EnveloKonto Firmowe w EnveloBanku

EnveloKonto Firmowe w EnveloBanku
Źródło: Strona WWW EnveloBanku

EnveloBank stworzony z inicjatywy Banku Pocztowego S.A. pojawił się na polskim rynku pod koniec września 2017 roku. Oferta banku jest prosta, przejrzysta, a przy tym tania i nowoczesna. Takie też jest konto dla przedsiębiorców działających w sektorze mikro, małych i średnich firm. EnveloKonto Firmowe doskonale sprawdzi się tam, gdzie ważny jest szybki i wygodny dostęp do firmowego rachunku.

Konta, promocje i opinie w EnveloBanku
EnveloKonto Firmowe w skrócie
Konto 0 zł
Karta 7 zł
Bankomaty Tak
Przelew internetowy
Przelew do ZUS i US

0 zł

Nowoczesne i bez zbędnych opłat

Za EnveloKonto Firmowe klient nie płaci za jego uruchomienie i prowadzenie, przelewy realizowane przez Internet lub aplikację mobilną EnveloBank również są darmowe, do tego karta debetowa wolna jest od opłat, jeżeli klient realizuje transakcje bezgotówkowe na poziomie minimum 300 złotych miesięcznie.

Charakterystyczne i najważniejsze cechy konta

 • brak opłat za otwarcie rachunku;
 • brak opłat za prowadzenie konta;
 • brak opłat za wydanie karty debetowej EnveloKarta Visa;
 • brak opłat za używanie karty debetowej (jeżeli w danym miesiącu kalendarzowym zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości minimum 300 złotych);
 • darmowa bankowość internetowa oraz mobilna;
 • brak opłat za krajowe przelewy przez Internet;
 • brak opłat za przelewy do US oraz ZUS;
 • 5 złotych za przelewy europejskie SEPA;
 • brak opłat za zlecenia stałe i polecenie zapłaty;
 • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (tylko do 31.12.2018 roku, a następnie 2 złote za każdą wypłatę);
 • brak opłat za wypłaty w ramach usługi cash back;
 • brak opłat za przewalutowanie transakcji realizowanych za granicą;
 • brak opłat za wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet;
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach bankowych.

Dodatkowe usługi i korzyści

Osoby prowadzące EnveloKonto Firmowe zyskują dostęp do produktów i usług dodatkowych, takich jak:

 1. Firmowe EnveloKonto Oszczędnościowe – zmienne oprocentowanie, zależne jest od salda konta i wynosi odpowiednio:
  • 0,40% do 20 000 zł;
  • 0,85% do 200 000 zł;
  • 1% powyżej 200 000 zł.
 2. EnveloLokata Mobilna – z oprocentowaniem promocyjnym na poziomie 1,5% w skali roku. Wymagana wpłata minimalna to 500 złotych, natomiast termin lokaty to 1 miesiąc (lokata nie jest odnawialna). Lokata może być założona tylko z poziomu aplikacji mobilnej.
 3. EnveloLokata Internetowa – z oprocentowaniem do 2.25% w skali roku. Wymagana wpłata minimalna to 500 złotych. Termin lokaty to 8 miesięcy (może być odnawiana). Zaletą lokaty jest to, że nawet przy zerwaniu jej przed terminem bank wypłaci klientowi odsetki, za pełen miesiąc jej obowiązywania. Wysokość odsetek zależna jest od ilości miesięcy i wynosi odpowiednio:
  • 1% do pierwszych 3 miesięcy;
  • 1,25% dla 4,5 i 6 miesiąca;
  • 2% dla 7 miesiąca;
  • 2,25% po zakończeniu 8 miesiąca.
 4. Kredyt gotówkowy – to dostęp do dodatkowych środków, przyznawanych nawet do kwoty 200 000 złotych, z okresem spłaty do 120 miesięcy.
 5. „EnveloBonusy za e-zakupy” - specjalny program, który zapewnia zwrot kosztów transportu przesyłek (obsługiwanych przez Pocztę Polską oraz Pocztex), przy realizacji zakupów internetowych opłaconych kartą wydaną do konta EnveloKonto lub za pośrednictwem przelewu z konta. Miesięczny limit zwrotów to 20 złotych, roczny limit to 200 złotych.
 6. Kalendarz z funkcją automatycznej płatności – dodatkowa funkcja konta, która przypomina o zbliżających się płatnościach (w formie wiadomości e-mail lub SMS), a także umożliwia realizację płatności za fakturę itd. bezpośrednio z kalendarza.
 7. System ułatwiający realizację płatności za faktury – wystarczy zeskanować fakturę lub zrobić jej zdjęcie, a system automatycznie pobierze z niej dane do przelewu. Przed wysłaniem środków na wskazany rachunek, konieczne jest zatwierdzenie przelewu.

Obiektywnie o EnveloKoncie Firmowym

Propozycjach rachunku firmowego przygotowana przez EnveloBank to proste, funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku małych firm, koncentrujących swoją działalność w głównej mierze na polskim rynku. Co prawda opłaty za przelewy walutowe nie są wygórowane, jednak w ofercie banku brakuje rachunków walutowych, co może być nieco problematyczne w przypadku tych firm, które rozliczają swoje transakcje również w obcych walutach. W przypadku pozostałych przedsiębiorców (w szczególności tych, którzy rozpoczynają działalność) dużą zaletą będzie brak opłat za prowadzenie konta i przelewy internetowe, a także relatywnie niewielkie wymagania umożliwiające zniesienie opłaty za użytkowanie karty płatniczej.

Ważne dokumenty

Informacje o EnveloBanku

We wrześniu 2017 roku na rynku usług bankowych pojawiła się nowa marka – EnveloBank, którą powołał do życia Bank Pocztowy. Nowy bank to przede wszystkim oferta skierowana do osób, które poszukują nowoczesny rozwiązań w zakresie obsługi transakcji bankowych. Bankowość działająca w systemie cyfrowym to konta bankowe, lokaty oraz kredyty gotówkowe, zarówno dla klientów detalicznych, jak i firm.

Konta, promocje i opinie w EnveloBanku
Więcej o EnveloBanku

Opinie o EnveloKonto Firmowe w EnveloBanku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!