Aion Bank

W sierpniu 2021 roku swoją działalność na polskim rynku rozpoczął bank cyfrowy – Aion. To inny, zdecydowanie bardziej nowoczesny wymiar bankowości. Znajdziesz w nim nie tylko konto osobiste i wysokooprocentowane konto oszczędnościowe, atrakcyjne kursy wymiany walut, ale i platformę inwestycyjną. A wszystko to w zamian, za stały, miesięczny abonament.

Aion Bank - pełna cyfryzacja usług bankowych

Swój debiut w Belgii miał w marcu 2020 roku. Teraz czas na to, aby Aion Bank wkroczył dumnie na polski rynek. Podmiot zarejestrowany jako spółka akcyjna zarządzany jest przez doświadczonych specjalistów z sektorach fintech oraz bankowości. Bezpieczeństwo inwestycji zapewnia belgijski fundusz gwarancyjny Fonds de Garantie pour les services publics/Het Garantiefonds.

Fintech dla każdego

Ten nowoczesny bank powstał w marcu 2020 roku w Belgii. Jego szefem na szczeblu europejskim jest Wojciech Sobieraj, czyli założyciel Alior Banku. Odpowiedzialność za wprowadzenie banku na polski rynek przyjął na swe barki Karol Sadaj, który pełni również funkcję szefa polskiej jednostki Aion. Co ciekawe, Sadaj był wcześniej związany z Revolutem. To on przez ponad dwa lata wspierał wdrożenie i rozwój tego podmiotu w Polsce. 

Od konta do inwestycji

Podmiot stworzony z myślą o tym, aby odejść od tradycyjnych modeli bankowych i dać klientowi zupełnie nowe, ciekawsze rozwiązanie. Czy bank może działać na abonament? Wszystko wskazuje na to, że tak. Aion Bank przygotował dla polskich klientów trzy plany, które dają dostęp do różnych usług. Każdy z klientów może korzystać z rachunku osobistego, a także wysokooprocentowanego konta oszczędnościowego. Dodatkowo bank oferuje usługę wymiany walut, kartę wielowalutową, a nawet platformę transakcyjną z dostępem do międzynarodowej giełdy. W przyszłości uruchomiona zostanie opcja pożyczek. 

Bank świadomego konsumenta

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie banku, jego usługi skierowane są do klientów indywidualnych. Plany taryfowe zaprojektowano w taki sposób, aby odpowiadały one potrzebom zarówno tym, którzy koncentrują się na oszczędnościach, jak i dla inwestorów z różnym doświadczeniem. Depozyty zabezpieczone są do równowartości 100 000 EUR, przez belgijski fundusz gwarancyjny.