eKonto osobiste w mBanku

eKonto osobiste w mBanku
Źródło: Strona WWW mBanku

eKonto osobiste to najczęściej wybierany rachunek bankowy w ofercie mBanku. Wyróżniają go niskie opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku, ciekawe promocje, a także dostęp do innowacyjnej aplikacji mobilnej. Zobacz, czy eKonto osobiste w mBanku to wybór dla Ciebie.

eKonto osobiste w skrócie
Konto 0 zł
Karta 0 / 10 zł
Bankomaty 0 / 2,5 zł
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
Xiaomi Pay
eKonto osobiste w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • Innowacyjna aplikacja mobilna
 • Brak opłat za prowadzenie
 • Brak prowizji za wypłaty z zagranicznych bankomatów
 • Funkcja automatycznego oszczędzania (Moje Cele)
 • Brak opłat za przelewy w kraju i w Europie

Wady konta:

 • Prowizja na wypłaty z bankomatów poniżej 100 złotych
 • Opłata za kartę przy zbyt niskiej sumie transakcji

Czym wyróżnia się eKonto osobiste w mBanku?

Rachunek bankowy, jakim jest eKonto osobiste, to najchętniej wybierana propozycja mBanku. Będzie dla Ciebie doskonałym wyborem, jeśli chcesz założyć swój indywidualny rachunek bankowy i nie martwić się o opłaty. Wszystkie najważniejsze usługi związane z eKontem osobistym, a w tym jego prowadzenie, są darmowe.

Jeśli nie jesteś klientem mBanku, możesz też skorzystać z wielu promocji. Łącznie płaci on nawet 450 złotych, ale trzeba spełnić cztery warunki. Aby to zrobić, musisz założyć konto przez aplikację, zamówić kartę bankową i korzystać z niego zgodnie z warunkami promocji. Ostatnie 100 zł otrzymasz za założenie eKonta junior dla swojego dziecka.

Opłaty i prowizje

Korzystając z eKonta osobistego nie musisz martwić się o wysokie opłaty oraz prowizje. Otwarcie i prowadzenie Twojego rachunku jest w pełni darmowe. To samo dotyczy praktycznie wszystkich czynności związanych z kontem. Poniżej możesz zapoznać się z tym, jak dokładnie wyglądają opłaty za eKonto osobiste w mBanku.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zl

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

0 zł

Karty

Typ karty płatniczej
 • Visa payWave
 • MasterCard PayPass™
 • MasterCard PaySIM
Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • realizacja płatności NFC (karta MasterCard Debit PaySIM)
 • usługa cashback
 • zabezpieczenie 3D Secure
 • karta wielowalutowa
 • program rabatowy
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

10 zł w przypadku braku transakcji za min. 350 zł

Płatności mobilne
Xiaomi Pay

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce
 • 0 zł - w bankomatach mBanku i Planet Cash przy kwocie min. 300 zł
 • 2,50 zł - w bankomatach mBanku i Planet Cash w przypadku kwot mniejszych niż 300 zł
 • 5 zł - pozostałe bankomaty
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem
 • 0 zł - przy kwocie min. 300 zł
 • 2,50 zł -w przypadku kwot mniejszych niż 300 zł
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą

0 zł + 5,9% prowizji za przewalutowanie

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - we wpłatomatach mBanku, sieci Planet Cash, Cashline
 • 0,5%, min. 5 zł - we wpłatomatach sieci Euronet

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

5 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,35% kwoty przelewu, min. 20,00 zł, max. 200,00 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł za realizację + 2 zł miesięcznie za korzystanie z polecenia zapłaty

Usługi oferowane w ramach eKonta osobistego

Decydując się na założenie eKonta osobistego możesz korzystać z niego wykorzystując aplikację mobilną. Jest ona dostępna do ściągnięcia w sklepach Google Play, a także App Store.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa

Aplikacja pozwoli Ci na pełną kontrolę swojego rachunku bankowego. Za jej pomocą możesz wykonywać przelewy, bądź korzystać z płatności mobilnych BLIK. Aplikacja służy także do autoryzowania operacji związanych z kontem przeprowadzanych na innym urządzeniu.

Dzięki konieczności uwierzytelniania transakcji internetowych możesz liczyć na pełne bezpieczeństwo swoich środków. W ten sposób swoje konto możesz też kontrolować za pomocą strony służącej do bankowości internetowej.

Płatności mobilne

mBank oferuje też spory wybór w zakresie płatności mobilnych. Oczywiście w ramach eKonta osobistego możesz korzystać z systemu BLIK. Oprócz tego konto można połączyć z Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay i Fitbit. Dzięki temu dostęp do swojej karty uzyskasz mając przy sobie jedynie telefon, bądź smartwatcha.

Oszczędzanie

Do oszczędzania posłuży Ci specjalna funkcja Moje cele. W jej ramach aplikacja będzie automatycznie przesyłać niewielkie kwoty na cel oszczędnościowy. Może to być zaokrąglenie każdej transakcji, stała kwota, czy też wartość procentowa z wykonywanych płatności. Oszczędności są dodatkowo objęte standardowym oprocentowaniem w wysokości 0,5%. Przy spełnieniu warunków promocji może ono wynosić 5,5% lub 7%.

mOkazje

Klienci mBanku mogą też korzystać z usługi mOkazje. Jest to program, który upoważnia do otrzymywania zniżek, najczęściej pod postacią zwrotów, do współpracujących z nim marek. Nowe promocje regularnie pojawiają się w ofercie i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Aby móc z nich skorzystać, musisz przystąpić do programu mOkazje za pomocą aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Z reguły wystarczy zrobić zakupy poprzez dedykowany link lub zapłacić kartą.

Wybierz eKonto osobiste dla swoich potrzeb

Możesz skorzystać też z jednej z proponowanych przez mBank alternatyw dla standardowego eKonta osobistego. Dla osób w wieku od 13 do 24 lat przeznaczone jest eKonto dla młodych. Korzystając z niego, możesz liczyć na całkowity brak opłat za prowadzenie rachunku, wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą oraz przelewy internetowe.

eKonto dla młodych

eKonto dla młodych oferuje wiele funkcji znanych z eKonta osobistego. Mowa tu na przykład o wirtualnej skarbonce, czyli opcji Moje cele. Znacząco ułatwi ona oszczędzanie, automatycznie przelewając zaokrąglenie kwoty, ustaloną wcześniej wartość w procentach, lub stałą kwotę przy każdej transakcji. eKonto dla młodych pozwoli Ci także na zamówienie spersonalizowanej karty z wybranym przez Ciebie zdjęciem.

eKonto Junior

eKonto Junior to z kolei propozycja, z której powinieneś skorzystać, jeśli masz dziecko w wieku do 13 lat. W ten sposób założysz dla niego pierwsze konto bankowe. Za jego pomocą możesz na przykład zacząć oszczędzać na jego przyszłość. Dla tego rachunku bankowego stworzona jest nawet specjalna aplikacja mBank Junior.

Dzięki eKoncie Junior Twoja pociecha będzie mogła bezpiecznie płacić za siebie np. w trakcie wycieczek szkolnych. Kieszonkowe zamiast w portfelu znajdzie się na koncie połączonym z opaską płatniczą. Kiedy Twoje dziecko będzie musiało za coś zapłacić, wystarczy, że zbliży ją do terminala, o czym od razu zostaniesz powiadomiony.

Kto może otworzyć eKonto osobiste w mBanku?

Produkt, jakim jest eKonto osobiste, mBank kieruje do klientów indywidualnych, którzy ukończyli 24 lata. Decyduje się na nie wielu Polaków, którym zależy na szybkim dostępie do swojego rachunku i niskich opłatach za prowadzenie. Dla osób młodszych są przeznaczone produkty pokrewne, takie jak wspomniane eKonto Junior do 13 roku życia, a także eKonto dla młodych kierowane dla osób od 13 do 24 roku życia.

Jak można założyć to konto?

Swoje eKonto osobiste w mBanku możesz założyć na wiele sposobów. Jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnego załatwiania spraw, wystarczy, że udasz się do placówki, a pracownicy banku błyskawicznie Ci w tym pomogą. eKonto osobiste można jednak bez problemów założyć przez Internet lub nawet aplikację mobilną.

Chcąc założyć konto w domowym zaciszu, będziesz potrzebował aplikacji mobilnej mBanku, a także dowodu osobistego. Za pomocą aplikacji wypełnij wniosek, a następnie zaakceptuj umowę, wykorzystując do tego kod SMS przesłany na Twój numer telefonu. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją, aby ostatecznie aktywować konto.

Założenie eKonta osobistego w mBanku to naprawdę prosta procedura, którą można zająć się w kilkanaście minut. Jeśli otworzysz je bez wychodzenia z domu, nie zapomnij o odwiedzeniu banku przy dogodnej okazji, by potwierdzić tożsamość. Bez tego nie będziesz mógł korzystać z wyższych limitów transakcyjnych, zdalnej akceptacji wniosków kredytowych, czy też dostępu do załatwiania spraw urzędowych.

Jak wygląda eKonto osobiste

panel transakcyjny ekonta osobistego w mbanku

Obiektywna ocena eKonta osobistego

Rachunek bankowy w postaci eKonta osobistego w mBanku to rozwiązanie popularne, z którego korzysta wielu Polaków. Wyróżnia go brak opłat za otwarcie oraz prowadzenie, darmowe wypłaty w bankomatach powyżej 100 zł oraz za granicą. Na uwagę zasługują również opłaty za korzystanie z karty. Te są niskie, a gdy uda się wykonać transakcje na łączną sumę 350 zł w okresie rozliczeniowym, przestają obowiązywać.

Z eKonta osobistego w mBanku skorzystasz najbardziej, jeśli chcesz otworzyć swój prywatny rachunek do załatwiania bieżących spraw. To dobry wybór, gdy zależy Ci na innowacyjnej oraz intuicyjnej aplikacji mobilnej, a także bogatym systemie premii np. za polecanie banku. Korzystając z tego rachunku bankowego możesz też liczyć na błyskawiczną pomoc konsultantów z mLinii, którzy są w stanie szybko rozwiązać wszelkie problemy.

Najczęściej zadawane pytania

eKonto osobiste możesz założyć przez Internet w kilku prostych krokach. Potrzebujesz do tego aplikacji mobilnej mBanku. Konto można założyć na selfie lub e-dowód (dowód osobisty z warstwą elektroniczną).

Otwarcie i prowadzenie eKonta osobistego mBanku jest w pełni darmowe. To pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych w skali roku.

Do założenia eKonta osobistego nie jest wymagane korzystanie z karty debetowej. Tą warto jednak posiadać, aby móc nią zapłacić na wypadek, gdybyś zapomniał ze sobą telefonu.

Wypłaty z bankomatów w przypadku eKonta osobistego są darmowe już od kwoty 100 zł. Co istotne, obowiązuje to również za granicą. W przypadku wypłaty kwoty poniżej 100 zł, doliczana jest prowizja w wysokości 2,50 zł.

eKonto osobiste pozwala korzystać z najpopularniejszych płatności mobilnych: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay oraz Fitbit.

Informacje o mBanku

W 2015 roku mBank znalazł się tuż za podium największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Odnotował równocześnie kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Przez długi czas mBank utrzymuje również status lidera w zakresie bankowości elektronicznej.

Konta, promocje i opinie w mBanku
Więcej o mBanku

Opinie o eKoncie osobistym w mBanku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Aki
  Po 5 latach współpracy niestyty zostaje zmuszony przez politykę banku do rezygnacji u nich z konta. Zamknięto mi lokalny oddział banku (mieszkam w Zakopanem) najbliższy 50km stąd Tak samo najbliższy darmowy wplatomatu.
  30km... Śmiech na sali.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Daniel
  Złodziej ukradł 200 PLN z konta (transakcja Internetowa kartą). Szybki kontakt z mBank, zastrzeżenie karty, chargeback et voila! $$$ wróciła do swojego pierwotnego właściciela.
  THX mBank z szybkie działanie.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  sefsfsdf
  Do wczoraj byłam bardzo zadowolona z mBanku a mam tam konto już kilka lat. Niestety natrafiłam na bardzo niemiłą i niekompetentną panią konsultant. Nie udzieliła mi właściwie żadnej porady twierdząc że nie wolno jej tego robić. Zastanawiam się więc co zatem robi konsultant w mBanku? Chyba czas pomyśleć o zmianie banku.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Sara
  Do wczoraj byłam bardzo zadowolona z mBanku a mam tam konto już kilka lat. Niestety natrafiłam na bardzo niemiłą i niekompetentną panią konsultant. Nie udzieliła mi właściwie żadnej porady twierdząc że nie wolno jej tego robić. Zastanawiam się więc co zatem robi konsultant w mBanku? Chyba czas pomyśleć o zmianie banku.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Paweł87
  Świetne konto. Używam od 3-4 miesięcy i bardzo sobie chwalę, wcześniej miałem pko - bez porównania. mBank zrobił kawał dobrej roboty, z panelu mało korzystam ale aplikacja mobilna to jest magia! Polecam wszystkim.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Kot
  Do tej pory byłam zadowolona, ale dziś *** mnie konkretnie. Zablokowany dostęp przez internet jako powód podali to że loguje się z różnych urządzeń. Przez 2 godziny próbowałam odblokować to na mlinii gdzie poza czekaniem na konsultanta odsyłano mnie do innego na którego też trzeba było czekać i żaden mi tego nie odblokował. Jutro likwiduje konto i zmieniam bank.
  Odpowiedz
  • Haz
   Kot
   kwestia zabezpieczeń to chyba ważna sprawa i lepiej dobrze zabezpieczyć system niż nic nie robić. Ja też sobie kiedyś zablokowałem dostęp ale szybko mi go odblokowali po poprawnej weryfikacji.
   Odpowiedz
  • Dorota
   Kot
   Właśnie dziś miałam to samo, chciałam zapłacić rachunki i dowiedziałam się mam zablokowane smsy. Dwie godziny i cztery połączenia z konsultantem i udało się. Paranoja jakaś, a wszystko przez to, że parę dni temu chciałam zalogować się do banku przez telefon. Też zmieniam bank, definitywnie.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  s0bota
  Z plusów:
  - super nowoczesny portal www do zarządzania kontem,
  - opłaty za rachunek / kartę
  - dużo dodatkowych usług i promocji

  Z wad przede wszystkim opłata za bankomat. Może nie każdy ich potrzebuje ale jednak kilka złoty miesięcznie potrafi się uzbierać.
  Odpowiedz
  • Joanna
   s0bota
   I tu się zgadzam w 100%.
   Ja również czasami nie mam możliwości wypłaty pieniędzy w danym bankomacie.
   Lub bankomat ma limit na wyplate gotowki, więc za kazdą transakcje muszę płacic 7zł!!!!
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  wiolka
  Konto super, może wcześniej nie miałam dużo innych rachunków ale mbank mi teraz bardzo odpowiada. Przekonała mnie promocja, której nagrodę szybko otrzymałam. Polecam serdecznie te konto osobiste każdemu.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  player
  Skusiłam się na ekonto ponieważ zależało mi na prostym koncie internetowym. Niby wszystko ok, opłaty w porządku. Jednak co jakiś 2-3 tyg jakieś przerwy w działaniu i to zawsze kiedy mam coś do załatwienia. Nie wiem może to jakieś tymczasowe problemy ale ocenę obcinam za to.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  5tka
  Konto pierwsza klasa. Używam tylko internetowego dlatego dla mnie eKonto od mBanku to najlepsza opcja na rynku. Przeanalizowałem sporo ofert na rynku ale mBank deklasuje wszystkich.

  Polecam!
  Odpowiedz