eKonto m w mBanku

eKonto m w mBanku
Źródło: Strona WWW mBanku

Znany ze swego rewolucyjnego podejścia do kwestii obsługi Klientów i usług bankowych, mBank po raz kolejny zaskakuje Polaków. Odważna kampania reklamowa w mocno młodzieżowym stylu i jeszcze odważniejsza oferta konta, to zapowiedź zmian. Od sierpnia 2016 roku jedno eKonto m zastępuje izzyKONTO oraz eKonto dla młodych, które staje się tak samo zmienne, jak dorastający nastolatek. Wszystko to po to, by rozumiejąc potrzeby Klientów, jeszcze lepiej je zaspokajać.

Konto, które dorasta razem z Tobą

eKonto m promowane jest jako pierwsze konto dla młodych, jakie dostępne jest dla osób w wieku od 13 do 24 lat. Jeżeli jednak ktoś wyjątkowo przywiąże się do swojego rachunku z lat młodości, nic nie stoi na przeszkodzie, by z eKonta m korzystał także jako starsza osoba. mBank już zdążył się przygotować na taką ewentualność i w Tabeli Opłat i Prowizji można odnaleźć informację także o opłatach pobieranych od osób, które przekroczyły próg 24 lat. Nie jest ich wiele, bo samo konto już od pierwszych dni należy do tych zdecydowanie najtańszych propozycji. 

Różne warunki w zależności od wieku

Biorąc pod uwagę zróżnicowanie opłat i prowizji w zależności od wieku użytkowników, charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, prezentowane są w poniższej tabeli:

 13 - 20 lat21 – 24 lataPowyżej 25. roku życia
Prowadzenie konta0 zł0 zł5 zł lub 0 zł, jeżeli miesięczne wpływy na konto wynoszą min. 1000 złotych
Opłata za kartę0 zł4 zł lub 0 zł, jeżeli zrealizowanych jest min. 5 transakcji4 zł lub 0 zł, jeżeli zrealizowanych jest min. 5 transakcji
Bankomaty i wpłatomaty w Polsce0 zł0 zł0 zł
Bankomaty za granicą3% kwoty, min. 9 zł3% kwoty, min. 9 zł0 zł
Krajowe przelewy internetowe0 zł0 zł0 zł
Przelewy ekspresowe5 zł5 zł5 zł
Przelewy walutowe0,35% kwoty przelewu, min. 20 zł, max. 200 zł0,35% kwoty przelewu, min. 20 zł, max. 200 zł0,35% kwoty przelewu, min. 20 zł, max. 200 zł
Polecenie zapłaty2 zł miesięcznej opłaty0 zł0 zł
Wpłaty i wypłaty gotówki w placówce9 zł0 zł0 zł
Stan konta w bankomacie0 zł5 zł5 zł

Dodatkowe usługi i korzyści

W mBanku dostępna jest bogata oferta dodatkowych produktów i usług, spośród których posiadacze eKonta m, powinni zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania takie jak:

 • Karta Visa Me – to karta wydawana do rachunku, która wygląda dokładnie tak, jak chce jej posiadacz. Dzięki przygotowanej podstronie na stronie www mBanku, w prosty i wygodny sposób można zaprojektować własną, w pełni spersonalizowaną kartę płatniczą.
 • mSaver – konto oszczędnościowe dostępne od 18. roku życia, z oprocentowaniem zmiennym na poziomie 1% w skali roku. Umożliwia automatyczne oszczędzanie pieniędzy, ponieważ po każdej transakcji (płatności kartą, wypłacie z bankomatu, wykonanym przelewie) mSaver odkład kwotę, wyliczoną według wcześniej wybranego wariantu:
  • zaokrągloną do pełnych 10 złotych – np. płacą w sklepie za zakupy 57,50 zł, z konta głównego na konto mSaver przeniesienie będzie 2,50 zł, przy czym dla transakcji do 10 złotych zaokrąglenie wynosi 0 zł, a dla wielokrotności 10 złotych zaokrąglenie wynosi 5 zł;
  • stała kwota 3-10 złotych – istnieje możliwość ustalenia stałej, miesięcznej kwoty, jaką mSaver będzie odkładał na konto oszczędnościowe. Po wykonaniu operacji wartość transakcji zostaje każdorazowo zwiększona o wybraną kwotę z przedziału 3-10 zł, która zostaje przeniesiona na rachunek mSaver;
  • wyliczoną według wartości procentowej od 1% do 15% – po każdej transakcji z konta głównego pobierana jest odpowiednia kwota stanowiąca ustalony wcześniej procent, np. 5% z kwoty 100 zł, daje dodatkowe 5 zł na rachunku mSaver.
 • mOkazje – starannie wyselekcjonowana oferta różnych punktów handlowych i usługowych z całej Polski, dostępna w serwisie transakcyjnym mBanku. Bank dostarcza nowe oferty każdego tygodnia, a skorzystanie z nich pozwala uzyskać częściowy zwrot wydatków na konto.
 • Program Rabatowy, czyli nawet 55% zniżki u partnerów handlowych mBanku zlokalizowanych w całym kraju. Zniżka może być udzielana zarówno przy płatności kartą, jak i jej okazaniu.
 • mTransfer – rozwiązanie dla zwolenników zakupów przez Internet. To szybsza i bezpieczniejsza forma płatności internetowych, a przy każdej transakcji można dokupić dodatkowe ubezpieczenia płatności (np. na wypadek, gdy zakupiony towar nie będzie wysłany do odbiorcy).
 • Aplikacja mobilna – to sprytny sposób na obsługę rachunku osobistego w telefonie. Specjalna aplikacja umożliwia aktywne korzystanie z konta, bez konieczności logowania się poprzez przeglądarkę internetową, a w tym:
  • połączenia z konsultantem bez autoryzacji mLinii,
  • płatności poprzez QR kody,
  • płatności i wypłaty z bankomatów w systemie BLIK (za pomocą telefonu).      

eKonto m w obiektywnej opinii

Nowe eKonto m w mBanku to ogromna zmiana i pierwsze takie rozwiązanie zastosowane na polskim rynku usług bankowych. Konto osobiste, które zmienia się wraz z potrzebami dorastającego młodego człowieka to prawdziwy przełom. Co prawda w wielu przypadkach konta osobiste dedykowane młodzieży i studentom automatycznie przekształcane są w warianty „dla dorosłych”, jednak konta, które można prowadzić od 13. roku życia, aż do pełnej dojrzałości, jeszcze nie było.

mBank przygotowując nową ofertę zadbał o to, by Tabela Opłat i Prowizji zawierała informacje także dla osób, które nie będą chciały rozstawać się ze swoim eKontem m, nawet wówczas, gdy przekroczą granicę 24 lat. Tutaj jednak bank wyraźnie zaznacza, że darmowa obsługa dobiegnie końca, jeżeli Klient nie będzie uzyskiwał comiesięcznych wpływów na poziomie minimum 1000 złotych. Pozostanie przy eKoncie m, będzie miało swoje dalsze korzyści, ponieważ bank zapewnia darmową obsługę wypłat z bankomatów na całym świecie, a także w pełni bezpłatne przelewy krajowe.

 

Podsumowując, eKonto m to zupełnie nowe rozwiązanie, w wyjątkowo nowoczesnej i młodzieżowej odsłonie. Śmiała kampania reklamowa zwraca uwagę młodych ludzi, a Promocja „Brałbym”, obok darmowego konta, bezpłatnych kart i przelewów,  stanowi dodatkowy atut oferty mBanku. 

Opinie użytkowników