Konto Select w Santander Bank Polska

Konto Select w Santander Bank Polska
Źródło: Santander Bank Polska

Konto Santander Select to coś więcej niż zwykły rachunek bankowy. Jest to rozbudowany pakiet usług, w których możesz liczyć na wiele dodatkowych korzyści wykraczających poza zwyczajną obsługę konta. W ramach konta Select bank Santander oferuje między innymi nieograniczony kontakt z doradcą, czy nawet obsługę inwestycyjną. Zobacz, jak możesz skorzystać na rachunku Santander Select.

Konto Select w skrócie
Konto 0 / 30 zł
Karta 0 zł
Bankomaty 0 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Aktualne promocje
Konto Select w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • niskie opłaty za obsługę karty płatniczej i przelewy
 • darmowe bankomaty w Polsce oraz poza granicami kraju
 • bankowość mobilna — dostęp do dobrze ocenianej aplikacji Santander Mobile
 • szeroki zakres dodatkowych usług i korzyści związanych z korzystaniem z konta
 • dostęp do karty Visa Select

Wady konta:

 • wysoka opłata za prowadzenie konta
 • rygorystyczne warunki uniknięcia miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku

Czym wyróżnia się konto osobiste Select?

Konto Select to produkt z segmentu premium skierowany do bardziej zamożnych klientów Santander Bank Polska. Powstał z myślą o osobach, które dysponują pewnym kapitałem, a także mają wysokie miesięczne wpływy na konto. Dla klientów, którzy spełnią rygorystyczne warunki pod względem wpływów, lub też ilości pieniędzy na rachunku, konto Select jest praktycznie darmowe.

Rachunek bankowy Select to także wiele dodatkowych usług. Opierają się one o pomoc w zarządzaniu kapitałem liczącym nawet setki tysięcy złotych. Klienci banku Santander mogą liczyć m.in. na darmowe prowadzenie rachunku maklerskiego VIP. Wraz z rachunkiem można też korzystać z linii doradczej Select. Jest ona czynna od 7:00 do 21:00 w dni robocze i pozwala uzyskać kompleksową pomoc związaną z działaniem oraz obsługą konta.

Opłaty i prowizje

Opłaty związane z prowadzeniem konta osobistego Select są bardzo niskie, biorąc pod uwagę, że jest to rachunek z segmentu premium. Dotyczą one jedynie kosztów prowadzenia konta przy niespełnieniu warunków, przelewów SORBNET, czy też operacji płatniczych zlecanych w placówce banku. Poniżej znajdziesz opłaty i prowizje związane z prowadzeniem konta Select.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta
 • 0 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat lub zasilisz konto kwotą min. 500 zł miesięcznie i zapłacisz min. 1 raz BLIKIEM lub kartą
 • 6 zł w przeciwnym razie

Karty

Typ karty płatniczej

Visa Select

Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • usługa cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł + 2,8% za przewalutowanie transakcji

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

0 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,2% wartości przelewu (min. 20,00 zł, max. 200,00 zł)

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach konta Select

Podstawową usługą w ramach konta osobistego Select jest karta debetowa Visa Select. W przypadku tego rachunku bankowego daje naprawdę spore możliwości. Umożliwia między innymi darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Do tego jest to karta wielowalutowa, co pozwala na płacenie nią za granicą bez żadnych problemów czy niespodziewanych kosztów. Karta jest kompatybilna z wieloma rodzajami płatności mobilnych. Klienci Santander mogą korzystać nie tylko z BLIka, Google Pay oraz Apple Pay. Dostępny jest też SwatchPay, Garmin Pay, Fitbit Pay, a także Xiaomi Pay.

Karta kredytowa dla wymagających

Zainteresowani klienci mogą też skorzystać ze specjalnej karty kredytowej Visa Platinum. Okres bezodsetkowy wynosi z nią nawet do 54 dni. Można też korzystać z jej wirtualnej wersji w ramach płatności BLIK, Google Pay oraz Apple Pay. Karta kredytowa Visa Platinum zapewnia też Luksusowy Pakiet Usług Assistance, serwis Concierge oraz Program Priority Pass.

Usługa Concierge

Usługa Concierge to świetne rozwiązanie dla zapracowanych osób, które muszą coś zaplanować. Doradcy concierge są w stanie kupić bilety na wydarzenie kulturalne, zarezerwować taksówkę, samochód, czy też stolik w restauracji, a nawet zaplanować zagraniczny wyjazd.

Priority Pass - dla podróżników

Program Priority Pass to z kolei świetny wybór dla osób często podróżujących. W jego ramach posiadacze kart Visa Platinum zyskują dostęp do salonów lotniskowych Executive Lounge. Te znajdują się na lotniskach na całym świecie w ponad 400 miastach i 100 krajach. W każdym saloniku można liczyć na dostęp do internetu, komfortowe warunki do odpoczynku, czy też bezpłatne napoje oraz przekąski. W ramach programu Priority Pass pierwsze 4 wejścia do saloników Executive Lounge są darmowe, za kolejne trzeba płacić 125 zł.

Aplikacja mobilna

Konto Santander Select to także dostęp do rozbudowanej bankowości mobilnej. Ta dostępna jest poprzez serwis internetowy Santander internet lub aplikację Santander mobile. Aplikacja banku Santander Bank Polska jest bardzo wysoko oceniana i zapewnia dostęp do wielu funkcji. W jej ramach można zmienić PIN do karty, lub ją zastrzec, otworzyć nowe konto, szybko wykonać przelew, czy też zapoznać się ze stanem konta.

Ubezpieczenia i bezpieczeństwo

W cenie konta zawarty jest również pakiet ubezpieczeń. Ochrona obejmuje nawet nieuprawnione użycie karty debetowej Visa Select. Dla osób często korzystających z internetu przeznaczona jest usługa CyberRescue. W jej ramach można liczyć na pomoc w razie włamań na media społecznościowe, skrzynkę mailową, czy też kradzieży środków z wirtualnego konta.

Na rachunku Select można też zdecydować się na różne ubezpieczenia. Santander Bank Polska oferuje przeróżne pakiety m.in. Locum Comfort (pozwala zabezpieczyć kompleksowo swój dom lub mieszkanie od pożaru, zalania, czy też kradzieży). Dostępny jest również pakiet Bezpieczne Pieniądze Platinum. Jest to ochrona w wypadku kradzieży, czy też zgubienia karty na całym świecie. Pakiet dotyczy specjalnej karty kredytowej Visa Platinum.

Podróżując z kartą Visa Platinum można też zdecydować się na Ubezpieczenie Podróżne Platinum. Jest darmowe i obejmuje Ciebie oraz dwie osobą towarzyszące w Twojej podróży. Aby ja aktywować, musisz zapłacić za podróż bądź jakikolwiek koszt z nią związany wymieniony w warunkach ubezpieczenia kartą Visa Platinum.

W pakiecie konto oszczędnościowe

W pakiecie z rachunkiem bankowym Select Santander oferuje też konto oszczędnościowe Select. Prowadzenie takiego rachunku płatniczego jest darmowe, podobnie jak pierwsza transakcja w miesiącu kalendarzowym. Oprocentowanie zmienne w skali roku na koniec oszczędnościowym Select wynosi 2,00% dla sum do 100 000 zł. Fundusze powyżej tej kwoty są objęte oprocentowaniem w wysokości 1,00%.

Bogaty wybór lokat

W ramach konta Select możesz też skorzystać z szerokiej oferty lokat oszczędnościowych. W każdej chwili dostępna jest lokata negocjowana, w której to ty ustalasz z bankiem warunki dotyczące czasu trwania, kwoty oraz oprocentowania. Santander Bank Polska oferuje także lokatę mobilną, która pozwala zyskać do 5% w skali roku do 20 tysięcy złotych na 4 miesiące.

Fundusze inwestycyjne i rachunki maklerskie

Santander Bank Polska w ramach konta Select umożliwia też zwiększenie swojego kapitału. W tym może pomóc do darmowego rachunku maklerskiego VIP. Dostępne są tam korzystne stawki prowizji maklerskich, a także porady od ekspertów. Możesz wybrać jeden z wielu funduszy inwestycyjnych. Dostępne są zarówno opcje z niskim ryzykiem, jak i te bardziej ryzykowne oraz oczywiście z większym ewentualnym zarobkiem. To doskonały wybór, jeśli inwestycje na giełdzie nie mówią Ci zbyt wiele.

Kto może otworzyć konto Select?

Konto Santander Select to rachunek bankowy skierowany do osób pełnoletnich, które dysponują sporymi kwotami. Warunki korzystania z tego konta są skonstruowane tak, by najwięcej korzyści czerpały osoby, których miesięczne wpływy przekraczają 10 000 zł. Jest to także dobry wybór dla klientów z niemałymi oszczędnościami. Ci, którzy posiadają w banku minimum 200 000 zł, również mogą liczyć na specjalne usługi.

Jak założyć konto w Santander?

Konto Santander Select można otworzyć na kilka sposobów. Chcąc od razu mieć dostęp do wszystkich funkcji, warto wybrać się do oddziału banku. Tam wystarczy jakikolwiek dokument tożsamości (uznawany w kraju dowód osobisty czy paszport) i podpisanie umowy, a następnie aktywowanie karty. Santander pozwala też na szybkie założenie konta poprzez rozmowę telefoniczną. Doradca banku uzupełni dane we wniosku o otwarcie rachunku, a resztę formalności można załatwić drogą pocztową i poprzez internet.

Oczywiście rachunek bankowy Select można też założyć nowymi metodami. Bank umożliwia to poprzez stronę internetową, czy też aplikację mobilną. W tym celu potrzebne są jedynie: dokument tożsamości, a także smartfon z dobrym aparatem. Konto można otworzyć na selfie lub poprzez pośrednictwo kuriera. Zrobienie sobie zdjęcia posłuży do weryfikacji danych, a także zweryfikowania Twojej osoby jako posiadacza rachunku. Ewentualnie możesz podpisać dokumenty przywiezione przez kuriera, a gdy ten dostarczy je do banku. Twoje konto będzie w pełni aktywne.

Nasza opinia o Koncie Select

Wśród kont dla klientów premium Santander Select wyróżnia się na rynku przystępnymi opłatami. Koszt prowadzenia rachunku nie jest wygórowany i większość czynności nie generuje żadnych opłat. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby prowadzenie rachunku było darmowe trzeba spełnić warunki darmowego korzystania. W innym wypadku co miesiąc trzeba liczyć się z odpływem 45 zł z konta. 

Wśród opłat warto wyróżnić brak kosztów za przelewy online inne niż SORBNET. Darmowe jest nawet zlecenie przelewów zagranicznych, w tym przelewów SEPA. Dlatego konto Santander Select to doskonały wybór dla osób często podróżujących za granicę. 

Na koncie Santander Select najbardziej skorzystają osoby, które posiadają już spory kapitał, lecz nie są jeszcze w stanie korzystać z bankowości prywatnej. Santander Select to bardzo przystępny wybór i rachunek pozwalający na wygodne obracanie kapitałem rzędu nawet setek tysięcy złotych.

Najczęściej zadawane pytania

Aby założyć konto Select przez internet, konieczne jest przygotowanie dowodu osobistego oraz potwierdzenie tożsamości. Bank umożliwia to poprzez zrobienie selfie lub kuriera.

Miesięczna opłata za prowadzenie konta przy spełnieniu warunków wynosi 0 zł. W innych wypadkach trzeba zapłacić 45 zł.

Tak, karta debetowa jest wymagana.

Wypłaty z bankomatów w Polsce oraz za granicą są darmowe.

Konto Select pozwala korzystać z płatności mobilnych BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay, Swatch Pay oraz Fitbit Pay.

Informacje o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to jedna z większych instytucji finansowych w Polsce. Suma jego aktywów została oceniona na 134 501 milionów złotych. Obecnie posiada on blisko 1000 placówek na terenie całego kraju.

Konta, promocje i opinie w Santander Bank Polska
Więcej o Santander Bank Polska

Opinie o Koncie Select w Santander Bank Polska

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!