Curve - Czy zastąpi wszystkie twoje karty płatnicze?

Curve - Czy zastąpi wszystkie twoje karty płatnicze?

Często podróżujesz? Na co dzień posługujesz się kilkoma kartami płatniczymi? A może regularnie robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? W takim przypadku pobierz aplikację mobilną Curve, zamów specjalną kartę i podepnij pod nią swoje dotychczasowe karty bankowe. W ten sposób będziesz mógł zarządzać swoimi kartami z różnych banków z jednego miejsca bez konieczności przelewania środków na osobne konto. To jednak nie jedyne zalety aplikacji i karty Curve. Sprawdźmy zatem, jakie jeszcze zalety kryje w sobie to narzędzie.

Co to jest Curve?

Curve to brytyjski startup, zajmujący się cyfrowymi usługami finansowymi. Choć nie jest bankiem, to działa na podstawie autoryzacji i zezwolenia Financial Conduct Authority. Dzięki temu masz pewność, że twoje pieniądze są bezpieczne. A czym dokładnie zajmuje się Curve? 

Najprościej rzecz ujmując Curve to nowoczesne narzędzie, służące do przeprowadzania transakcji w stacjonarnych i internetowych sklepach i punktach usługowych. W przypadku Curve mamy do czynienia z fizyczną kartą płatniczą Mastercard, która niejako integruje wszystkie twoje klasyczne karty, powiązane z rachunkami bankowymi. Jednocześnie Curve to także specjalna aplikacja mobilna, pozwalająca na zarządzanie wszystkimi kartami płatniczymi oraz wydatkami w jednym miejscu.

Podsumowując, Curve pozwala na dokonywanie płatności za pomocą jednej karty (fizycznej lub wirtualnej), pod którą podpięte są inne karty płatnicze, wydawane przez tradycyjne banki lub inne instytucje finansowe.   

Do czego służy karta Curve?

Karta Curve służy do wykonywania transakcji. Możesz się zatem zastanawiać, po co ci kolejna karta płatnicza, o takich samych właściwościach, co standardowe karty bankowe. Otóż różnica jest taka, że karta Curve nie jest powiązana z żadnym rachunkiem płatniczym, tylko z innymi twoimi kartami. W ten sposób mając przy sobie tylko kartę Curve, możesz płacić z dowolnego posiadanego przez siebie rachunku. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim nie musisz nosić przy sobie kilku różnych kart. Do karty Curve można podłączyć wszystkie rodzaje kart płatniczych: debetowe, kredytowe, walutowe, a nawet karty prepaid. Dodajmy jeszcze, że Curve bez problemu obsługuje karty Visa i Mastercard, a także wspiera funkcjonalności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Niestety jak na razie Curve nie obsługuje kart American Express, Maestro, JCB czy UnionPay.  

Do tego karta Curve doskonale sprawdzi się w przypadku płatności zagranicznych, zarówno tych wirtualnych, jak i dokonywanych w sklepie stacjonarnym. W razie potrzeby Curve automatycznie przewalutuje pieniądze po kursie międzybankowym, nie pobierając za to żadnych prowizji czy spreadów. 

Przyjrzyjmy się zatem bliżej, jak działa aplikacja i karta Curve.

Jak działa Curve?

Do korzystania z Curve potrzebna ci będzie specjalna aplikacja mobilna, którą możesz bezpłatnie pobrać na swój telefon komórkowy. Następnie wejdź w aplikację, zarejstruj się.

W kolejnym kroku podepnij pod kartę Curve inne swoje karty płatnicze, którymi chcesz zarządzać przez Curve. Następnie zamów jedną z trzech kart Curve. Wybraną kartę płatniczą otrzymasz w ciągu 2 tygodni. Następnie będziesz musiał ją aktywować w aplikacji. 
Od teraz w sklepach stacjonarnych i internetowych możesz płacić kartą Curve. 

Uwaga! kartą Curve możesz płacić jeszcze zanim zostanie Ci doręczona fizyczna karta. Po dodaniu karty Curve do Apple/Google/Samsung Pay, karta jest gotowa do użytku. 

Pamiętaj, że z Curve nie jest podłączony  żaden dodatkowy rachunek, który należy zasilać. Dokonując płatności, po prostu wybierasz, z której karty chcesz skorzystać, a system Curve automatycznie obciąży powiązany z nią rachunek. Co najważniejsze, przełączanie się pomiędzy kartami jest banalnie proste i zrobisz to w kilka sekund w aplikacji Curve. 

To jednak nie wszystko. Curve posiada bardzo ciekawą funckję o nazwie „Go Back in Time”, czyli w wolnym tłumaczeniu „cofnij się w czasie”. Na czym ona polega?

Załóżmy, że zapłaciłeś za zakupy kartą Curve, która była podpięta do karty debetowej wydanej do jednego z twoich kont bankowych. Jednak kilka dni później doszedłeś do wniosku, że niepotrzebnie obciążyłeś ten właśnie rachunek i teraz brakuje ci gotówki. Dzięki Curve nawet do 30 dni po zaksięgowaniu tej transakcji przez twój bank możesz zmienić kartę i powiązany z nią rachunek na inny. Jeśli skorzystasz z tej opcji, Curve zwróci wykorzystaną kwotę na rachunek, z którego pierwotnie skorzystałeś, a następnie obciąży konto przypisane do innej karty. W ten prosty, a przede wszystkim darmowy sposób, możesz zmienić konto, z którego wykonywałeś transakcję. 

Nie zapominajmy o jeszcze jednej funkcjonalności Curve, czyli o usłudze cashback. Dzięki niej możesz odzyskać 1% wydawanej przez siebie kwoty w Starbucks, Netflix, Amazon, McDonald`s, Auchan, Lidl i wielu innych międzynarodowych sieciach. Dodajmy jednak, że usługa cashback ma pewne ograniczenia w zależności od tego, z jakiego rodzaju karty Curve korzystasz. 

Dla nowych użytkowników Curve oferuje 1% Cashbacku na wszystkie transakcje przez pierwsze 30 dni. Za każde polecenie Curve znajomym, okres ten wydłuża się o kolejny miesiąc.

Załóż kartę Curve + 10 funtów

Dla kogo jest Curve?

Aplikacja Curve sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które posiadają wiele kart płatniczych, ponieważ dzięki karcie Curve nie musisz mieć ich zawsze przy sobie. Za zakupy możesz płacić z dowolnego konta, wystarczy, że powiązaną z nim kartę podepniesz pod kartę Curve. Zresztą nawet nie musisz w tym celu używać fizycznej karty Curve, gdyż aplikacja pozwala na płatności za pośrednictwem telefonu.

Poza tym karta Curve to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują za granicę. Bez względu na to, czy wyjeżdżasz na wakacje, czy służbowo, karta Curve sprawdzi się jako karta wielowalutowa. Za jej pomocą zapłacisz niemalże na całym świecie, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Curve przelicza waluty po kursie międzybankowym, a co więcej nie nalicza spreadów czy dodatkowych prowizji. Oczywiście pod kartę Curve możesz też podpiąć swoją kartę walutową, wówczas kwota do zapłaty po prostu obciąży twój rachunek w danej walucie. Z tego względu karta Curve przyda się każdemu, kto często robi wirtualne zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. 

Jakie opłaty wiążą się z korzystaniem z karty Curve?

W przypadku karty Curve mamy do czynienia z 3 wariantami cenowymi:

  • Curve Blue za 0 zł,
  • Curve Black za 9,99 euro miesięcznie,
  • Curve Metal za 14,99 euro miesięcznie. 

Przesyłka karty jest darmowa.

W ramach darmowej opcji Curve Blue możesz liczyć na bezpłatne wypłaty gotówki w zagranicznych bankomatach do kwoty 200 euro. Poza tym musisz uważać na limit wymiany walut przy płatnościach kartą Curve, który wynosi 500 euro miesięcznie. Darmowa karta Curve Blue z pewnością wystarczy każdemu, kto nie wydaje w zagranicznych sklepach większych sum niż 500 euro w skali miesiąca. 

Natomiast w przypadku płatnych wariantów Curve nie ma żadnego limitu wymiany walut, a darmowa wypłata z zagranicznych bankomatów dotyczy kwot:

  • do 400 euro miesięcznie w opcji Curve Black,
  • do 600 euro miesięcznie w opcji Curve Metal. 

Poza tym decydując się na płatną wersję karty Curve możesz korzystać z 1% cashbacku przez nieograniczony czas u 3 (wersja Black) lub 6 (wersja Metal) wybranych przez siebie podmiotów. 

10 funtów w prezencie na start

Dla nowych użytkowników Curve przygotował specjalną ofertę.

Wyrabiając kartę z tego linku otrzymasz aż 10 funtów (około 50 zł)!

Bonus dostępny jest po dokonaniu pierwszej transkacji kartą Curve.

Czy aplikacja Curve jest bezpieczna? 

Jedną z największych wątpliwości, jakie wiążą się z usługami oferowanymi przez fin-techy, takie jak Curve, jest bezpieczeństwo naszych pieniędzy. W końcu firma ta jest stosunkowo młoda, ma siedzibę poza Polską, a w dodatku nie jest bankiem. Nie oznacza to jednak, że twoje środki są w niebezpieczeństwie. 

Przede wszystkim w przypadku Curve nie zasilasz swoimi pieniędzmi żadnego dodatkowego konta. Zamiast tego cały czas operujesz gotówką, która jest bezpiecznie przechowywana przez twój bank. Poza tym, jak już wspominaliśmy Curva działa na licencji brytyjskiego FCA, czyli organu, który nadzoruje rynek finansowy. Do tego transakcje płatnicze są opatrzone certyfikatem bezpieczeństwa GDPR od tzw. dowolnych scenariuszy. Do tego Curve działa zgodnie ze standardem bezpieczeństwa transakcji przy pomocy kart płatniczych (PCI DSS). To wszystko sprawia, że twoje pieniądze są bezpiecznie na tyle, na ile można chronić środki trzymane w banku.

Curve – podsumowanie

Curve pozwala na korzystanie z wielu kart płatniczych za pośrednictwem tylko jednej karty. Sprawdzi się w przypadku osób, które często podróżują, posiadają wiele kart płatniczych lub robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych. Karta dostępna jest w darmowej wersji, ale jeśli często korzystasz z kart za granicą, wybierz płatną wersję Curve za 9,99 lub 14,99 euro miesięcznie. Co jednak najważniejsze, korzystanie z Curve jest nie tylko proste, ale i bezpieczne. A dodatkowe usługi, takie jak „Go Back in Time” czy cashback, sprawiają, że korzystanie z Curve jest jeszcze bardziej atrakcyjne.

Komentarze i opinie o Revolut

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!