Konto Santander w Santander Bank Polska

Konto Santander w Santander Bank Polska
Źródło: Santander Bank Polska

Bezwarunkowo darmowy i elastycznie dopasowujący się do potrzeb klienta rachunek osobisty to Konto Santander oferowane przez Santander Bank Polska S.A. Każdy znajdzie w nim rozwiązania dopasowane do własnych potrzeb i możliwości. Bogata oferta dodatkowych produktów i usług sprawia, że jest to oferta godna polecenia.

Konto Santander w skrócie
Konto 0 / 6 zł
Karta 0 / 9 zł
Bankomaty 0 / 3 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Aktualne promocje
Konto Santander w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • bardzo elastyczna oferta
 • konto można założyć dla dziecka, już od pierwszego dnia jego życia
 • konto dostępne w różnych wariantach, w zależności od wieku klienta
 • podstawowe funkcje rachunku są całkowicie i bezwarunkowo bezpłatne
 • bogaty wybór produktów i usług dodatkowych
 • możliwość uzyskania częściowego zwrotu za płatności rachunków z konta

Wady konta:

 • karta debetowa obciążona jest opłatami, jeżeli nie spełnisz odpowiednich warunków
 • wypłaty z bankomatów obcych sieci obciążone są opłatami (jeżeli klient nie wykupi pakietu darmowych wypłat)

Konto Santander to propozycja, jaką już jakiś czas temu wprowadził na rynek BZ WBK S.A. Była to prawdziwa rewolucja na rynku usług bankowych, z jakich mogą korzystać klienci indywidualni. BZ WBK konto osobiste uczyniło rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym i elastycznym. To klient zyskał prawo do decydowania o tym, z czego i jak chce korzystać, a nawet sam ustala, za co i ile chce płacić.

Nikogo wobec tego nie zdziwiło to, że Santander Bank Polska S.A. przejmując BZ WBK S.A. zachował również ofertę tego nietypowego rachunku osobistego. I chociaż tabela opłat i prowizji nieco się zmieniło, to w rzeczywistości wciąż rachunek pozostaje jedną z najciekawszych i najkorzystniejszych propozycji na polskim rynku.

Co więcej, Santander Konto Santander uczynił rachunkiem osobistym dosłownie dla każdego. Możliwe jest bowiem otwarcie konta już dla dziecka od pierwszego dnia jego życia. Nie ma również żadnego problemu, aby było to konto wspólne.

Istotne jest również to, że dostępne opcje dodatkowe pozwalają zmieniać charakter rachunku w dowolnym momencie. W ten sposób nie trzeba zawierać nowych umów, czy poszukiwać nowego banku, gdy wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby danej osoby lub jej styl życia. Wystarczy jedynie bankowość internetowa lub aplikacja mobilna, aby w kilku prostych krokach dopasować konto do własnych potrzeb.

Opłaty Konta Santander

W Santander Bank Polska S.A. tabela opłat i prowizji nie pozostawia żadnych wątpliwości. Podstawowe funkcje konta pozostają bezwarunkowo bezpłatne. Oznacza to, że klient nie zapłaci za:

 • otwarcie konta,
 • prowadzenie konta,
 • przelewy (w tym przelewy natychmiastowe),
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
 • bankomaty Santander Bank Polska S.A.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta
 • 0 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat lub wykonasz transakcje na kwotę min. 300 zł Blikiem lub kartą
 • 6 zł w przeciwnym razie

Karty

Typ karty płatniczej
 • Dopasowana Mastercard,
 • Dopasowana Visa
Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • cashback
 • zabezpieczenie 3D Secure
 • karta wielowalutowa
 • program rabatowy
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat i wykonasz 1 transakcję kartą lub Blikiem
 • 0 zł, jeśli masz powyżej 26 lat i wykonasz transakcje na kwotę min. 300 zł Blikiem lub kartą
 • 9 zł w przeciwnym razie
Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska
 • 0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów, realizowane za pomocą BLIK
 • 0 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce (tylko dla osób do 26. roku życia)
 • 3 zł z obcych bankomatów dla klientów powyżej 26 roku życia

5 zł za pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce

Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą
 • 0 zł + 2,8% prowizji dla osób do 26. roku życia
 • 5 zł + 2,8% prowizji dla pozostałych osób
Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł - we wpłatomatach Santander

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

0 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

0 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,2% wartości przelewu (min. 20,00 zł, max. 200,00 zł)

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Santander opinie klientów traktując bardzo poważnie, pozostawił pozostałe parametry konta jakie ustawienia opcjonalne. Klient decyduje o tym, z jakich usług chce korzystać. Dokonuje on wyboru spośród następujących wariantów:

 1. Zwroty za rachunki – zwrot za opłaty rachunków (za prąd, gaz, telefon, Internet, abonament TV) realizowane z Konta Santander, w wysokości 1% od wartości przelewu, jednak nie więcej niż 25 złotych miesięcznie i 300 złotych rocznie.
 2. Bankomaty i opłaty – to klient decyduje o tym, ile płaci za użytkowanie karty płatniczej i za wypłaty z bankomatów innych sieci, w kraju i za granicą. Wybór tej opcji to:
  • rozliczenia opłat za kartę mogą wyglądać następująco:
   • 0 złotych miesięcznej opłaty, jeżeli wykonanych zostanie co najmniej 5 transakcji w danym miesiącu (w przeciwnym razie pobierana jest opłata w wysokości 5 złotych);
   • 3 złote – stała opłata miesięczna, niezależnie od ilości zrealizowanych transakcji;
  • pakiet za 7 złotych (0 złotych dla osób do 26. roku życia) to bezpłatna wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w całej Polsce;
  • 9 złotych za pakiet wielowalutowy, to bezpłatne wypłaty z zagranicznych bankomatów, a także brak opłat za przewalutowanie transakcji zawierany w EUR, USD oraz GBP.

Dodatkowe usługi i produkty

Santanter Bank Polska S.A. zapewnia swoim klientom dostęp do szeregu różnorodnych produktów i usług. Posiadając w Santander konto można korzystać również z usług takich jak:

 1. Karta dopasowana Mastercard lub Visa – to klienci indywidualni mogą decydować o tym, czy płacą za kartę stałą opłatę czy też nie. Co więcej, zarządzanie kartą debetową jest bardzo proste, dzięki udostępnionej przez Santander aplikacji oraz bankowości internetowej. Niezależnie od wybranej opcji, karty zapewniają szereg korzyści w programach lojalnościowych. Wybierając specjalny pakiet za 9 złotych, w prosty sposób można zmienić ją w kartę wielowalutową. 
 2. Aplikacja mobilna – obsługiwana przez większość mobilnych systemów operacyjnych, zapewnia dostęp do rachunku w telefonie oraz systemu płatności BLIK. W ten sposób realizacja przelewu czy płatności za rachunki lub faktury, możliwa jest w każdy miejscu, bez konieczności wykorzystywania do tego komputera lub laptopa 
 3. Płatności mobilne – wystarczy telefon, aby uregulować rachunek za zakupy w sklepie, restauracji czy stacji benzynowej. Santander umożliwia realizację płatności za pomocą Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay.
 4. Konto 24 walutowe prowadzone w EUR, USD, GBP oraz CHF. 
 5. Konto oszczędnościowe – dostępne zarówno dla oszczędności w złotych, jak i walutach obcych. Zapewnia możliwość swobodnego i elastycznego oszczędzania, według indywidualnych potrzeb. 
 6. Automatyczne oszczędzanie – to oszczędnościowe Konto Systematyczne, które pozwala sukcesywnie zwiększać posiadane oszczędności, przy okazji realizacji innych transakcji. Co więcej, jeżeli klient korzystający z Automatycznego oszczędzania przekaże w ten sposób na konto co najmniej 20 złotych, to w kolejnym miesiącu jego oprocentowanie będzie wyższe, dla salda do 20 000 złotych. 
 7. Kantor BZWBK24 – to wygodny i szybki sposób na wymianę walut, za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Usługa ta przeznaczona jest dla osób posiadających rachunek walutowy (np. prowadzony w Euro), na który przelewane są środki w danej walucie.

Jak wygląda Konto Santander

Pulpit główny:

Wykonywanie przelewu:

Konto Santander dla młodych

Konto Santander może posiadać każdy. Specjalna oferta rachunku dla młodych, to ciekawe rozwiązanie, które „rośnie” wraz z dzieckiem. Bank oferuje bowiem prowadzenie rachunku już od pierwszego dnia życia młodego człowieka. Konto Santander dla młodych dostępne jest w trzech wariantach:

 1. Dla dzieci od 0 do 12 lat – konto bez karty to swoistego rodzaju skarbonka dla dziecka. Rodzice mogą zlecić otwarcie konta już od pierwszego dnia życia maluszka. Co więcej, saldo do 3000 złotych objęte jest oprocentowaniem na poziomie 6% w skali roku. Dodatkowo dzieci mogą korzystać z portalu edukacyjnego – Finansiaki, który wprowadza je w świat finansów poprzez zabawę;
 2. Dla osób od 13 do 17 roku życia – to konto i karta debetowa wraz z usługami Santander internet/mobile dla nastolatków, którzy za zgodą rodziców mogą samodzielnie wnioskować o otwarcie konta. To pierwszy krok ku samodzielności, a przy okazji możliwość wspierania akcji charytatywnych organizowanych przez Santander Bank Polska S.A.;
 3. Dla osób od 18 do 25 roku życia – Konto Santander dla osób pełnoletnich to dostęp do pełnej oferty banku. Młodzi klienci indywidualni Santander Banku Polska S.A. mogą korzystać z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, a także wielu dodatkowych produktów i usług. Nie płacą przy tym za prowadzenie konta, wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie, a także przelewy (również te na telefon).

Jak założyć Konto Santander

Santander Bank Polska S.A. dba o to, aby jego oferta była jak najbardziej elastyczna. Co za tym idzie, Konto Santander można założyć tak, jak się lubi. Online, telefonicznie lub tradycyjnie – podczas spotkania z doradcą w oddziale bankowym. 

Nowi klienci, którzy nie korzystali z żadnych usług Santander Bank Polska S.A. mogą złożyć wniosek o uruchomienie konta przez Internet, telefonicznie (w czasie rozmowy z konsultantem lub poprzez usługę mobilną), a także w placówce banku. 

Aby założyć konto przez Internet należy:

 1. Skorzystać ze strony banku
 2. Wybrać przycisk „Załóż konto”.
 3. Wybrać sposób potwierdzenia swojej tożsamości poprzez:
  • rozmowę wideo z konsultantem – konto będzie dostępne w około 5 minut, po zweryfikowaniu wniosku;
  • przelew bankowy z rachunku prowadzonego w innym banku – 1 złoty musi być przesłany z rachunku prowadzonego na te same dane klienta, które zostaną wskazane we wniosku o uruchomienie konta. Rachunek dostępny będzie nawet w ciągu 10 minut;
  • spotkanie z kurierem – w czasie spotkania w ustalonym terminie należy okazać kurierowi dokument tożsamości, a także podpisać dostarczoną umowę. Konto będzie uruchomione w ciągu około 3-5 dni.
 4. Wypełnić wniosek podając swoje dane: imię/imiona, nazwisko, obywatelstwo, kraj urodzenia, numer telefonu oraz adres mailowy. Decydując się na złożenie wniosku w formie elektronicznej, należy wyrazić zgodę na kontakt w sprawie realizacji wniosku.

Obiektywnie o Koncie Santander

Jedno konto i wiele opcji? Okazało się, że to świetne posunięcie, które zapoczątkował BZ WBK S.A., a którego kontynuatorem jest Santander Bank Polska S.A. Rachunek osobisty skonstruowano w taki sposób, że praktycznie każdy może z niego korzystać. Wybierając spośród różnych opcji dodatkowych, klient tworzy w pełni spersonalizowany produkt. Samodzielnie, bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności. Ogromnym atutem jest to, że parametry konta można zmienić w dowolnym momencie, a z oferty banku może korzystać cała rodzina. 

Warto również na bieżąco śledzić liczne promocje bankowe, których w Santander Bank Polska S.A. nie brakuje. 

Konto Santander to atrakcyjna i bardzo uniwersalna oferta rachunku osobistego. Jak każdy produkt bankowy ma jednak swoje mocne i słabe strony. Zanim zawarta zostanie umowa, warto zwrócić na to uwagę.

Informacje o Santander Bank Polska

Santander Bank Polska to jedna z większych instytucji finansowych w Polsce. Suma jego aktywów została oceniona na 134 501 milionów złotych. Obecnie posiada on blisko 1000 placówek na terenie całego kraju.

Konta, promocje i opinie w Santander Bank Polska
Więcej o Santander Bank Polska

Opinie o Koncie Santander w Santander Bank Polska

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Karolina
  Korzystam od około 5 lat. Wcześniej wbk, teraz Santander i nigdy nie byłam zadowolona tak jak teraz. Kiedyś miałam strzeżenia do częstych przerw technicznych, ale teraz już ich praktycznie nie ma, wiec aplikacja i karta działa bez zarzutu. Aplikacja nie ma wszystkich opcji, ale wystarczy się zalogować na centrum24.pl ma tel i wszystko można załatwić. Mi się sprawdza, nic nie płace. 10/10
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Karolina Konto Jakie Chcę
  santander wcześniej bzwbk polecam bank wcześniej moi rodzice mieli i dziadkowie takie konto rodzinne przechodzące z pokolenia na pokolenie bardzo mało opłat niskie prowizje na koncie kredytowym małe raty cóż więcej pisać sale plusy brak wad ukrytych i kosztów.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Grzesiekk
  Świetne konto, odkąd przejął ich Santander jest coraz lepiej. Konto jest darmowe i nie ma na co narzekać. Zero usterek, wprowadzają ciągle nowinki technologiczne. Jedym słowem super!
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  baq
  drogo. trzeba się pilnować na każdym kroku żeby nie zapłacić
  Odpowiedz
  • Patrycja
   baq
   Mam konto już długo też zaczynałam od WBK i byłam zadowolona. Niestety kiedy przejęli. Non stop dostaje wiadomości zmiana w regulaminie. Czas przejść do innego banku.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  MirkeMirek
  Miałem konto bzwbk jeszcze za młodości i było wszystko super, tanio stabilnie itp.. ale potem coraz gorzej.. wprowadzili sporo opłat różnych. Konto Jakie Chce niby sporo naprawili ale i tak mam wrażenie, że zaraz podniosą opłaty. Ja przeszedłem do konkurencji.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  aldona96
  Przeszłam z Konta Godne Polecenia i powiem że jest dobrze, fajne są te opcje personalizacji chociaż jeszcze nie korzystałam.

  Póki co mam poniżej 26 lat więc wychodzi bardzo tanio. Później się zobaczy.
  Odpowiedz