Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas

Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas

W BNP Paribas przyszedł czas na zmiany. W kwietniu 2019 roku w ofercie banku pojawiły się nowe konta, w tym rachunek firmowy – Konto Otwarte na Biznes.

Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, jeżeli średniomiesięczne saldo przekroczy poziom 3000 złotych, a miesięczny wpływ wynosi co najmniej 20 000 złotych. Posiadacze Konta Otwartego na Biznes mogą również korzystać z bogatego pakietu usług dodatkowych, takich jak: Goksięgowość, Auto Plan, eMikrofaktoring czy też preferencyjne warunki korzystania z terminali płatniczych POS. 

Konto otwarte na nowe możliwości

W ofercie biznesowej BNP Paribas pojawiło się nowe konto dla firm. Z Konta Otwartego na Biznes mogą korzystać mikroprzedsiębiorstwa, które prowadzą tzw. uproszczoną księgowość, a przy tym ich obroty nie przekroczyły poziomu 4 milionów złotych za ostatni rok obrotowy. 

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za prowadzenie rachunku, jeżeli średniomiesięczne obroty na rachunku przekraczają poziom 3 000 złotych, a suma wszystkich wpływów na konto przekroczy poziom 20 000 złotych;
 • brak opłat za prowadzenie rachunku w przypadku firm działających nie dłużej niż 6 miesięcy;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej, do wyboru: Karta debetowa Mastercard w PLN lub Karta debetowa Mastercard w EUR;
 • brak opłat za używanie karty debetowej przy realizacji transakcji na poziomie minimum 700 złotych miesięcznie lub przy uzyskiwaniu wpływów powyżej 100 000 złotych;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za przelewy do ZUS i US;
 • brak opłat za realizację stałych zleceń realizowanych na rachunek prowadzony w BNP Paribas;
 • 2 złote za polecenia zapłaty;
 • 10 złotych za realizację przelewów natychmiastowych;
 • opłaty za przelewy SEPA wynoszą odpowiednio: 4 złote (przy wpływach powyżej 100 000 złotych), 6 złotych (przy wpływach na poziomie od 20 000 złotych do 100 000 złotych), 8 złotych (przy wpływach poniżej 20 000 złotych);
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów BNP Paribas;
 • 1,5% (minimum 5 złotych) za wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych;
 • brak opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów grupy BNP Paribas.

Dodatkowe produkty i usługi 

Posiadacze Konta Otwartego na Biznes w BNP Paribas S.A. mogą korzystać także z szeregu różnorodnych produktów i rozwiązań, takich jak:

 1. Karta płatnicza dopasowana do indywidualnych potrzeb – do wyboru są dwa typy kart Mastercard Business. Jedna prowadzona w złotych, druga umożliwiająca realizację transakcji walutowych rozliczanych w euro.
 2. Rachunek lokacyjny Biznes Eskalacja z oprocentowaniem do 1,1% w skali roku.
 3. Goksięgowość – platforma umożliwiająca samodzielne wystawianie i księgowanie faktur, z dostępem 24/7, a także możliwością skorzystania z usług wykwalifikowanej księgowej (przy uruchomieniu pakietu rozszerzonego).
 4. Auto Plan – możliwość wynajmu dowolnego samochodu na okres 30 miesięcy, wraz z pełnym serwisem i ubezpieczeniem. 
 5. eMikrofaktoring – możliwość spieniężenia faktur w czasie 24 godzin, bez przekazywania informacji kontrahentowi.
 6. VINDICAT – system ułatwiający prowadzenie monitoringu należności oraz prowadzenia windykacji przeterminowanych płatności. 
 7. Pl@net i Mobile Pl@net – system nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej, zapewniający wygodny i szybki dostęp do konta, a także dodatkowych funkcjonalności, takich jak program ułatwiający zarządzanie własnymi finansami, powiadomienia o nowych promocjach i zmianach bankowych, system wygodnych płatności itp.  
 8. Płatności mobilneGoogle Pay, Apple Pay lub BLIK, czyli specjalne aplikacje na telefon, dzięki którym za wszelkie transakcje bezgotówkowe można zapłacić za pomocą smartfona. 
 9. Terminale płatnicze – możliwość korzystania z terminali POS na atrakcyjnych warunkach. W ofercie banku znajduje się kilka atrakcyjnych rozwiązań, w tym bezpłatne korzystanie z terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. 

Obiektywnie o Koncie Otwartym na Biznes

Rachunek firmowy proponowany przez BNP Paribas z całą pewnością sprawdzi się w tych firmach, które poszukują funkcjonalnego konta wolnego od zbędnych opłat, a przy tym umożliwiającego samodzielne realizowanie transakcji bankowych. Dużym atutem są darmowe internetowe przelewy krajowe, a także wewnątrz bankowe zlecenia stałe. Możliwość posiadania karty debetowych prowadzonych zarówno w PLN, jak i EUR ułatwia realizację transakcji w czasie podróży zagranicznych, a także w relacjach z zagranicznymi kontrahentami. Na korzyści działa również atrakcyjna oferta produktów dodatkowych, a także bezwarunkowy brak opłat za prowadzenie konta w przypadku firm działających nie dłużej niż 6 miesięcy. 

Opinie użytkowników