Konto Przekorzystne Dla Młodych w Banku Pekao

Konto Przekorzystne Dla Młodych w Banku Pekao
Źródło: Strona Banku Pekao

Na początku roku Bank Pekao S.A. dodał do swojej oferty dwa nowe konta osobiste. Jednym z nich jest Konto Przekorzystne do 26 lat, z którego mogą korzystać pełnoletni klienci banku. Oferta konta jest szczególnie atrakcyjna, ponieważ zapewnia dostęp do wielu produktów i usług bankowych, a przy tym umożliwia bezpłatną realizację płatności walutowych.

Młodzi nie płacą

Bank Pekao S.A. zwrócił szczególną uwagę na potrzeby młodego pokolenia Polaków. Wielu studentów nie posiada stałych dochodów, do tego nierzadko pracuje sezonowo poza granicami Polski i często podróżuje za granicę. Z tego też powodu Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe dla każdego, kto nie ukończył 26 lat.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej MasterCard Debit FX;
 • brak opłat za używanie karty debetowej;
 • darmowa bankowość internetowa i mobilna;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A.;
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych;
 • 0,99 zł za wypłaty w ramach usługi cashback.

Dodatkowe usługi i korzyści

Młodzi ludzie dopiero rozpoczynający swoją aktywność zawodową lub otrzymujący stypendia potrzebują własnego konta bankowego. Nie oznacza to jednak, że ich potrzeby kończą się na użytkowaniu konta i karty płatniczej. Do dyspozycji posiadaczy Konta Przekorzystnego do 26 lat, Bank Pekao S.A. oddaje również dodatkowe produkty i usługi, takie jak:

 1. Aplikacja mobilna PeoPay – nowa wersja aplikacji wprowadzona do użytku w październiku 2017 roku. Jej funkcjonalności pozwalają telefonem zastąpić nie tylko komputer czy laptopa, ale i cały portfel. Dzięki niej młodzi mają cały bank w jednej ręce. Funkcjonalności aplikacji to m.in.:
  • szybki podgląd rachunków, kart, kredytów i innych produktów w Banku Pekao S.A.;
  • możliwość logowania się za pomocą kodu PIN, odcisku palca lub hasła (maskowanego);
  • możliwość zatwierdzania transakcji odciskiem palca;
  • generowanie potwierdzenia przelewu w formacie PDF;
  • płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu w sklepach w Polsce oraz za granicą;
  • szybkie płatności w sklepach internetowych (bez konieczności logowania się do bankowości internetowej);
  • wypłaty z bankomatów Banku Pekao S.A. bez użycia karty;
  • możliwość realizowania przelewów na numer telefonu innych użytkowników aplikacji PeoPay;
  • dostęp do podglądów notowań giełdowych (dla Klientów posiadających umowę z DM Pekao);
  • możliwość obsługiwania transakcji walutowych bez przewalutowania (jeżeli klient posiada rachunek w EUR, USD, GBP, CHF).
 2. Eurokonto Walutowe – dostępne w 4 walutach do wyboru: w euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, jeżeli klient posiada również Konto Przekorzystne do 26 lat.
 3. Karta wielowalutowa – dostępna dla osób, które posiadają konto prowadzone w złotówkach oraz konto walutowe. Umożliwia realizację płatności walutowych (w euro, dolarach amerykańskich, funtach szterlingach lub frankach szwajcarskich) bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Bank nie pobiera również opłat za wypłaty z bankomatów na całym świecie (jeżeli wpływy na konto wynoszą minimum 5000 złotych).
 4. Wymiana Walut – serwis dostępny w Pekao24, który zapewnia m.in.: korzystne kursy wymiany walut (w których prowadzone są rachunki walutowe), natychmiastowa realizacja transakcji, bezpieczeństwo transakcji.
 5. Konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 2,7% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązywać będzie przez 180 dni, od dnia uruchomienia konta (jednak nie później niż 30.06.2018 roku), dla salda od 1 grosza do 10 000 złotych.
 6. Galeria Rabatów – zniżki do 30% w blisko blisko 2000 punktach handlowo-usługowych oraz sklepach e-commerce.
 7. Kredyt studencki – to szczególna forma wsparcia finansowego dla studentów wszystkich typów studiów, niezależnie od trybu nauki. Bank przez 6 kolejnych lat (lub 4 lata w przypadku studiów doktoranckich) każdego miesiąca (w roku akademickim) wpłaca na konto studenta kwotę od 400 złotych do 1000 złotych. Otrzymane środki można przeznaczyć na opłatę czesnego, podręczniki, miejsca w akademiku itd. Spłata kredytu może rozpocząć się nawet po 2 latach od zakończenia nauki. W przypadku najlepszych studentów (którzy znajdą się w gronie 5% najlepszych studentów na swoim roku), Bank Pekao S.A. umorzy 20% przyznanego kredytu.

Nie wiesz jakie konto wybrać?

Zapoznaj się z aktualnym rankingiem i wybierz konto dla siebie!

Do 350 złotych dodatkowych środków

Osoby, które zdecydują się na założenie Konta Przekorzystego do 26 lat, mogą skorzystać także z następujących promocji:

 1. „Nowy PeoPay – aktywuj i polecaj” – promocja prowadzona jest do 28 lutego 2018 roku. Można w niej zyskać od 50 złotych do 150 złotych, w formie e-kart podarunkowych do empik.com. Aby zyskać 50 złotych należy:
  • do 28.02.2018 r. przystąpić do promocji poprzez stronę www.peopaymasterpass.pl;
  • do 28.02.2018 r. pobrać i aktywować (poprzez zalogowanie się) aplikację mobilną PeoPay.
  • Dodatkowe 25 złotych otrzymają osoby, które zrealizują przynajmniej jedną płatności na minimum 10 złotych korzystając z funkcjonalności Masterpass w aplikacji PeoPay.
  • Do 75 złotych otrzymają te osoby, które skutecznie polecą aplikację PeoPay, przy czym jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 e-karty podarunkowe o wartości 25 złotych każda.
 2. „Do 100 PLN zwrotu za rachunki za telefon komórkowy” - promocja prowadzona jest do 30 czerwca 2018 roku. Można w niej zyskać zwrot 7% naliczonych od kwoty, jaka została zapłacona za telefon komórkowy w oparciu o fakturę. Maksymalna kwota zwrotu to 100 złotych, które mogą być wypłacone jednorazowo lub w częściach, jednak nie dłużej niż przez 12 miesięcy. Aby skorzystać z promocji, należy ustawić polecenie zapłaty za fakturę wystawioną przez operatora sieci komórkowej. Konieczne jest również otrzymanie wpływu na poziomie minimum 500 złotych oraz wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej (w miesiącu przystąpienia do promocji).
 3. „100 PLN za zakup polisy OC w PZU” – promocja prowadzona jest do 30 czerwca 2018 roku. Aby zyskać 100 złotych na konto, należy:
  • otworzyć konto do 30 czerwca 2018 roku i utrzymać je do czasu wypłaty nagrody;
  • zakupić lub odnowić polisę OC na posiadany samochód, w PZU S.A., przy czym składka musi wynosić minimum 200 złotych;
  • do 30 czerwca 2018 roku przedstawić w oddziale Banku lub w Agencji Banku dokument potwierdzający zawarcie umowy polisy OC w PZU S.A.;
  • przez 6 kolejnych miesięcy uzyskiwać wpływy na konto, na poziomie minimum 500 złotych, a także realizować co najmniej 1 transakcję bezgotówkową miesięcznie.

Obiektywnie o Koncie Przekorzystnym do 26 lat

Nie jest tajemnicą, że banki w szczególny sposób dbają o potrzeby młodych klientów. Osoby studiujące lub uczące się rzadko posiadają stałe dochody na wysokim poziomie, zazwyczaj otrzymują stypendia lub mają prace dorywcze. Równocześnie osoby te często przebywają poza granicami Polski, zarówno w celach zarobkowych, jak i wypoczynkowych. Propozycja nowego rachunku przygotowana przez Bank Pekao S.A. z całą pewnością przypadnie do gustu tym osobom, które szukają bezpłatnego rachunku z mobilnym dostępem, a przy tym chciałyby skorzystać z dodatkowego wsparcia finansowego z odroczonym terminem spłaty.

Opinie użytkowników