Xiaomi Pay - płatności opaską Mi Band

Xiaomi Pay - płatności opaską Mi Band

W październiku 2021 roku Bank Pocztowy udostępnił swoim klientom najnowszy system płatności zbliżeniowych. Z Xiaomi Pay nie musisz pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą portfel, kartę płatniczą lub gotówkę, gdy wychodzisz z domu. Od teraz za zakupy zapłacisz opaską Mi Smart Band 6 NFC. 

Bank Pocztowy już od kilku lat próbuje przekształcić się w instytucję finansową kojarzoną z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Bardziej cyfrowy bank to bank, którego klienci mogą korzystać m.in. z płatności mobilnych. I tym razem Bank Pocztowy jako pierwszy w Polsce udostępnił swoim klientom najnowszy system płatności mobilnych. W ślad za nim poszły kolejne banki i instytucje fntech. Xiaomi Pay już jest i umożliwia Ci realizację płatności za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC. Sprawdź, czy Twój bank jest już gotowy na nowy system płatności mobilnych.

Xiaomi Pay – co to jest?

W Polsce możemy korzystać z kilku rozwiązań w zakresie płatności mobilnych. W październiku 2021 roku pojawiło się również Xiaomi Pay. To nic innego jak prosty i wygodny w obsłudze portfel mobilny. Wystarczy, że jesteś użytkownikiem opaski Mi Smart Band 6 NFC.

Xiaomi Pay – czy jest dla Ciebie?

Chcesz korzystać z Xiaomi Pay? Musisz posiadać opaskę Mi Smart Band 6 z funkcją NFC lub nowszą, a także kartę Mastercard wydaną przez bank obsługujący ten system płatności mobilnych. 

Aktualnie usługa Xiaomi Pay dostępna jest dla klientów:

 • Banku Pocztowego,
 • mBanku,
 • Alior Bank,
 • SGB-Banku S.A.,
 • PKO BP,
 • BNP Paribas Bank Polska S.A
 • Credit Agricole,
 • ZEN.com,
 • Curve (fintecha).

Xiaomi Pay – jak to działa?

Twój bank obsługuje Xiaomi Pay, a Ty posiadasz odpowiedni model opaski? Czas wobec tego wykonać kilka prostych kroków, które umożliwią Ci wygodne płacenie w dowolnym sklepie lub obiekcie usługowym.

Aby móc korzystać z Xiaomi Pay musisz:

 1. Pobrać aplikację Mi Fit lub Xiaomi Wear na telefon z systemem Android lub iOS.
 2. Sparuj opaskę z aplikacją.
 3. Spersonalizuj aplikację. 
 4. Dodaj kartę lub karty Mastercard wydane przez Twój bank.
 5. Zaakceptuj regulaminy korzystania z Xiaomi Pay.
 6. Zatwierdź dodaną kartę kodem, który otrzymasz w formie wiadomości SMS.
 7. Zweryfikuj dane dodanej karty. 

W Xiaomi Pay możesz dodać do 8 kart (w tym debetowych i kredytowych) Mastercard. Możesz też ustawić, która kartą będzie tą główną, a w razie potrzeby ręcznie wybierzesz inną kartę.

Chcąc zrealizować płatność Xiaomi Pay musisz:

 1. Aktywować opaskę poprzez dotknięcie ekranu.
 2. Przesunąć ekran, aby wybrać kartę.
 3. Podać kod PIN ustalony dla Xiaomi Pay (jeżeli jest taka potrzeba).
 4. Zbliżyć opaskę do czytnika na terminalu.
 5. Podać kod PIN karty, jeżeli wartość transakcji jest wyższa niż 100 złotych.

Xiaomi Pay – gdzie możesz realizować płatności?

Posiadając Mi Smart Band 6 NFC z podłączoną kartą Mastercard możesz realizować płatności w każdym miejscu, gdzie obsługiwane są płatności zbliżeniowe. Jeżeli wartość transakcji przekroczy kwotę 100 złotych, wówczas potwierdzisz ją kodem PIN, który ustawiłeś dla swojej karty. 

Czy Xiaomi Pay jest bezpiecznym rozwiązaniem?

Tak. Korzystając z Xiaomi Pay nie musisz obawiać się, że ktoś niepowołany dokona transakcji za Ciebie. Dane karty są bowiem poufne, a dostęp do nich zabezpieczony kodem PIN. 

Kiedy zdejmiesz opaskę, nikt inny nie będzie mógł z niej skorzystać, aby dokonać nią płatności. Co więcej, jeżeli ostatnia transakcja realizowana była co najmniej 24 godziny wcześniej, lub miałeś przerwę w noszeniu opaski, wówczas chcąc zrealizować płatność będziesz musiał podać ustalony kod PIN (inny niż dla karty). 

Pamiętaj też o tym, że płatności na kwotę wyższą niż 100 złotych muszą być zatwierdzone kodem PIN ustalonym dla karty. 

Xiaomi Pay a konkurencja    

Xiaomi Pay można porównać do rozwiązań takich jak Garmin Pay, Fitbit Pay czy SwatchPAY. To co łączy te wszystkie systemy to fakt, że kartę płatniczą masz cały czas pod ręką, a właściwie na nadgarstku. To doskonały wybór, jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i lubisz proste i funkcjonalne metody płatności. Biorąc pod uwagę to, że aktualnie coraz więcej obiektów stacjonarnych przyjmuje płatności zbliżeniowe, bez problemu zrobisz szybkie zakupy, zatankujesz samochód lub zapłacisz za zamówione w restauracji jedzenie, bez konieczności sięgania po portfel.

To, co wyróżnia Xiaomi Pay, to przede wszystkim niższa cena opaski, która jest niezbędna, aby móc korzystać z tej usługi. Co więcej, Xiaomi Pay opiera się na aplikacji Mi Fit, a tym samym jedna aplikacja monitoruje Twoją aktywność, a przy tym „przechowuje” Twoje karty. 

Zalety Xiaomi Pay:

 • przystępna cena opaski Mi Smart Band 6 NFC;
 • możliwość połączenia z dowolnym telefonem (z systemem Android lub iOS);
 • wygodne i szybkie realizowanie płatności;
 • zabezpieczenie transakcji podwójnym kodem PIN (nadanym w Xiaomi Pay oraz kodem karty);
 • jedna aplikacja obsługująca monitoring aktywności i dodane karty;
 • możliwość dodania do 8 kart płatniczych.

Wady Xiaomi Pay:

 • usługa dość mocno ograniczona (jeszcze);
 • mały ekran utrudnia wygodne podawanie kodu PIN.

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!