BIZnest Konto w Nest Banku

BIZnest Konto w Nest Banku
Źródło: Strona WWW Nest Banku

Nest Bank to zdecydowany lider bankowości firmowej w Polsce czego potwierdzeniem jest pierwsze miejsce rankingu rocznego Bankier.pl w kategorii najtańsze konto firmowe od trzech lat. BIZnest konto to nie tylko wygodny rachunek bankowy, ale cały system oferujący przedsiębiorcy wszystko, czego potrzebuje do obsługi finansów swojej firmy. Jakby tego było mało, konto jest bezwarunkowo darmowe.

Konta, promocje i opinie w Nest Banku
BIZnest Konto w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 / 6 zł
Przelew internetowy 0 zł
Przelew do ZUS i US 0 zł
BIZnest Konto w naszych rankingach

Zalety konta:

 • darmowe wyrobienie i obsługa karty, bez warunków do spełnienia
 • darmowe prowadzenie konta, bez warunków do spełnienia
 • brak prowizji za wypłaty z bankomatów
 • bezpłatne przelewy krajowe
 • płatności mobilne Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay
 • dostępne konto walutowe.
   

Wady konta:

 • opłata za wpłaty gotówki w oddziałach banku - 0,15% minimum 5 złotych, a w bilonie 1% minimum 10 złotych
 • mała ilość oddziałów banku
   

BIZnest Konto to rachunek przeznaczony dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, różnego rodzaju spółek, oraz innych podmiotów posiadających zdolność do czynności prawnych, jak fundacje czy stowarzyszenia. Co Nest Bank ma do zaoferowania przedsiębiorcom? To przede wszystkim nowoczesne, elastyczne, ale również uniwersalne konto, które spełni oczekiwania każdego, kto chce zarządzać finansami firmowymi w wygodny sposób, ale również darmowy. Cała oferta jest bardzo przejrzysta.

Chociaż może się wydawać, że produktów dodatkowych jest niewiele, to z drugiej strony nie wprowadzają chaosu i pozwalają w łatwy sposób dobrać odpowiednie usługi. Nie zabrakło też nowoczesnych rozwiązań jak naprawdę dobrze zrealizowanej bankowości internetowej oraz mobilnej.

Oferuje ona przede wszystkim wygodę obsługi również wtedy, gdy z jednego miejsca chcemy nadzorować zarówno finanse firmowe, jak i osobiste. To właśnie ze względu na praktycznie zerowe koszty prowadzenia konta oraz intuicyjną obsługę różnych rachunków z jednego loginu, to konto docenią właściciele firm jednoosobowych.

Opłaty i prowizje

BIZnest Konto jest jednym z tych wyjątków, gdzie darmowe faktycznie oznacza bezwarunkowy brak opłat. Nie znajdziemy tu drobnym drukiem dopisanych comiesięcznych wymagań, które zwalniają nas z opłat za prowadzenie konta czy obsługę karty. Dlatego też założenie oraz prowadzenie konta, niezależnie od salda i wpływów kosztuje okrągłe 0 złotych.

Tak samo z pierwszą kartą płatniczą do konta. Zarówno jej wyrobienie, jak i comiesięczna obsługa są całkowicie darmowe. Nie zapłacimy również za wypłaty z bankomatów w Polsce, jednak za granicą już do transakcji zostanie doliczona prowizja. Płatne są również wpłaty gotówkowe w oddziałach banku, jednak łatwo to ominąć korzystając darmowych wpłatomatów.

Wszystkie krajowe przelewy internetowe ELIXIR są darmowe, nie tylko te do ZUS czy Urzędu Skarbowego, tak samo jak kody SMS do autoryzacji transakcji w bankowości internetowej oraz mobilnej.

Zdecydowanie należy podkreślić, że to faktycznie darmowe konto bez wymagań, które trzeba każdego miesiąca spełnić, a to na rynku kont firmowych wyjątkowa oferta.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej

Visa Business

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł w bankomatach Euronet
 • 6 zł w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

6 zł + 4,9% za przewalutowanie

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Przelewy i zlecenia

Przelew internetowy

0 zł

Przelew do ZUS i US

0 zł

Przelew natychmiastowy

10 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,25%, min. 50 zł maks. 200 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

5 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach konta

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa Nest Bank oferuje dużo więcej niż podstawowe czynności, które są potrzebne do obsługi rachunku bankowego. Całość przygotowana jest w nowoczesny sposób, a ciągły rozwój platformy powoduje, że śmiało może konkurować z tym co oferuje konkurencja. Poza przelewami (również tymi natychmiastowymi), możemy z poziomu konta obsługiwać lokaty, zlecać przelewy z datą przyszłą czy kupować oraz sprzedawać waluty.

Wygodne z poziomu wielu osób prowadzących działalność jednoosobową jest to, że finanse prywatne oraz firmowe widzimy w różnych zakładkach, a do logowania wystarczy jeden klucz. Właściciele większych firm docenią możliwość zarządzania uprawnieniami swoich pracowników oraz udzielanie im dostępu do konta firmowego. Z poziomu bankowości internetowej również możemy wnioskować o kredyty.

Bankowość mobilna

Aplikacja mobilna Nest Banku jest idealnym uzupełnieniem tego, co oferuje bankowość internetowa. Trzeba przyznać, że aplikacja jest naprawdę nowoczesna i ciągle rozwijana. Dzięki temu mamy możliwość logowania biometrycznego (odcisk palc lub FaceID) czy płatności mobilne poprzez Apple Pay, Google Pay i zegarki z Garmin Pay.

Z poziomu aplikacji mamy dostęp do finansów osobistych oraz firmowych, a to na jakim aktualnie jesteśmy koncie jest w czytelny sposób komunikowane. Nie zabrakło również powiadomień Push czy możliwości opłacania poprzez aplikację na przykład parkingu i biletów komunikacji miejskiej.

Agregator finansów: Moje finanse

Moje Finanse to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć wygodny dostęp do finansów osobistych oraz firmowych w jednym miejscu. Dzięki temu modułowi w jednej aplikacji bankowej zarządzamy wszystkimi kontami, mamy podgląd sald, odbiorców i ostatnio wykonanych przelewów. Dodatkowo Analiza Finansów przedstawia w formie zbiorczego widoku podsumowania, to co dzieje się na naszych kontach, ale też pozwala przyjrzeć się każdemu z osobna.

Konto oszczędnościowe — BIZnest Oszczędności

Oferowane przez Nest Bank firmowe konto oszczędnościowe pozwala na lokowanie dodatkowych środków, które oprocentowane będą na poziomie 2,25% w skali roku, dla kwoty poniżej 50,000 złotych. Prowadzenie konta oraz pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu są darmowe. Możemy wpłacać dowolne kwoty, a wypłata nie powoduje utraty odsetek.

Lokaty

Z poziomu bankowości internetowej oczywiście możemy również założyć lokatę. Do wyboru mamy dwie możliwości. Pierwsza to BIZnest Lokata, gdzie oprocentowanie jest zmienne w zależności od okresu trwania, a maksymalnie może to być 1,80% w skali roku. Czas trwania lokaty to od 7 dni do 24 miesięcy. Druga to BIZnest Lokata WIBOR z oprocentowaniem opartym o stawkę WIBOR, które sięga maksymalnie 2,90% w skali roku. Okres trwania lokaty to 12, 24 lub 36 miesięcy. W obu przypadkach minimalna kwota na lokacie to 1000, a maksymalna 2 miliony złotych.

Kredyty

Dla posiadaczy konta firmowego w Nest Bank dostępne są również produkty kredytowe. Zarówno klasyczne ratalne, jak i te z gwarancją COSME przeznaczone na rozwój. W obu wypadkach możemy wnioskować o maksymalnie 550,000 złotych, a bank nie wymaga zabezpieczeń ani poręczycieli.

Terminale płatnicze

W ramach konta biznesowego w Nest Banku możemy uzyskać również terminal płatniczy. Dodatkowo, jeśli jest to nasz pierwszy terminal i podpiszemy umowę w ramach Programu Polska Bezgotówkowa oraz w ciągu 60 dni od złożenia wniosku zapewnimy wpływ z terminala na BIZnest Konto, otrzymamy premię gotówkową od 100 złotych przy rocznej umowie, aż po 400 złotych przy umowie na 4 lata.

Aktywacja, instalacja, obsługa terminala oraz prowizja od transakcji kartą są darmowe. Do tego otrzymujemy wsparcie techniczne 24/7 od specjalistów Centrum Obsługi Klienta First Data Polcard. Wniosek o terminal możemy złożyć z poziomu bankowości internetowej lub już podczas zakładania konta zaznaczyć check box „terminal płatniczy”.

BIZnest Konto Walutowe

To darmowe konto walutowe dostępne w 10 walutach, w tym USD, EUR, GBP czy CHF. Założenie i prowadzenie konta jest darmowe. Nie ma tu minimalnych wymaganych wpłat na konto, wymaganego salda czy określonej ilości płatności kartą płatniczą. Do konta nie jest wymagane jest posiadanie karty płatniczej, natomiast jej wyrobienie oraz obsługa (dotyczy pierwszej karty do rachunku) jest również darmowe. Również bezpłatnie wypłacimy gotówkę w bankomatach poza granicami Polski.

Jak założyć konto

Konto firmowe w Nest Banku możemy założyć na trzy sposoby. Najwygodniejszym jest ten, który odbywa się w całości online, bez wychodzenia z domu. Na stronie banku wypełniamy odpowiedni wniosek, a umowę zatwierdzamy poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Przelew na 1 PLN musi zostać wykonany z naszego konta osobistego w innym banku. Następnie już tylko pozostaje zalogować się do bankowości internetowej.

Druga opcja to wypełnienie wniosku online tak jak we wcześniej wspomnianej metodzie, jednak umowę otrzymamy za pośrednictwem kuriera w ciągu trzech dni, który poprosi o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji. Konto zostanie aktywowane po zweryfikowaniu okazanego dokumentu.

Ostatnia możliwość to najbardziej klasyczna, która oznacza wycieczkę do oddziału banku. Wcześniej na stronie wypełniamy wniosek jak w poprzednich opcjach, a na miejscu umowę tylko podpisujemy. Oczywiście musimy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

Obiektywnie o BIZnest Koncie

BIZnest Konto wysuwa się na prowadzenie pod wieloma względami, a do tego wciąż się rozwija. Na bieżąco wprowadzane są nowinki technologiczne jak biometryczne logowanie czy mobilne płatności zbliżeniowe.

Oferta produktów dodatkowych jest skromna, ale zdecydowanie nie można powiedzieć, że ogranicza.

Nest Bank zdecydowanie nie odstaje od konkurencji, a do tego oferuje swoje konto firmowe faktycznie bezpłatnie. Do tego mamy bardzo dobrze zrealizowaną bankowość internetową oraz mobilna, z intuicyjną obsługę i dostępem do finansów osobistych i firmowych z jednego miejsca. Miłym akcentem jest też agregator finansów czy możliwość założenia konta walutowego. To wszystko sprawia, że to propozycja godna polecenia każdemu przedsiębiorcy.

Ważne dokumenty

Najczęściej zadawane pytania

Aby założyć BIZnest Konto należy wypełnić wniosek online znajdujący się na stronie banku.

Umowa zatwierdzana jest poprzez wykonanie przelewu weryfikującego z własnego rachunku osobistego w innym banku na kwotę 1 PLN. Następnie wystarczy już tylko aktywować bankowość internetową.

Zarówno otwarcie BIZnest Konta, jak i jego prowadzenie, są absolutnie darmowe. Nie ma tu comiesięcznych opłat ani warunków, jakie należy spełnić, aby zostać zwolnionym z opłat.

Aby w pełni korzystać z możliwości rachunku firmowego w Nest Bank nie jest wymagana karta płatnicza. Należy jednak nadmienić, że wydanie jej oraz comiesięczna obsługa są darmowe, więc warto ją wyrobić nawet na wszelki wypadek czy na przyszłość.

Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są bezpłatne. W bankomatach za granicą wypłata kosztuje 5 złotych, chyba że korzystamy z karty do konta walutowego, to wypłata jest również bezpłatna.

W ramach korzystania z karty płatniczej do BIZnest Konta możemy dokonywać płatności poprzez Apple Pay, Google Pay oraz płacą zegarkiem z Garmin Pay.

Informacje o Nest Banku

Nest Bank SA to nowa marka na rynku usług finansowych, która z końcem października 2016 roku oficjalnie zastąpiła FM Bank PBP. Nest Bank SA zastąpił tym samym Bank SMART oraz BIZ Bank. Nowy bank koncentruje się na obsłudze klientów detalicznych oraz mikroprzedsiębiorstw, poprzez bankowość tradycyjną i mobilną.

Konta, promocje i opinie w Nest Banku
Więcej o Nest Banku

Opinie o BIZnest Konto w Nest Banku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  BBCH
  Po doświadczeniach z Idea Bank i Pekao to zdecydowanie najlepsza opcja. Konto przeniesione i skończyły sięproblemy z bankowością.
  Jedyny problem to obsługa w placówce - unikam jeżeli tylko mogę.
  Telefonicznie zawsze kompetentnie i szybko wszystko załatwiam.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Mariusz
  Wziąłem wolny dzień, żeby założyć konto w placówce. Niestety po kilku podejściach, nie udało się obsługującej mnie pani założyć konta. Za każdym razem zawieszał się system. Pani powiedziała że to normalne. Jeśli tak ma to wyglądać, to dziękuję bardzo.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Alex
  Konto w podstawowej wersji darmowe. Linia kredytowa droga. Infolinia betonowa. Decyzyjni ślamazarni i tygodniami nie zastawiają spraw które mają być zrobione w 24h. Nie ma możliwości wygenerowania aktualnego salda konta co przy pilnej potrzebie w związku z kredytem w innym banku jest paraliżujące. Tak więc jeśli nie będziesz potrzebować czegokolwiek ponad podstawę ok. Ale w innym wypadku tragedia. osobiście właśnie założyłam konto w innym banku bo mi nerwy puszczają na niemoc i brak współpracy banku.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Chyba zaloze u nich konto
  Z tego co widz aktualnie wypłaty z bankomatów za granicą są darmowe
  Odpowiedz
  • Jan Sosnowski
   Redaktor
   Chyba zaloze u nich konto
   Masz rację, do tego należy doliczyć 4,9% prowizji za przewalutowanie, jeśli wypłata dokonana jest w innej walucie niż waluta rachunku, do którego została wydana Karta.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  dejakde ajaka
  Rachunek jest dobry ale nie jest kontem na piątkę. Ma wiele wad i niedociągnięć. Platforma potrafi się przywiesić. SMSy dochodzą z opóźnieniem. Problemy z infolinią. Ale poza tym opłaty super i spełnia moje oczekiwania.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  bratek
  Konto niby można założyć online. Jednak po złożeniu wniosku miałem jakieś "braki" i musiałem dodatkowe dokumenty. Wcześniej miałem problemy z infolinią.

  Oczywiście po tych problemach już nie ma śladu. Teraz cieszę się z bardzo dobrego konta firmowego.
  Odpowiedz