Idea Bank

Stworzony z myślą o przedsiębiorczych i dla przedsiębiorców, od lat wspiera rozwój polskiej gospodarki. Skoncentrowany na świecie biznesu, dostarcza gotowe i sprawdzone rozwiązania, które pozwalają zachować finansową stabilność lub ruszyć na podbój rynku.

Początek historii Idea Banku sięga roku 1991, gdy na polskim rynku pojawiła się instytucja skoncentrowana na finansowej obsłudze firm z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Na przestrzeni lat zmieniała się nie tylko oferta banku, ale i jego nazwy. Kolejno: Polbank S.A., Opel Bank S.A. i GMAC Bank Polska S.A. rozpoznawalne były w wielu miastach Polski. 13 października 2010 roku, bank przyjął nazwę Idea Bank S.A., pod którą działa do dziś. Pod tą też nazwą realizuje przyjęte misje i cele, będąc częścią grupy kapitałowej Getin Holding S.A.

Idea Bank S.A. obsługujący tylko i wyłącznie klientów biznesowych, stworzył bogatą ofertę produktów i usług finansowych. To co wyróżnia bank na tle innych instytucji, to przede wszystkim uproszczone procedury i wielopłaszczyznowe działanie, które wspiera funkcjonowanie firm już od pierwszych dni ich istnienia. Wraz z upływem czasu i wzrostem danej firmy, bank dostarcza nowe, optymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania.

W ramach dostępnych usług i produktów, Idea Bank S.A. oferuje m.in.: konta firmowe, lokaty, konta oszczędnościowe, programy inwestycyjny, leasing, faktoring, kredyty inwestycyjny, a także finansowanie unijne.

Sesje Elixir w Idea Banku

1 Sesja2 Sesja3 Sesja
Sesje wychodzące 09:30 13:30 16:00
Sesje przychodzące10:3014:3016:30

Przeanalizowane konta w Idea Banku

Idea Bank - Konto Firma To Ja
konto firmowe

Konto Firma To Ja w Idea Banku, to znacznie więcej niż rachunek firmowy. To projekt stworzony przez bank i tysiące przedsiębiorców, którzy w jednej ofercie zamknęli wszystko to, co najlepsze dla biznesu. Bez zbędnych opłat, wygórowanych wymagań, za to z bogatym pakietem dodatkowych usług.

Artykuły związane z Idea Bankiem

Idea Bank S.A. kolejny raz przygotował promocję dla firmy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. W „Premiowanie za bankowanie” można zyskać nawet 600 złotych. Wystarczy jedynie posiadać Konto FIRMA TO JA i aktywnie z niego korzystać, a bank każdego miesiąca wypłaci za to dodatkową premię.

Słownik finansowy

Zapoznaj się ze słowniem pojęć finansowych, używanych w naszych artykułach i poradnikach.