Saxo Bank

Bank globalnych inwestycji z duńskim Funduszem Gwarancyjnym posiada zdeponowane ponad 95 miliardów euro aktywów klientów z całego świata. Każdego dnia realizuje 260 000 transakcji, a z jego usług korzystają zarówno klienci indywidualni, firmy jak i inne podmioty sektora finansów. Poznaj Saxo Bank.

Milion klientów i 30 lat działalności

To bank stworzony przez profesjonalistów z całego świata. Każdego dnia zespół doświadczonych ludzi dba o poczucie komfortu i bezpieczeństwa ponad miliona klientów z całego świata. A działalność prowadzona od ponad 30 lat zdecydowanie ułatwia zachowanie profesjonalnego poziomu obsługi i usług, które świadczone są również dla innych banków, maklerów i brokerów. Łącznie to ponad 600 podmiotów i milion klientów indywidualnych. W Saxo Bank wyznaje się zasadę, że inwestycje są dla każdego, a wszelkie rozwiązania mają ułatwiać klientom realizację nie tylko transakcji, ale i marzeń.

Bogata oferta usług

To mocno rozbudowana oferta skoncentrowana na potrzebach klientów ze wszystkich sektorów i zróżnicowanej zasobności portfela inwestycyjnego. Rachunki indywidualne dostępne są w wersji Classic, Platinum oraz VIP, a zdeponowane i (tymczasowo) niezainwestowane środki objęte są oprocentowaniem. Można również uruchomić rachunek wspólny i inwestować razem z członkiem rodziny. Dużym atutem banku jest dostępność rachunków firmowych, a także rachunków dla profesjonalnych inwestorów. Każdy rachunek zapewnia nieco innych zakres usług dodatkowych, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb inwestorów.

Ciekawe rozwiązanie zaproponowano w zakresie narzędzi inwestycyjnych. Każda z trzech platform (SaxoInvestor, SaxoTraderGO, SaxoTraderPRO) może być obsługiwana poprzez telefon, tablet lub komputer. Dodatkowo bank zapewnia możliwość połączenia platformy z narzędziami inwestycyjnymi od zewnętrznych dostawców, co jest dużym udogodnieniem dla inwestorów korzystających już z usług innych firm.

Każdy klient korzystający z Saxo Banku może inwestować w dowolne instrumenty finansowe, które przekraczają obecnie liczbę 71 000. Zalicza się do nich produkty inwestycyjne (takie jak akcje, obligacje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne, crypto ETPs), a także produkty wykorzystujące dźwignię finansową, w tym: opcje giełdowe, kontrakty futures, forex, opcje walutowe, kontrakty CFD, crypto FX, a nawet surowce. W ofercie nie zabrakło gotowych portfeli zarządzanych, a także programu poleceń, programu lojalnościowego (zebrane punkty zapewniają dodatkowe korzyści dla inwestorów).

Dla początkujących i profesjonalistów

Oferta Saxo Banku umożliwia inwestowanie każdemu, kto tylko dysonuje nadwyżkami finansowymi i gotów jest wejść na rynek inwestycyjny. Bank posiada rachunki przeznaczone zarówno dla osób indywidualnych (w tym początkujących inwestorów), firm jak i profesjonalistów. Trzy platformy inwestycyjne i dostęp do ponad 71 000 instrumentów finansowych to ogrom możliwości. A dla szczególnie wymagających bank przygotował Ofertę VIP. Ciekawostką może być to, że Saxo Bank świadczy usługi również dla innych banków oraz brokerów w wielu zakątkach świata.