Nowe PKO Konto za Zero i nowy cennik – będzie taniej!

Nowe PKO Konto za Zero i nowy cennik – będzie taniej!

Już 1 marca br. w ofercie PKO BP S.A. pojawi się nowe PKO Konto za Zero. Bank udowadnia, że może być jeszcze taniej, a konto staje się bezwarunkowo darmowe. Dodatkowo nowi klienci zyskują bezpłatne użytkowanie karty (wystarczy realizacja 5 transakcji miesięcznie) i wolne od opłat wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie.

Na oficjalnej stronie PKO BP S.A. pojawiła się informacja, że od 1 marca br. nowe PKO Konto za Zero dostępne będzie w jeszcze atrakcyjniejszej ofercie. Jak podkreśla sam bank, jest to reakcja na potrzeby klientów, którzy znajdują się w okresie największej aktywności zawodowej, a przy tym chętnie korzystają z nowych technologii w procesie realizacji transakcji bankowych. 

Podstawowe usługi bankowe, takie jak przelewy, realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO pozostają całkowicie wolne od opłat. Co więcej, klienci zyskują możliwość korzystania z karty debetowej wielowalutowej, którą można połączyć z aż 10 kontami walutowymi (prowadzonymi w: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, CZK, HRK, HUF lub SEK). W ten sposób wszelkie transakcje walutowe stają się wolne od opłat, jakie bank pobiera za przewalutowania. 

Kluczowe zmiany w ofercie PKO Konta za Zero dotyczą opłat za użytkowanie konta, karty debetowej oraz wypłat realizowanych ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Od teraz prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne, a używanie karty debetowej staje się wolne od opłat, gdy wykonanych zostanie dowolnych 5 transakcji bezgotówkowych (kartą lub BLIKIEM), w danym okresie rozliczeniowym. 

Bank rezygnuje również z opłat pobieranych za wypłaty gotówki z bankomatów zewnętrznych sieci w Polsce. Warunkiem skorzystania z bezpłatnej wypłaty jest jednak realizacja transakcji za pomocą BLIKA. Warto o tym pamiętać, ponieważ transakcje obsługiwane za pomocą karty debetowej nadal będą obciążone kilkuprocentową opłatą, co przy wypłacie większej kwoty może okazać się dość kosztowne. 

Zwolennicy zagranicznych podróży z całą pewnością docenią to, że w PKO BP S.A. znikają opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeżeli konto klienta połączone będzie z odpowiednim kontem prowadzonym w walucie danej transakcji, to w ten sposób uniknie on również kosztów przewalutowania. Co za tym idzie, posiadacze nowej wersji PKO Konto za Zero bez stresu będą mogli realizować wszelkiego typu transakcje, niezależnie od wybranego bankomatu.

W poniższej tabeli przedstawiamy najważniejsze zmiany, jakie PKO BP S.A. wprowadza w ofercie PKO Konta za Zero:

Zmiany cennika PKO Konta za Zero
 Do 20 lutego 2020 r.Od 01 marca 2020 r.
Użytkowanie konta

8 zł

Warunek zwolnienia: posiadanie karty debetowej wydanej do rachunku.

0 zł
Użytkowanie karty

8 zł

Warunek zwolnienia: realizacja transakcji bezgotówkowych, na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu rozliczeniowym.

8 zł

Warunek zwolnienia: realizacja co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu rozliczeniowym.

Wypłaty BLIKiem z bankomatów0 zł w bankomatach PKO, 3% min. 5 zł0 zł
Wypłaty z zagranicznych bankomatów3% min. 5 zł0 zł

 

PKO BP S.A. zwraca również uwagę na to, że nowa oferta przygotowana została z myślą o tych osobach, które samodzielnie realizują transakcje bankowe za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO oraz aplikacji IKO. Co więcej, korzystanie z tych kanałów obsługi transakcji bankowych daje dodatkowe korzyści, takie jak możliwość wymiany walut po korzystnym kursie. Wystarczy ustawić powiadomienia, aby na bieżąco być informowanym o świetnym kursie na zakup wybranej waluty. 

Dużym udogodnieniem dla klientów jest również rozbudowana platforma transakcyjna, za pośrednictwem której można nie tylko zarządzać własnymi finansami, ale i sprawnie organizować różnego typu sprawy urzędowe. W tym celu wystarczy skorzystać z opcji „e-administracji”, aby np. złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego, prawa jazdy lub innych dokumentów. 

Podsumowując, nowe PKO Konto za Zero będzie jeszcze tańsze, a przy tym niezwykle funkcjonalne, dzięki dostępowi do rozbudowanego systemu iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO. Dużym atutem jest karta wielowalutowa, jaką można połączyć z rachunkami prowadzonymi w aż 10 różnych walutach, a także kantor walutowy zapewniający korzystne kursy wymiany walut. Na korzyści PKO BP S.A. działa również wprowadzenie darmowych bankomatów w Polsce i za granicą. To bardzo dobra oferta, która wyraźnie wskazuje na to, że dla PKO BP S.A. liczy się klient świadomy swych potrzeb i nastawiony na samodzielne zarządzanie własnymi środkami.

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!