Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas

Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas
Źródło: BNP Paribas

W BNP Paribas przyszedł czas na zmiany. W kwietniu 2019 roku w ofercie banku pojawiły się nowe konta, w tym rachunek firmowy – Konto Otwarte na Biznes.

Konta, promocje i opinie w BNP Paribas
Konto Otwarte na Biznes w skrócie
Konto 0 / 15 zł
Karta 0 / 9 zł
Bankomaty 0 / 1,5% min. 10 zł
Przelew internetowy 0 / 0,9 / 1,5 zł
Przelew do ZUS i US
Konto Otwarte na Biznes w naszych rankingach

Zalety konta:

 • bogaty pakiet usług i produktów dodatkowych
 • możliwość korzystania z karty walutowej EUR
 • tanie użytkowanie karty płatniczej

Wady konta:

 • wymagania dotyczące bezpłatnego korzystania z karty
 • przy mniejszych wpływach płatne przelewy

Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, jeżeli średniomiesięczne saldo przekroczy poziom 3000 złotych, a miesięczny wpływ wynosi co najmniej 20 000 złotych. Posiadacze Konta Otwartego na Biznes mogą również korzystać z bogatego pakietu usług dodatkowych, takich jak: Goksięgowość, Auto Plan, eMikrofaktoring czy też preferencyjne warunki korzystania z terminali płatniczych POS. 

Konto otwarte na nowe możliwości

W ofercie biznesowej BNP Paribas pojawiło się nowe konto dla firm. Z Konta Otwartego na Biznes mogą korzystać mikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą tzw. uproszczoną księgowość, a przy tym ich obroty nie przekroczyły poziomu 4 milionów złotych za ostatni rok obrotowy. 

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku, jeżeli średniomiesięczne obroty na rachunku przekraczają poziom 3 000 złotych, a suma wszystkich wpływów na konto przekroczy poziom 20 000 złotych;
 • brak opłat za prowadzenie rachunku w przypadku firm działających nie dłużej niż 6 miesięcy;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej, do wyboru: Karta debetowa Mastercard w PLN lub Karta debetowa Mastercard w EUR;
 • brak opłat za używanie karty debetowej przy realizacji transakcji na poziomie minimum 700 złotych miesięcznie lub przy uzyskiwaniu wpływów powyżej 100 000 złotych;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za przelewy do ZUS i US;
 • brak opłat za realizację stałych zleceń realizowanych na rachunek prowadzony w BNP Paribas;
 • 2 złote za polecenia zapłaty;
 • 10 złotych za realizację przelewów natychmiastowych;
 • opłaty za przelewy SEPA wynoszą odpowiednio: 4 złote (przy wpływach powyżej 100 000 złotych), 6 złotych (przy wpływach na poziomie od 20 000 złotych do 100 000 złotych), 8 złotych (przy wpływach poniżej 20 000 złotych);
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów BNP Paribas;
 • 1,5% (minimum 5 złotych) za wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych;
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów grupy BNP Paribas.

Dodatkowe produkty i usługi 

Posiadacze Konta Otwartego na Biznes w BNP Paribas S.A. mogą korzystać także z szeregu różnorodnych produktów i rozwiązań, takich jak:

 1. Karta płatnicza dopasowana do indywidualnych potrzeb – do wyboru są dwa typy kart Mastercard Business. Jedna prowadzona w złotych, druga umożliwiająca realizację transakcji walutowych rozliczanych w euro.
 2. Rachunek lokacyjny Biznes Eskalacja z oprocentowaniem do 1,1% w skali roku.
 3. Goksięgowość – platforma umożliwiająca samodzielne wystawianie i księgowanie faktur, z dostępem 24/7, a także możliwością skorzystania z usług wykwalifikowanej księgowej (przy uruchomieniu pakietu rozszerzonego).
 4. Auto Plan – możliwość wynajmu dowolnego samochodu na okres 30 miesięcy, wraz z pełnym serwisem i ubezpieczeniem. 
 5. eMikrofaktoring – możliwość spieniężenia faktur w czasie 24 godzin, bez przekazywania informacji kontrahentowi.
 6. VINDICAT – system ułatwiający prowadzenie monitoringu należności oraz prowadzenia windykacji przeterminowanych płatności. 
 7. Pl@net i Mobile Pl@net – system nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej, zapewniający wygodny i szybki dostęp do konta, a także dodatkowych funkcjonalności, takich jak program ułatwiający zarządzanie własnymi finansami, powiadomienia o nowych promocjach i zmianach bankowych, system wygodnych płatności itp.  
 8. Płatności mobilne – Google Pay, Apple Pay lub BLIK, czyli specjalne aplikacje na telefon, dzięki którym za wszelkie transakcje bezgotówkowe można zapłacić za pomocą smartfona. 
 9. Terminale płatnicze – możliwość korzystania z terminali POS na atrakcyjnych warunkach. W ofercie banku znajduje się kilka atrakcyjnych rozwiązań, w tym bezpłatne korzystanie z terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. 

Obiektywnie o Koncie Otwartym na Biznes

Rachunek firmowy proponowany przez BNP Paribas z całą pewnością sprawdzi się w tych firmach, które poszukują funkcjonalnego konta wolnego od zbędnych opłat, a przy tym umożliwiającego samodzielne realizowanie transakcji bankowych. Dużym atutem są darmowe internetowe przelewy krajowe, a także wewnątrz bankowe zlecenia stałe. Możliwość posiadania karty debetowych prowadzonych zarówno w PLN, jak i EUR ułatwia realizację transakcji w czasie podróży zagranicznych, a także w relacjach z zagranicznymi kontrahentami. Na korzyści działa również atrakcyjna oferta produktów dodatkowych, a także bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta w przypadku firm działających nie dłużej niż 6 miesięcy. 

Informacje o BNP Paribas

Bank BNP Paribas to uniwersalny bank, który notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zajmuje pozycję lidera bankowości w segmencie rolno-spożywczym oraz w segmencie kredytów konsumpcyjnych. Bank w 2015 roku zajmował jedenastą pozycję w kraju pod względem wielkości aktywów.

Konta, promocje i opinie w BNP Paribas
Więcej o BNP Paribas

Opinie o Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!