PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski została założona w 1919 roku jako Pocztowa Kasa Oszczędności. Samodzielną działalność, po okresie funkcjonowania w strukturach Narodowego Banku Polskiego, wznowiło PKO w roku 1987. Obecna nazwa Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski,  została nadana w 2000 roku, tuż po przekształceniu Banku w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Od 2004 roku jest ona notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

PKO BP jest największym uniwersalnym bankiem w Polsce (w 2015 roku posiadał 248700 milionów aktywów). Zajmuje się on zarówno obsługą klientów indywidualnych, jak i małych, średnich i dużych firm. Dane ujawniane przez Bank zdradzają, że posiada on około 1200 własnych oddziałów i aż 1210 współpracujących agencji. Liczba bankomatów oscyluje wokół liczby 2500. PKO BP jest nadal kontrolowany przez Skarb Państwa, który posiada w nim 31,39% udziałów. Bank PKO BP wraz ze spółkami zależnymi, uzupełniają ofertę o Otwarty Fundusz Emerytalny, fundusze inwestycyjne i leasing. Dzięki temu oferta jest tak szeroka i dostosowana do wszelkich wymagań klientów. PKO BP oferuje nowoczesne konto internetowe Inteligo oraz umożliwia dokonywania płatności i wypłat gotówki z bankomatu dzięki aplikacji IKO w telefonie komórkowym.

Sesje Elixir w PKO BP

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 08:00 11:45 14:30
Sesje przychodzące11:3015:1017:30

Przeanalizowane konta w PKO BP

PKO BP - Konto dla Młodych
konto studenckie

PKO Konto dla Młodych to jedna z najlepszych propozycji rachunków bankowych, dedykowanych młodym ludziom, w wieku 18-26 lat. Darmowe konto i bezpłatna karta debetowa, to nie jedyne zalety tego konta. Warta uwagi jest usługa AUTOOSZCZĘDZANIA, a także atrakcyjne warunki kredytu odnawialnego.

PKO BP - Konto za Zero
konto osobiste

PKO Konto za Zero to nowoczesne, funkcjonalne i bezpłatne konto osobiste. To konto, które pozwala na bezpieczne przechowywanie własnych środków i korzystanie z dodatkowych zasobów w ramach salda debetowego lub kredytu odnawialnego. Dodatkowo bank zapewnia dostęp do licznych promocji.

Artykuły związane z PKO BP

Darmowe bilety do kina za doładowanie konta w Orange? Tak! W PKO Banku Polskim pula nagród to 2000 podwójnych voucherów do Cinema City. Trzeba się jednak spieszyć, bo promocja trwa do 26 marca 2017r. lub wyczerpania nagród. To jednak nie koniec, bo do 1 maja 2017 r. potrwa VI edycja „Mam PKO”.

Nowa promocja PKO BP, tym razem kierowana do młodych, to szansa na zdobycie 10 wejściówek do kina Helios lub Cinema City. Wystarczy do 19.02.2017 r. założyć PKO Konto dla Młodych wraz z kartą Mastercard, by nawet przez pół roku nie płacić za bilety do kina.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze słowniem pojęć finansowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.