Konto Przekorzystne Dla Młodych w Banku Pekao

Konto Przekorzystne Dla Młodych w Banku Pekao
Źródło: Bank Pekao

Konto Przekorzystne dla młodych to rachunek osobisty, z którego możesz korzystać do 26 roku życia. Co więcej, to konto z którego mogą korzystać również Twoje dzieci, ponieważ Bank Pekao S.A. przygotował ciekawe warianty konta dla dzieci w wieku od 0 do 17 lat. Jako młody zyskujesz gwarancję darmowego prowadzenia konta, bezpłatną kartę debetową z darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie, a także możliwość korzystania z wielu dodatkowych produktów i usług, np. kredytu studenckiego.

Konto Przekorzystne Dla Młodych w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Aktualne promocje
Konto Przekorzystne Dla Młodych w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • bezwarunkowo darmowe;
 • bezpłatna karta wielowalutowa z darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów na całym świecie;
 • możliwość założenia rachunku dla dzieci od pierwszego dnia życia;
 • dostęp do programu edukacyjnego OK, GO!
 • możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego np. kredytu studenckiego.

Wady konta:

 • kody autoryzacyjne SMS są odpłatne i każdy kod kosztuje 20 groszy. Można uniknąć tej opłaty realizując przelewy przez aplikację PeoPay.

Konto Przekorzystne dla młodych pojawiło się w ofercie Banku Pekao S.A. już jakiś czas temu. To bardzo ciekawe rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli nie skończyłeś 26 lat, a zależy Ci na tym, aby korzystać z rachunku bankowego połączonego z wieloma dodatkowymi usługami bankowymi. Co więcej, Bank Pekao S.A. przygotował Konto Przekorzystne dla młodych również dla najmłodszych osób. Jeżeli jesteś rodzicem dziecka w wieku od 0 do 17 lat, to z pomocą banku możesz pomóc swojej pociesze wejść w świat finansów i bankowości. 

Młodzi nie płacą 

Bank Pekao S.A. zwrócił szczególną uwagę na potrzeby młodego pokolenia Polaków. Wielu studentów nie posiada stałych dochodów, do tego nierzadko pracuje sezonowo poza granicami Polski i często podróżuje za granicę. Z tego też powodu Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe dla każdego, kto nie ukończył 26 lat. 

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard Debit FX;
 • brak opłat za używanie karty debetowej;
 • darmowa bankowość internetowa i mobilna;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A.;
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych;
 • 0,99 zł za wypłaty w ramach usługi cashback.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej

Mastercard Debit FX

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • usługa cashback
 • program Mastercard Bezcenne chwile
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł we wpłatomatach Pekao

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT
 • 0,50% min 30,00 zł max 250,00 zł (tryb zwykły)
 • 0,60% min 50,00 zł max 300,00 zł (tryb pilny)
 • 0,75% min 70,00 zł max 400,00 zł (tryb ekspres)
Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Dodatkowe usługi i korzyści 

Masz Konto Przekorzystne dla młodych? Masz też dostęp do wielu dodatkowych produktów i usług, takich jak:

 1. Aplikacja mobilna PeoPay – zmienia Twój telefon w sprytne rozwiązanie zapewniające możliwość zarządzania finansami, realizowania transakcji bankowych, a nawet płacenia bez użycia karty lub gotówki. Dzięki tej aplikacji Twój telefon zastępuje nie tylko komputer czy laptopa, ale i cały portfel. Dzięki niej masz cały bank w jednej ręce. Funkcjonalności aplikacji to m.in.: 
  • szybki podgląd rachunków, kart, kredytów i innych produktów w Banku Pekao S.A.;
  • możliwość logowania się za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub hasła (maskowanego);
  • możliwość zatwierdzania transakcji odciskiem palca;
  • generowanie potwierdzenia przelewu w formacie PDF;
  • płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu w sklepach w Polsce oraz za granicą;
  • szybkie płatności w sklepach internetowych (bez konieczności logowania się do bankowości internetowej);
  • wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A. bez użycia karty;
  • możliwość realizowania przelewów na numer telefonu innych użytkowników aplikacji PeoPay;
  • dostęp do podglądów notowań giełdowych (dla Klientów posiadających umowę z DM Pekao);
  • możliwość obsługiwania transakcji walutowych bez przewalutowania (jeżeli klient posiada rachunek w EUR, USD, GBP, CHF).
 2. Eurokonto Walutowe – dostępne w 4 walutach do wyboru: w euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, jeżeli posiadasz również Konto Przekorzystne dla młodych, do momentu ukończenia 26 lat.  
 3. Karta wielowalutowa Mastercard Debit FX– dostępna dla osób, które posiadają konto prowadzone w złotówkach oraz konto walutowe. Umożliwia realizację płatności walutowych (w euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich) bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Bank nie pobiera również opłat za wypłaty, jakie realizujesz z bankomatów na całym świecie.
 4. Wymiana Walut – serwis dostępny w Pekao24, który zapewnia Ci m.in.: korzystne kursy wymiany walut (w których prowadzone są rachunki walutowe), natychmiastowa realizacja transakcji, bezpieczeństwo transakcji. 
 5. Konto oszczędnościowe – wygodnie i bez zbędnych opłat możesz pomnażać swoje oszczędności, a przy tym zachować pełen dostęp do zdeponowanych środków. 
 6. Galeria Rabatów – zniżki do 30% w blisko blisko 2000 punktach handlowo-usługowych oraz sklepach e-commerce.
 7. Program rozwoju OK, GO! – to program edukacyjny, w którym możesz skorzystać z ciekawej oferty kursów prowadzonych w 6 obszarach tematycznych takich jak: biznes i finanse, efektywność osobista, marketing i sprzedaż, zarządzanie, przywództwo, strategia.
 8. Kredyt studencki – to szczególna forma wsparcia finansowego, jeżeli jesteś osobą uczącą się. Kredyt przeznaczony jest dla studentów wszystkich typów studiów, niezależnie od trybu nauki. Bank przez 6 kolejnych lat (lub 4 lata w przypadku studiów doktoranckich) każdego miesiąca (w roku akademickim) wpłaca na Twoje konto kwotę od 400 złotych do 1000 złotych. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na opłatę czesnego, podręczniki, miejsca w akademiku itd. Spłata kredytu możesz rozpocząć się nawet po 2 latach od zakończenia nauki. 

Konto od pierwszego dnia życia dziecka

Konto Przekorzystne dla Młodych dostępne jest zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Bank zadbał o to, aby oferta rachunków dla młodych klientów dopasowana była do ich potrzeb i możliwości. Co więcej, konto „rośnie” wraz z dzieckiem. Aktualnie, jako rodzic masz do wyboru trzy warianty Konta Przekorzystnego dla młodych, przeznaczonego dla dzieci w wieku: 0-6 lat, 6-13 lat oraz 13-17 lat. 

Konto Przekorzystne dla młodych od 0 do 6 lat to rachunek, który umożliwia Ci prowadzenie oszczędności dla rosnącego dziecka. Z kontem dostępny jest darmowy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb, który objęty jest wyższym oprocentowaniem niż pozostałe konta oszczędnościowe Pekao S.A. 

Konto Przekorzystne dla młodych od 6 do 13 lat – to konto, które pomoże Ci wprowadzić pociechę w świat finansów. Rachunek połączony jest z aplikacją PeoPay KIDS, kartą PeoPay KIDS, a także tzw. Skarbonką (konto wyodrębnione z konta Mój Skarb, w ramach którego dziecko może samodzielnie ustalać cele swoich oszczędności). Jako rodzic masz pełną kontrolę nad kontem dziecka, np. możesz ustalić dzienny limit wypłat z konta i transakcji realizowanych kartą. W ten sposób Twoje dziecko uczy się od najmłodszych lat, jak bezpiecznie posługiwać się produktami bankowymi. 

Konto Przekorzystne dla młodych od 13 do 17 lat – wersja konta, która zapewnia dziecku dostęp do bankowości internetowej i mobilnej. Twoje dziecko może poczuć się jak dorosły. Do konta wydawana jest karta Mastercard Debit FX, która zapewnia darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. 

Jak założyć Konto Przekorzystne dla młodych?

Konto Przekorzystne dla młodych założysz w dogodny dla siebie sposób. Możesz podpisać umowę w oddziale banku, złożyć wniosek przez Internet lub za pomocą aplikacji mobilnej. 

Aby założyć konto bez wychodzenia z domu, skorzystaj ze strony banku.

W kilku prostych krokach wypełnij formularz kontaktowy. Podaj swoje dane (imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu) i przygotuj dowód osobisty lub paszport. 

Możesz też skorzystać z aplikacji PeoPay i założyć konto na selfie. 

Uwaga! Jeżeli chcesz założyć konto dla swojego niepełnoletniego dziecka, możesz to zrobić poprzez bankowości internetową lub przez aplikację PeoPay. W takiej sytuacji musisz dodatkowo podać dane dziecka (w tym numer PESEL).

Obiektywnie o Koncie Przekorzystnym dla Młodych

Nie jest tajemnicą, że banki w szczególny sposób dbają o potrzeby młodych klientów. Osoby studiujące lub uczące się rzadko posiadają stałe dochody na wysokim poziomie, zazwyczaj otrzymują stypendia lub mają prace dorywcze. Równocześnie osoby te często przebywają poza granicami Polski, zarówno w celach zarobkowych, jak i wypoczynkowych. Oferta Konta Przekorzystnego dla młodych z całą pewnością przypadnie Ci do gustu, jeżeli poszukujesz bezpłatnego rachunku z mobilnym dostępem, a przy tym chciałbyś skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego, w tym kredytu studenckiego z odroczonym terminem spłaty. Oferta konta może Ci się spodobać również wtedy, gdy jesteś rodzicem i chciałbyś nauczyć swoje dziecko rozsądnego zarządzaniami finansami i korzystania z usług bankowych.

Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli chcesz założyć Konto Przekorzystne dla młodych, nie musisz wychodzić z domu. 

Skorzystaj ze strony banku. W kilku prostych krokach wypełnij formularz kontaktowy. Podaj swoje dane (imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu) i przygotuj dowód osobisty lub paszport. 

Możesz też skorzystać z aplikacji PeoPay i założyć konto na selfie.

Jesteś posiadaczem Konta Przekorzystnego dla młodych i nie ukończyłeś 26. roku życia? To za prowadzenie rachunku nie płacisz. Kiedy ukończysz 26 lat, opłaty za konto będą naliczane zgodnie z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji.

Nie. Karta debetowa nie jest konieczna. Warto jednak założyć konto wraz z kartą. Wydanie i użytkowanie karty rewolucyjnej do konta jest całkowicie darmowe, a przy tym zyskujesz możliwość realizacji bezpłatnych wypłat gotówki, ze wszystkich bankomatów na całym świecie. 

Karta pełni również funkcję karty wielowalutowej. Zrealizujesz nią transakcje w EUR, USD, GBP oraz CHF.

Dodatkowo karta pozwala Ci korzystać z programu Mastercard Bezcenne Chwile, a także z programu Rabaty Pekao.

Młodzi w Banku Pekao S.A. nie muszą martwić się o zbędne opłaty. Korzystając z karty debetowej wydanej do Konta Przekorzystnego dla młodych nie płacisz prowizji za wypłaty realizowane z bankomatów na całym świecie.

Będąc posiadaczem Konta Przekorzystnego dla młodych możesz korzystać z płatności w telefonie, realizowanych za pomocą BLIK (z dostępem poprzez aplikację PeoPay), Google Pay oraz Apple Pay. Dodatkowo możesz korzystać z usługi płatności zegarkiem Garmin Pay oraz Fitbit Pay.

Informacje o Banku Pekao

Bank Pekao SA już od kilku lat zajmuje drugą pozycję w kraju wśród największych banków pod względem wielkości aktywów (ich suma to 167625 milionów złotych). Siła kapitałowa mierzona stopniem wypłacalności sprawia, że jest to lider wśród dużych polskich banków oraz wśród całego rynku środkowoeuropejskiego.

Konta, promocje i opinie w Banku Pekao
Więcej o Banku Pekao

Opinie o Konto Przekorzystne Dla Młodych w Banku Pekao

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!