Konto dla Młodych w PKO BP

Konto dla Młodych w PKO BP
Źródło: Strona WWW PKO BP

Osoby wchodzące w dorosły świat pragną niezależności w każdej dziedzinie swojego życia, a finanse i bankowość nie są zdecydowanie wyjątkiem od tej reguły. Naprzeciw oczekiwaniom młodych wychodzić zaczynają same banki, w tym PKO Bank Polski. Oferuje on od jakiegoś czasu niezwykle ciekawą propozycję, jaką jest Konto Dla Młodych.

 

Konta, promocje i opinie w PKO BP
Konto dla Młodych w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 / 5 zł
Bankomaty 0 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Xiaomi Pay
Konto dla Młodych w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • bezpłatne założenie, obsługa konta, bankomaty i przelewy
 • ogromny wybór dodatkowych funkcji
 • obsługa bankowości mobilnej i płatności telefonem
 • darmowa opcjonalna karta wielowalutowa
 • możliwość włączenia tymczasowego debetu
 • łatwe i szybkie zakładanie konta

Wady konta:

 • konieczność wykonywania płatności w celu uniknięcia opłat za korzystanie z karty
 • brak możliwości założenia konta wspólnego
 • opłata za powiększenie liczby SMS-ów informacyjnych od banku
 • odpłatne przelewy natychmiastowe
   

W dynamicznie zmieniającym się dzisiejszym świecie najważniejsze jest podążanie za pojawiającymi się trendami i nowymi technologiami. Bez produktów celujących w osoby, które właśnie przekroczyły próg pełnoletności i wchodzą w samodzielne życie, trudno jest aktualnie odnieść sukces. Studenci, osoby kończące liceum, a także te rozpoczynające już swoją ścieżkę kariery – każda ta grupa korzysta aktualnie z bankowości internetowej lub mobilnej i oczekuje od banków dostosowania się do ich potrzeb.

W ramy te idealnie wpasowuje się Konto Dla Młodych w PKO Banku Polskim, które wydaje się idealnym wyborem dla wszystkich osób, które stawiają na wygodę oraz łatwość zarządzania swoimi finansami. Jest to rachunek osobisty przeznaczony dla osób między 18. a 26. rokiem życia, w szczególności kierowany do studentów – zarówno z Polski, jak i obcokrajowców. 

Większość transakcji wśród młodych ludzi przebiega aktualnie w przestrzeni internetowej. Przelewy z konta na konto nigdy nie były tak bezpieczne i tak szybkie, dzięki czemu stały się świetną alternatywą dla fizycznego pieniądza. Usługi, jakie użytkownikom oferuje Konto Dla Młodych, są właśnie tym, czego potrzebuje najmłodsza grupa osób dorosłych – dostępności oraz swobody.

Opłaty i prowizje w Koncie Dla Młodych

Najistotniejszym atutem Konta Dla Młodych w PKO Banku Polskim bez wątpienia jest brak opłat za prowadzenie konta i darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce. Nie zapłacisz również za polecenie przelewu, które wykonamy w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej, tak samo zresztą jak w przypadku standardowych przelewów krajowych. 

Użytkownicy Konta Dla Młodych po spełnieniu warunku, jakim są minimum cztery transakcje bezgotówkowe w miesiącu, korzystają za darmo z karty debetowej. Dla wielu potencjalnych klientów kuszącą propozycją może być również brak opłat za wybieranie pieniędzy z bankomatu za granicą. Jest to świetna funkcja zarówno dla osób lubiących podróżować, jak i tych studiujących czasowo w innym kraju. 

Osoby decydujące się na założenie Konta Dla Młodych w PKO BP uzyskają również możliwość otrzymywania do pięciu darmowych SMS-ów od banku w miesiącu. Mogą być to informacje na przykład o zmianie salda konta, przypomnienie o oczekującej operacji czy wszelkie komunikaty dotyczące naszej karty płatniczej. Jeżeli chcielibyśmy ten limit powiększyć, będzie ciebie jednak czekać opłata.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej

PKO Ekspres (VISA)

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł gdy dokonano min. 2 operacje kartą lub blikiem miesięcznie
 • w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł
Płatności mobilne
Xiaomi Pay

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

4,99 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł + spread EUR ok. 5%

Przelew zagraniczny SWIFT

0,15% (min. 25 zł max. 130 zł)

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

1 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane wraz z Kontem Dla Młodych

PKO BP kładzie spory nacisk na możliwości Konta Dla Młodych, co doskonale widać po opcjonalnych udogodnieniach. Nowoczesna bankowość nie polega bowiem wyłącznie na własnej karcie, wypłatach i wpłatach z bankomatów oraz przelewów – to o wiele bardziej złożona usługa. Osoby otwierające Konto Dla Młodych, będą mogły zatem skorzystać z  naprawdę wielu atrakcyjnych i wygodnych rozwiązań:

 • Rozbudowana aplikacja mobilna – aplikacja IKO dostępna na wszystkich urządzeniach mobilnych pozwala na intuicyjne zarządzanie twoim kontem. Błyskawiczne wykonywanie i autoryzowanie przelewów, zmiana ustawień konta i kart, a także szybkie opłacanie parkingów czy autostrad – IKO oferuje swojemu klientowi wszystko, czego aktualnie on potrzebuje 

 • płatności zbliżeniowe telefonem – w przypadku posiadania telefonu z wbudowanym modułem NFC, bez problemu możesz płacić nim zbliżeniowo. W tym celu wystarczy połączyć swoje konto lub kartę płatniczą, jeżeli takową posiadasz, z Google Pay lub Apple Pay. Gdy już to zrobisz, będziesz w stanie płacić swoim smartfonem wszędzie tam, gdzie można płacić zbliżeniowo.

 • Płatności BLIKIEM – to aktualnie jedna z najpopularniejszych form płatności ze względu na bezpieczeństwo oraz prostotę użytkowania. Konto Dla Młodych wspiera płatności BLIKIEM w sieci oraz wypłacanie za jego pomocą pieniędzy z bankomatu. Wystarczy tylko wygenerować 6-cyfrowy kod w aplikacji banku, by móc zapłacić za zakupy w sieci! 

 • Usługa Autooszczędzania – pozwala na oszczędzanie małych kwot pieniędzy i odkładanie ich na wyznaczony wcześniej cel. Możesz wybrać opcję przelewanie stałej kwoty lub procentu od każdej transakcji, a także wysyłanie na rzecz twojej skarbonki grosze, które zaokrągliłyby naszą płatność.

 • Debet na koncie – bez żadnych opłat na Koncie Dla Młodych możesz utrzymywać debet w wysokości do 500 złotych. Jedynym warunkiem jest jego spłacenie w przeciągu 30 dni. 

 • Kredyt Studencki -  Konto Dla Młodych oferuje swoim klientom preferencyjny kredyt studencki, który pozwala na wsparcie osób uczących się zastrzykiem pieniężnym w wygodnych transzach, a także umożliwia rozpoczęcie spłaty w ciągu dwóch lat od zakończenia nauki w szkole wyższej. 

Wielowalutowa karta debetowa w ramach Konta Dla Młodych

Konto Dla Młodych PKO BP oferuje intrygującą usługę, jaką jest karta wielowalutowa i przyłączone do niej konta walutowe. Jeżeli zdecydujesz się na jej założenie, otrzymasz możliwość wybierania pieniędzy w bankomatach na całym świecie bez przewalutowania. Oznacza to dla ciebie sporą oszczędność pieniędzy, które w standardowych ofertach uciekłyby ci wraz ze zmianą waluty.

Karta wielowalutowa pozwala na obsługę do dziesięciu obcych walut oraz, rzecz jasna, polskiego złotego. Nie musisz dzięki temu wybierać, z której waluty będziesz chciał skorzystać. Jeżeli jedziesz do Stanów, możesz bez problemu założyć konto obsługujące dolara. Wybierasz się do strefy Euro? Nie ma problemu! 

Podpięcie karty wielowalutowej do konta walutowego jest warunkiem braku opłat za tę drugą usługę. Wszystkie wymiany opierają się o kantor internetowy, który oferuje uczciwe kursy. Warto również wspomnieć, że wyrobienie i wysyłka karty zarówno tej zwykłej, jak i wielowalutowej, jest darmowa dla nowych klientów PKO Banku Polskiego.

Jak założyć Konto Dla Młodych?

Konto Dla Młodych bez problemu jesteś w stanie założyć w wybranym punkcie PKO Banku Polskiego. Nie powinno to zająć długo, lecz jeżeli nie masz czasu na stawienie się w oddziale fizycznie, możesz wybrać opcję otworzysz przez internet konto osobiste, poprzez mobilną aplikację IKO. Jeżeli skorzystasz z drugiej opcji, będziesz mógł założyć konto na dwa sposoby – z pomocą kuriera lub sposobem „na selfie”. 

Jeżeli wybierzesz opcję z kurierem, w ciągu dwóch dni roboczych wraz z kartą debetową wysłany zostanie dokument z prośbą o potwierdzenie tożsamości. Zakładanie konta przez selfie to zaś błyskawiczny sposób na stworzenie nowego rachunku. W aplikacji IKO wystarczy zeskanować dowód, wypełnić potrzebne dane i zrobić serię zdjęć swojej twarzy, by wypełnić wniosek w zaledwie kilka minut. Nie odblokuje to co prawda wszystkich funkcji (z tym musisz udać się do oddziału banku), lecz pozwoli ci niemalże natychmiastowo używać konta.

Czy warto założyć Konto Dla Młodych?

Dla konkretnej grupy docelowej, Konto Dla Młodych jest naprawdę intrygującą ofertą, która oddaje do dyspozycji naprawdę wiele ciekawych funkcji. Dowolność w konfiguracji działania naszego rachunku, ogrom bezpłatnych opcji, a także mocne wsparcie dla mobilnych i bezdotykowych środków płatności sprawia, że wydaje się to być konto stworzone dla młodych osób, żyjących na wysokich obrotach i nielubiących kompromisów.

Co oczywiste, ta oferta ma pewne wady, lecz nie wyglądają one odstraszająco w porównaniu do mnóstwa zalet. Jeżeli więc jesteś studentem i szukasz rachunku, który będzie pozwalał ci na wiele, a przy okazji nie masz zamiaru martwić się o zbędne opłaty za jego prowadzenie, Konto Dla Młodych może być propozycją wartą rozważenia.

Najczęściej zadawane pytania

Konto Dla Młodych można założyć przez Internet na dwa sposoby – przez selfie lub z opcją „kurier”. W przypadku pierwszego rozwiązania wykonujemy skan dowodu osobistego oraz zdjęcie twarzy za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO, a następnie wypełniamy wymagane dane.

Jeżeli decydujesz się na kuriera, po wysłaniu formularza w ciągu 2 dni roboczych dostarczona zostanie karta wraz z dokumentem potwierdzającym twoją tożsamość, który musisz podpisać.

Prowadzenie Konta Dla Młodych jest bezpłatne przez cały czas trwania umowy. Jedyna ewentualna opłata może się pojawić w przypadku nieużywania karty debetowej dostatecznie często i wynosi ona 5 złotych miesięcznie.

Karta debetowa nie jest wymagana. Otwierając konto możesz wybrać, czy chcesz otrzymać fizyczną kartę. Jeżeli nie wyrazisz takiej chęci, będziesz mógł nadal płacić telefonem, a także w pełni korzystać z usług bankowości internetowej oraz mobilnej.

Wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie są w ramach Konta Dla Młodych bezpłatne, niezależnie od tego, czy wypłacasz pieniądze za pomocą karty, czy też BLIKIEM. W przypadku nieposiadania karty wielowalutowej, podczas wypłat za granicą Polski z twojego konta nadal będzie jednak pobierana prowizja za przewalutowanie pieniędzy.

Konto Dla Młodych obsługuje wszystkie największe usługi oferujące płatności mobilne. Poza BLIKIEM, użytkownicy konta mogą połączyć swoje konto z Google Pay, Apple Pay czy Garmin Pay.

Informacje o PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski to największy, a jednocześnie jeden z najstarszych banków działających na terenie kraju. W roku 2014 zajął on 623 pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw świata, stworzonym przez prestiżowy magazyn Forbes.

Konta, promocje i opinie w PKO BP
Więcej o PKO BP

Opinie o Konto dla Młodych w PKO BP

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!