Bank SMART

Bank SMART - Opisy kont, promocje i opinie

Bank SMART to część FM Bank PBP S.A. Powstał w roku 2014. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Sławomir Lachowicz, który założył również mBank.

Podstawowym założeniem, które przyświecało specjalistom w trakcie zakładania SMART, była chęć stworzenia pierwszego w pełni mobilnego banku. Swoją ofertę Bank chętnie kieruje w stronę osób pracujących zagranicą. Oferuje on bardzo tanie, bo posługujące się korzystnym przelicznikiem, konto walutowe, dokładnie w euro, które ma zastąpić konieczność otwierania rachunku w lokalnej instytucji. Ponieważ SMART z zasady nie posiada siedzib stacjonarnych, możliwe jest realne obniżenie kosztów obsługi rachunku. Jednym z trwałych założeń właścicieli jest chęć stworzenia dyskontu finansowego, który przede wszystkim będzie przyjazny dla klientów indywidualnych. Obsługa klientów w ramach Banku SMART odbywa się jedynie poprzez zdalne kanały takie jak Internet, telefon i aplikacje mobilne. Obszarem działania Banku jest cała Europa, co z pewnością wyróżnia go spośród konkurentów. Dzięki temu klient korzystać może z ujednoliconej historii kredytowej, co rozwiązuje wiele problemów z rozwijaniem swojej firmy także poza granicami Polski. Dochodzi oczywiście do pełnej integracji środków finansowych na koncie zarówno w złotówkach, jak i w euro. Od 2015 roku wprowadzono konta walutowe także w dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich.

Sesje Elixir w Banku SMART

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 08:00 12:00 14:15
Sesje przychodzące11:3015:3017:30

Przeanalizowane konta w Banku SMART

Bank SMART - SMART Konto
konto osobiste

SMART Konto

SMART Konto to mobilny rachunek osobisty, który masz zawsze pod ręką. Zaprojektowane i stworzone z myślą o użytkownikach smartfonów, jest proste i wygodne w obsłudze, a przy tym całkowicie bezpłatne. SMART Konto to także 0 zł za kartę debetową, przelewy internetowe i wypłaty ze wszystkich bankomatów.  

SMART Konto zostało wycofane z oferty banku w ramach zmiany marki SMART Bank na Nest Bank. O nowym koncie możesz przeczytać na stronie naszej analizy Nest Konta.

Bank SMART - SMART Biznes Konto
konto firmowe

SMART Biznes Konto

SMART Biznes Konto to w pełni nowoczesna i innowacyjna bankowość. Bezpłatne konto firmowe w Banku SMART przeznaczone jest dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, nastawionych na samodzielną obsługę transakcji bankowych. Bank oferuje także bogaty pakiet dodatkowych produktów i usług.

SMART Biznes Konto zostało wycofane z oferty banku w ramach zmiany marki SMART Bank na Nest Bank. O nowym koncie możesz przeczytać na stronie naszej analizy BIZnest Konta.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze znaczeniem pojęć bankowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.