Mastercard Priceless Specials - zbieraj punkty każdego dnia

Mastercard Priceless Specials - zbieraj punkty każdego dnia

Program Mastercard Priceless Specials działa na polskim rynku już od 1 sierpnia 2016 roku. Początkowo w programie uczestniczyło dziesięć banków, które umożliwiły swoim klientom zdobywanie atrakcyjnych nagród rzeczowych i kuponów zakupowych, w zamian za realizację transakcji bezgotówkowy u partnerów programu. Dziś z oferty programu korzystać mogą klienci trzynastu banków, którzy mają do swojej dyspozycji bogaty wachlarz ofert partnerów programu, a nawet samego Mastercard.

Program Priceless Specials zmienił się w Mastercard Bezcenne Chwile.

Korzystaj z programu i odbieraj nagrody

W programie Mastercard Priceless Specials możesz uczestniczyć jeżeli jesteś klientem indywidualnym jednego z następujących banków:

 • Alior Banku,
 • Banku BPS,
 • BOŚ Banku,
 • Santander Banku Polska,
 • Citi Handlowego,
 • Deutsche Banku,
 • Getin Banku,
 • Lion's Banku,
 • mBanku S.A.,
 • Noble Banku,
 • PKO Banku Polskiego,
 • Raiffeisen Polbanku,
 • T-Moblie Usługi Bankowe.

Jeżeli należysz do grona osób korzystających z kart płatniczych MasterCard lub Maestro wydanych jako karty firmowe, udział w programie Priceless Specials umożliwiają ci trzy banki: Alior Bank, Bank PBS, a także Getin Bank.

Przystąpienie do programu Priceless Specials jest niemal automatyczne. Wszystko co musisz zrobić, to po uruchomieniu rachunku w banku poprosić o wydanie karty płatniczej MasterCard bądź Maestro. Istotne jest jednak to, abyś na wniosku o wydanie karty płatniczej zgłosił chęć przystąpienia do programu Priceless Specials. Tylko tyle wystarczy, aby twoja karta zbierała dla ciebie punkty wymienne na nagrody.

Od chwili przystąpienia do programu każda transakcja bezgotówkowa zrealizowana u partnera programu premiowana jest punktami. Zazwyczaj zyskać możesz 8 punktów za każde wydane 5 złotych (tak wygląda oferta większości partnerów, przy czym w sieci sklepów Carrefour za 5 złotych otrzymasz jedynie 2 punkty, podobnie jak na stacjach benzynowych Cirkle K. Niektórzy partnerzy stosują również nieco inne przeliczniki, z tego też powodu powinieneś zapoznać się z ofertą Priceless Specials, analizując interesujące cię sklepy czy też sieci usługowe).

Zebrane punkty możesz wymieniać na nagrody rzeczowe, bony zakupowe lub przekazać je na cele charytatywne (wszystkie zebrane punkty zachowują swą ważność przez 3 lata, od momentu ich otrzymania).

Katalog nagród dostępny jest na stronie, na której znajdują się również wszystkie informacje o programie.

Korzystając ze strony programu Priceless Specials lub aplikacji mobilnej możesz zalogować się do swojego indywidualnego konta, na którym zawarte są informacje dotyczące zebranych punktów, a także dostępne są spersonalizowane oferty specjalne. Korzystając ze strony możesz również wymienić swoje punkty na vouchery zakupowe lub nagrody rzeczowe.

Zbierając punkty w Priceless Specials masz do wyboru liczne punkty handlowe i usługowe, takie jak np.:

 • Carrefour,
 • Circle K,
 • RTV Euro AGD,
 • Black Red White,
 • Cinema City,
 • Vistula,
 • Douglas,
 • Kolporter
 • LUX MED.

Czy to się opłaca?

Program lojalnościowe, w których uczestnicy otrzymują punkty za realizowane transakcje lub zakupy, wzbudzają sporo kontrowersji. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ nierzadko korzyści wynikające z uczestnictwa w programie są raczej znikome. Jak to wygląda w przypadku Priceless Specials? Cóż, jako posiadacz karty MasterCard z całą pewnością nie dostaniesz się na listę najbogatszych Polaków. Nie jest jednak przesadne stwierdzenie, że dzięki regularnym zakupom możesz zyskać więcej niż na lokacie czy też przechowując swoje środki na koncie oszczędnościowym.

Analizując katalog nagród można przyjąć założenie, że standardowo za 600 punktów otrzymasz 10 złotych. Biorąc pod uwagę to, że u większości partnerów zyskasz 8 punktów za każde wydane 5 złotych, to w praktyce musisz wydać 375 złotych aby otrzymać 600 punktów. Idąc o krok dalej, możesz zauważyć, że 10 złotych to 2,67% z 375 złotych, a to już zdecydowanie więcej, niż wynosi obecnie oprocentowanie najlepszych lokat lub rachunków oszczędnościowych.

Warto podkreślić również to, że w przypadku ofert spersonalizowanych otrzymujesz dodatkowe punkty, np. za zakupy o wartości minimum 100 złotych otrzymasz ekstra 600 - 800 punktów.  Co ważniejsze, nawet jeżeli płacisz kartą za produkty oferowane w promocji, to w dalszym ciągu w Priceless Specials punkty naliczane są w standardowym trybie.

Podane wyliczenia stanowią jedynie uśrednioną wartość, ponieważ w przypadku niektórych partnerów korzyści z pojedynczej transakcji będą mniejsza, natomiast u innych większe.

Przykładowo:

Na stacji Circle K otrzymasz 2 punkty za każde wydane 5 złotych. Aby odebrać voucher zakupowy o wartości 10 złotych (akceptowany przez stacje Circle K) musisz posiadać 600 punktów. Przeliczając punkty na realnie wydane pieniądze wychodzi, że stacja podaruje ci punkty o wartości 10 złotych, jeżeli wydasz 1500 złotych.

W sieci kin Cinema City możesz wymienić 800 punktów (500 złotych) na bilet o wartości 24,50 złotych, natomiast w drogeriach Douglas za 3000 punktów (równowartość ok. 1875 złotych) otrzymasz voucher o wartości 50 złotych.

Oczywiście nie ma znaczenia u jakiego partnera najczęściej robisz zakupy. Wszystkie zebrane punkty można wymienić na dowolne nagrody dostępne w katalogu.

Zwiedzasz Polskę i zarabiasz!

Lubisz zwiedzać lub często podróżujesz po Polsce? Masz więc świetną okazję do tego, aby zwiększyć liczbę punktów w Priceless Specials. Bez sprawdzania czy dany obiekt bierze udział w programie czy też nie, za każdą transakcję zrealizowaną w kategorii: nocleg, transport lub bar / restauracja otrzymasz punkty.

Promocja organizowana przez Mastercard Pricesless Specials - Polska pozwala ci zyskać dodatkowe punkty, jeżeli tylko opłacisz kartą (zarejestrowaną w programie) nocleg w dowolnym obiekcie noclegowym, zapłacisz za przejazd autobusem, taksówką, pociągiem, przelot samolotem czy prom. Również twoje transakcje zarejestrowane w restauracjach, pubach i kawiarniach przyniosą Ci dodatkowe punkty.

Przelicznik punktów nie jest imponujący, ponieważ za każde wydane 5 złotych otrzymasz jedynie 1 punkt. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że jest to jedynie dodatkowa forma zdobywania punktów w programie.

Promocja prowadzona jest bezterminowo, a o jej zakończeniu może zadecydować Mastercard Priceless Specials.

Obiektywnie o programie

Priceless Specials to atrakcyjny program dla każdego, kto przy realizacji codziennych transakcji najczęściej sięga po kartę płatniczą Mastercard. Realny poziom korzyści zależy od czynników takich jak: gdzie, jak często i  na jakim poziomie realizowane są transakcje bezgotówkowe. Zakładając, że mieszkasz w pobliżu sklepu Carrefour (i regularnie zaopatrujesz w nim swoją rodzinę), do tego tankujesz samochód na stacji Circle K i jesteś miłośnikiem sportu lub markowych kosmetyków, to twoje miesięczne wydatki u partnerów handlowych mogą oscylować na poziomie ok. 5000 złotych (lub więcej). Wynika z tego, że za podstawowe transakcje zyskać możesz ok. 8000 punktów miesięcznie, czyli równowartość 133 złotych. W przeliczeniu na skalę roku, zyskać możesz punkty o wartości ok. 1500 złotych. Nawet w przypadku osób, których wydatki są o połowę niższe, roczny zysk wynosi kilkaset złotych. Czy warto wobec tego korzystać z programu Priceless Specials? Biorąc pod uwagę to, że cały wysiłek uczestnika programu sprowadza się do zarejestrowania w programie i realizacji transakcji za pomocą karty, to zdecydowanie warto zarejestrować swoją kartę. Należy tylko pamiętać o tym, aby chociaż raz na 3 lata wymienić zebrane punkty na nagrody dostępne w katalogu Priceless Specials.

Komentarze i opinie o Mastercard Priceless Specials

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!