Październik 2018Aktualizacja:

Ranking Kont Maklerskich - Październik 2018

Najlepsze rachunki maklerskie

Prezentujemy najnowszy ranking kont maklerskich. Porównanie zrobiliśmy według wcześniej określonych kryteriów i staraliśmy się to zrobić tak abyś nie miał problemu z wybraniem idealnego rachunku dla siebie.

Oferowane instrumenty finansowe, zwłaszcza z dźwignią, niosą ryzyko strat przekraczających zainwestowany kapitał.

TOP 3 konta maklerskie w październiku

Poniżej krótkie podsumowanie rankingu kont maklerskich, wybór rachunku należy oczywiście do Ciebie, my postaraliśmy sie obiektywnie ocenić każdą ofertę i wybrać najlepsze, które spełnią Twoje oczekiwania inwestorskie.

Porównanie ofert - przyjęte założenia

Przygotowując powyższy ranking staraliśmy się obiektywnie przedstawić różnice między kontami i ocenić je według wcześniej przygotowanych parametrów. Zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na:

  • Koszt prowadzenia rachunku - w wielu przypadkach comiesięczne opłaty są różne i zależą przede wszystkim od wymagań właścicieli rachunku.
  • Wysokość prowizji od transakcji - to one są największym obciążeniem dla większości inwestorów, dlatego jest to jedno z najważniejszych kryterii tego rankingu. Bardzo ważna jest możliwość negocjowania prowizji.
  • Dostępu do rynków inwestycyjnych – alternatywą do inwestowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie są rynki zagraniczne. Dla wielu klientów to bardzo ważne kryterium przy wyborze rachunku maklerskiego.
  • Koszt realizacji przelewów na rachunek bankowy.
  • Wysokość opłat za przechowywanie papierów wartościowych - szczególnie dla osób, którzy mają większe środki na koncie to ważny parametr oceny konta.
  • Koszt przeglądu notowań w czasie rzeczywistym - to bardzo ważna funkcjonalność, bez której ciężko sobie wyobrazić inwestowanie na giełdzie.
  • Materiały edukacyjne i analityczne - ważnym uzupełnieniem oferty jest dostęp do dodatkowych treści w serwisie maklera takich jak: rekomendacje, analizy spółek czy komentarze z rynków.

Przeanalizowaliśmy także dostępność dodatkowych usług, szkoleń i programów, które często są poważnym wyznacznikiem aktrakcyjności oferty dla wielu klientów.