Konto Jakie Chcę dla młodych w Santander Bank Polska

Konto Jakie Chcę dla młodych w Santander Bank Polska
Źródło: Santander Bank Polska

Santander Bank Polska S.A. udowodnił, że jest bankiem dla pokoleń. Z Konta Jakie Chcę dla młodych można korzystać już od 1 dnia życia, aż do momentu ukończenia 26 lat. Na każdym etapie rozwoju dziecka konto elastycznie się zmienia. Pierwsze konto prowadzone jest przez rodziców, dla dzieci do 13. roku życia, drugie jest dla nastolatków w wieku od 13 do 18 lat, a młodzi dorośli mogą bez opłat korzystać z rachunku i usług bankowych do 26. roku życia.

Konto Jakie Chcę dla młodych w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 / 8 zł
Bankomaty 0 zł
Płatności mobilne BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
Konto Jakie Chcę dla młodych w naszych rankingach

Zalety konta:

 • bardzo elastyczna oferta;
 • konto można założyć dla dziecka, już od pierwszego dnia jego życia;
 • konto dostępne w różnych wariantach, w zależności od wieku klienta;
 • podstawowe funkcje rachunku są całkowicie i bezwarunkowo bezpłatne;
 • bogaty wybór produktów i usług dodatkowych;
 • możliwość uzyskania częściowego zwrotu za płatności rachunków z konta (w przypadku konta dla pełnoletnich klientów);
 • bezpłatne bankomaty na całym świecie.

Wady konta:

 • karta debetowa (dla pełnoletnich) obciążona jest opłatami, jeżeli nie zostanie wybrany odpowiedni wariant rozliczeniowy;
 • w przypadku braku spełnienia warunku aktywności, klient zobowiązany jest do uiszczenia opłaty w wysokości 5 złotych za użytkowanie karty (jeżeli wybrał wariant umożliwiający uniknięcia opłat).

W Santander Banku Polska S.A. odnaleźć można produkty bankowe dla całej rodziny. Konto osobiste mogą posiadać już najmłodsi, które prowadzone jest przez rodziców na rzecz dziecka. Konto Jakie Chcę dla młodych dostępne jest w trzech wariantach, z uwzględnieniem wieku młodego człowieka. Co więcej, młodzi i pełnoletni zyskują dostęp do pełnego zakresu usług, jednak nie muszę martwić się o dodatkowe opłaty. A kiedy posiadacz Konta Jakie Chcę dla młodych ukończy 26 lat, wówczas jego rachunek osobisty może być przekształcony w standardowe Konto Jakie Chcę. 

Warto zwrócić uwagę na to, że dostępne opcje dodatkowe pozwalają zmieniać charakter rachunku w dowolnym momencie. W ten sposób nie trzeba zawierać nowych umów, czy poszukiwać nowego banku, gdy wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby danej osoby lub jej styl życia. Wystarczy jedynie bankowość internetowa lub aplikacja mobilna, aby w kilku prostych krokach dopasować konto do indywidualnych potrzeb.

Młodzi nie płacą i zyskują więcej 

Santander Bank Polska S.A. zadbał o to, aby młodzi i pełnoletni klienci mogli korzystać z pełnego pakietu usług bankowych. Zapewnia im przy tym dostęp do szerokiego wachlarza darmowych rozwiązań. W praktyce posiadacze Konta Jakie Chcę dla młodych nie zapłaci za:

 • otwarcie konta,
 • prowadzenie konta,
 • przelewy (w tym przelewy natychmiastowe i na numer telefonu),
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
 • za wypłaty kartą Dopasowaną z bankomatów na całym świecie.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej
 • Dopasowana Mastercard,
 • Dopasowana Visa
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

8 zł

0 zł jeśli zapłacisz co najmniej 1 raz kartą lub zapłacisz BLIKIEM

Płatności mobilne
 • BLIK
 • Google Pay
 • Apple Pay
 • Garmin Pay
 • Fitbit Pay
 • Xiaomi Pay
Dodatkowe funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • usługa cashback
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł + 2,8% prowizji za przewalutowanie

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,2%, min. 20 zł, maks. 200 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Dodatkowe usługi i produkty

W Santander Bank Polska S.A. młodzi, pełnoletni klienci zyskują dostęp do bogatego pakietu usług i produktów, z jakich korzystają posiadacze standardowego Konta Jakie Chcę. W ten sposób posiadając Konto Jakie Chcę dla młodych można korzystać również z usług takich jak:

 1. Karta dopasowana Mastercard lub Visa – to klienci indywidualni mogą decydować o tym, czy płacą za kartę stałą opłatę czy też nie. Zwolnienie z opłat zapewnia realizacja 5 transakcji miesięcznie. Można również wybrać opłatę stałą, w wysokości 3 złotych miesięcznie. 
 2. Aplikacja mobilna – obsługiwana przez większość mobilnych systemów operacyjnych, zapewnia dostęp do rachunku w telefonie oraz systemu płatności BLIK. W ten sposób realizacja przelewu czy płatności za rachunki lub faktury, możliwa jest w każdy miejscu, bez konieczności wykorzystywania do tego komputera lub laptopa
 3. Płatności mobilne – wystarczy telefon, aby uregulować rachunek za zakupy w sklepie, restauracji czy stacji benzynowej. Santander umożliwia realizację płatności za pomocą Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.
 4. Konto 24 walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP oraz CHF. 
 5. Konto oszczędnościowe – dostępne zarówno dla oszczędności w złotych, jak i walutach obcych. Zapewnia możliwość swobodnego i elastycznego oszczędzania, według indywidualnych potrzeb. 
 6. Automatyczne oszczędzanie – to oszczędnościowe Konto Systematyczne, które pozwala sukcesywnie zwiększać posiadane oszczędności, przy okazji realizacji innych transakcji. Co więcej, jeżeli klient korzystający z Automatycznego oszczędzania przekaże w ten sposób na konto co najmniej 20 złotych, to w kolejnym miesiącu jego oprocentowanie będzie wyższe, dla salda do 20 000 złotych. 
 7. Kantor BZWBK24 – to wygodny i szybki sposób na wymianę walut, za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Usługa ta przeznaczona jest dla osób posiadających rachunek walutowy (np. prowadzony w Euro), na który przelewane są środki w danej walucie. 
 8. Zwroty za rachunki – zwrot za opłaty rachunków (za prąd, gaz, telefon, Internet, abonament TV) realizowane z Konta Jakie Chcę, w wysokości 1% od wartości przelewu, jednak nie więcej niż 25 złotych miesięcznie i 300 złotych rocznie.
 9. Karta kredytowa dla studenta – z limitem od 500 złotych do 2000 złotych.

Konto Jakie Chcę dla… dzieci

Konto Jakie Chcę dla młodych dostępne jest również dla niepełnoletnich osób. Dostępne są dwa dodatkowe warianty tego konta, które będę zmieniać się wraz z jego dorastającym posiadaczem. Rodzice mogą uruchomić konto: 

 1. Dla dzieci od 0 do 12 lat – konto bez karty to swoistego rodzaju skarbonka dla dziecka. Rodzice mogą założyć Konto Jakie Chcę dla młodych już od pierwszego dnia życia maluszka. Warto zwrócić uwagę również na to, że saldo do 3000 złotych objęte jest oprocentowaniem na poziomie 1,5% w skali roku. Dodatkowo maluchy mogą korzystać z portalu edukacyjnego – Finansiaki, który wprowadza je w świat finansów poprzez zabawę;
 2. Dla osób od 13 do 17 roku życia – to Konto Jakie Chcę i karta debetowa wraz z usługami Santander internet/mobile dla nastolatków, którzy za zgodą rodziców mogą samodzielnie wnioskować o otwarcie konta. To pierwszy krok ku samodzielności, a przy okazji możliwość wspierania akcji charytatywnych organizowanych przez Santander Bank Polska S.A.

Jak założyć Konto Jakie Chcę dla młodych

W Santander Banku Polska S.A. Konto Jakie Chcę dla młodych można założyć tak, jak się lubi. Przez Internet, telefonicznie lub w oddziale bankowym. 

Rodzice posiadający własny rachunek osobisty w Santander Banku Polska S.A. mogą uruchomić dla dziecka Konto Jakie Chcę dla młodych, korzystając z bankowości elektronicznej (w zakładce Oferta Banku) lub w dowolnym oddziale banku. Istotne jest to, aby dziecko posiadało dowód osobisty. Dostęp do konta zyskuje się w ciągu 7 dni, od dnia zawarcia umowy.

Nowi klienci, którzy nie korzystali z żadnych usług Santander Bank Polska S.A. mogą złożyć wniosek o uruchomienie konta przez Internet, telefonicznie (w czasie rozmowy z konsultantem lub poprzez usługę mobilną), a także w placówce banku. W każdym przypadku wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości.

W przypadku rachunków zakładanych online z wideoweryfikacją konto dostępne jest od razu (w przypadku klientów pełnoletnich), podobnie jak w przypadku rachunków otwieranych w oddziale. 

Zakładając konto online należy:

 1. Wybrać przycisk „Załóż konto” korzystając ze strony banku.
 2. Wybrać sposób potwierdzenia swojej tożsamości poprzez:
  • rozmowę wideo z konsultantem – konto będzie dostępne w około 5 minut, po zweryfikowaniu wniosku;
  • spotkanie z kurierem – w czasie spotkania w ustalonym terminie należy okazać kurierowi dokument tożsamości, a także podpisać dostarczoną umowę. Konto będzie uruchomione w ciągu około 3-5 dni.
 3. Wypełnić wniosek podając swoje dane: imię/imiona, nazwisko, obywatelstwo, kraj urodzenia, numer telefonu oraz adres mailowy. Decydując się na złożenie wniosku w formie elektronicznej, należy wyrazić zgodę na kontakt w sprawie realizacji wniosku.
 4. Aktywować konto – na wskazany numer telefonu (w wiadomości SMS) oraz na adres e-mail zostanie przesłana informacja o otwarciu konta. Login zapisany będzie w umowie, a w wiadomości mailowej przekazany będzie plik z hasłem startowym. Hasło do otwarcia pliku przekazywane jest SMS-em.

Obiektywnie o Koncie Jakie Chcę dla młodych

Prowadzone w Santander Konto Jakie Chcę to atrakcyjna i bardzo uniwersalna oferta rachunku osobistego. Jak każdy produkt bankowy ma jednak swoje mocne i słabe strony. Zanim zawarta zostanie umowa, warto zwrócić na to uwagę.

Konto Jakie Chcę dla młodych to jedna z najciekawszych propozycji dostępnych na polskim rynku usług bankowych. Ogromną zaletą jest to, że rachunek osobisty może być prowadzony już od pierwszego dnia życia dziecka i zmieniać się wraz z upływem czasu.

Wszelkie zmiany w obrębie rachunku można wprowadzać zdalnie, bez konieczności zawierania kolejnych umów.

Najczęściej zadawane pytania

Jak założyć Konto Jakie Chcę dla młodych przez Internet?

Aby założyć Konto Jakie Chcę dla młodych, wystarczy dostęp do Internetu i kilka minut.

To tylko kilka prostych kroków. Otwierając Konto Jakie Chcę dla młodych przez Internet należy: 

 1. Wybierz przycisk „Załóż konto” 
 2. Zweryfikować tożsamość (wideo z konsultantem lub spotkanie z kurierem).
 3. Wypełnić wniosek z danymi.
 4. Aktywować konto według instrukcji banku. 
   

0 złotych. Bank nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie Konta Jakie Chcę dla młodych.

Karta debetowa nie jest wymagana, jednak warto ją posiadać. Użytkowanie karty do 18. roku życia jest w pełni darmowe, a w przypadku osób pełnoletnich wystarczy zrealizować 5 transakcji, aby uniknąć opłaty za kartę.

0 złotych. Wszystkie bankomaty na całym świecie dostępne są dla młodych bez żadnych dodatkowych opłat.

Santander Bank Polska S.A. umożliwia swoim klientom realizację płatności za pomocą Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay, a także przy wykorzystaniu technologii HCE.

Informacje o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to jedna z większych instytucji finansowych w Polsce. Suma jego aktywów została oceniona na 134 501 milionów złotych. Obecnie posiada on blisko 1000 placówek na terenie całego kraju.

Konta, promocje i opinie w Santander Bank Polska
Więcej o Santander Bank Polska

Opinie o Koncie Jakie Chcę dla młodych w Santander Bank Polska

Bądź pierwszy, napisz opinię!