mBiznes konto w mBanku

mBiznes konto w mBanku
Źródło: mBank

Czy konto firmowe może być nowoczesne, intuicyjne, wielofunkcyjne, ale też całkowicie darmowe? Taką promocję przygotował dla firm mBank! Konto Firmowe Standard spełni oczekiwania przedsiębiorców, ale również dużych spółek handlowych, tworząc system bankowo-księgowy potrafiący obsłużyć wszystkie finanse firmy.

mBiznes konto w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 / 3,5% min. 5 zł
Przelew internetowy 0 / 1,5 zł
Przelew do ZUS i US

0 zł

mBiznes konto w naszych rankingach

Zalety konta:

 • darmowe prowadzenie konta i karta przez 24 miesiące
 • bezpłatne przelewy przez 24 miesiące
 • Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay oraz BLIK
 • obsługa księgowa połączona z kontem firmowym
 • mOrganizer finansów

Wady konta:

 • płatne przelewy internetowe po zakończeniu promocji
 • prowizja za wypłaty z bankomatów w kwocie poniżej 100 złotych
 • brak możliwości uniknięcia opłaty za kartę po 24 miesiącach.
   

Konto Firmowe Standard to propozycja przygotowana z myślą nie tylko o jednoosobowych działalnościach gospodarczych, ale również wszelkich spółkach, fundacjach czy stowarzyszeniach. Świadczy o tym to, jak bardzo jest to wielofunkcyjna platforma. Oczywiście podstawą całego systemu jest wygodny rachunek firmowy, z nowoczesną bankowością internetową oraz mobilną. Jednak jeszcze ciekawiej robi się, gdy popatrzymy na to, jakie możliwości mBank daje przedsiębiorcom w kwestiach księgowych.

Z kontem firmowym możemy połączyć darmowy program do fakturowania, organizer finansów, a nawet dedykowaną obsługę księgowej. Wszystko w ramach jednego banku.

Warto również zwrócić uwagę na to, że konto Firmowe Standard jest aktualnie oferowane w promocji gwarancji ceny. Oznacza to, że przez pierwsze 24 miesiące zagwarantowane mamy 0 złotych za najważniejsze usługi do naszego konta. Nie tylko założenie i prowadzenie rachunku, ale również obsługa karty czy przelewy krajowe oraz zagraniczne w Euro do UE.

Opłaty i prowizje

Opłaty związane z prowadzeniem konta Firmowego Standard należy podzielić na dwie części. Pierwsza to ta zawierająca ceny promocyjne. Dzięki temu przez 24 miesiące otrzymujemy gwarancję bezpłatności najważniejszych usług. Tym sposobem zarówno założenie, jak i prowadzenie konta, są darmowe. To samo dotyczy internetowych przelewów krajowych oraz przelewów w EUR do rachunków w Unii Europejskiej. Darmowe są również wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, Santander oraz karta debetowa Visa Foto Business.

Po upływie 24 miesięcy konto wciąż możemy prowadzić bezpłatnie, jednak warunkiem jest wykonanie minimum jednego przelewu miesięcznie do ZUS.

Po upływie promocyjnego okresu dochodzi również opłata za kartę, której nie da się uniknąć. Jej obsługa kosztuje 5 złotych miesięcznie. Płatne również będą przelewy internetowe poza mBank i nie ma tu przewidzianej puli darmowych przelewów, natomiast bezpłatne pozostaną te do ZUS oraz US. To zakończeniu promocji do wypłat gotówkowych w kwocie poniżej 100 złotych z bankomatów również naliczona zostanie prowizja. Nawet w bankomatach własnych mBanku.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

w ramach aktualnej promocji konto jest bezterminowo za 0 zł

poza promocją: 19 zł, ale opłaty unikniesz wykonując przelew do ZUS

Karty

Typ karty płatniczej
 • Visa Business Electron
 • MasterCard Debit Business
Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

w ramach aktualnej promocji karta jest bezterminowo za 0 zł

poza promocją: 7 zł lub 5 zł przy wykonaniu transakcji za min 500 zł

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł w bankomatach mBank, Santander, Planet Cash, Euronet, jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł, inaczej 1,3 zł
 • 3,5%, min. 5 zł w innych bankomatach
 • 0 zł - wypłata Blikiem
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

3,5%, min. 5 zł + prowizja za przewalutowanie transakcji

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł – we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline
 • 0,2%, min. 2 zł – we wpłatomatach sieci Euronet

Przelewy i zlecenia

Przelew internetowy
 • w ramach aktualnej promocji - bezterminowo pakiet 10 darmowych przelewów w miesiąciu,
 • 1,50 zł - opłata standardowa
Przelew do ZUS i US

0 zł

Przelew natychmiastowy

10 zł

Przelew europejski SEPA
 • w ramach aktualnej promocji - bezterminowo pakiet 10 darmowych przelewów w miesiąciu,
 • 1,50 zł - opłata standardowa
Przelew zagraniczny SWIFT

0,35% kwoty przelewu (min. 25 zł, max. 200 zł)

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach mBiznes konta

Bankowość internetowa

Sama bankowość internetowa mBanku stoi na najwyższym poziomie i ciężko jej coś zarzucić. Nowoczesna, intuicyjna i wciąż rozwijana, zdecydowanie wciąż pozostaje w czołówce serwisów bankowości internetowej. To solidna podstawa sprawnego systemu zarządzania całymi finansami firmy. Gdy dodamy możliwości oferowane przez mBank dla przedsiębiorców, otrzymamy serwis, który łączy funkcje bankowe oraz księgowe na naprawdę wysokim poziomie.

Bankowość mobilna

Aplikacja mobilna Mbanku zdecydowanie cieszy oko i jest maksymalnie intuicyjna. Nie brakuje tu takich rozwiązań jak powiadomienia Push, logowanie biometryczne, płatności zbliżeniowe oraz kody BLIK. Dane do przelewu możemy zeskanować za pomocą aparatu, zamiast wpisywać je ręcznie. Aplikacja umożliwia również autoryzowanie przelewów wykonywanych w bankowości internetowej, bez przepisywania kodów SMS.

Terminale płatnicze

Korzystając z bankowości firmowej mBanku możemy również zaopatrzyć się w terminal płatniczy. Do wyboru mamy aż trzy opcje. Stacjonarne oraz przenośne terminale First Data Polcard za 0 złotych przez 12 pierwszych miesięcy. Przenośne terminale Planet Pat za 0 złotych przez 18 miesięcy. Przenośne terminale SumUp na własność za 0 złotych. W każdej w tych opcji możemy liczyć na 0% prowizji dla transakcji kartami do 100000 złotych przez pierwszy rok.

Zakładanie firmy z mBankiem

Dla osób dopiero zaczynających przygodę z działalnością gospodarczą oraz dla tych zakładających kolejną firmę, wygodnym rozwiązaniem będzie możliwość rejestracji DG poprzez mBank podczas zakładania rachunku firmowego. Całość formalności załatwimy w placówce banku, na stronie internetowej lub mLinii. Dodatkowo podczas rejestracji firmy możemy bezpłatnie skontaktować się z księgową, gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości i pytania. Jednak tych nie powinno być dużo, gdyż mBank przygotował krótszy i prostszy wniosek, w dodatku pełen podpowiedzi, a całość odbywa się w porozumieniu z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

mOrganizer finansów

To narzędzie stworzone z myślą o przedsiębiorcach korzystających z konta firmowego w mBank. Ma pomóc wszystkim tym, którzy gubią się w rachunkach, fakturach oraz rozliczeniach. Dzięki niemu możemy rozliczać faktury, a system sam przypomni o terminach płatności. Sprawdzimy również, które faktury zostały już opłacone i skontrolujemy prognozę płynności finansowej. Co więcej, z poziomu mOrganizera możemy wygenerować deklarację oraz policzyć podatki. Narzędzie jest bezpłatne przez pierwsze 3 miesiące, następnie koszt miesięczny uzależniony jest od tego, z jakich modułów chcemy korzystać.

mKsięgowość

mBank oferuje swoim klientom usługi księgowe w dwóch pakietach: Komfort oraz Premium.

mKsięgowość Komfort

W ramach tego pakietu otrzymujemy obsługę dedykowanej księgowej. Faktury możemy dostarczać online, robiąc im na przykład zdjęcia. To też wiąże się z niższym kosztem miesięcznym takiej usługi. Gdy zdecydujemy się na wysyłkę dokumentów w wersji papierowej, obsługa będzie kosztowała nie 150, a 200 złotych netto / mc. W tym pakiecie możemy księgować maksymalnie 35 dokumentów miesięcznie. Miłym akcentem jest to, że nawet w tańszej opcji, na fakturze możemy zamieścić swoje logo czy reklamę.

mKsięgowość Premium

Pakiet Premium także obsługę naszej rachunkowości przez dedykowaną księgową, przy czym dokumentów w miesiącu może być do 120 sztuk. Dodatkowo otrzymujemy dostęp do mOrganizera finansów oraz doradztwo podatkowe.

Kredyty

Oferta kredytowa mBanku dla firm jest rozbudowana i zdecydowanie zaspokoi oczekiwania niezależnie od doświadczenia przedsiębiorcy, wymagań kwotowych czy branży w jakiej działa. Dostępne są klasyczne pożyczki dla firm, w ramach której można wnioskować maksymalnie o 200,000 złotych rozłożonych maksymalnie na 84 miesiące. Kredyt na rachunku może natomiast sięgać nawet 500000 złotych, bez zabezpieczeń, a odsetki naliczane są tylko od wykorzystanej kwoty. Ciekawą opcją jest również kredyt na start. To pożyczka już od pierwszego dnia działania firmy, a maksymalna dostępna kwota to 30,000 złotych.

mPlatforma walutowa

To intuicyjny serwis transakcyjny, za pomocą którego w łatwy sposób możemy kupić lub sprzedać walutę. Nie brakuje również bardziej zaawansowanych opcji, jak na przykład składanie ofert walutowych z preferowaną ceną zakupu lub sprzedaży. Transakcja dokonuje się automatycznie po osiągnięciu przez wybraną walutę odpowiedniego kursu. Otrzymujemy również pomoc profesjonalnego dealera walutowego. Wymiana walut jest bezpłatna.

Fakturowanie

Ciekawą propozycją, która może skusić wielu przedsiębiorców, jest darmowy program do fakturowania. Aby go aktywować nie podpisujemy żadnej umowy, akceptujemy tylko krótkie oświadczenie. Program do fakturowania łączy się z naszym kontem, co daje szereg możliwości. Mamy podgląd na to, kto już faktury opłacił, a kto zalega z płatnościami. Wszystko przedstawione na czytelnym wykresie. Faktury wystawiamy w intuicyjny sposób, dane wczytywane są z GUS więc cały proces to dla nas dwa kliknięcia.

 

panel transakcyjny mbiznes konta firmowego w mbanku

Jak założyć konto

Poza tradycyjnymi sposobami założenia konta w oddziale, placówce czy podczas rozmowy telefonicznej, mBank oferuje wygodny sposób zakładania konta online.

Jedyne co musimy zrobić to wypełnić krótki wniosek online dostępny na stronie banku. Umowę zatwierdzamy poprzez kod autoryzacyjny, który otrzymamy w wiadomości SMS.

Tym sposobem konto aktywne jest już nawet w 5 minut. Możemy również wybrać opcję dostarczenia dokumentów przez kuriera na wskazany adres lub udać się do wybranej placówki w celu podpisania umowy.

Obiektywnie o mBiznes koncie Komfort

Konto Firmowe Standard od mBanku to promocyjna propozycja, którą odczuwać będziemy na firmowym koncie przez 24 miesiące. Późniejsze opłaty nie są zbyt wysokie, z opłaty za kartę łatwo zostać zwolnionym, jedynie mogą boleć przelewy internetowe i brak darmowej puli.

Czy warto założyć konto Firmowe Standard w Mbanku? Jeśli weźmiemy pod uwagę dwa lata bezpłatnego prowadzenia konta, późniejsze akceptowalne opłaty, oraz możliwości jakie cały system bankowo-księgowy nam oferuje, okaże się, że mBank naprawdę dobrze odrobił zadanie domowe i przygotował świetną propozycję dla właścicieli firm i spółek.
 

Ważne dokumenty

Najczęściej zadawane pytania

Aby założyć konto należy wypełnić wniosek online znajdujący się na stronie banku.

Umowę możemy potwierdzić poprzez autoryzacyjny kod SMS, dzięki czemu konto aktywne jest nawet w 5 minut lub podpisać umowę, którą dostarczy kurier. Oczywiście możemy również udać się do placówki banku w tym celu.

Prowadzenie konta Firmowego Standard przez pierwsze 24 miesiące jest całkowicie bezpłatne. Po tym okresie, aby zostać zwolnionym z opłaty należy wykonać minimum jeden przelew w miesiącu do ZUS. W przeciwnym razie obsługa konta kosztuje 9 złotych miesięcznie.

Posiadanie karty debetowej do rachunku firmowego nie jest wymagane.

Przez pierwsze 24 miesiące wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, Santander są darmowe. Po zakończeniu okresu promocyjnego prowizją objęte są wypłaty gotówkowe w kwocie powyżej 100 złotych.

Dla bankomatów mBank, Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska S.A. będzie to 1,3 PLN, a dla pozostałych bankomatów w Polsce i za granicą 3,5%, min. 5 zł.

Należy również pamiętać, że korzystając z bankomatów za granicą doliczona jeszcze zostanie prowizja za przewalutowanie transakcji: 3% dla Mastercard oraz 5,9% dla kart Visa.

Korzystając z karty płatniczej do rachunku firmowego w mBank, możemy płacić zbliżeniowo za pomocą usług Apple Pay, Google Pay, Garmin Pa oraz Fitbit Pay. Dodatkowo dostępne są płatności za pomocą kodów BLIK.

Informacje o mBanku

W 2015 roku mBank znalazł się tuż za podium największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Odnotował równocześnie kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Przez długi czas mBank utrzymuje również status lidera w zakresie bankowości elektronicznej.

Konta, promocje i opinie w mBanku
Więcej o mBanku

Opinie o mBiznes konto w mBanku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Bartek
  Niestety mBank wprowadza nowe opłaty także czas szukać czegoś nowego
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Mike
  Brakuje informacji o tym, że po dwóch latach promocji, opłata za samo prowadzenia konta wynosi 25zł miesięcznie.
  Odpowiedz
  • Jan Sosnowski
   Redaktor
   Mike
   Mike, mBiznes konto Standard jest prowadzone za 0 zł, pod warunkiem wykonania przez posiadacza rachunku min. jednego przelewu do ZUS miesięcznie.

   25 zł miesięcznie kosztuje mBiznes konto Komfort, jest to inne konto.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Grzegorz
  Brak możliwości mikrorachunku podatkowego jako odbiorcy zapisanego. Kpina. Pan na infolinii z rozbrajającą szczerościa powiedział, że na ten moment nie ma możliwości i nie wiadomo czy będzie. Każdy przelew podatku muszę wypełnić osobno jako JEDNORAZOWY.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Piotr
  Bank tragedia dla firm. To już nie pierwszy raz przy przy rozwiązywaniu problemu, zero merytorycznej odpowiedzi na zgłoszenie problemu zgłaszanej różnej formie mail na kontakt@mbank.pl czy na mLinii. Odpowiedź na mail w stylu cyt. "Aby wyjaśnić sytuację , zapraszam Pana do rozmowy z ekspertem online, konsultantem mLinii lub doradcą w placówce mBanku" taka odpowiedź aby zdążyć z odpowiedzią w ciągu 7 dni. Polecam wszystkim firmom omijanie tego banku.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  linky link
  jeden z lepszych kont firmowych na rynku. opłaty niskie, aplikacja najlepsza. Polecam
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  0 sun
  Rachunek spełnia moje oczekiwania. Dodatkowo mam konto osobiste w mBanku - bardzo wygodna opcja. Wystarczy w panelu wybrać inne konto i bez dodatkowego logowania zostajemy przeniesieni na nasze konto.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  waldi
  Premia za założenie konta wpadła szybko. Konto fajne, przyjazny interfejs, wygodnia aplikacja. Jednym słowem polecam!
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  bandy
  Konto założyłem szybko i bezproblemowo. Polecam z czystym sumieniem
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  birmek
  Nie udało mi się otrzymać limitu kredytowego na start. Reklamy niestety to jedno a rzeczywistość to drugie...
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  mineral
  Jedno z nielicznych kont gdzie opłaty są naprawdę niskie. Wadą jest brak placówek (lub ich bardzo ograniczona ilość). Czasem lepiej coś załatwić fizycznie z pracownikiem. Daję 4,5/5
  Odpowiedz