Nest Bank

W ostatni październikowy weekend, Bank SMART oraz BIZ Bank zostały oficjalnie przekształcone w Nest Bank SA. Od tej pory obsługa Klientów obu banku realizowana jest za pośrednictwem nowej, wspólnej strony internetowej, aplikacji mobilnej oraz kameralnych oddziałów bankowych. Nowy bank obsługuje zarówno klientów detalicznych, jak i biznesowych, którym oferuje dostęp do standardowych produktów i usług bankowych.

Nowy bank, stare fundamenty

W 2014 roku, na polskim rynku pojawił się bank mobilny – SMART Bank, który stanowił część FM Banku PBP. Bank nie posiadał tradycyjnych placówek bankowych, jednak platforma internetowa oraz aplikacja mobilna zapewniały kompleksowy dostęp do jego produktów. W lipcu 2016 roku, Klienci SMART Banku zyskali możliwość obsługi swoich rachunków w oddziałach BIZ Banku, co stanowiło swoistego rodzaju powrót do tradycyjnej bankowości.

Z 29 na 30 października 2016 roku, SMART Bank i BIZ Bank oficjalnie przeobrażono w nowy podmiot na rynku finansowym, działający pod nazwą Nest Bank SA. Tę samą nazwę przyjął także FM Banku PBP.

Bank dla rodzin

Jak utrzymuje Bartosz Chytła – pierwszy wiceprezes zarządu, Nest Bank SA to „bank dla klientów detalicznych i mikroprzedsiębiorstw. Bank, w którym cała rodzina znajdzie coś dla siebie”. W ofercie banku nie mogło wobec tego zabraknąć rachunków osobistych i firmowych, kont oszczędnościowych, lokat terminowych, rachunków walutowych i kredytów, z których mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. 

Przeanalizowane konta w Nest Banku

Nest Bank - Nest Konto
konto osobiste

Nest Konto to połączenie tradycyjnej bankowości i nowoczesnych rozwiązań. Nest Bank SA, który zastąpił Bank SMART oraz BIZ Bank, zachował w swej ofercie bezwarunkowo bezpłatne rachunki osobiste i karty płatnicze. Dodatkowo mocno skoncentrował się na potrzebach rodzin, dając im ciekawy wybór produktów finansowych.

Nest Bank - BIZnest Konto
konto firmowe

BIZnest Konto to niemal w 100% darmowe konto firmowe w Nest Banku SA. Nowe konto zastąpiło dotychczasowe rachunki firmowe w Banku SMART oraz BIZ Banku. Posiadacze rachunku firmowego mogą korzystać także z dodatkowych produktów, takich jak konta lokacyjne, rachunki walutowe, lokaty terminowe oraz kredyty. 

Artykuły związane z Nest Bankiem

Jest Nest Bank S.A. i oferta dla firm zapewniająca bezwarunkowo darmowe konto firmowe. A teraz można zyskać do 300 złotych premii na zakupy na stacjach ORLEN. Wystarczy złożyć wniosek o prowadzenia konta i spełnić kilka dodatkowych warunków, by Nest Bank przekazał premię w postaci karty upominkowej.

W październiku 2016 roku, FM Bank PBP (wraz z dwoma markami handlowymi – Bankiem SMART oraz BIZ Bankiem),zmienił swą nazwę na Nest Bank SA. Nowy bank przejmie wszystkie dotychczasowe prawa i obowiązki związane ze świadczeniem usług i obsługą produktów bankowych. Dotychczasowi Klienci będą obsługiwani w dawnych oddziałach BIZ Banku, oraz poprzez nową stronę bankowości internetowej. 

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze słowniem pojęć finansowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.