Jak zamknąć konto w VeloBank?

Jak zamknąć konto w VeloBank?

Zastanawiasz się, jak zamknąć konto w VeloBanku, ale nie wiesz, od czego zacząć? Niezależnie od tego, czy preferujesz likwidowanie rachunku online, listownie czy osobiście w oddziale, nasz krótki przewodnik pomoże ci przejść przez ten proces krok po kroku. Sprawdź, jak szybko i bezproblemowo zamknąć swoje konto w VeloBanku.

Jak zamknąć rachunek bankowy?

Wydaje ci się, że zamknięcie konta bankowego jest trudne? W rzeczywistości jest to dość prosty proces, który na dodatek możesz przeprowadzić na kilka sposobów. W przypadku VeloBanku, czyli następcy Getin Banku, masz do wyboru następujące opcje:

  • przez internet,
  • listownie,
  • w oddziale banku.

Przyjrzyjmy się im po kolei.

Zamykam konto w VeloBanku przez internet

Zamknięcie rachunku w VeloBanku przez internet jest przede wszystkim wygodne i szybkie, a do tego możesz zrobić to o dowolnej porze w zaciszu własnego domu. W zasadzie to tylko kilka kliknięć dzieli cię od złożenia takiej dyspozycji. Jak zatem zrobić to krok po kroku?

Zacznij od zalogowania się na swoje konto w bankowości internetowej. Następnie poszukaj zakładki „Oferta i wnioski”, w której kolejno wybierzesz opcje „Obsługa” i „Wypowiedzenie umowy rachunku”. W przypadku bankowości mobilnej, czyli aplikacji, będą to opcje „Oferta i wnioski”, a następnie „Nowy Wniosek i Wypowiedzenie umowy rachunku”.

W kolejnym kroku wybierz rachunek, który chcesz zamknąć. Na tym etapie bank poprosi cię o wskazanie przyczyny zamknięcia konta. Gdy tylko to zrobisz, przejdziesz do podsumowania. Jeśli wszystko się zgadza, będziesz mógł autoryzować wniosek kodem SMS. I to wszystko. Gdy tylko upłynie okresie wypowiedzenia umowy, twoje dotychczasowe konto w VeloBank zostanie skutecznie zamknięte. 

Zamykam konto w VeloBanku listownie

Jeśli wolisz tradycyjne metody, wniosek o zamknięcie konta w VeloBank możesz przesłać do banku listownie. Takie pismo możesz napisać samodzielnie lub możesz skorzystać z gotowych wzorów dostępnych w internecie. Najważniejsze jednak jest to, aby we wniosku znalazły się następujące informacje:

  • Twoje dane osobowe: imię i nazwisko oraz adres,
  • numer PESEL,
  • dane kontaktowe: np. numer telefonu, adres e-mail, adres korespondencyjny,
  • nazwę i numer konta, które chcesz zamknąć,
  • numer innego rachunku, na które VeloBank ma przelać środki, jakie zostaną ci na koncie,
  • wycofanie zgody przetwarzania twoich danych osobowych do celów marketingowych.

Dzięki temu bank będzie wiedział, czyje konto ma zamknąć.

W przypadku VeloBanku wniosek o likwidację konta bankowego prześlij na poniższy adres:

Velo Bank S.A.

Rondo Ignacego Daszyńskiego 2C

00-843 Warszawa.

Pamiętaj, aby skorzystać z opcji listu poleconego za potwierdzeniem odbioru, dzięki czemu będziesz miał pewność, że twój wniosek dotarł do banku.

Zamykam konto w VeloBanku w oddziale banku

Jeśli zdecydowałeś się na zamknięcie konta w VeloBanku, możesz złożyć pisemne wypowiedzenie w dowolnym oddziale tego banku. Jeżeli nie wiesz, gdzie on się znajduje, wejdź na stronę internetową VeloBank i skorzystaj z dostępniej wyszukiwarki.

Po udaniu się do wybranej placówki banku całą procedurę zamykania konta przeprowadzi w twoim imieniu pracownik banku. Jednocześnie wybierając ten sposób zamykania konta, pamiętaj, aby mieć przy sobie dokument tożsamości, np. dowód osobisty.

O czym pamiętać przy zamykaniu konta w VeloBanku?

Jak widzisz, zamknięcie konta w VeloBank jest całkiem proste. Niemniej pamiętaj o kilku kwestiach:

Okres wypowiedzenia: Twoje konto bankowe nie zostanie zamknięte od razu. Okres wypowiedzenia umowy z bankiem trwa 30 dni, w trakcie których bank naliczy standardowe opłaty.

Przelew środków: Możesz wypłacić swoje środki jeszcze przed zamknięciem konta w VeloBanku. Jednak jeśli tego nie zrobisz, bank sam przeleje te pieniądze na wskazane przez ciebie konto.

Środki na ostatnie opłaty: Na swoim koncie zostawi niewielką nadwyżkę, wynoszącą kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych, aby pokryć ewentualne opłaty.

Debet: Bank nie zamknie twojego konta, jeśli znajduje się na nim debet. Dlatego też w przypadku ujemnego salda, najpierw spłać zadłużenie, by móc zlikwidować dany rachunek.

Jak widzisz, w zamykaniu konta w VeloBanku nie ma nic trudnego. Wystarczy, że wybierzesz najwygodniejszą dla siebie metodę i będziesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby sprawnie zakończyć współpracę z bankiem. Dlatego też, jeśli nie jesteś zadowolony z oferty swojego banku, nie wahaj się zmienić konta na inne.

Źródła:

Komentarze i opinie użytkowników

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
Bądź pierwszy, napisz opinię!