mKonto Intensive w mBanku

mKonto Intensive w mBanku
Źródło: Strona WWW mBanku

Podstawowe konta osobiste są w zupełności wystarczające dla większości osób. mBank nie zapomina jednak o klientach, którzy dysponują większymi funduszami i co za tym idzie, mają bardziej wygórowane wymagania. Dla takich osób przeznaczone jest mKonto Intensive. Ma ono pozwolić na więcej i zapewnić swobodę w korzystaniu z bankowości internetowej na całym świecie. Zobacz, jakie korzyści zapewnia rachunek mKonto Intensive.

mKonto Intensive w skrócie
Konto 0 / 49,50 zł
Karta 0 zł
Bankomaty Tak
Przelew internetowy 0 zł
Płatności mobilne
mKonto Intensive w naszych rankingach
Ocena konta:
Wysokość opłat:
Dostęp internetowy i mobilny:
Promocje i premie:
Dodatkowe usługi i korzyści:

Zalety konta:

 • duży wybór kart debetowych (Visa/Mastercard Intensive lub Visa Świat Intensive)
 • niskie opłaty za przelewy krajowe i zagraniczne
 • możliwość skorzystania z 3 natychmiastowych przelewów w wmiesiącu za darmo
 • duży wybór dostępnych płatności mobilnych
 • brak konieczności wyrabiania karty debetowej do konta

Wady konta:

 • brak zindywidualizowanego doradztwa z różnych dziedzin dla klientów
 • wysoka opłata za prowadzenie konta

Czym wyróżnia się mKonto Intensive w mBanku?

Oferowane przez mBank konto mKonto Intensive to jeden z najlepszych rachunków bankowych w ofercie. Jest to produkt przeznaczony dla klientów, którzy posiadają spore oszczędności lub wysokie miesięczne wpływy na konto. To właśnie oni skorzystają najlepiej z dodatkowych korzyści i usług oraz unikną miesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku.

Co ważne, uniknięcie opłaty za prowadzenie rachunku w przypadku mKonta Intensive nie wymaga wykonywania transakcji na określone kwoty. Dlatego to dobry wybór dla osób, które nie korzystają regularnie z konta bankowego, lecz chcą mieć dostęp do związanych z nim korzyści.

mKonto Intensive to także doskonały wybór przez dostęp do dobrze ocenianej aplikacji mobilnej. mBank to jeden z liderów bankowości internetowej oraz mobilnej w kraju. Bank ten w ramach mKonta Intensive zapewnia też opcje inwestycyjne dla osób, które szukają sposobu na inwestowanie swoich środków.

Opłaty i prowizje

mKonto Intensive to produkt finansowy, który nie wiąże się z wieloma opłatami oraz prowizjami. Płatne jest tylko prowadzenie rachunku przy niespełnieniu warunków umowy oraz wykonywanie przelewów zagranicznych SWIFT, a także europejskich SEPA. Prowizją są z kolei objęte płatności, czy też wypłaty z bankomatów w obcej walucie. Wysokość opłaty za przewalutowanie zależy od rodzaju karty, a także wybranej waluty. Poniżej dostępne są dokładne dane dotyczące opłat i prowizji związanych z mKontem Intensive.

Podstawowe informacje

Aplikacja mobilnaTak
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie konta

49,50 zł

0 zł przy miesięcznych wpływach na poziomie min. 7000 zł lub gdy suma aktywów w mBanku wynosi min. 100 000 zł

Karty

Typ karty płatniczej
 • Visa Intensive
 • MasterCard Intensive
 • Visa Świat Intensive (karta debetowa wielowalutowa)
Funkcjonalności karty
 • realizacja płatności zbliżeniowych
 • realizacja płatności internetowych
 • usługa cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - Visa Intensive
 • 0 zł - MasterCard Intensive
 • 10 zł – Visa Świat Intensive
Płatności mobilne

Bankomaty

Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem

0 zł

Wypłata gotówki w bankomatach za granicą
 • 0 zł za wypłaty realizowane za pomocą Visa Świat Intensive
 • 0 zł za wypłaty + opłata za przewalutowanie, w przypadku karty MasterCard wynosi ona 2% wartości transakcji w euro i 3% za wypłaty w pozostałych walutach, natomiast przy wypłatach realizowanych kartą VISA pobierana jest opłata w wysokości 5,9% wartości transakcji)
Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Przelewy i zlecenia

Przelew krajowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Przelew na telefon BLIK

0 zł

Przelew europejski SEPA

5 zł

Przelew zagraniczny SWIFT

0,35% kwoty przelewu, min. 20,00 zł, max. 200,00 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Przejdź na stronę banku

Usługi oferowane w ramach mkonta Intensive

Podstawowa usługa w ramach mKonta Intensive to dostęp do karty debetowej Visa Intensive lub Mastercard Intensive. Karty są w pełni darmowe w Polsce przy płatnościach zbliżeniowych lub tradycyjnych oraz w tracie wypłat z bankomatów. Jedyne dodatkowe koszty generują w trakcie płatności za granicą. Opłata za przewalutowanie to 2% dla transakcji w euro i 3% dla transakcji w innych walutach w przypadku karty Mastercard Intensive. Osoby korzystające z karty Visa muszą być gotowe na wyższą, wynoszącą 5,9% opłatę.

Karta Visa Świat Intensive

Za dodatkową opłatą można też zdecydować się na kartę Visa Świat Intensive. To karta debetowa przeznaczona dla osób często podróżujących. Jedyny dodatkowy koszt związany z jej użytkowaniem to miesięczna opłata w wysokości 10 złotych. Poza tym jest w pełni darmowa. Nie musisz martwić się m.in. o dodatkowe prowizje za przewalutowanie, czy też wypłaty z obcych bankomatów.

Karta kredytowa Mastercard Intensive

Jeśli chcesz zwiększyć swoje możliwości finansowe, możesz też dodatkowo wybrać kartę kredytową World Mastercard Intensive. To ona pozwala na zaciągnięcie bezodsetkowego kredytu nawet na 54 dni. RRSO to 10,47%, a ponadto karta umożliwia darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Rozbudowana bankowość mobilna

mKonto Intensive to także rozbudowana bankowość mobilna. mBank to jeden z liderów pod tym względem, dzięki czemu może dostarczyć intuicyjną i bardzo wysoko ocenianą aplikację mobilną. Oczywiście nie można zapominać o bankowości internetowej. Korzystanie zarówno ze strony w internecie, jak i aplikacji jest darmowe i pozwala na skorzystanie z pełnych możliwości mKonta Intensive.

Usługa Concierge

mBank dodatkowo udostępnia też bezpłatną usługę Concierge. Polega ona na współpracy z asystentem, który w razie potrzeby pomoże w organizacji codziennych spraw. Może on zamówić taksówkę, wynająć samochód, zorganizować mechanika, hydraulika, czy elektryka, czy nawet nianię. Usługa Concierge pozwala nawet na otrzymanie pomocy w zakresie organizacji zagranicznego wyjazdu.

eMakler i inne możliwości inwestycyjne

Jedną z ważniejszych części mKonta Intensive jest usługa eMakler. Pozwala ona na swobodne inwestowanie na giełdach z dowolnego miejsca na świecie. Osoby, które nie posiadają wystarczającego doświadczenia w tym zakresie, mogą też liczyć na pomoc w ramach supermarketu funduszy inwestycyjnych. Jeśli nie wiesz, w co inwestować możesz tam postawić na jedną z inwestycji przygotowanych przez ekspertów od rynku papierów wartościowych.

W ramach usługi maklerskiej masz do wyboru to, jak chcesz inwestować swoje pieniądze. Gdy nie chcesz poświęcać zbyt wiele czasu, możesz wybrać przygotowane przez ekspertów mBanku strategię w ramach opcji mFundusze.

Z kolei, gdy dysponujesz nieco większą wiedzą w temacie inwestowania na giełdzie, możesz zacząć samodzielnie wybierać fundusze, w które inwestujesz. To Ty wybierasz wtedy strategię, jaką obierzesz i podejmujesz większe ryzyko, jednocześnie mogąc dużo więcej zyskać.

Każda osoba z mKontem Intensive może też w pełni samodzielnie inwestować na giełdzie za pomocą mBanku, który pobierze za to swoją prowizję. To jednak oznacza najwyższe ryzyko. To doskonała opcja dla osób mających dużą znajomość mechanizmów działania giełdy.

Obsługa premium

Do swojego konta będziesz miał przypisanego osobistego eksperta, który pomoże Ci w rozwiązaniu wszelkich problemów. Możesz się z nim skontaktować za pomocą aplikacji mobilnej. Ponadto w ramach mKonta Intensive masz też priorytetowe połączenie na mLinii, dzięki czemu szybciej otrzymasz pomoc techniczna.

W pakiecie konto oszczędnościowe

Oczywiście mKonto Intensive umożliwia otwarcie dodatkowego konta oszczędnościowego. Jest to eKonto oszczędnościowe, które w określonych warunkach oferuje oprocentowanie nawet do 4,8%. W większości wypadków tak wysokie oprocentowanie jest jednak dostępne jedynie w formie promocji. W normalnych warunkach wynosi ono do 1%.

Kto może otworzyć mKonto Intensive w mBanku?

mKonto Intensive może otworzyć każda osoba, która ukończyła 18 lat. mBank tworząc ten rachunek bankowy robił to głównie z myślą o osobach, które dysponują sporymi funduszami i to one najbardziej na nim skorzystają. Dlatego z mKonta Intensive najlepiej korzystać posiadając spore miesięczne wpływy, a także oszczędności, które można np. inwestować. W innym wypadku trzeba liczyć się ze sporą opłatą za prowadzenie rachunku bankowego, która wynosi prawie 50 zł miesięcznie.

Jak można założyć to konto?

Dzięki temu, że mBank to lider bankowości elektronicznej, mKonto Intensive można założyć w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Najbardziej opłacalną metodą jest skorzystanie z aplikacji mobilnej mBanku. Robiąc to poprzez selfie, można bowiem liczyć na bonus w wysokości 150 złotych. Jak założyć konto w aplikacji mobilnej? To bardzo proste. Najpierw musisz oczywiście ją pobrać. Następnie uzupełnij swoje dane we wniosku o założenie konta i potwierdź swoją tożsamość. W tym celu wykonaj selfie zgodnie z instrukcjami w aplikacji.

Na otworzenie mKonta Intensive pozwala również bankowość internetowa, a dokładniej strona mBanku. Tam również wystarczy uzupełnienie danych we wniosku, a także potwierdzenie swojej tożsamości np. za pomocą e-dowodu.

Jeśli masz nieco więcej czasu możesz też wybrać się po prostu do placówki banku. Tam otworzenie mKonta Intensive będzie miało dosyć standardowy przebieg. Pracownik mBanku użyje Twoich danych do stworzenia wniosku i przygotowania umowy, a także potwierdzi Twoją tożsamość.

Nasza opinia o mKoncie Intensive

Oferowane przez mBank mKonto Intensive to jeden z wielu rachunków bankowych w rynkowym segmencie premium. Oferuje bardzo podobne usługi, czy też korzyści co konkurencyjne konta w tej kategorii. Warto jednak wyróżnić dostęp do karty Visa Świat Intensive. Za jedyne 10 zł miesięcznie pozwala ona na darmowe przewalutowanie i wypłaty z bankomatów na całym świecie. Z tego powodu to doskonały wybór dla osób często podróżujących. Na pochwałę zasługuje też brak miesięcznych opłat bez konieczności spełniania warunków w przypadku kart Visa Intensive lub Mastercard Intensive.

Aby zdecydować się na mKonto Intensive, warto posiadać już całkiem spore oszczędności lub niemałe wpływy miesięczne. W ten sposób można uniknąć wysokiej opłaty za prowadzenie rachunku. W innym wypadku takie konto nie ma większego sensu, gdyż można znaleźć wiele tańszych rachunków oferujących darmowe przelewy, czy też wypłaty z bankomatów.

Najczęściej zadawane pytania

Aby założyć mKonto Intensive, musisz wejść na stronę mBanku i przejść przez proces przygotowywania wniosku. Wszystkie kroki konieczne do uruchomienia rachunku będą wyświetlane na ekranie.

Miesięczna opłata za prowadzenie mKonta Intensive wynosi 49,50 zł. Przy spełnieniu odpowiednich warunków, prowadzenie rachunku jest jednak darmowe.

Rachunek mKonto Intensive nie wymaga zamówienia fizycznej wersji karty debetowej. Dozwolone jest korzystanie jedynie z wirtualnego odpowiednika.

Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą są darmowe. W przypadku niektórych kart oferowanych w ramach mKonta Intensive są jednak objęte prowizją za przewalutowanie.

Użytkownicy mKonta Intensive mogą korzystać z płatności mobilnych BLIK, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay, FitBit Pay oraz Xiaomi Pay.

Informacje o mBanku

W 2015 roku mBank znalazł się tuż za podium największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Odnotował równocześnie kilkunastoprocentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Przez długi czas mBank utrzymuje również status lidera w zakresie bankowości elektronicznej.

Konta, promocje i opinie w mBanku
Więcej o mBanku

Opinie o mKoncie Intensive w mBanku

Opinie nie są weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali i mają doświadczenie z danym produktem lub usługą finansową.
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  piasek72
  Miesięczna opłata za prowadzenie konta 0 zł przy spełnieniu odpowiednich warunków, ale za kartę przy Visa Świat Intensive trzeba płacić 10zł miesięcznie. Trochę nie halo.
  Odpowiedz
  • Mia
   piasek72
   Wszystkie pozostałe kary debetowe są darmowe, a do płacenia za granicą i tak lepiej zabrać kredytową która też będzie darmowa.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Ton
  Czy przelew 7000 zł z rachunku firmowego w mBank na to konto intensive też sprawia że nie ma opłaty?
  Odpowiedz
  • Katarzyna Wieczorek
   Redaktor
   Ton
   Tak, przelew z innego konta niż osobiste w mbanku jest poprawnym wpływem.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Wiktoria A.
  Bardzo dobre konto, mam też rachunek firmowy. Bardzo łatwo można przełączać między kontami i wszystko jest w jednym miejscu. Opłaty są akceptowalne, wręcz bardzo niskie!
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Karol
  Myślę nad założeniem konta z premią 300 zł za założenie ale zastanawia mnie jedno, a mianowicie po jakim czasie można zamknąć owe konto??
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Marcin
  kontak z bankiem mimi posiadania konta intensive utrudniony. przez miesiac na 5 prob udalo mi sio9milo byc przy intensive ponizej 1min zawszee dodzwinic raz= gdzie czas oczekiwnia byl powyzej 10minut zawsze) MLINIA jest PLATNA! konsultanci twoerdza ze to taryfa operatora i ida z tym w zaparte dopiero po przedstawieniu dowodow ze to mbank pobiera twierdza ze - taka jest polityka mbanku-- odrdzam juz ten bank klient z 15 letnim stazem
  Odpowiedz
  • Michał
   Marcin
   Może to przez Twoją dysleksję trudno im Ciebie zrozumieć i z tego powodu problemy z komunikacją... ;-)
   Odpowiedz
  • Przemek
   Marcin
   a który bank polecasz, który ogarnia Twoje problemy - z Ciekawości pytam bo ja w mBanku jestem od lat 90tych, mam w banku chyba pełną paletę usług (kiedyś nawet telefon!) i nigdy większych problemów nie miałem. Dodatkowo płynne połaczenie konta priv i firmowego + usługa maklerska i jest petarda. Jak gdzieś lepiej to pisz pls.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Zbysiu
  Czy saldo na rachunku maklerskim też się wlicza? Powiedzmy, że mam 50k na koncie osobistym i drugie tyle na rachunku maklerskim? Wówczas będę płacił czy nie? Dziękuje
  Odpowiedz
  • KontoManiak
   Redaktor
   Zbysiu
   Jeśli chodzi o średnią sumę aktywów to mBank zalicza także sumę obrotów na eMakler wynoszącą minimum 100 000 zł.
   Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  MieszKh
  Czyli wystarczy trzymać 100.000 na koncie i karta jest za darmo? Dobrze zrozumiałem?
  Odpowiedz
  • KontoManiak
   Redaktor
   MieszKh
   Dokładnie tak. Aby nie płacić za konto należy spełnić jeden z dwóch warunków: wpływy 7000 zł lub suma aktywów na koncie min. 100 000 zł.
   Odpowiedz
   • Michał
    KontoManiak
    Czy te wpływy to musi być pensja z pracy? A moze wystarczy przelac 7000 z innego konta i odlac z powrotem a i tak bedzie zaliczone? :)
    Odpowiedz
    • KontoManiak
     Redaktor
     Michał
     Michał, nie muszą być, możesz zrobić przelew z innego konta tak jak piszesz i będzie ok.
     Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  kominek
  Myślę, że najlepsze konto osobiste obecnie, a na pewno w mBanku.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Morelka
  Bardzo fajne konto, ale trzeba mieć spore wpływy na konto. No jest to konto "premium" więc trzeba się z tym liczyć. Mam od 2 lat i nie mam do czego się przyczepić.
  Odpowiedz
 • Wysokość opłat:
  Dostęp internetowy i mobilny:
  Dodatkowe usługi i korzyści:
  Jan
  Ciągłe podwyżki, cały czas naliczają jakieś opłaty. Trzeba cały czas być czujnym, bo bank wymyśla ciągle zmiany na niekorzyść klienta uznając, że klient akceptuje to, bo ... nie protestuje, a jak protestuje to i tak nic nie zmienia. Traci się setki złotych rocznie na "pułapki" w wyniku zmian regulaminu. Najlepiej ten bank omijać z daleka.
  Odpowiedz
  • Ricardo
   Jan
   ale to nie dotyczy konta intensive tylko zwykłych kont
   Odpowiedz