Cyber Monday 2023 - co to jest i co warto o nim wiedzieć?

Cyber Monday 2023 - co to jest i co warto o nim wiedzieć?

O ile Black Friday cieszy się w Polsce popularnością od wielu lat, o tyle Cyber Monday pojawił się w naszym kraju relatywnie niedawno. Docelowo stanowi on przeciwwagę dla promocji oferowanych w sklepach stacjonarnych. Z tego artykułu dowiesz się o tym, co to jest Cyber Monday, na czym polega oraz kiedy dzień ten obchodzimy w 2023 roku.

Co to jest Cyber Monday?

Nazwa tego dnia promocyjnego wzięła się z języka angielskiego. Odpowiedzmy sobie na pytanie: Cyber Monday – co to znaczy? W polskim tłumaczeniu jest to cyfrowy poniedziałek. Zgodnie z przyjętymi normami jest to jeden z dni wchodzących w zakres Black Week, czyli wielkiego tygodnia wyprzedaży. Stanowi jednocześnie odpowiedź i przeciwwagę dla Black Friday, czyli dużych promocji proponowanych w sklepach stacjonarnych. Więcej o tym, co to jest Black Friday, przeczytasz w jednym z naszych poradników.

Odpowiadając na pytanie: Cyber Monday - co to, należy kilka słów poświęcić genezie tego terminu. Jak większość tego typu zjawisk handlowych Cyber Monday przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Coraz chętniej wykorzystywany jest przez firmy, które w Polsce oferują swoje produkty lub usługi w sieci. Jest to związane z tym, że Cyber Monday powstał z myślą o sklepach internetowych, które również chcą zaproponować ogromne obniżki cenowe w danym dniu (lub przez kilka dni). Wszystko po to, aby zwiększyć swoją popularność i sprzedaż.

Jednocześnie należy uważać na to, aby nie paść ofiarą fałszywej promocji. Niestety w sieci wciąż są osoby, które próbują wykorzystać nieuwagę kupujących i tworzą fałszywe sklepy. Właśnie dlatego rekomendujemy zakupy internetowe w zaufanych i dobrze zweryfikowanych sklepach. Wiemy już, co to jest cyber poniedziałek. Teraz sprawdźmy, kiedy wypada w 2023 roku.

Kiedy jest Cyber Monday?

Zastanawiasz się, kiedy jest Cyber Monday w 2023 roku? Dzień ten wypada 27 listopada. To wtedy staniesz przed szansą na zakup produktów lub usług w sklepach internetowych z dużymi upustami. Zapisz datę, kiedy jest cyber poniedziałek, aby nie przegapić okazji. Z odpowiednim wyprzedzeniem warto przejrzeć ofertę sklepów i sprawdzić, które szykują dedykowane promocje na 27 listopada. Pamiętaj jednak o tym, aby zawsze podczas zakupów internetowych zachować uwagę i zadbać o swoje bezpieczeństwo. Już wiesz, czym jest Cyber Monday, jakie sklepy biorą w nim udział oraz z czym to się wiąże. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi naszymi artykułami i porad

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!