EXANTE

„Next Generation Investment Company” to Exante, czyli broker zapewniający globalny zasięg do ponad miliona instrumentów finansowych. Stawiając na proste, jednak niezawodne i wielozadaniowe rozwiązania zapewnia klientom dostęp do giełd i inwestycji na ponad 50 rynkach Stanów Zjednoczonych, Europy i Azji. 

Globalny broker profesjonalistów

Swoją działalność rozpoczął w 2011 roku i został stworzony przez grupę ekspertów z sektora przełomowych technologii. Jak utrzymują założyciele Exante, ich „systemy zostały zbudowane w celu demokratyzacji dostępu do globalnych instrumentów finansowych”. Od początku broker skoncentrowany był na obsłudze profesjonalnych traderów i inwestorów instytucjonalnych. Co nie oznacza jednak, że jego usługi pozostają niedostępne dla klientów indywidualnych. Wszystko zależy od zasobności portfela inwestora, który musi dysponować nadwyżką co najmniej 10 000 euro, aby móc uruchomić wielowalutowy rachunek inwestycyjny.

Broker od samego początku działał na globalną skalę i dziś obecny jest w ponad 20 miejscach na całym świecie. Biura Exante można znaleźć w Anglii, Singapurze, Niemczech, na Łotwie, Malcie i Cyprze, a także w Polsce. I można powiedzieć, że Exante świetnie odnajduje się w świecie inwestorów, co potwierdzają liczne nagrody branżowe. 

DMA, +1M instrumentów i ponad 50 rynków

Tylko jedno konto, za to wielowalutowe (może być prowadzone w dziesięciu walutach) i jedna nowoczesna platforma inwestycyjna zaprojektowana dla Exante. Tak proste rozwiązanie zapewnia bezpośredni dostęp do rynku (DMA) w czasie rzeczywistym i możliwość zakupu instrumentów finansowych po najlepszej cenie rynkowej. I trzeba przyznać, że inwestorzy mają w czym wybierać, bo na ponad 50 rynkach w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych mogą dostęp do ponad miliona różnych instrumentów, takich jak: akcje, obligacje, fundusze ETF, kontakty futures, opcje, waluty i metale.

Nowoczesna platforma i szeroki rynek inwestycji to nie wszystko. Działalność Exante podlega aż czterem organom regulacyjnym (CySEC, FCA, MFSA oraz HK SFC) co zapewnia ochronę inwestorom. Klienci mogą też liczyć na wsparcie doświadczonych specjalistów i obsługę w wielu językach.

Świat profesjonalistów 

Oferta Exante to połączenie prostych, sprawdzonych rozwiązań i wyjście naprzeciw potrzebom wymagających klientów. W gronie użytkowników platformy Exante znajdują się banki, instytucje finansowe i klienci indywidualni z całego świata. Jedno konto walutowe umożliwia realizację transakcji w dziesięciu walutach: EUR, USD, GBP, CHF, JPY, AUD, NZD, CAD, PLN i RUB co ułatwia inwestorom dopasowanie rachunku do własnych potrzeb. Dość istotne jest to, że minimalna wartość depozytu to równowartość 10 000 euro, co może świadczyć o tym, że broker stawia na zdecydowanych, świadomych i profesjonalnych odbiorców jego usług.