PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski została założona w 1919 roku jako Pocztowa Kasa Oszczędności. Samodzielną działalność, po okresie funkcjonowania w strukturach Narodowego Banku Polskiego, wznowiło PKO w roku 1987. Obecna nazwa Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski,  została nadana w 2000 roku, tuż po przekształceniu Banku w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Od 2004 roku jest ona notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

PKO BP jest największym uniwersalnym bankiem w Polsce (w 2015 roku posiadał 248700 milionów aktywów). Zajmuje się on zarówno obsługą klientów indywidualnych, jak i małych, średnich i dużych firm. Dane ujawniane przez Bank zdradzają, że posiada on około 1200 własnych oddziałów i aż 1210 współpracujących agencji. Liczba bankomatów oscyluje wokół liczby 2500. PKO BP jest nadal kontrolowany przez Skarb Państwa, który posiada w nim 31,39% udziałów. Bank PKO BP wraz ze spółkami zależnymi, uzupełniają ofertę o Otwarty Fundusz Emerytalny, fundusze inwestycyjne i leasing. Dzięki temu oferta jest tak szeroka i dostosowana do wszelkich wymagań klientów. PKO BP oferuje nowoczesne konto internetowe Inteligo oraz umożliwia dokonywania płatności i wypłat gotówki z bankomatu dzięki aplikacji IKO w telefonie komórkowym.

Sesje Elixir w PKO BP

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 08:00 11:45 14:30
Sesje przychodzące11:3015:1017:30

Przeanalizowane konta w PKO BP

PKO BP - Konto dla Młodych
konto studenckie

PKO Konto dla Młodych to jedna z najlepszych propozycji rachunków bankowych, dedykowanych młodym ludziom, w wieku 18-26 lat. Darmowe konto i bezpłatna karta debetowa, to nie jedyne zalety tego konta. Warta uwagi jest usługa AUTOOSZCZĘDZANIA, a także atrakcyjne warunki kredytu odnawialnego.

PKO BP - Konto za Zero
konto osobiste

PKO Konto za Zero to nowoczesne, funkcjonalne i bezpłatne konto osobiste. To konto, które pozwala na bezpieczne przechowywanie własnych środków i korzystanie z dodatkowych zasobów w ramach salda debetowego lub kredytu odnawialnego. Dodatkowo bank zapewnia dostęp do licznych promocji.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze słowniem pojęć finansowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.