Bank Pocztowy

Powstał w 1990 roku, jako odwzorowanie idei odbudowania polskiej bankowości pocztowej. Dziś Bank Pocztowy S.A. może pochwalić się jedną z największych sieci obsługi finansowej w Polsce. Do dyspozycji 1,5 miliona Klientów oddano ok. 4600 placówek i 5000 bankomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju. 

Reaktywacja bankowości pocztowej

Bank Pocztowy S.A. powstał w 1990 roku w Bydgoszczy, jako instytucja rozliczeniowa. Od samego początku głównym akcjonariuszem banku była Poczta Polska S.A. (drugim akcjonariuszem jest Bank PKO BP S.A.), która równocześnie stała się partnerem strategicznym banku, zapewniając mu dostęp do jednej z największych sieci placówek w kraju. W 1998 roku do oferty banku dodano rachunek GIRO, co zapoczątkowało proces przemiany w bank o charakterze detalicznym.

W 2006 roku Bank Pocztowy S.A. i Poczta Polska S.A. zawarli umowę regulującą zasady świadczenia usług bankowości detalicznej. W rok później pojawił się system bankowości elektronicznej Pocztowy24 dla Klientów detalicznych, a w 2009 roku uruchomiono serwis Pocztowy24 Biznes.

Prosto, bezpiecznie i w dobrej cenie

Bank Pocztowy S.A. specjalizuje się w najprostszych produktach bankowych, takich jak rachunki bankowe, rachunki oszczędnościowe, lokaty, pożyczki gotówkowe oraz kredyty (w tym kredyty hipoteczne). Oferta banku skierowana jest do Klientów detalicznych, instytucjonalnych oraz osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Dodatkowo Bank Pocztowy S.A. prowadzi działalność w segmencie rozliczeniowym i skarbowym.

Sesje przelewów w Banku Pocztowym

Sesje wychodzące

1 sesja 09:00
2 sesja 13:00
3 sesja 15:00

Sesje przychodzące

1 sesja11:00
2 sesja13:00
3 sesja17:30