Biznes Symetria Direct w Banku BPH

Biznes Symetria Direct w Banku BPH
Źródło: Strona WWW Banku BPH

Biznes Symetria Direct w Banku BPH to rachunek bankowy przeznaczony dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, których przychody ze sprzedaży nie przekraczają kwoty 30 milionów złotych rocznie. Dodatkowo Bank BPH gwarantuje dostęp do dodatkowych usług i produktów, usprawniających funkcjonowanie firmy. Zdalny dostęp do firmowego rachunku, to także całodobowe, wygodny i bezpieczny zarządzanie środkami przez 24 godziny na dobę.

Konta, promocje i opinie w Banku BPH
Biznes Symetria Direct w skrócie

Bank PBH w swojej ofercie kierowanej do przedsiębiorców, stworzył idealne połączenie tradycyjnego rachunku bankowego i nowoczesnych systemów wspierających zarządzanie firmowym kapitałem. Dodatkowe usług i produkty, pozwalają zachować kontrolę nad przepływem środków w firmie, a także zwiększyć bezpieczeństwo wszelkich transakcji związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Najważniejsze cechy konta, można ująć w kilku punktach:

 • brak opłat za założenie konta;
 • brak opłat za prowadzenie rachunku (przy utrzymaniu średniego salda konta na poziomie minimum 5000 złotych);
 • brak opłat za wydanie standardowej karty debetowej (Mastercard Business oraz Mastercard Business Access);
 • 4 złote za używanie karty Mastercard Business (opłata nie jest pobierana przy dokonaniu transakcji na łączną kwotę minimum 500 złotych w danym miesiącu kalendarzowym);
 • 15 złotych miesięcznej opłaty, za używanie karty debetowej Mastercard Business Access;
 • 1 złoty za krajowe przelewy przez Internet w ramach Banku BPH oraz do innych banków w systemie ELIXIR;
 • 3 złote za krajowe przelewy realizowane przez telefon;
 • 10 złotych za przelew natychmiastowy (maksymalna kwota pojedynczego przelewu to 10 000 złotych, limit dzienny – 60 000 złotych);
 • 15 złotych za przelewy realizowane w oddziale banku;
 • brak opłat za przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego przez Internet (w systemie Elixir);
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski;
 • 4% prowizji (minimum 12 złotych) za wypłatę środków z zagranicznych bankmatów;
 • brak opłat za przewalutowanie transakcji zagranicznych;
 • 0,5% (minimum 5 złotych) wartości wpłacanej kwoty w kasie banku, na rachunek Biznes Symetria Direct;
 • 0,5% (minimum 10 złotych) wartości wypłacanej kwoty w kasie banku, z rachunku Biznes Symetria Direct;
 • bezpłatny dostęp i abonament za korzystanie z systemu internetowego BusinessNet w wersji podstawowej.

Produkty i usługi uzupełniające

Firmy korzystające z konta Biznes Symetria Direct, mają zapewniony dostęp także do dodatkowych usług i produktów bankowych, takich jak:

 • BankConnect – usługa internetowa (WebService) dedykowana przede wszystkim tym Klientom, którzy chcą realizować rozliczenia z kilkoma kontrahentami w sposób wygodny, prosty i przede wszystkim bezpieczny.  BankConnect to innowacyjne połączenie systemów finansowo-księgowych firmy z systemem transakcyjnym Banku BPH, które umożliwia szybką wymianę danych pomiędzy Klientem, a bankiem, bez konieczności logowania się do systemu bankowości elektronicznej BusinessNet. Klient korzystający z BankConnect zwiększa wydajność procesów księgowych w prowadzonej firmie, a także ogranicza ryzyko błędów wynikających z manualnego wprowadzania danych.
 • TransPay – ciekawa alternatywa dla prowadzenia własnej kasy w obrębie prowadzonej firmy. Automatyczne Wypłaty Gotówkowe to niezwykle bezpieczna usługa bankowa, która pozwala na realizację zleceń wypłaty gotówki w kasach Banku BPH, wskazanym przez Klienta osobom fizycznym. Wystarczy złożyć zlecenie wypłaty poprzez system internetowy BusinessNet, podając w nim dane Beneficjenta takie jak: imię, nazwisko, numer dowodu osobistego lub paszportu bądź też numer PESEL. Dane te muszą być potwierdzone w odpowiednim dokumencie tożsamości, przedstawionym w kasie banku, podczas realizacji zlecenia wypłaty.
 • TransPłace – rozwiązanie zapewniające poufność informacji związanych z płacami (w szczególności tych dotyczących osób ze szczebla zarządu). W ramach tej usługi możliwe jest uruchomienie bezpłatnego rachunku pomocniczego, przeznaczonego tylko i wyłącznie do automatycznej obsługi zleceń płacowych.
 • Konto oszczędnościowe Symetria Profit - z oprocentowaniem zmiennym (0,55% w skali roku dla kwot do 10 milionów złotych oraz 0,20% w skali roku dla kwot powyżej 10 milionów złotych), naliczanym już od już od pierwszej złotówki. Konto zapewnia możliwość wypłaty oszczędności w dowolnym momencie, bez utraty naliczonych odsetek.
 • Lokaty terminowe – dostępne w różnych wariantach, zarówno z oprocentowaniem stałym, jak i zmiennym. Bank BPH zapewnia także możliwość tzw. automatycznego lokowania środków, poprzez przenoszenie wskazanej przez Klienta kwoty salda z rachunku bieżącego lub pomocniczego, na specjalny rachunek automatycznego lokowania środków do następnego dnia roboczego. W przypadku automatycznego lokowania środków, dolny limit kwoty inwestycji to 5 000 złotych dla autoinwestycji standardowych, oraz 25 000 złotych dla inwestycji niestandardowych.
 • Rachunki pomocnicze – prowadzone odpłatnie (Bank pobiera opłatę w wysokości 20 złotych miesięcznie za każde konto pomocnicze, z wyjątkiem Symetria Profil oraz TransPłace). Doskonale sprawdzają się w przypadku firm rozliczających się z kilkoma kontrahentami lub obsługujących zarówno Klientów biznesowych, jak i detalicznych.
 • Program rekomendacyjny – program w którym zyskuje zarówno polecający jak i polecony Klient Banku BPH. Firma posiadająca konto Biznes Symetria, Biznes Symetria Direct lub Biznes Symetria Pro, za każde skuteczne polecenie co najmniej jednego z powyższych rachunków, zyskuje bezwarunkowe, darmowe prowadzenie rachunku przez kolejne miesiące, podobnie jak firma decydująca się na uruchomienie rachunku z polecenia. Dodatkowo, Bank BPH w ten sam sposób premiuje uruchomienie kredytu firmowego.

Obiektywnie o koncie Biznes Symetria Direct

Konto Biznes Symetria Direct to propozycja przede wszystkim dla tych osób, które stawiają na dużą samodzielność w obsłudze rozliczeń firmowych i zarządzaniu firmowym budżetem. Proste, wygodne i bezpieczne transakcje to przede wszystkim zasługa nowoczesnych narzędzi i systemów, które zapewniają zdalny dostęp do firmowych środków z każdego miejsca na świecie.

Dużą zaletą Biznes Symetria Direct jest bezpłatna obsługa wypłat ze wszystkich bankomatów w całym kraju, a także brak opłat za przewalutowanie transakcji w obcej walucie. Ciekawym rozwiązaniem jest usługa TransPay, dzięki której można swobodnie rozliczać się z osobami, które nie posiadają rachunku bankowego lub też nie chcą go wskazywać.

Informacje o Banku BPH

Bank BPH SA powstał w 1989 roku, jako bank komercyjny wyodrębniony ze struktur NBP. Od 1995 roku jego akcje notowane są na GPW w Warszawie, a od kilku lat bank stanowi część grupy kapitałowej GE. Obecny Bank BPH to ponad 400 oddziałów i placówek partnerskich, a także bankowość internetowa i telefoniczna, dla klientów detalicznych i biznesowych.

Konta, promocje i opinie w Banku BPH
Więcej o Banku BPH

Opinie o Biznes Symetria Direct w Banku BPH

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!