Konto za Zero w PKO BP

Konto za Zero w PKO BP
Źródło: Strona WWW PKO BP

Konto za Zero to świeży i atrakcyjny produkt, który tym bardziej docenią osoby szukających nowoczesnych rozwiązań, w tradycyjnej bankowości. Tym bardziej że PKO BP oferuje do tego konta szereg wygodnych rozwiązań, jak na przykład karta wielowalutowa czy jedna z lepszych bankowości internetowych na rynku.

Konta, promocje i opinie w PKO BP
Konto za Zero w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 / 10 zł
Bankomaty 0 / 10 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Xiaomi Pay
Konto za Zero w naszych rankingach

Zalety konta:

 • Prowadzenie konta za 0 złotych w przypadku posiadania karty płatniczej
 • Karta wielowalutowa do konta, która może być darmowa
 • Płatności mobilne Apple Pay, Garmin oraz BLIK
 • Darmowe przelewy internetowe oraz polecenia przelewu
 • Dostępny debet na koncie do 1000 złotych bez odsetek
 • Konto dla beneficjentów programu 500+ z korzystniejszymi warunkami

Wady konta:

 • Korzystanie z karty jest darmowe warunkowo (wykonanie 5 transakcji miesięcznie)
 • Płatne wypłaty gotówkowe w innych bankomatach niż PKO
 • Nisko oprocentowane produkty oszczędnościowe

Zacznijmy od początku. Czy Konto za Zero faktycznie jest darmowe? Niestety nie jest to jedna z tych propozycji, gdy darmowe prowadzenie konta, faktycznie oznacza brak dodatkowych opłat. Warto jednak podkreślić, że które musimy spełnić, aby konto było darmowe są całkiem przystępne. Z opłaty za prowadzenie konta zwalnia nas już samo posiadanie karty debetowej do rachunku osobistego. Później jest już tylko lepiej. Z konta zadowolone będą osoby aktywne w Internecie, gdyż bankowość online oraz aplikacja mobilne są wykonane na naprawdę wysokim poziomie. To zdecydowanie górna półka na rynku polskiej bankowości, a aplikacja mobilna nie tylko cieszy oko, ale jest bardzo funkcjonalna. 

Do rachunku osobistego możemy dobrać szereg dodatkowych usług, które większości z nas wystarczą do tego, aby ujarzmić nie tylko domowe finanse, oszczędności, ale też na przykład ubezpieczenia podróżne podczas wyjazdów służbowych, na wakacje czy na narty.

Ciekawą opcją jest również dostępny dla posiadaczy Konta za Zero kredyt na rachunku. Do 1000 złotych jest nieoprocentowany, a gdy z niego skorzystamy, płacimy 5 złotych raz w miesiącu. Ponieważ Konto za Zero może być prowadzone jako konto wspólne, idealnie sprawdzi się jako rozwiązanie dla rodzin, a karta wielowalutowa przyda się podczas wszystkich wyjazdów zagranicznych.

Karta PKO Ekspres jest wyposażona w funkcję wielowalutową, co oznacza dla nas płatności oraz wypłaty gotówki w kraju, oraz za granicą, bez przewalutowania. Funkcja ta działa zarówno przy płatnościach przez terminal płatniczy (też bezdotykowo), jak i internetowych oraz mobilnych.

Opłaty i prowizje

Jak już wspomnieliśmy, prowadzenie konta jest darmowe, jednak tylko wtedy, gdy wyrobimy do niego kartę płatniczą. Karta również może być zwolniona z comiesięcznych opłat za obsługę. W tym celu musimy dokonać nią w ciągu miesiąca płatności na kwotę 300 złotych. Co ciekawe do limitu tych transakcji zaliczają się również te poprzez BLIK.

Wypłaty z bankomatów PKO są bezpłatne, jednak w pozostałych przypadkach zarówno w kraju, jak i za granicą, zostaniemy obciążeni z tego tytułu prowizją. Przelewy internetowe, mobilne (nie licząc natychmiastowych) oraz polecenia zapłaty w ramach prowadzenia konta mamy za darmo. To swojego rodzaju standard w bankowości osobistej, mimo wszystko doceniamy, gdyż zapewnia brak generowania dodatkowych kosztów za obsługę konta.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej

PKO Ekspres (VISA)

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł przy realizacji min. 5 transakcji kartą miesięcznie
 • 10 zł w przeciwnym razie
Płatności mobilne
Xiaomi Pay

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł w bankomatach PKO BP
 • 10 zł w pozostałych bankomatach
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

3,5% wartości wypłaty

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

4,99 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,15% (min. 25 zł max. 130 zł)

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty
 • 0 zł na rachunek w banku PKO BP
 • 1 zł na rachunki w pozostałych bankach

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach konta

Bankowość internetowa oraz mobilna

 1. iPKO - cały system jest maksymalnie przejrzysty i funkcjonalny. Pozwala nie tylko zarządzać codziennymi finansami, ale również załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem Profilu Zaufanego. Tym sposobem z pomocą iPKO złożymy wniosek o 500+ czy nawet nowy dowód osobisty. 
 2. IKO - jak możemy przeczytać na stronie banku, jest to aplikacja bankowa nr 1 na Świecie. Faktycznie PKO od dłuższego czasu za swoją aplikację na telefony komórkowe jest chwalone i nie bez powodu. IKO oferuje dokładnie to czego od aplikacji oczekujemy. To nie tylko obsługa przelewów, w tym natychmiastowych i na telefon, ale wygodny system zarządzania całym naszym kontem.gdy dołożymy do tego możliwość kupowania biletów komunikacyjnych, szybkie pożyczki z poziomu IKO czy wypłaty z bankomatów bez karty, otrzymamy idealnie skrojoną bankowość mobilną.

Autooszczędzanie

To funkcja, dzięki której możemy oszczędzać i odkładać pieniądze w całkowicie automatyczny sposób. Możemy to zrobić poprzez odkładanie stałej kwoty od każdej transakcji, procentowo od kwoty, lub zaokrąglając końcówki kwot do pełnych złotych. Autooszczędzanie może obejmować transakcje kartą debetową, płatności przez IKO lub polecenia przelewu.

Konto Oszczędnościowe Plus

Wraz z rachunkiem osobistym możemy prowadzić darmowe konto oszczędnościowe, które łączy w sobie też zalety tradycyjnej lokaty. Pierwszy przelew w miesiącu jest bezpłatny, 
a wpłaty oraz wypłaty nie powodują utraty zgromadzonych odsetek. Oprocentowanie jest zmienne i zależne od kwoty na rachunku. Dla przykładu 50 000 złotych oprocentowane na poziomie 0,5%, a maksymalna wartość to 1,2%. Konto oszczędnościowe zakładamy 
z poziomu bankowości internetowej iPKO lub w aplikacji IKO.

Ubezpieczenia

Dla klientów banku przygotowany został cały wachlarz ubezpieczeń, które obejmować mogą ubezpieczenie na życie czy OC i AC samochodu. Jednak najciekawszym produktem z gamy ubezpieczeń są Moje Podróże24. Możemy je wykupić z poziomu bankowości internetowej iPKO. Obejmuje nie tylko ochronę naszego zdrowia, zapewnia pokrycie kosztów leczenia czy ubezpiecza nasz bagaż. Dostępne są opcje dla podróżujących po Polsce, Europie oraz Świecie. Wybieramy również spośród dedykowanych wariantów: wypoczynek, sport oraz praca. Przewidziane atrakcyjne zniżki obejmują na przykład posiadaczy Karty Dużej Rodziny czy EKUZ.

Warszawska Karta Płatnicza

Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie kart płatniczej z Warszawską Kartą Miejską. Dzięki temu nasza karta miejska jest jednocześnie wielowalutową kartą debetową. 
Za połączenie karty debetowej z Kartą Miejską nie są pobierane dodatkowe opłaty.

Konto Dziecka oraz Konto Pierwsze

To produkty przeznaczone dla najmłodszych. W przypadku Konta Dziecka dedykowane jest dzieciom w wieku od 0 do 13 lat. Konto jest darmowe, a do korzystania z niego przygotowana została specjalna aplikacja PKO Junior. Do konta mają oczywiście dostęp rodzice poprzez Aplikację Rodzica. Konto Pierwsze natomiast kierowane jest do nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. Również darmowe, oferuje produkty pomagające naukę oszczędzania jak na przykład Pierwsze Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 2% do kwoty 10 000 złotych oraz 0,5% bonusu za systematyczne wpłaty. Całość w połączeniu z Kontem za Zero tworzy wachlarz usług finansowych dla całej rodziny.

Konto za Zero Rodzina 500+

Konto przeznaczone dla osób pełnoletnich, na których rachunek przelewane są świadczenie programu 500+. Dzięki temu prowadzenie konta jest całkowicie bezpłatne. Tym sposobem nie musimy posiadać karty do konta, aby zostać zwolnionym z comiesięcznej opłaty. Koszty obsługi karty płatniczej też są korzystniejsze. Obniżona została minimalna kwota transakcji bezgotówkowych do 200 złotych, a gdy tego warunku nie spełnimy, miesięczny koszt obsługi karty będzie wynosił tylko 1,90 zł.

Jak założyć Konto za Zero

Założyć konto w PKO możemy na trzy sposoby.

Pierwszy to ten tradycyjny, gdzie udajemy się z dowodem osobistym do placówki banku i tam podpisujemy umowę.

Pozostałe dwa odbywają się przez Internet. W tym celu wypełniamy wniosek o konto osobiste przez formularz na stronie lub z poziomu aplikacji mobilnej IKO.

Po złożeniu wniosku otrzymujemy potwierdzenie na nasz adres e-mail. Umowę podpisujemy w obecności kuriera, który dostarczy nam dokumenty w ciągu kilku dni. Następnie pozostaje tylko aktywować dostęp do konta online przez serwis iPKO lub aplikację mobilną.

Obiektywnie o PKO Koncie za Zero

Konto za Zero to solidna propozycja, z ciekawymi produktami dodatkowymi i świetną bankowością internetową i mobilną. Takie smaczki jak ubezpieczenie podróżne dostępne z poziomu iPKO czy wielowalutowa karta, skusić powinny osoby aktywne i szukające nowoczesnych rozwiązań, które nie będą ograniczać na co dzień oraz podczas wyjazdów zagranicznych.

Co prawda konta oszczędnościowe i lokaty nie są wysoko oprocentowane, ale pozwalają w wygodny sposób i bez dodatkowych kosztów oszczędzać. Zwłaszcza dzięki opcji autooszczędzania, która zwalnia nas z obowiązku odkładania małych kwot na dodatkowe konto.

Osoby pobierające co miesiąc świadczenie 500+ tym bardziej powinny zainteresować się ofertą PKO, gdyż wersja „Rodzina 500+” oferuje jeszcze lepsze warunki, niższe opłaty i wymagania dotyczące transakcji.

Najczęściej zadawane pytania

Założyć konto przez Internet w PKO możemy na dwa sposoby. Poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej lub z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Następnie otrzymamy e-mail z potwierdzeniem i czekamy na kuriera, który odwiedzi nas z umową do podpisania.

Po tym już pozostaje tylko aktywować dostęp do bankowości internetowej przez serwis iPKO lub aplikację mobilną.

Prowadzenie konta jest darmowe.

Karta debetowa do Konta za Zero nie jest wymagana.

Wypłaty gotówki z bankomatów PKO są darmowe. W bankomatach innych niż PKO w kraju to koszt 10 zł a za granicą jest to koszt 3%, nie mniej jednak niż 5 złotych.

Możliwe są płatności mobilne poprzez telefony z aplikacją mobilną IKO. Dostępne są również usługi Apple Pay oraz płatność zegarkami Garmin.

Informacje o PKO BP

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski to największy, a jednocześnie jeden z najstarszych banków działających na terenie kraju. W roku 2014 zajął on 623 pozycję w rankingu największych przedsiębiorstw świata, stworzonym przez prestiżowy magazyn Forbes.

Konta, promocje i opinie w PKO BP
Więcej o PKO BP

Opinie o Konto za Zero w PKO BP

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  lękimam
  Konto nie jest złe ale muszę jeszcze udoskonalić serwis WWW i aplikację bo konkurencja nie śpi!
  Odpowiedz