Bank BPH

Bank BPH - Opisy kont, promocje i opinie

Wyodrębniony ze struktur NBP, na polskim rynku obecny od blisko 30 lat. Obecnie jest częścią grupy kapitałowej GE. Od 1995 roku, akcje BPH notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od kilku lat wchodzą w skład Indeksu RESPECT.

W 1989 roku, ze struktur Narodowego Banku Polskiego wyodrębniono dwa banki komercyjne, Bank Przemysłowo-Handlowy SA oraz Bank Kredytowy SA. W 2001 roku, oba te banki połączono fuzją i tak powstał bank, który zajmował trzecie miejsce pod względem wielkości aktywów.

Po fuzji w 2001 roku, BPH stało się uniwersalnym i ogólnopolskim bankiem świadczącym usługi kredytowe, depozytowe i rozliczeniowe, dla klientów detalicznych i biznesowych. Stworzona przez bank grupa kapitałowa, uzupełniła ofertę banku o usługi z zakresu bankowości hipotecznej, ubezpieczeń, leasingu oraz zarządzania aktywami, a spółka zależna HypoVereinsbank Bank Hipoteczny SA, pozyskała licencję NBP na prowadzenie działalności hipotecznej, jako pierwsza w Polsce.

W 2007 roku bank Pekao SA, dzięki fuzji przejął część banku PBH, pozostawiając na rynku 200 z 485 oddziałów.

Współczesny Bank BPH SA to oferta skierowana do klientów detalicznych, korporacyjnych, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Bank BPH to ponad 400 oddziałów i placówek partnerskich, a także bankowość internetowa i telefoniczna. Klienci banku mogą korzystać z rozwiązań takich jak: konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, lokaty, karty kredytowe, kredyty gotówkowe i hipoteczne, produkty inwestycyjne, a także kompleksowa obsługa finansowa firm.

Sesje Elixir w Banku BPH

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 10:30 14:30 17:00
Sesje przychodzące11:4515:4517:00

Przeanalizowane konta w Banku BPH

Bank BPH - Lubię to! Konto
konto osobiste

Lubię to! Konto

Lubię To! Konto w Banku BPH to prosty rachunek osobisty obsługiwany w ramach bankowości tradycyjnej, internetowej oraz mobilnej. Brak opłat za podstawowe usługi bankowe, tj. przelewy internetowe czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, to główne zalety idealnej oferty dla osób poszukujących taniego konta.

W wyniku połączenia Banku BPH i Alior Banku Lubię to! Konto zostało wycofane z oferty.

Bank BPH - Biznes Symetria Direct
konto firmowe

Biznes Symetria Direct

Biznes Symetria Direct w Banku BPH to rachunek bankowy przeznaczony dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, z rocznym przychodem nieprzekraczającym kwoty 30 milionów złotych. Klienci Banku BPH, zyskują nie tylko wygodny dostęp do internetowej i mobilnej bankowości, ale i licznych usług i produktów uzupełniających.

W wyniku połączenia Banku BPH i Alior Banku Konto Biznes Symetria Direct zostało wycofane z oferty.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.