Ranking kont maklerskich

Ranking Kont Maklerskich - Luty 2017

Najlepsze rachunki maklerskie

Prezentujemy najnowszy ranking ofert kont inwestycyjnych. Porównanie zrobiliśmy według wcześniej określonych kryteriów i staraliśmy się to zrobić tak abyś nie miał problemu z wybraniem idealnego rachunku dla siebie. 

Porównanie ofert - przyjęte założenia

Przygotowując powyższy ranking staraliśmy się obiektywnie przedstawić różnice między kontami i ocenić je według wcześniej przygotowanych parametrów. Zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na:

  • Koszt prowadzenia rachunku - w wielu przypadkach comiesięczne opłaty są różne i zależą przede wszystkim od wymagań właścicieli rachunku.
  • Wysokość prowizji od transakcji - to one są największym obciążeniem dla większości inwestorów, dlatego jest to jedno z najważniejszych kryterii tego rankingu.
  • Koszt realizacji przelewów na rachunek bankowy.
  • Wysokość opłat za przechowywanie papierów wartościowych - szczególnie dla osób, którzy mają większe środki na koncie to ważny parametr oceny konta.
  • Koszt przeglądu notowań w czasie rzeczywistym - to bardzo ważna funkcjonalność, bez której ciężko sobie wyobrazić inwestowanie na giełdzie.

Przeanalizowaliśmy także dostępność dodatkowych usług, szkoleń i programów, które często są poważnym wyznacznikiem aktrakcyjności oferty dla wielu klientów.