Konto24 walutowe w Santander Bank Polska

Konto24 walutowe w Santander Bank Polska
Źródło: Santander Bank Polska

Konto24 walutowe oferowane przez Santander Bank Polska S.A. to nowoczesne, funkcjonalne i przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, które pozwala oszczędzać i inwestować w obcych walutach. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku zwolenników podróży, miłośników internetowych zakupów, osób inwestujących w waluty, spłacających kredyty walutowe, a także tych, którzy pracują poza granicami Polski.

Dodatkowym atutem oferty jest dostępność Kantora Santander oraz konta oszczędnościowego prowadzonego w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich.

Konto24 walutowe w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0,8 EUR
Dostępne waluty
EUR, USD, GBP, CHF
Konto osobiste Nie
Konto24 walutowe w naszych rankingach

Tanie, funkcjonalne i dopasowane do potrzeb wielu klientów Santander Banku Polska S.A. Takie jest Konto24 walutowe, które może być prowadzone w euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich oraz we frankach szwajcarskich. Świetnym rozwiązaniem (coraz chętniej stosowanym przez liczne banki) jest możliwość połączenia konta walutowego z kartą debetową wydaną do standardowego konta osobistego.

Karta Dopasowana Visa lub Karta Dopasowana Mastercard z Pakietem Wielowalutowym pozwala uniknąć opłat za przewalutowanie, gdy w czasie podróży realizowane są transakcje w obcej walucie. Kantor walutowy Santander to szybki i wygodny dostęp do wybranych walut, niezależnie od miejsca i czasu.

Elastycznie dopasowane do każdych potrzeb

Konto24 walutowe w Santander Banku Polska S.A. zostało zaprojektowane w taki sposób, aby spełniało potrzeby zarówno osób pracujących za granicą, miłośników zagranicznych podróży, jak i spłacających kredyty walutowe. Dostępność czterech najpopularniejszych walut sprawia, że niemal każdy znajdzie tutaj rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb. 

Dużym plusem jest to, że konto zwolnione jest z opłat, gdy znajdują się na nim środki w wysokości 20 jednostek danej waluty. Warto również zwrócić uwagę na to, że łącząc konto walutowe z Kartą Dopasowaną Visa/Mastercard można korzystać z darmowej karty debetowej, która staje się uniwersalnym środkiem płatniczym.

W przypadku osób często podróżujących poza granicami kraju, a także zwolenników internetowych zakupów w zagranicznych sklepach, dobrym wyborem będzie Pakiet wielowalutowy. W zamian za relatywnie niską opłatę można zyskać swobodę w realizacji transakcji, bez ryzyka naliczenia opłat za przewalutowanie.

Podstawowe informacje

Cechy konta
 • rachunek walutowy prowadzony w 4 walutach
 • możliwość połączenia z kartą debetową Dopasowaną Visa/Mastercard
 • Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 0,30% w skali roku
 • korzystny Pakiet wielowalutowy (do Karty Dopasowanej Visa/Mastercard)
Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta
 • 0 zł, jeżeli na koncie znajdują się środki w wysokości 20 jednostek danej waluty
 • 8 zł, gdy na koncie nie ma wymaganej kwoty
Dostępne walutyEUR, USD, GBP, CHF
Spread % dla głównych walut

5,75% i ok. 0,6% w ramach Kantoru Santander

Konto osobiste wymagane?Nie

Karty płatnicze

Typ karty płatniczej
 • Mastercard (do rachunków prowadzonych w EUR, USD i GBP)
 • Karta Dopasowana Visa lub Mastercard do Konta Jakie Chcę z Pakietem wielowalutowym
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0,8 EUR/USD/GBP za kartę Mastercard do kont w EUR, USD lub GBP
 • 3 zł (standardowa opłata miesięcznie za kartę Dopasowaną Visa i/lub Mastercard, która nie jest naliczana przy realizacji min. 5 transakcji w danym miesiącu) + 9 zł za Pakiet wielowalutowy (brak opłat dla osób poniżej 26 roku życia)
Płatności mobilne
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

Karta debetowa do Konta24 walutowego:

 • 0,25 EUR/USD/GBP (bankomaty Santander Bank Polska)
 • 2,5 EUR/USD/GBP (pozostałe bankomaty)

Karta Dopasowana Visa/Karta Dopasowana Mastercard:

 • 0 zł (bankomaty Santander Bank Polska)
 • 5 zł (bankomaty pozostałych sieci. Opłata nie jest pobierana, jeżeli klient nie skończył 26 roku życia)
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

Karta debetowa do Konta24 walutowego: 2,50 EUR/USD/GBP

Karta Dopasowana Visa/Karta Dopasowna Mastercard:

 • 0 zł (z aktywnym Pakietem Wielowalutowym)
 • 10 zł, gdy Pakiet wielowalutowy nie jest aktywny (bank nie pobiera opłat, jeżeli klient nie ukończył 26 lat)

Koszty przelewów i zleceń

Przelew krajowy w walucie

0,2%, min. 20 zł, maks. 200 zł

Przelew natychmiastowy

brak

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,2%, min. 20 zł, maks. 200 zł

Produkty i usługi towarzyszące

Klienci Santander Bank Polska S.A. korzystający z Konta24 walutowego, mogą korzystać również z dodatkowych produktów i usług, takich jak: 

 1. Kantor Santander – wygodne, szybkie, bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu można dokonywać wymiany walut zarówno natychmiast, jak i w zaplanowanych transakcjach. Bank zapewnia atrakcyjne kursy walut dla najpopularniejszych par. Kantor działa w dni robocze, w godzinach od 6:00 do 21:00.
 2. Konto oszczędnościowe – dostępne w euro, dolarach amerykańskich oraz funtach brytyjskich. Oprocentowanie (comiesięczna kapitalizacja odsetek) rachunku zależne jest od waluty, w której jest prowadzone i wynosi odpowiednio: 0,01% dla konta w euro oraz 0,3% dla konta w dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. Konto oszczędnościowe walutowe zapewnia swobodę w zakresie realizacji zarówno wpłat, jak i wypłat z konto, w dowolnym momencie. 
 3. Aplikacja mobilna – nowoczesna, funkcjonalna i zawsze pod ręką. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby sprawdzić stan konta, wykonać przelew czy też dokonać wymiany waluty w Kantorze Santander.
 4. Pakiet wielowalutowy – znaczne udogodnienie dla często podróżujących i zwolenników zakupów w sieci. Pakiet wielowalutowy pozwala uniknąć opłat za przewalutowanie transakcji, a środki pobierane są automatycznie z odpowiedniego konta (zgodnego z walutą transakcji). 

Jak założyć Konto24 walutowe w Santander Bank Polska?

Założenie Konta24 walutowego w Santander Banku Polska S.A. to niezwykle proste zadanie, które zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Chcąc założyć konto walutowe należy skorzystać ze strony banku santander.pl, gdzie dostępny jest aktywny przycisk „Załóż konto”.

W kolejnych krokach należy podążać za formularzem, aby móc złożyć wniosek o uruchomienie Konta24 walutowego, począwszy od podania danych osobowych i wyboru opcji, w jakiej walucie ma być prowadzone konto.

W trakcie procesu rejestracji niezbędne będzie dodanie zdjęcia dowodu osobistego, a także przeprowadzenie weryfikacji. W tym celu można dokonać przelewu ze swojego rachunku osobistego prowadzonego w innym banku, przeprowadzić wideorozmowę z konsultantem lub umówić się na spotkanie z kurierem (w czasie którego zostanie zawarta umowa, a kurier sprawdzi dane klienta).

Informacja o założeniu konta przekazywana jest drogą mailową oraz SMS-em. Hasło do bankowości internetowej przekazywane jest w SMS-ie. 

Dotychczasowi klienci Santander Banku Polska S.A. mają możliwość uruchomienia konta walutowego zarówno z poziomu bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej. 

Zwolennicy tradycyjnych form kontaktu mogą założyć wybrane konto walutowe w dowolnym oddziale banku.

Zalety i wady Konta24 walutowego w Santander Bank Polska S.A.

Konto24 walutowe to atrakcyjna oferta, jaka pojawiła się w Santander Bank Polska S.A. Jak każda oferta bankowa, ma ona swoje mocne i słabe strony. Warto się z nimi zapoznać, jeszcze przed zawarciem umowy. 

Zalety:

 • darmowe konto (przy stanie konta minimum 20 EUR, 20 USD, 20 GBP lub 20 CHF);
 • możliwość korzystania z jednej karty (Dopasowanej Visa lub Dopasowanej Mastercard) połączonej z Kontem Jakie Chcę oraz Kontem24 walutowym;
 • atrakcyjny Pakiet wielowalutowy pozwalający uniknąć opłat za przewalutowanie;
 • funkcjonalna aplikacja mobilna z dostępem do kantora walutowego;
 • darmowe przelewy SEPA;
 • możliwość korzystania z walutowego konta oszczędnościowego.

Wady:

 • konieczność posiadania dowolnego rachunku osobistego, aby móc korzystać z Pakietu wielowalutowego;
 • brak karty debetowej do rachunku prowadzonego we frankach szwajcarskich;
 • brak produktów dodatkowych dla posiadaczy rachunku we frankach szwajcarskich;
 • dość wysoka opłata (nawet do 200 złotych) za krajowe przelewy walutowe i przelewy SWIFT.

Obiektywnie o Koncie24 Walutowym

To jedna z najbardziej uniwersalnych ofert dostępnych na polskim rynku, w zakresie rachunków walutowych. Co prawda oferta Santander Banku Polska S.A. nie należy do szczególnie rozbudowanych, a produkty dodatkowe są mocno ograniczone, to jednak Konto24 walutowe może znaleźć wielu zwolenników, co zapewniają m.in. przejrzyste i proste warunki umowy. Warto przy tym podkreślić, że niewiarygodnie prosty proces zakładania konta sprawiają, że wystarczy zaledwie kilka minut (bez wychodzenia z domu), by móc korzystać z atrakcyjnego i bezpiecznego rozwiązania. 

Dużym plusem jest możliwość połączenia konta z kartą debetową wydaną do rachunku osobistego. W ten sposób za pomocą jednej karty można realizować różnego typu transakcje, bez konieczności zastanawiania się, która karta pozwoli uniknąć kłopotliwych opłat za przewalutowanie zrealizowanych płatności. 

Kantor Santander to także znaczne udogodnienie dla klientów banku, którzy niemal w dowolnym momencie mogą dokonać wymiany interesującej ich waluty.

Informacje o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to jedna z większych instytucji finansowych w Polsce. Suma jego aktywów została oceniona na 134 501 milionów złotych. Obecnie posiada on blisko 1000 placówek na terenie całego kraju.

Konta, promocje i opinie w Santander Bank Polska
Więcej o Santander Bank Polska

Opinie o Koncie24 walutowym w Santander Bank Polska

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!