszczędnościowego i/lub lokat, zyskasz dostęp do rozbudowanych i nierzadko darmowych pakietów ubezpieczeniowych (lub otrzymasz preferencyjne warunki korzystania z nich), a także zyskasz bezpłatne wsparcie osobistego doradcy/asystenta. Nierzadko możesz też negocjować warunki kredytów, wysokość opłat i prowizji, a nawet kursy walut.

Do najczęstszych korzyści, jakie zapewniają banki klientom VIP, można zaliczyć również:

 • preferencyjne oprocentowanie kredytów hipotecznych;
 • atrakcyjne usługi inwestycyjne (w tym fundusze, jakie nie są oferowane innym klientom);
 • bezpłatne karty wielowalutowe;
 • darmowy dostęp do rachunków inwestycyjnych (jeżeli bank posiada własny dom maklerski), z obsługą z poziomu bankowości elektronicznej;
 • możliwość korzystania z kart kredytowych typu Gold lub Platinum z limitem na poziomie nawet do 150 000 złotych;
 • specjalne programy lojalnościowe dla klientów Premium;
 • pierwszeństwo w obsłudze przez infolinie i czat internetowy.

Czy możesz być klientem VIP?

Tak. Niezależnie od zasobności portfela, możesz być klientem VIP praktycznie każdego banku w Polsce. Wszystko zależy jednak od tego, czy chcesz móc korzystać z płatnego, czy też darmowego rachunku premium. 

Nie chcesz płacić za konto? Twoje miesięczne wpływy powinny wynosić ok. 10 000 złotych. Większość banków ustala ten limit jako minimalny, gdy chcesz bez dodatkowych opłat korzystać z ich usług premium. Na rynku znajdziesz też oferty, które pozwolą poczuć Ci się jak VIP już od 7000 złotych miesięcznie. 

Zwróć uwagę na to, że w wielu przypadkach warunkiem zwolnienia z opłat jest utrzymanie określonego salda konta lub utrzymanie średniomiesięcznego poziomu inwestycji na pułapie minimum 100 000 złotych. Banki kładące duży nacisk na obroty walutami mogą oczekiwać realizacji transakcji wymiany walut itd. 

Zanim zdecydujesz się podpisać umowę o prowadzenie konta premium, sprawdź dokładnie warunki zwolnienia z opłat, a także przejrzyj oferowane korzyści i usługi. Ustal, co jest dla Ciebie priorytetem. Jeżeli jesteś inwestorem i nie interesuje Cię kredyt hipoteczny, to szukaj takiego banku, gdzie zyskasz nie tylko darmowy rachunek inwestycyjny, ale i wsparcie specjalistów. Pamiętaj też o tym, że konta premium nigdy nie są darmowe, gdy nie spełnisz warunków zwolnienia z opłat. W skali roku tego typu usługa może kosztować od kilkuset złotych do nawet 2-3 tysięcy złotych.

Ocena rankingu: 4.7
(Ocena 4.7 z 33 opinii)

Opinie o rankingu i pytania czytelników

Nie wiesz jakie konto wybrać? Zadaj pytanie, a postaramy się pomóc :)

 • Milki7
  dla osób, które zarabiają więcej konta z rankingu warte rozważenia - jest sporo fajnych bonusów.
  Odpowiedz