Bank BPH

Wyodrębniony ze struktur NBP, na polskim rynku obecny od blisko 30 lat. Obecnie jest częścią grupy kapitałowej GE. Od 1995 roku, akcje BPH notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od kilku lat wchodzą w skład Indeksu RESPECT.

W 1989 roku, ze struktur Narodowego Banku Polskiego wyodrębniono dwa banki komercyjne, Bank Przemysłowo-Handlowy SA oraz Bank Kredytowy SA. W 2001 roku, oba te banki połączono fuzją i tak powstał bank, który zajmował trzecie miejsce pod względem wielkości aktywów.

Po fuzji w 2001 roku, BPH stało się uniwersalnym i ogólnopolskim bankiem świadczącym usługi kredytowe, depozytowe i rozliczeniowe, dla klientów detalicznych i biznesowych. Stworzona przez bank grupa kapitałowa, uzupełniła ofertę banku o usługi z zakresu bankowości hipotecznej, ubezpieczeń, leasingu oraz zarządzania aktywami, a spółka zależna HypoVereinsbank Bank Hipoteczny SA, pozyskała licencję NBP na prowadzenie działalności hipotecznej, jako pierwsza w Polsce.

W 2007 roku bank Pekao SA, dzięki fuzji przejął część banku PBH, pozostawiając na rynku 200 z 485 oddziałów.

Współczesny Bank BPH SA to oferta skierowana do klientów detalicznych, korporacyjnych, a także małych i średnich przedsiębiorstw. Bank BPH to ponad 400 oddziałów i placówek partnerskich, a także bankowość internetowa i telefoniczna. Klienci banku mogą korzystać z rozwiązań takich jak: konta osobiste, rachunki oszczędnościowe, lokaty, karty kredytowe, kredyty gotówkowe i hipoteczne, produkty inwestycyjne, a także kompleksowa obsługa finansowa firm.

Sesje Elixir w Banku BPH

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 10:30 14:30 17:00
Sesje przychodzące11:4515:4517:00

Przeanalizowane konta w Banku BPH

Bank BPH - Lubię to! Konto
konto osobiste

Lubię To! Konto w Banku BPH to prosty rachunek osobisty obsługiwany w ramach bankowości tradycyjnej, internetowej oraz mobilnej. Brak opłat za podstawowe usługi bankowe, tj. przelewy internetowe czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, to główne zalety idealnej oferty dla osób poszukujących taniego konta.

W wyniku połączenia Banku BPH i Alior Banku Lubię to! Konto zostało wycofane z oferty.

Bank BPH - Biznes Symetria Direct
konto firmowe

Biznes Symetria Direct w Banku BPH to rachunek bankowy przeznaczony dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, z rocznym przychodem nieprzekraczającym kwoty 30 milionów złotych. Klienci Banku BPH, zyskują nie tylko wygodny dostęp do internetowej i mobilnej bankowości, ale i licznych usług i produktów uzupełniających.

W wyniku połączenia Banku BPH i Alior Banku Konto Biznes Symetria Direct zostało wycofane z oferty.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.