PKO Konto Firmowe w PKO BP

PKO Konto Firmowe w PKO BP

PKO Bank Polski przygotował atrakcyjną ofertę konta firmowego dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, rolników oraz przedstawicieli tzw. wolnych zawodów. Przy spełnieniu przez klienta prostych wymagań bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, a także zapewnia darmowy pakiet 30 przelewów w każdym miesiącu. Co więcej, początkujący przedsiębiorcy zakładający konto do 14 lipca 2017 roku mogą zyskać dodatkowe 100 złotych, za dołączenie do grona klientów PKO Banku Polskiego.

Konto dla firmy bez zbędnych kosztów

PKO Konto Firmowe to rachunek przeznaczony dla osób prowadzących działalność gospodarczą, rolników, a także osób wykonujących wolne zawody. W przypadku firm aktywnie korzystających z konta opłaty ograniczone są do minimum, a przy tym PKO Bank Polski zapewnia swoim klientom dostęp do szerokiego wachlarza produktów wspierających prowadzenie własnej działalności.

Najważniejsze parametry konta:

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • przez 6 miesięcy w przypadku osób prowadzących działalność krócej niż 12 miesięcy,
 • w przypadku osób realizujących przelew do ZUS na kwotę minimum 250 złotych oraz realizujących transakcje płatnicze kartą na poziomie minimum 500 złotych miesięcznie (w przeciwnym wypadku bank pobiera opłatę w wysokości 25 złotych),
 • w przypadku rolników, których miesięczne wpływy na konto wynoszą minimum 1000 złotych (w przeciwnym wypadku pobierana jest opłata w wysokości 9 złotych);
 • brak opłat za wydanie karty do konta (w złotych, euro lub dolarach amerykańskich);
 • brak opłat za używanie karty debetowej (przez 12 miesięcy, a następnie 30 zł pobierane w ramach rocznej opłaty za używanie karty);
 • brak opłat za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego;
 • możliwość wypłaty gotówki w ramach usługi Cashback (pobierana jest opłata w wysokości 1 złotego, za każdą transakcję);
 • bezpłatny pakiet 30 przelewów krajowych (za każdy następny pobierana jest opłata w wysokości 1 złotego);
 • bezpłatna aplikacja IKO, zapewniająca dostęp do konta także za pośrednictwem telefonu komórkowego;
 • 6 miesięcy darmowego użytkowania platformy www.szybkafaktura.pl.

Dodatkowe usługi

Klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać także z szeregu dodatkowych produktów i usług wspierających prowadzenie własnej działalności gospodarczej, do których zalicza się m.in.:

 1. Depozyt automatyczny – specjalny rodzaj konta służący lokowaniu nadwyżek finansowych, z oprocentowaniem zmiennym i ustalanym w drodze negocjacji z klientem. Depozyty otwierane są na noc, a także w dni wolne od pracy i w święta. Ulokowane na rachunku środki wraz z naliczonymi odsetkami wracają na konto klienta następnego dnia pracującego o godzinie 8:00. Minimalna wpłata to 100 000 złotych.
 2. Lokata terminowa dla MSP – z oprocentowaniem zmiennym lub stałym, zawierana na okres 7 dni lub 1, 3, 6 lub 12 miesięcy. Oprocentowanie w skali roku wynosi od 0,20% do 0,60% dla lokat prowadzonych w złotych, oraz od 0,01% do 0,15% w skali roku dla lokat prowadzonych w walutach.
 3. Lokata negocjowana – dla wpłat od równowartości 100 000 złotych. Przeznaczona do lokowania nadwyżek finansowych z oprocentowaniem ustalanym w drodze negocjacji. Może być zawarta na okres od 1 do 365 dni.
 4. Produkty kredytowe – bogaty wybór różnorodnych produktów finansowych przeznaczonych zarówno na konkretną inwestycję, jak i dowolny cel. W ofercie banku znaleźć można m.in. kredyt hipoteczny, kredyt odnawialny MSP z przeznaczeniem na dowolny cel, kredyt inwestycyjny na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych wynikających z prowadzonej działalności gospodarczej, a także kredyty pomostowe przeznaczone na współfinansowanie inwestycji ze środków pomocowych Unii Europejskiej.
 5. Leasing dla firm – szybkie, wygodne i proste finansowanie przedmiotów nowych oraz używanych.
 6. iPKO dealer – bezpłatna internetowa platforma wymiany walut, na której udostępnione są także lokaty negocjowane. Platforma umożliwia również m.in. korzystanie z FX SPOT zapewniające zakup walut po atrakcyjnych cenach, a także możliwość negocjowania cen walut.

Obiektywnie o PKO Koncie Firmowym

Oferta PKO Konta Firmowego należy do jednej z atrakcyjniejszych dostępnych aktualnie na rynku. Bank stawia na aktywnych użytkowników rachunku, jednak wymagania te nie są nazbyt wygórowane i z całą pewnością mogą im sprostać nawet początkujący przedsiębiorcy. Co więcej, osoby prowadzące działalność krócej niż od 12 miesięcy mogą liczyć na 6 miesięcy całkowitego braku opłat za prowadzenie konta.

Przedsiębiorcy działający na międzynarodowym rynku z całą pewnością docenią możliwość prowadzenia rachunku pomocniczego w dowolnej walucie wybranej spośród 21 dostępnych wariantów. To zdecydowanie jedna z najlepiej rozbudowanych propozycja, pośród innych banków oferujących rachunki dla firm.

Istotny jest także dostęp do wielu dodatkowych produktów i usług, których warunki użytkowania nierzadko mogą być negocjowane. Co prawda możliwość negocjowania oprocentowania lokat to przywilej osób dysponujących kapitałem inwestycyjnym przekraczającym poziom 100 000 złotych, jednak w ofercie banku nie brakuje rozwiązań z jakich może skorzystać praktycznie każdy klient posiadających PKO Konto Firmowe.

Opinie użytkowników