X-Trade Brokers Dom Maklerski

Wieloletnie doświadczenie, innowacyjne podejście do transakcji, 13 oddziałów na świecie i indywidualne podejście do każdego klienta czynią z XTB Online Trading jednego z najlepszych brokerów na świecie. W ofercie domu maklerskiego odnaleźć można ponad 3000 instrumentów pochodnych. Broker zapewnia także dostęp do dwóch platform transakcyjnych, rachunków maklerskich oraz rozbudowanej bazy wiedzy i wiadomości rynkowych.

Innowacyjna podejście do inwestycji

Początek historii XTB Online Trading sięga 2002 roku, gdy w Warszawie utworzony został podmiot o nazwie C-Trade Brokers. Był to pierwszy broker na polskim rynku, który zastosował dźwignię finansową. Dwa lata później spółka przyjęła nazwę XTB wdrażając równocześnie szereg zmian, zgodnych z ówczesnymi wymogami rynkowymi. Zezwolenie wydane w 2005 roku przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwiło XTB świadczenie usług maklerskich obejmujących wszystkie produkty finansowe. Dynamiczny rozwój i solidne podejście przyniosło spółce nagrodę „Best Broker in Europe” (przyznawaną przez Money Markets Jornal) w 2005 roku. I warto przy tym podkreślić, że był to początek licznych nagród, jakie XTB otrzymuje do dziś.

Obecna nazwa spółki XTB Online Trading obowiązuje od 2009 roku, a pod jej szyldem powstało już 13 oddziałów, m.in. w Czechach, w Niemczech, Hiszpanii, Rumunii oraz Wielkiej Brytanii.

Inwestycje i wiedza dla każdego

W XTB Online Trading zastosowano ciekawy model obsługi klienta. Biorąc pod uwagę poziom wiedzy i doświadczenia, a także oczekiwania klientów, wprowadzono tzw. poziom obsługi klienta z podziałem na Base, Plus oraz VIP. W przypadku najbardziej doświadczonych inwestorów nadawany jest status klienta profesjonalnego, który może liczyć na szereg dodatkowych korzyści oraz preferencyjne warunki obsługi. W ofercie brokera odnaleźć można ponad 3000 instrumentów pochodnych (w tym CFD na Forex, Indeksy, Surowce, Akcje, ETF-y, Krypto oraz giełdowe Akcje i ETF-y), dwie platformy transakcyjne oraz rachunki. Dodatkowo klienci XTB mają zapewniony dostęp do analiz rynkowych, informacji rynkowych, kalendarza ekonomicznego, a także bazy wiedzy. W ramach świadczonych przez XTB usług prowadzona są także szkolenia online oraz Trading Academy.