Mastercard Bezcenne Chwile – jeszcze więcej niespodzianek

Mastercard Bezcenne Chwile – jeszcze więcej niespodzianek

Mastercard Bezcenne Chwile to nowa wersja programu Priceless Specials, który rozpoczął się w październiku 2019 roku. Dotychczasowi uczestnicy programu automatycznie przeszli do nowego programu, wraz ze swoimi punktami, za które wciąż można odbierać atrakcyjne nagrody.

Specjalnym bonusem są tzw. Bezcenne Niespodzianki, czyli dodatkowe nagrody otrzymywane spontaniczne przy okazji codziennych transakcji.

Pod koniec października 2019 roku uczestnicy programu Priceless Specials otrzymali informację, że program zmienia się w Mastercard Bezcenne Chwile. Z krótkiej informacji mailowej można było wyczytać również, że wszystkie punkty zdobyte w ramach Priceless Specials zostaną przeniesione do nowej wersji programu.

Zniknął również standardowy katalog nagród. Wraz z nowym programem pojawił się bogaty katalog 8 pasji, w ramach którego wybrać można nagrody z kategorii - podróże, film i kultura, muzyka, rozrywka, kulinaria, pomaganie, zakupy, sport

W nowym programie Mastercard Bezcenne Chwile pojawiła się nowa forma nagradzania uczestników programu. Dla najbardziej aktywnych i chętnie korzystających z mediów społecznościowych przygotowano bowiem Bezcenne Niespodzianki.

Śledząc profil programu na Facebooku oraz Instagramie zyskać można informacje o tym, gdzie w danym dniu zyskać można więcej, np. ekstra kawę w ulubionym lokalu, wygrać bilety do kina lub… egzotyczną wycieczkę dla bliskiej osoby. 

Obecnie z programu Mastercard Bezcenne Chwile mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi 16 banków uczestniczących w programie.

Kto może korzystać z programu?

Uczestnikiem programu może być osoba posiadająca kartę Mastercard lub Maestro, wydaną zarówno do rachunku osobistego, jak i firmowego. Istotne jest jednak to, aby karty wydane były przez bank uczestniczący w programie.

Aktualnie na liście banków współpracujących z programem Mastercard Bezcenne Chwile znajduje się 16 podmiotów, w tym: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Banki Spółdzielcze, BOŚ Bank, Citi Handlowy, Edenred, Getin Bank, Grupa BPS, Lion's Bank, mBank S.A., Millennium Bank, Noble Bank, PKO Bank Polski, Santander Bank Polska oraz T-Moblie Usługi Bankowe. 

Jak korzystać z programu? 

Aby korzystać z programu Mastercard Bezcenne Chwile dotychczasowi uczestnicy programu Priceless Specials powinni jedynie zalogować się do swojego konta. Dane uczestnika nie uległy bowiem zmianie, o ile sam uczestnik ich nie zmienił. 

W przypadku utraty lub zapomnienia hasła należy: 

 1. Na etapie logowania podać adres e-mail zarejestrowany w programie, a następnie kliknąć „Nie pamiętam hasła”. 
 2. Podać adres e-mail zarejestrowany w programie oraz numer karty zarejestrowanej w programie. 
 3. Ustalić nowe hasło. 

Osoby chcące przystąpić do programu powinny:

 1. Sprawdzić czy ich karta może być zarejestrowana w programie, korzystając ze strony: https://bezcennechwile.mastercard.pl/
 2. Dokonać rejestracji na stronie: https://bezcennechwile.mastercard.pl/rejestracja-1

Mając już aktywne konto uczestnika programu Mastercard Bezcenne Chwile wystarczy wybrać nagrody (z katalogu 8 pasji), które stają się naszym celem. W ten sposób powstaje osobisty katalog nagród, gdzie system automatycznie wyświetla informację o tym, w ilu procentach zdobyte punkty pokrywają nasz cel. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba już samodzielnie przeliczać tego, ilu punktów brakuje nam do wybranej nagrody. 

Aby szybciej zdobywać nagrody, warto korzystać z usług partnerów programu oraz tzw. ofert specjalnych, w ten sposób każda transakcja zrealizowana kartą Mastercard przybliża uczestnika programu do odebrania wybranego upominku. 

Realizując transakcje kartami Mastercard zyskać można:

 • 1-8 punktów za każde 5 złotych wydane u Partnera Programu;
 • 1 punkt za każde 10 złotych wydane w punktach gastronomicznych (np. restauracjach, kawiarniach itd.);
 • 1 punkt za każde 50 złotych wydane w sklepach stacjonarnych i internetowych. 

Uwaga! Punkty przyznawane są w wartościach ułamkowych w odniesieniu do realnej wartości transakcji, a tym samym każde aktywne wykorzystanie karty powoduje zwiększenie stanu punktów na koncie uczestnika. W profilu uczestnika wyświetlane są tylko informacje dotyczące pełnej liczby zdobytych punktów. Większość punktów zachowuje swą ważność przez 3 lata, od dnia ich przyznania. W przypadku ofert specjalnych termin ważności punktów może być zmieniony. 

Na liście partnerów programu Mastercard Bezcenne Chwile znajdują się liczne punkty handlowe i usługowe, takie jak np.: Carrefour, Circle K, RTV Euro AGD, Black Red White, Cinema City, Vistula, Douglas, Kolporter czy LUX MED. Pełna lista dostępna jest na stronie: https://bezcennechwile.mastercard.pl/partnerzy

Co zmieniło się w programie?

Program Priceless Specials działa w Polsce od 2016 roku i wielu uczestników zdążyło się przyzwyczaić do jego formatu. Nowy program to nieco inna szata graficzna, nowy regulamin i jeszcze więcej szans, na zdobycie atrakcyjnych nagród. 

Najważniejsze zmiany, jakie wprowadził program Mastercard Bezcenne Chwile: 

 1. Możliwość zarejestrowana do 10 kart Mastercard i Maestro na jednym koncie uczestnika (w Priceless Specials każda karta wymagała posiadania odrębnego konta). Uwaga! Każda karta posiada własne subkonto, a punkty zbierane za transakcje realizowane różnymi kartami nie sumują się. 
 2. Bezcenne Niespodzianki – dodatkowe nagrody, które przyznawane są za realizację transakcji u wybranych Partnerów Programu. Każdy dzień to szansa na inne nagrody. Informacje o tym, gdzie można „ustrzelić” ekstra prezent dla siebie lub kogoś bliskiego znaleźć można na Facebooku oraz Instragramie wybierając hasło #bezcenneniespodzianki.
 3. Strefa Premium – to dostęp do ekskluzywnych nagród oraz bezpłatnego ubezpieczenia rezygnacji z biletów na koncerty, seanse itd. Aby móc korzystać ze Strefy Premium należy przez 3 kolejne miesiące realizować transakcje o łącznej wartości 3000 złotych miesięcznie. Spełniając ten warunek aktywności uczestnik programu automatycznie uzyskuje dostęp do Strefy Premium na 12 miesięcy. 
 4. Możliwość wyboru nagród na etapie rejestracji – każdy uczestnik programu może sam dokonać wyboru interesujących go nagród, które stają się jego celem, jeszcze przed uzyskaniem odpowiedniej ilości punktów. W ten sposób tworzy się indywidualny katalog nagród, z wyświetlaną informacją w jakim procencie udało się osiągnąć cel, np. bilet na Opener Festival 2020. 

Osoby, które korzystały z programu Mastercard Priceless Specials – Polska z całą pewnością zauważyły, że na próżno go szukać w nowej wersji programu. Co za tym idzie, nie ma już bonusowych punktów za opłacony pobyt w hotelu, obiad w restauracji, opłatę za przejazd pociągiem czy inne aktywności, które związane są ze zwiedzaniem Polski. 

Obiektywnie o programie

Program Mastercard Bezcenne Chwile to w rzeczywistości kontynuacja programu Priceless Specials. Podstawowe zasady korzystania z programu nie uległy drastycznym zmianom, a nawet punkty zdobyte w poprzedniej wersji programu zostały przeniesione do jego nowego formatu. To w dalszym ciągu atrakcyjny program dla tych osób, które większość transakcji bezgotówkowych realizują za pomocą karty Mastercard lub Maesto. W ten sposób codzienne wydatki są punktowane, a ich łączna liczba zdobyta w ciągu roku może sięgnąć rzędu nawet kilkuset złotych. 

Zalety programu:

 • łatwa rejestracja;
 • przeniesienie punktów zdobytych w programie Priceless Specials;
 • każda transakcja realizowana kartą jest punktowana;
 • możliwość stworzenia własnego katalogu wymarzonych nagród zaopatrzonego w „licznik stopnia realizacji celu”;
 • dodatkowe oferty specjalne;
 • możliwość zyskania Bezcennej Niespodzianki dla siebie lub kogoś bliskiego;
 • bardzo atrakcyjne nagrody dla najbardziej aktywnych użytkowników kart Mastercard. 

Wady programu:

 • punkty ulegają przeterminowaniu po upływie 3 lat, od dnia ich przyznania;
 • dość mała liczba punktów przyznawana za standardowe transakcje bezgotówkowe. 

Komentarze i opinie o Mastercard Bezcenne Chwile

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!